Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu, al

poruka: 21
|
čitano: 9.215
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu, al".
14 godina
neaktivan
offline
Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu, al

Kad vidim u specifikacijama da mobitel nema audio priključak 99% sam siguran da taj mobitel necu nikad kupiti..

Inace mobitel je jako lijep ali cijena je bas paprena...

Moj PC  
4 2 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu

Ni ja nisam za micanje 3.5 audio priključka, ali mislim da više nema smisla to da ako nema 3.5mm jack ne kupujem. Činjenica je da ove godine zaista nema niti jedan flagship mobitel sa headphone jackom te se sa micanjem njega treba pomiriti. Niti Samsung, ni Huawei, ni Xiaomi ni Apple, Oneplus, Oppo,....

Sada audio priključak još imaju samo pokoji budget mobiteli nekih brandova (iako i to polagano prestaje).

 

Da je cijena paprena slažem se, ali pored specifikacija nisam ništa drugo ni očekivao, no ima i Oneplus 8 Pro koji je vrlo sličan ovom mobitelu po gotovo svim specifikacijama (jer OP i Oppo pripadaju istoj kompaniji) osim periscope kamere, a jeftiniji je 300€.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu
hmmmmmmm kaže...

Ni ja nisam za micanje 3.5 audio priključka, ali mislim da više nema smisla to da ako nema 3.5mm jack ne kupujem. Činjenica je da ove godine zaista nema niti jedan flagship mobitel sa headphone jackom te se sa micanjem njega treba pomiriti. Niti Samsung, ni Huawei, ni Xiaomi ni Apple, Oneplus, Oppo,....

Sada audio priključak još imaju samo pokoji budget mobiteli nekih brandova (iako i to polagano prestaje).

 

Da je cijena paprena slažem se, ali pored specifikacija nisam ništa drugo ni očekivao, no ima i Oneplus 8 Pro koji je vrlo sličan ovom mobitelu po gotovo svim specifikacijama (jer OP i Oppo pripadaju istoj kompaniji) osim periscope kamere, a jeftiniji je 300€.

 Meni osobno je potreba taj 3.5mm jack... nema mi smisla dati za mobitel 1200€ a da pri tome 2 sata punim mobitel da bi mogao 2 sata biti na slušalicama i tako u krug.. Nebitno da li je sada rijec o ovome modelu ili bilo kojem drugom..

15 godina
online
Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu, al

Ja otkad sam presao na bezicne slusalice ne pada mi na pamet da ikad vise koristim zicane. Nisam u njih vjerovao dok nisam probao, naravno govorim za slusalice u razini airpodsa i budsa. 

#fsb
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu
dasoo988 kaže...
hmmmmmmm kaže...

Ni ja nisam za micanje 3.5 audio priključka, ali mislim da više nema smisla to da ako nema 3.5mm jack ne kupujem. Činjenica je da ove godine zaista nema niti jedan flagship mobitel sa headphone jackom te se sa micanjem njega treba pomiriti. Niti Samsung, ni Huawei, ni Xiaomi ni Apple, Oneplus, Oppo,....

Sada audio priključak još imaju samo pokoji budget mobiteli nekih brandova (iako i to polagano prestaje).

 

Da je cijena paprena slažem se, ali pored specifikacija nisam ništa drugo ni očekivao, no ima i Oneplus 8 Pro koji je vrlo sličan ovom mobitelu po gotovo svim specifikacijama (jer OP i Oppo pripadaju istoj kompaniji) osim periscope kamere, a jeftiniji je 300€.

 Meni osobno je potreba taj 3.5mm jack... nema mi smisla dati za mobitel 1200€ a da pri tome 2 sata punim mobitel da bi mogao 2 sata biti na slušalicama i tako u krug.. Nebitno da li je sada rijec o ovome modelu ili bilo kojem drugom..

Baš me zanimalo zašto je ljudima taj 3.5mm toliki deal breaker. 2020. je i taj analogni 3.5mm je totalno zastario.

 

1. Bluetooth slušalice

2. Kombinacija wireless charger + klasične slušalice

3. Type-C 2 u 1 adapter, npr. LINK, naravno treba paziti na kompatibilnost

 

Po meni je puno veći problem što ovaj uređaj nema wireless charging za tu cijenu.

13 godina
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu
mzopg kaže...
dasoo988 kaže...

Baš me zanimalo zašto je ljudima taj 3.5mm toliki deal breaker. 2020. je i taj analogni 3.5mm je totalno zastario.

 

1. Bluetooth slušalice

2. Kombinacija wireless charger + klasične slušalice

3. Type-C 2 u 1 adapter, npr. LINK, naravno treba paziti na kompatibilnost

 

Po meni je puno veći problem što ovaj uređaj nema wireless charging za tu cijenu.

Do sad nisam cuo nekoga da mu smeta 3.5mm, osim toga adapteri ili punit slusalice su stvaranje problema gdje ga nema. Ili moram pazit na bateriju u slusalicama ili pazit gdje mi je adapter. 

 

Recimo S10 sam uzeo izmedu ostalog jer je nudio 3.5mm, bluetooth slusalice (over ear) sam vise puta koristio i uvijek se vratio na 3.5mm, puno manje brige i malo vise kvalitete.

Di2 & EPS FTW!
5 godina
protjeran
offline
Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu, al

Eto i kinezi probili granicu od 1000 eura, sad je vrijeme za Samsung i Apple da probiju granicu od 2000 eur....

 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu, al

Po čemu je ovaj ekran bolji od ekrana na OnePlus 8 Pro?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu

Slažem se, ima načina za zamijeniti 3.5mm port, ali ne slažem se da je zastario.

1. Bluetooth slušalice, to najviše i koristim, ali volim koristiti i svoje žičane Audio Technica jer zvuče puno bolje nego moje Galaxy Buds

2. Kad mi trebaju slušalice, to nikad nije pored wireless chargera i ta zamjena za punjenje nema smisla

3. Kod kompatibilnosti treba paziti jer usb-c može prenositi audio i digitalno i analogno (Audio Accessory Mode), pa onda se ponaša kao 3.5mm audio jack u drugom obliku te adapter samo pretvara oblik (zato mobilni usb-c u 3.5mm adapteri ne rade s računalima koji to uglavnom nemaju), a iskreno meni nije problem kod toga da moram u isto vrijeme puniti i koristiti slušalice, već da adapter iz usb u audio nemam uvijek pri ruci i općenito je to neki vrlo jeftin i loš adapter.

 

Iako imam bežične slušalice svakog formata te i jedne usb-c, radije bih da 3.5mm jack nije maknut, ali nije mi to deal breaker niti nešto što uzimam u obzir kod kupnje mobitela.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu
Kad kupujem mobitel, želim kupit onaj koji ima najviše *korisnih* fičera.

3.5mm jack je jedan od korisnih fičera, kao i IR, NFC, brzo punjenje, SD slot.
Ostale gluposti me ne zanimaju.
 
4 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu

Ista kompanija (oppo/oneplus/vivo/realme) tako da vjerojatno i je isti ekran

6 godina
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu
hmmmmmmm kaže...

Ista kompanija (oppo/oneplus/vivo/realme) tako da vjerojatno i je isti ekran

Nije isti ekran, barem koliko vidim na papiru, X2 Pro je AMOLED, a ovo je Fluid AMOLED, nadalje, X2 Pro je 800 nita a OnePlus je 1100 nita.

9 godina
neaktivan
offline
Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu, al

Imam bezicne i zicne i obadvoje koristim. Takoder nemam 3.5mm prikljucak nego koristim usb-C to 3.5mm. Simple as that.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu
hmmmmmmm kaže...

Slažem se, ima načina za zamijeniti 3.5mm port, ali ne slažem se da je zastario.

1. Bluetooth slušalice, to najviše i koristim, ali volim koristiti i svoje žičane Audio Technica jer zvuče puno bolje nego moje Galaxy Buds

2. Kad mi trebaju slušalice, to nikad nije pored wireless chargera i ta zamjena za punjenje nema smisla

3. Kod kompatibilnosti treba paziti jer usb-c može prenositi audio i digitalno i analogno (Audio Accessory Mode), pa onda se ponaša kao 3.5mm audio jack u drugom obliku te adapter samo pretvara oblik (zato mobilni usb-c u 3.5mm adapteri ne rade s računalima koji to uglavnom nemaju), a iskreno meni nije problem kod toga da moram u isto vrijeme puniti i koristiti slušalice, već da adapter iz usb u audio nemam uvijek pri ruci i općenito je to neki vrlo jeftin i loš adapter.

 

Iako imam bežične slušalice svakog formata te i jedne usb-c, radije bih da 3.5mm jack nije maknut, ali nije mi to deal breaker niti nešto što uzimam u obzir kod kupnje mobitela.

70 godina mu je, nije baš mladić. 

Analogni priključak u digitalnom uređaju, ne zvući moderno.

Počelo je kad je Apple izbacivanjem jacka korisnicima "uvalio" nove skupe bežične slušalice, Androidi su kao i obično pratili trend.

 

Sa malo ozbiljnijeg gledišta, 3.5mm jack i DAC zauzimaju dragocjeni prostor, koliko god su nekome drag feature toliko je lijepo imati tanji uređaj ili malo veću bateriju. DAC se elegantno prebaci u adapter, a za kvalitetno slušanje se nabave slušalice sa ugrađenim DACom i izbjegne se gubitak kvalitete zbog kabela koji je obično najveći neprijatelj analognom signalu.

 

Nemam 3.5mm na mobitelima već godinama i iskreno uopće mi ne nedostaje, valjda stvar navike. Ne znam tko bi me sada natjerao koristiti kabel.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 17:18 (mzopg).
12 godina
offline
Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu, al

Generalno, mobiteli su postali smor. Članak uopšte nisam pročitao i ne čitam unazad godinu/dve ništa vezano za telefone na BUG-u. Ništa inovativno i nema osim broja kamera, veće rezolucije i displeja (RAM, interna bla, bla) Sve je to dosadno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 22:32 (gavranpero).
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu
gavranpero kaže...

Generalno, mobiteli su postali smor. Članak uopšte nisam pročitao i ne čitam unazad godinu/dve ništa vezano za telefone na BUG-u. Ništa inovativno i nema osim broja kamera, veće rezolucije i displeja (RAM, interna bla, bla) Sve je to dosadno.

 pogotovo ovaj "najbolji ekran na svijetu" jer totalno se kuži 4K na tih par cm ekrana. Ja imam glupi mobitel na 2220x1080 (ima opcija za spuštanje sa 2960x1440) i ne smeta mi ni najmanje, a nisam ćorav. 120 Hz osvježenja na mobitelu sa 4k je još jedan hype za koji možda ima smisla da su još u modi oni VR headsetovi u koje se turne mob... inače ono, na mobu 90% vremena mimo telefoniranja tipkam ili blejim u tekst poput ovog. Big fukin dil. No dobro, svakom svoje. No bojim se, dok god to nebude u paketu neke pretplate, ili teški statusni simbol, niš od toga.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu, al

Zanimljivo da ovdje cijena nije baš problem, al da je novi iphone sa tom cijenom bilo bi ovce koje daju za ovo tolike nofce, itd, itd...

Na stranu usporedba sa iphonom, ali ovo je postalo bolesno, mislim 1200€ dati za jbni telefon, dajte molim vas....

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu
ludizao kaže...
Dario1 kaže...

ali ovo je postalo bolesno, mislim 1200€ dati za jbni telefon, dajte molim vas....

 

Kupiš si skroz neloš komp za te pare.

 Narucis super zenu za te pare online.

 
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu
Dario1 kaže...

Zanimljivo da ovdje cijena nije baš problem, al da je novi iphone sa tom cijenom bilo bi ovce koje daju za ovo tolike nofce, itd, itd...

Na stranu usporedba sa iphonom, ali ovo je postalo bolesno, mislim 1200€ dati za jbni telefon, dajte molim vas....

To su početne cijene, za par mjeseci će biti 50% manja. Tu je najveća razlika između Android i iOS uređaja, jedni drže cijenu dok drugi rapidno padaju.

Onaj tko mora imati najnovije će platiti 1200 eura, drugi će pričekati koji mjesec i kupiti ga za puno manji iznos.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu

Pa koliko vidim Googlovi i OnePlusovi drže cijenu dosta dobro. OnePlus posebno, čini se da je jeftiniji neg drugi jer izađe malo kasnije, a tada su drugi pali već na cijenu na kojoj je, te je za par mjeseci skoro najskuplji Android u generaciji. Oneplus 7T pro godinu dana i još uvijek je na 750€. Pixel 3A je skoro na istoj cijeni kao i kad je izašao

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 14:10 (hmmmmmmm).
13 godina
offline
Re: Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na svijetu
gavranpero kaže...

Generalno, mobiteli su postali smor. Članak uopšte nisam pročitao i ne čitam unazad godinu/dve ništa vezano za telefone na BUG-u. Ništa inovativno i nema osim broja kamera, veće rezolucije i displeja (RAM, interna bla, bla) Sve je to dosadno.

 A što bi to "inovativno" mobiteli trebali dobiti? Možda da im ugrade motor i krila da polete? A kad i dođe nešto novo, odmah se to kritizira i ismijava jer nije "klasično".

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice