Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

poruka: 82
|
čitano: 25.412
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi".
14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
BlueMax kaže...

Will Smith prije ove nije imao ozbiljnu ulogu. Isto tako Robert Pattinson nije imao pravu ulogu prije Lighthousea, Jim Carey prije Trumanovog Showa, Margot Robbie prije My Name is Tonya... pa sve do Adama Sandlera u Uncut Gems. Dugo sam odbijao pogledati taj film upravo zbog njega. Čovjek jednostavno briljira u njemu. Vjerujem i da Will Smithu nisu nagradu dali tek tako. 

 ??

Ali, Concussion, Seven Pounds, The Pursuit of Happyness

 

14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
forumaš kaže...
BlueMax kaže...

Will Smith prije ove nije imao ozbiljnu ulogu. Isto tako Robert Pattinson nije imao pravu ulogu prije Lighthousea, Jim Carey prije Trumanovog Showa, Margot Robbie prije My Name is Tonya... pa sve do Adama Sandlera u Uncut Gems. Dugo sam odbijao pogledati taj film upravo zbog njega. Čovjek jednostavno briljira u njemu. Vjerujem i da Will Smithu nisu nagradu dali tek tako. 

 ??

Ali, Concussion, Seven Pounds, The Pursuit of Happyness

 

 Svi ti filmovi su mu poslužili kao priprema za šamarčinu

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
Da je bijelac udario (ili "udario") bijelca na stageu, slusali bi danima o "toxic masculinity" i slicnim woke frazama, cijela filmska industrija bi se snebivala, cancelali bi obojicu, itd. Ovako svi hodaju po jajima, jer ako kazes ista, vec je spremna twitter horda da te proglasi rasistom.
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

I naravno morali ste se uključiti u babske priče, očito su pogdili gdje treba 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
forumaš kaže...
BlueMax kaže...

Will Smith prije ove nije imao ozbiljnu ulogu. Isto tako Robert Pattinson nije imao pravu ulogu prije Lighthousea, Jim Carey prije Trumanovog Showa, Margot Robbie prije My Name is Tonya... pa sve do Adama Sandlera u Uncut Gems. Dugo sam odbijao pogledati taj film upravo zbog njega. Čovjek jednostavno briljira u njemu. Vjerujem i da Will Smithu nisu nagradu dali tek tako. 

 ??

Ali, Concussion, Seven Pounds, The Pursuit of Happyness

 

 Ne ozbiljan film nego ozbiljnu ulogu. Ali je loš film, The Pursuit of Happiness je dobar film i uloga u kojoj se vidjelo da Will Smith nije bezvezan glumac a Seven Pounds nisam gledao pa neću ni komentirati. Za King Richarda dobio je i Zlatni Globus, BFCA (nagrada kritičara) i BAFTA (po mom mišljenju nagrada s najvećom težinom). Pa nije sve to slučajno i greškom dobio. Prije ove dodjele bilo je nedoumica oko najboljeg filma, najboljih ženskih i sporednih uloga, najboljeg scenarija, kostimografije... ali u kategoriji najbolje muške uloge svak je rekao da će je dobiti Will Smith.

14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
U navedenim filmovima ima ozbiljne uloge, uopće te ne razumijem.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 8:25 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
forumaš kaže...
U navedenim filmovima ima ozbiljne uloge, uopće te ne razumijem.

 Sposobnost razumijevanja nije kod svih ljudi ista.

10 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

Eto

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
BlueMax kaže...
forumaš kaže...
U navedenim filmovima ima ozbiljne uloge, uopće te ne razumijem.

 Sposobnost razumijevanja nije kod svih ljudi ista.

 Slažem se 

12 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
forumaš kaže...

 Slažem se 

 Rasprava je je li Will Smith kalibar za Oscara. Za razliku od većine "mudrijaša" ja nisam taj koji će otići na Google pa se onda praviti pametan, nego pišem iz glave. Kad pišeš iz glave lako se dogodi da nešto zaboraviš a ono što sam ja zaboravio u biti ide u prilog onome što govorim. The Pursuit of Happynes je fantastičan film u kojem je Will Smith odličan. Gledao sam ga više puta i da ga slučajno nisam previdio sigurno bi ga upotrijebio kao argument kako je Will Smith odličan glumac ali se pogrešan dojam o njemu stvara zbog bezveznih uloga koje su mu obilježile karijeru.

Ali je, po meni, promašen film kojeg ni Denzel ne bi mogao spasiti tako da ga ne mogu uzeti kao mjerilo.

Seven Pounds nisam gledao ali ponukan ovom raspravom hoću, možda i većeras.

Kad smo već kod The Pursuit... nije li Will Smith i za tu ulogu bio nominiran za Oscara? Očito nije baš riječ o glumcu kojem je krajnji domet Princ iz Bel Aira ili Hancock.

14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj

Glumi kao i većina tamo gdje su pare, u kino se masovnije idu gledati komedije nego drame, jer valjda je ljudima drama dovoljno i privatno a starija publika je prelijena podržati industriju koja ima se sviđa.

Glumiti je znao oduvijek, još kao "klinac"...sad da li je to za Oscara, nebitno. Gledan je oduvijek, ovako ili onako. Glumiti u komediji može biti zahtjevnije nego u drami.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 9:45 (forumaš).
5 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
Boris grozni kaže...
Posmatrač kaže...
....

 

 Znaci nisam jedini koji je odustao poslije 20 minuta :)

 10

 Ma vjerovatno sam i ja prije al ne smijem reci jer odmah skoce ovi sto gledaju 2 sezone serije da zakljuce da je serija losa ;O

7 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

Ma tko više uzima Oscar kao neko mjerilo kvalitete.

Prošlo desetljeće je katastrofa glede filmova, a čini se di ovome ne gine isto (Hollywood diversity guidelines koje će se početi primjenjivati od 2024. će biti zadnji čavao u lijes).

 

90te su zlatno doba Hollywooda jer je nakon hladnog rata došlo do promjene paradigme i mnoge teme i filmovi su počeli preispitivati nešto težu materiju poput poimanja materijalnog i duhovnog, anti establišmenta, "tko sam ja" i sličnih koncepata. 2000te su donekle bile produžetak 90tih i onda je došlo do 12 years a slave koji je ujedno (uz Birdmana i Spotlight) posljednji maestaralan Oskarovski film. Sve se nakon toga pretvorilu u "woke" i tu kvalieteta pada. Moonlight je taj primjer koji je predkazao svu prosječnost i igranje na jeftine emocije kako bi se postigla nagrada. Dalje znamo...

 

Hollywoodu fali filmova srednjeg budžeta koji se ne boje riskrirati i koji su spremni pokazati onu drugu stranu medalje koju nećemo ili neželimo vidjeti (Dance with Wolves, Slumdog Millionare, American Beauty, Rain Man, Platoon i mnogi drugi....).

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

Zlatno doba Hollywooda su sedamdesete, a prekretnica blockbuster filmova za klince koji nosi novac i novi pravac sve do danas je Star Wars serijal.

Odlazak u kino i kupovina ulaznice diktira smjer industrije, vrlo jednostavno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj

70te su postavile smjer u kojemu će se kretati u budućnosti, ali su daleko od dobrih (ima remek djela u tom periodu svakako). Ne volim baš sedamdesete previše pa sam biased 

 

Onaj pravi "glamur" su tamo stare 40te i 50te. Doduše, tada je društvo bilo konzervativnije što ima nekih svojih prednosti.

I want to believe
12 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
Zlatno doba Hollywooda je tamo negdje krajem 1920ih do pocetak 50tih..
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 9:05 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
BlueMax kaže...
forumaš kaže...

 Slažem se 

 Rasprava je je li Will Smith kalibar za Oscara. Za razliku od većine "mudrijaša" ja nisam taj koji će otići na Google pa se onda praviti pametan, nego pišem iz glave. Kad pišeš iz glave lako se dogodi da nešto zaboraviš a ono što sam ja zaboravio u biti ide u prilog onome što govorim. The Pursuit of Happynes je fantastičan film u kojem je Will Smith odličan. Gledao sam ga više puta i da ga slučajno nisam previdio sigurno bi ga upotrijebio kao argument kako je Will Smith odličan glumac ali se pogrešan dojam o njemu stvara zbog bezveznih uloga koje su mu obilježile karijeru.

Ali je, po meni, promašen film kojeg ni Denzel ne bi mogao spasiti tako da ga ne mogu uzeti kao mjerilo.

Seven Pounds nisam gledao ali ponukan ovom raspravom hoću, možda i većeras.

Kad smo već kod The Pursuit... nije li Will Smith i za tu ulogu bio nominiran za Oscara? Očito nije baš riječ o glumcu kojem je krajnji domet Princ iz Bel Aira ili Hancock.

 Kontekstualno govoreći, will smith je odličan talenat od početka karijere. Tko god je pogledao jednu epizodu Fresh Princea, danas klasik iznad svih "Beverly Hills" i sličnih tinejđerskih pizdarija, ne može ostati ravnodušan na njegovu ulogu iako je serija tupavi sitcom za djecu.

 

Govorimo dakle o crnačkoj komediji, a početak 90tih. Pogledaj samo utjecaj na mainstream i pop kulturu. A koliko ima ozbiljnih "crnackih" uloga uopce u to vrijeme? Batler, vozač, najbolja frendica, doper i gangster. Eventualno lakrdijaš.

 

Neću tvrditi da je probijao zidove, ali da ga se moze mirna srca smjestiti uz bok Denzela, Murphya, Freemana - apsolutno. Ne nuzno zbog "kvalitete" jer su im karijere isle razlicitim smjerovima i ovisile su o okolnostima (rijetko je crnac tada dobivao uloge u "ozbiljnim filmovima za oskara" pa su uloge isle glumcima ala Tom Hanks, De Niro, Pacino, Spacey, Hopkins itd), ali s obzirom da je karijeru poceo u nimalo obecavajucem sitcomu, kvaliteta nije ni mogla doci do izrazaja da bi postao kandidat za Oskara/glavna uloga. Eddie Murphy ima slican problem. Pa i Carrey i ostali lakrdijaši.

 

Da čovjek zaslužuje Oskara, da. Seven pounds je snimio pred 15 godina i tada je bilo vidljivo da ga Hollywood ne treba trpat u "crnac lakrdijas" filmove klišeja radi (dan nezavisnosti, bad boys itd).

 

To sto je klepio Rocka, je ili nije namjesteno - nebitno, ali je budala.

 

Da se radi o glumcu tier 1 talenta zna se vec 30 godina, da je kvalitetan glumac vrijedan Oskara, zna se vec cijelo desetljece. Ali znamo i da hollywood vodi svoju neku cudnu politiku sa tim nominacijama pa imamo cijelo skladište glumaca koji nisu dobili Oskara, a trebali su (od Nortona, Gyllenhaala, Woodija, Rickmana, Mckellena, Murraya, Malkovich...) pa ne bi bilo cudno da nikad nije dobio Oskara za glavnu ulogu.

 

Također treba uzet u obzir da je Dicaprio morao pojest živog medvjeda da bi dobio Oskara, a svi filmovi u kojima je glumio su dobili Oskara. Onda imamo jednog Deppa koji glumi u bezveznom filmu za djecu o gusarima i blagu i od uloge napravi remek djelo, a ne dobije oscara zbog Sean Penna u ulozi koje se nitko maltene ne sjeca, al je eto film "ozbiljniji" pa neka mu. Zabava za raju kako god se okrene.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

Mislim da vidiš rasizam tamo i gdje ga ima i gdje ga nema. Velike uloge su dobivali bijeli glumci jer se radnja filmova vrtjela oko bijelih likova, zato jer su filmovi bili namijenjeni zaradi na tržištu koje je u ogromnoj većini bijelo. Ljudi vole gledati njima bliske teme a nemosh Freemana staviti da glumi Vita Corleonea ili njegovog sina. Ne gura se danas žute u svaki film zbog političke korektnosti nego zbog novca jer žuti žele gledati žute likove a njihovo tržište je ogromno. Skontali su da je toliki postotak rasa, toliki postotak seksualnosti, toliki vjera.... i podilaze svima za novac. 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
BlueMax kaže...

Mislim da vidiš rasizam tamo i gdje ga ima i gdje ga nema. Velike uloge su dobivali bijeli glumci jer se radnja filmova vrtjela oko bijelih likova, zato jer su filmovi bili namijenjeni zaradi na tržištu koje je u ogromnoj većini bijelo. Ljudi vole gledati njima bliske teme a nemosh Freemana staviti da glumi Vita Corleonea ili njegovog sina. Ne gura se danas žute u svaki film zbog političke korektnosti nego zbog novca jer žuti žele gledati žute likove a njihovo tržište je ogromno. Skontali su da je toliki postotak rasa, toliki postotak seksualnosti, toliki vjera.... i podilaze svima za novac. 

 

Meni je Freeman bio sjajan u ulozi Boga (Bruce Allmighty), što je uloga koja je i te kako odudarala od stereotipa. Ali slažem se da je podilaženje publici glavni moto većini filmske industrije.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
BlueMax kaže...

Mislim da vidiš rasizam tamo i gdje ga ima i gdje ga nema. Velike uloge su dobivali bijeli glumci jer se radnja filmova vrtjela oko bijelih likova, zato jer su filmovi bili namijenjeni zaradi na tržištu koje je u ogromnoj većini bijelo. Ljudi vole gledati njima bliske teme a nemosh Freemana staviti da glumi Vita Corleonea ili njegovog sina. Ne gura se danas žute u svaki film zbog političke korektnosti nego zbog novca jer žuti žele gledati žute likove a njihovo tržište je ogromno. Skontali su da je toliki postotak rasa, toliki postotak seksualnosti, toliki vjera.... i podilaze svima za novac. 

 Ne tvrdim da je rasizam glavni faktor već evidentiram činjenično stanje kao što sam i napisao u postu u kojem uopće ne spominjem rasizam, niti je on tema. Ozbiljnih uloga za crnce naprosto nije bilo pa da bi ikoji crnac dogurao/napredovao "brže" do kvalitete i Oskar worthy kateogrije. 

 

Kada bi gledali po komponentama, ima tu i rasizma, ali je i do kulture i svega ostaloga (Ni Jackie Chan ne bi mogao glumiti kako u Šindlerovoj listi, tako ni u Irish/Italian mob filmovima, ne zbog rase već kulture). Odnosno, moglo bi 95% svih kvalitetnih glumaca odglumit svašta ali znamo da sitnice utječu na krajnju kvalitetu filma pa zato i postoje remek djela gdje se poklopio sve.

 

Nismo bedaki. U Kini će većina glumaca biti Kinezi kao što će u meksičkim sapunicama glumice biti Maria Guadalupe, a glumci Alehandro Juan. Ali opet znamo šta se crncima u americi radilo.

 

Will Smith je evidentno talentirani glumac koji je s vremenom postao "kvalitetan kadar i za kvalitetni kadar" i koji je nadišao "klišej" uloge koje su iz ovih ili onih razloga nuđene crncima da li zbog rase, kulture, subkulture ili čega li već.

 

Privatno može biti budala, doper, vucibatina, za temu nebitno, odnosno manje bitno.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
loky4i4 kaže...

Pogledaš jedan film i onda na temelju toga glasaš ovdje. Nema nikakve logike da Dune bude proglašen za najbolji film kad priča nije gotova

 

Littlemanbeingerased kaže...
Kakve veze ima sto je radnja price koju film prenosi gotova ili ne sa nagradom za najbolji film?

 

gumifufna kaže...
loky4i4 kaže...

 Nema nikakve logike da Dune bude proglašen za najbolji film kad priča nije gotova

 Upravo suprotno - ako si pogledao Dune 1 bilo bi nepravedno da ne osvoji Oscara bez obzira što ima nastavak. I prije su filmovi u nastavcima dobivali Oscare.

 

 

Možda po analogiji Gospodara prstenova sa zadnjim dijelom odnese njih 5-6 oskara. Tko će ga znati.

Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
ivan dragi kaže...
Onda imamo jednog Deppa koji glumi u bezveznom filmu za djecu o gusarima i blagu i od uloge napravi remek djelo, a ne dobije oscara zbog Sean Penna u ulozi koje se nitko maltene ne sjeca, al je eto film "ozbiljniji" pa neka mu. Zabava za raju kako god se okrene.

 Te godine je Ocara trebao dobiti Mickey Rourke za ulogu koju je rasturio, što fizičkom glumom, što klasičnom. The Wrestler je filmčina samo takva. Ali akademija ga nije voljela jer se večini zmajrio na osobnoj razini.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice