Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

poruka: 82
|
čitano: 25.407
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi".
14 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

Pogledaš jedan film i onda na temelju toga glasaš ovdje. Nema nikakve logike da Dune bude proglašen za najbolji film kad priča nije gotova

Moj PC  
4 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
Kakve veze ima sto je radnja price koju film prenosi gotova ili ne sa nagradom za najbolji film?
14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
Anketa glupasta.
Tko je pogledao sve filmove da može glasati? Ima li smisla glasati ako si gledao 1 ili 2 filma?!
 
9 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj

Dvije osobe koje su pogledale sve filmove se isto neće nužno složiti, poanta je u aproksimaciji.

9 godina
protjeran
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
loky4i4 kaže...

 Nema nikakve logike da Dune bude proglašen za najbolji film kad priča nije gotova

 Upravo suprotno - ako si pogledao Dune 1 bilo bi nepravedno da ne osvoji Oscara bez obzira što ima nastavak. I prije su filmovi u nastavcima dobivali Oscare.

5 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
gumifufna kaže...
loky4i4 kaže...

 Nema nikakve logike da Dune bude proglašen za najbolji film kad priča nije gotova

 Upravo suprotno - ako si pogledao Dune 1 bilo bi nepravedno da ne osvoji Oscara bez obzira što ima nastavak. I prije su filmovi u nastavcima dobivali Oscare.

 Zasto bi bilo nepravedno? Pogledao King Richard i puno zanimljiviji film od Dune....

10 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
Lol dune? Nema sanse :)
 
3 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
gumifufna kaže...
loky4i4 kaže...

 Nema nikakve logike da Dune bude proglašen za najbolji film kad priča nije gotova

 Upravo suprotno - ako si pogledao Dune 1 bilo bi nepravedno da ne osvoji Oscara bez obzira što ima nastavak. I prije su filmovi u nastavcima dobivali Oscare.

 Da o tome odlučuju djeca iz osnovne stvarno bi bilo nepravedno. Ovako je nepravedno samo to što se takvo smeće od filma nalazi na listi.

15 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
BlueMax kaže...
gumifufna kaže...
loky4i4 kaže...

 Nema nikakve logike da Dune bude proglašen za najbolji film kad priča nije gotova

 Upravo suprotno - ako si pogledao Dune 1 bilo bi nepravedno da ne osvoji Oscara bez obzira što ima nastavak. I prije su filmovi u nastavcima dobivali Oscare.

 Da o tome odlučuju djeca iz osnovne stvarno bi bilo nepravedno. Ovako je nepravedno samo to što se takvo smeće od filma nalazi na listi.

 Da, vidim iz tvojeg komentara kako smo uistinu nesretni što ti sa svojim vrhunskim filmskim znanjem i ukusom ne odlučuješ o tome tko će biti nominiran.

15 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

meni je ovo fenomenalno. počne pomalo zbunjujuće no kako "radnja raste", postaje sve uzbudljivije, sve do čudesnog raspleta, kad dobro napokon pobijedi zlo (to se i očekivalo. vjerojatno). posebno se ističe redateljev odabir kolorita, kuta snimanja i glazbe koja savršenim tajmingom podcrtava zbivanja. jasno, ovo je tek isječak no uskoro će (nadam se) objaviti sve a nestrpljivo očekujem i nastavak. ako ovo nije za oskara, onda je barem za njegovu suprugu. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2022 18:03 (Ajar).
Moj PC  
6 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
WiCkED kaže...

 Da, vidim iz tvojeg komentara kako smo uistinu nesretni što ti sa svojim vrhunskim filmskim znanjem i ukusom ne odlučuješ o tome tko će biti nominiran.

 Kakve veze ima moj ukus i filmsko znanje s tim da je Dune smeće od filma? Pa to nije ni najbolji od dva do sad snimljena filma po istoj knjizi a kamoli najbolji film. Nek uzmunagradu za specijalne efekte i to je to. Gluma je (osim Brolina i Bardema koji su totalno sporedni, Skarsgardova najgora uloga ikad) na nivou "krv nije voda" a scenario prilagođen djeci. Kao veliki ljubitelj SF-a, a pogotovo Herberta, ni prvi film me nije pretjerano oduševio. Prvenstveno jer je 2 sata premalo da bi se iti malo približila atmosfera i kompleksnost likova i radnje. Kad sam čuo da ova verzija ide u dva puta dva i po sata pomislio sam "moglo bi biti nešto od ovoga". I što dobijemo? Još tanju priču, slabije obrađene likove katastrofalne izvedbe i puno specijalnih efekata. Smeće.

15 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

Sorry buraz.. Dune je vrhunski film savršeno pogođene atmosfere. Za sf film armosfera je sve .. nemoj bit slan.. 

(G)jokaCRO ingame.. Im too old for this shit (TM)
Moj PC  
7 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
BlueMax kaže...
WiCkED kaže...

 Da, vidim iz tvojeg komentara kako smo uistinu nesretni što ti sa svojim vrhunskim filmskim znanjem i ukusom ne odlučuješ o tome tko će biti nominiran.

 Kakve veze ima moj ukus i filmsko znanje s tim da je Dune smeće od filma? Pa to nije ni najbolji od dva do sad snimljena filma po istoj knjizi a kamoli najbolji film. Nek uzmunagradu za specijalne efekte i to je to. Gluma je (osim Brolina i Bardema koji su totalno sporedni, Skarsgardova najgora uloga ikad) na nivou "krv nije voda" a scenario prilagođen djeci. Kao veliki ljubitelj SF-a, a pogotovo Herberta, ni prvi film me nije pretjerano oduševio. Prvenstveno jer je 2 sata premalo da bi se iti malo približila atmosfera i kompleksnost likova i radnje. Kad sam čuo da ova verzija ide u dva puta dva i po sata pomislio sam "moglo bi biti nešto od ovoga". I što dobijemo? Još tanju priču, slabije obrađene likove katastrofalne izvedbe i puno specijalnih efekata. Smeće.

 Barem nije neuspjela parodija ko prvi film sa crvenokosima i preglumljavanjem. A glavni lik u tridesetima i glumi tin klinca, krv nije voda je remek djelo za prvu Dinu.

8 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

a gdje je Titane

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
red_bull kaže...

Sorry buraz.. Dune je vrhunski film savršeno pogođene atmosfere. Za sf film armosfera je sve .. nemoj bit slan.. 

 Blago tebi ako je tebi to dovoljno....

12 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
forumaš kaže...

 Barem nije neuspjela parodija ko prvi film sa crvenokosima i preglumljavanjem. A glavni lik u tridesetima i glumi tin klinca, krv nije voda je remek djelo za prvu Dinu.

 Prvi je klasično Lynchevo preseravanje u kojem se on postavlja iznad priče. Nikad nisam bio veliki ljubitelj Lyncha jer na silu gura nekakav mindfuck kojeg vole samo napušenjaci (nemam ništa protiv njih, dapače). Film mi je bio razočarenje no kad ga danas usporedim s ovim novim, bolji mi je. U ovom me apsolutno sve razočaralo osim Brolina kao Gurneya Hallecka. Iako izgledom ni blizu onoga kako je Halleck u knjizi opisan, odličan je.

 

A što se tiče godina glumaca, provjeri prije nego ispališ nešto ovako. MacLachan je u prvoj Dini imao 25 godina, Chalamet ou ovoj ima - pazi sad ovo - 26.

15 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
Posmatrač kaže...
red_bull kaže...

Sorry buraz.. Dune je vrhunski film savršeno pogođene atmosfere. Za sf film armosfera je sve .. nemoj bit slan.. 

 Blago tebi ako je tebi to dovoljno....

Dal sam ja tebe svoljim kometarom ikako uvrijedio? Zašto posežeš za ruganjem?

(G)jokaCRO ingame.. Im too old for this shit (TM)
14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
Izgled i uvjerljivost glume im je drastično različit. U stroj verziji izgleda kao vječiti student koji je tridesetima još uvijek na grbači roditelja...
12 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
forumaš kaže...
Izgled i uvjerljivost glume im je drastično različit. U stroj verziji izgleda kao vječiti student koji je tridesetima još uvijek na grbači roditelja...

 A ovaj izgleda ko... da ne uvrijedim seksualne manjine :) Pa to da je još uvijek na grbači roditeljima je karakteristika prinčeva.

 

Uvjerljivost glume? Lynchev Dune je namjerno "preglumljen". Stvara se dojam nešto između filma i kazališne predstave i MacLachanu se tu nema što zamjeriti. Takav mu je i izbor ostalih glumaca bio. 

14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
BlueMax kaže...
forumaš kaže...
Izgled i uvjerljivost glume im je drastično različit. U stroj verziji izgleda kao vječiti student koji je tridesetima još uvijek na grbači roditelja...

 A ovaj izgleda ko... da ne uvrijedim seksualne manjine :) Pa to da je još uvijek na grbači roditeljima je karakteristika prinčeva.

 

Uvjerljivost glume? Lynchev Dune je namjerno "preglumljen". Stvara se dojam nešto između filma i kazališne predstave i MacLachanu se tu nema što zamjeriti. Takav mu je i izbor ostalih glumaca bio. 

 Puno toga mu se može zamjeriti, npr. kao što sam rekao...sve vuče na parodiju. Stinga je angažirao iz čiste gluposti...sve je djelovalo amaterski, pretjerano. Mogu se složiti da je donekle vizualno zanimljiv...

Priča je iskasapljena do maksimuma iako nisam čitao knjigu, očito je da su film rezali uzduž i poprijeko. Nova verzija ima glavu i rep, možeš pratiti priču i razumjeti večinu toga...neke dijelove je modernizirao današnjem vremenu, što je normalno.

Vizualno savršen.

 

edit

 

kaj se tiče Timothée Chalameta pogledaj, ako nisi, The King

 

The King (2019) - IMDb

 

 

Izvanredan glumac pred kojim je hrpa dobrih filmova i karjera.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2022 20:21 (forumaš).
14 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
loky4i4 kaže...

Pogledaš jedan film i onda na temelju toga glasaš ovdje. Nema nikakve logike da Dune bude proglašen za najbolji film kad priča nije gotova

 LOTR? Sad vidim da mislis na najbolji film. Ali su bili nominirani.

 

Kum?

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2022 21:03 (ivan dragi).
5 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
red_bull kaže...
Posmatrač kaže...
red_bull kaže...

Sorry buraz.. Dune je vrhunski film savršeno pogođene atmosfere. Za sf film armosfera je sve .. nemoj bit slan.. 

 Blago tebi ako je tebi to dovoljno....

Dal sam ja tebe svoljim kometarom ikako uvrijedio? Zašto posežeš za ruganjem?

 Izvini ako si to shvatio kao ruganje ali nije bilo. Stvarno zavidim svakome ko (po mom misljenju) ima puno nize (blaze) kriterijume nego ja....

Meni dune nije remek djelo ni u kom pogledu isto kao i neki drugi filmovi kao na primjer bjekstvo iz showsenka. Isto tako kao star wars fan ne mogu shvatiti da je mandalorian nekom eremek djelo kao i ovaj zadnji spin boba fat. Dosadno i naivno kao sf serije iz 80tih godina.... Odgledao na silu.....

15 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

Za mene Dina nije kopija nego možda drugačije viđenje romana kroz oči i izvedbu drugog redatelja...Teško da budeš našao većeg SW fana od mene. I iz moje perspektive Mandalorijan je bolji od zadnjih 2 filama iz sage, kao što mi je Solo odličan film još jenu stepenicu iznad zadnjih nastavaka originalne sage.. Fet je totalni fail.. 

Poanta je upravo ono kaj ja i ti diskutiramo a to je da svatko uživa u svojoj perspektivi iste stvari na svoj način... Ili ne uživa..

(G)jokaCRO ingame.. Im too old for this shit (TM)
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

Dune je smeće!

Moj PC  
6 3 hvala 0
16 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

Kakva pobogu Dina!??

 

Taj mediokritet od filma nije zaslužio ni Oscara za specijalne efekte, osim možda onaj za glazbu/zvuk. Mislim ono štreber pročita jedan od najboljih romana ZF književnosti i napravi štreberski film bez duše. Nizaju su scene i likovi iz romana onako štreberski po redu i rasporedu, ali sve je to toliko šuplje i plošno složeno da odjekuje. Ispraznost je drugo ime tog filma.

 

Po meni žiri će odlučivati između The Power of the Dog i Belfasta.

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
13 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
red_bull kaže...

Za mene Dina nije kopija nego možda drugačije viđenje romana kroz oči i izvedbu drugog redatelja...Teško da budeš našao većeg SW fana od mene. I iz moje perspektive Mandalorijan je bolji od zadnjih 2 filama iz sage, kao što mi je Solo odličan film još jenu stepenicu iznad zadnjih nastavaka originalne sage.. Fet je totalni fail.. 

Poanta je upravo ono kaj ja i ti diskutiramo a to je da svatko uživa u svojoj perspektivi iste stvari na svoj način... Ili ne uživa..

 Meni je od zadnjih 3 nastavka star warsa i spinova najbolji Rogue one. Ima najbolju pricu, tehnicki odlicno odradjen, likovi takodje. 

Naravno da svako ima svoj ukus i treba postovati drugacije misljenje....

A sto se tice dune necu nista reci dok ne vidim i drugi dio....

3 godine
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
memulica kaže...

Kakva pobogu Dina!??

 

Taj mediokritet od filma nije zaslužio ni Oscara za specijalne efekte, osim možda onaj za glazbu/zvuk. Mislim ono štreber pročita jedan od najboljih romana ZF književnosti i napravi štreberski film bez duše. Nizaju su scene i likovi iz romana onako štreberski po redu i rasporedu, ali sve je to toliko šuplje i plošno složeno da odjekuje. Ispraznost je drugo ime tog filma.

 

Po meni žiri će odlučivati između The Power of the Dog i Belfasta.

 Kakvih filmova ima ovo mi ispada prakticki smeće od filmaTU

12 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
ivan dragi kaže...
loky4i4 kaže...

Pogledaš jedan film i onda na temelju toga glasaš ovdje. Nema nikakve logike da Dune bude proglašen za najbolji film kad priča nije gotova

 LOTR? Sad vidim da mislis na najbolji film. Ali su bili nominirani.

 

Kum?

 Svaki kum je cjelina. Rocky je također cjelina. Nastavci nisu morali biti snimljeni da bi priča bila završena. Povratak kralja je završetak priče.

14 godina
offline
Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolji fi

Dina pokupila šest komada za razliku od stare verzije koja je osvojila 0. Očekivano. Box office ne treba ni spominjati. Publika i akademija zna prepoznati kvalitetu.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Oscari 2022 - tko zaslužuje nagradu za najbolj
forumaš kaže...

Dina pokupila šest komada za razliku od stare verzije koja je osvojila 0. Očekivano. Box office ne treba ni spominjati. Publika i akademija zna prepoznati kvalitetu.

 Rekao bi medo, nisu ni zrele. Dobio je Oscare u kategorijama u kojima bi mu ih uzeo bilo koji Spiderman ili kakva još veća glupost, da su bili nominirani. U kategorijama koje definiraju film, režija, scenario, gluma, najbolji film... dobio je točno ono što je i zaslužio.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice