Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s ugra

poruka: 15
|
čitano: 5.731
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s ugra".
16 godina
offline
Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s ugra

Nakon 20 godina korištenja Firefoxa prije mjesec dana sam u potpunosti prešao na Edge. Nemojte me sada tjerati na Operu.

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s
Kako to, koji je bio ključan razlog prelaska? Ja sam idalje na firefoxu,na linux i android
16 godina
offline
Re: Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s
Bencho2211 kaže...
Kako to, koji je bio ključan razlog prelaska? Ja sam idalje na firefoxu,na linux i android

 

Neke stranice se nisu dobro učitavale barem pola godine. Shvatio sam da nisam vezan dodacima jer iste dodatke ima i forefox i chrome i edge. Nakon kraćeg korištenja Edga, koji mi je već snimljen s windowsima 11. Odlučio sam prebaciti sve lozinke na Edge i služiti se dalje s njime. Nije loša niti android aplikacija. Sve u svemu nemam nikakvih problema na Edgu.

 

Nisam do kraja raskrstio s Mozillom. I dalje koristim čitač pošte Thunderbird na privatnom računalu. Na mobitelu imam Outlook zbog poslovnog emaila.

16 mjeseci
offline
Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s ugra

Meni je bila super, pogotovo na Win platormama. Međutim na Mintu mi nije radila kako treba, ne sjećam se zbog čega pa sam forsirano prešao na FFox i prestao čekati da se stabilizira. Vidjet ćemo što će biti.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s ugra

Ja sam na operi skoro otkada i postoji, nekako se navukao, a sad kad mi je sve gore i ljepo se sinhornizira za mobitelom i sve radi ok, nemam neku potrebu mjenjat. Ako nekim ludim slučajem nešto ne radi, obično zbog hrpe extenzija, backup je Edge. Iako sam u zadnje vrijeme dosta počeo koristit i Tor-ov Browser, iako nije da imam išta za skrivat ali ljepši je osječaj kad znam da je vrloooo mala šansa da itko prati šta radim...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s

-ekšli, varaš se.. tj upavo prvo prate tor, čista logika. CIAin poligon tj dok si 'sitan' nisi bitan, no ako požele vide sve. Nešto kao da sad šećeš (gol) po cesti i misliš da si nevidljiv .. dok ne dođe striček policajac i hitna :)

 

-ostali browseri? .. osim chromea? ff.. koji odumire, dok edge ili sad operu nema smisla isticati osim razlike u izgledu-menijima.. jer je to na kraju chrome (s manje-više ubačenog smeća kao analitika).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s ugra

Koristio sam J2ME Operu na starim mobitelima (dumbphones). Radila je dobro kompresiju stranica na tada vrlo skupom GPRS gdje je svaki kilobajt bio dragocjen. I danas je na Androidu najbolja opcija Opera Mini ako imate neki krš telefon sa malo memorije.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s ugra

Opera je vrlo dobar pretaživać i koristio sam ga otkad je izašao. Prestao sam kad su ih kupili Kinezi. Dio ekipe koja je radila na Operi a kojima se nije svigjelo to što su prodani Kinezima je napravila Vivaldi. Na računalu i na mobitelu koristim Vivaldi i Edge. Opera je na mobitelu ipak malo bolja od ostalih zbog svog patentiranog načina zumiranja, što je vrlo bitno za nas starije kojima oči polako otkazuju.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s

očekujem da se obučeš ko Kept'n Muricca i detoniraš pol tone Semtexa na Pelješkom mostu - jer su ga izgradili Kinezi...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s

-prsane, jes'l to ti? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s ugra

Htio sam isprobati dev verziju Opere One jucer na Mac-u (M2 Mini), ali nisam mogao napraviti import lozinki iz .csv fajla (Firefox export) pa sam odustao. Pokusao sam i na 3-4 dodatna nacina koja sam pronasao na netu, ali nista. Moguce da je samo nekakav bug trenutno. Osim toga, djeluje ok.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s

-otvori csv.. ako je običan text mora raditi.. ako vidiš problem tad je to kriptiran file, možda neka opcija ff ili macosa.. pa ponoviš bez kriptiranja (jer csv je ipak univerzalno dostupan, teško da je bug..).

edit .. ah, dev verzija, recimo da je normalno da ima probleme, fičer isključen i sl. .. dev nije za korisnike. (ili ne gubiš ništa posebno ako za sad ne koristiš operu, sporedan browser), uz safari-chrome teško da ti nešto može biti bolje na macu dok će svi gurati svoje, interese, ergonoiju-opcije i to je jedini razlog za ovakve 'alternativne' tj neki privid slobode izbora vs silovanja velikih prema juzeru..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2023 12:55 (ihush).
15 godina
offline
Re: Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s
ihush kaže...

-otvori csv.. ako je običan text mora raditi.. ako vidiš problem tad je to kriptiran file, možda neka opcija ff ili macosa.. pa ponoviš bez kriptiranja (jer csv je ipak univerzalno dostupan, teško da je bug..).

edit .. ah, dev verzija, recimo da je normalno da ima probleme, fičer isključen i sl. .. dev nije za korisnike. (ili ne gubiš ništa posebno ako za sad ne koristiš operu, sporedan browser), uz safari-chrome teško da ti nešto može biti bolje na macu dok će svi gurati svoje, interese, ergonoiju-opcije i to je jedini razlog za ovakve 'alternativne' tj neki privid slobode izbora vs silovanja velikih prema juzeru..

Ma iskreno, htio sam isprobati samo da vidim taj novi UI. Koristim Safari i Edge trenutno, pa eto, nije da mi je toliko bitno :)

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s

-to je srž-bit, 'novog' browsera.. tj reinventig 'novog-revolucionarnog' barem za hype-reklamu a to je jedino bitno kad želiš dobar start i malo veći komad kolača vs mrvice.

-npr mogućnosit customizacije bilo čega, osa, appsa, browsera.. su odavno tu, tj zašto juzer ne bi imao mogućnost customizacije-izgleda-ergonomije-rasporeda.. bilo čega.

-platforma (os-appsi-uređaji-tehnolgoja) to odavno omogućuje-dozvoljava, no na kraju se svede na jedan izbor, pogotovo za maca jer je kompletan (dok su ostali pc os+hw zdelanci i već u tome različiti-custom..).

 

-realno, npr ergonomija.. npr raspored kontrola u automobilu oko volana, brisači, žmigavci, svjetla, sirena, radio.. i retrovizor, pepeljara, pretinci za sitnice i sl. (ok za usporedbu?) .. šbb-kbb, što kad bi juzer to mogao customizirati (osim troška, sa soft je to lako, klikanje mišem..). Npr msoffice paket odavno juzer može customizirati menije koji imaju stotine-tisuće stavaka-opcija.. tko to radi? promil-promila.. 99% nikad ni ne pomisli recimo izvući osim quickprinta ostale shortcut-ikone-menije kao recimo saveas i print (ne brzi..) mada im to koristi-treba, rade klik više u glavni meni..

-i sad prilagodljivi ui nudi mogućnost.. što ekšli? zar će netko staviti retrovizor u autu recimo ispod sica? .. postoji zona-mjesto gdje to ima smisla, može ovisiti o vidini osobe, obliku kabine, nagibu sica.. no na prosjeku je to upravo ono mjesto gdje se retrovizor i nalazi i da imaš mogućnost pomaka opet bi ostao na istom mjestu, kao i žmigavci i sl. a to je rezultat i ove mogućnosti, tj mogućnost koju praktički nikad nećeš koristiti a služi kao mamac, nešto novo što treba stvoriti hype i kritičnu masu za inicijalni početak korištenja.. tj kao što i tebe zanima, tako možda nekoliko milijuna ostalih juzera računala želi vidjeti-probati.. kao probati novi sladoled ili pizzu.. i već sutra si na starom dok ovaj fičer zaboraviš, odnosno postoji odavno no ergonomija, praktičnost, navike.. sve svedu na izbor kao ona fordova poslovica.. može bilo koja boja dok je to crna.

-realnost, opet usporedba s autima, .. mijenja li boja auta bilo što bitnog osim izgleda-efekta? npr prednost da su svi auti iste boje rezultat da moraju biti jeftiniji tj različite boje poskupljuju proizvodnju + odžavanje jer ti tad treba hauba određene boje, dijelovi-odbojnici.. s jednom bojom je masovno-jeftinije, kao nekad davno bež-boja računala koju je kasnije zamijenila dominantno crno-siva-grafitna za recimo 50% sadašnje ponude.

-što bi birali da nadm se nudi? vrstu sladoleda ako od sto ponuđenih uzmem čokoladu? .. pa do tog da čak i kad ti se nešto novo sviđa, ostaje problem navike, rada na računalu godinama i navika da je neki meni-opcija na nekom dijelu.. ako ga pomakneš tad period privikavanja uz pitanje čemu.. dobije li juzer stvrno nešto što je želio? Tj tek kad probaš kao sve vrste sladoleda tad se vratiš na onaj koji ti stvarno odgovara-treba-želiš itd.. i to ne mora biti neki novi, naprotiv, 99% da je postojeći, jer uz logiku i ergonomiju imamo iste-slične ruke, oči, uši.. osim ako si 'marsovac' pa ti je drugačija ergonomija iz tog razloga potrebna.

 

-problem nije raspored-ergonomija u današnjim appsima (pa čemu ostati na browser-ograničenju, odnosi se na sav soft..) nego prije količina opcija koje se nude i tad opet fizika i ograničenja pa u dimenziju ekrana možeš strpati samo određeni vidljiv-koristan dio, manje na mobitel, više na veći ekran.. fizika, ne nešto novo ili nešto što bi različito osoba a-b-c (ja-ti-netko treći) posložili da nam sad netko da 'lego kocke' za bilo što, raspored u kuhinji, u autu, u meniju računala.. pa do smisla-organizacije menija za podešavanje vešmašine ili ručnog sata.. soft nema fizička ograničenja, može svašta-sve, problem smo mi, ljudi-korisnici i dok imamo dvije ruke ne pomaže nam recimo da imamo 3 miša kao što nam za čitanje (koncentraciju-rad) ne pomaže više ekrana ili povećanje iznad realne granice npr da je ekran računala kao big-tv recimo 2m .. i računalo koristimo s pola metra udaljenosti.. takav ekran je tad prevelik za koncentriran rad odnosno postane normalan ako se udaljimo na par metara a tad smisao čemu povećati da bi ga 'umanjili' fokusom udaljenosti.. kao što još ne postoji mini-kanistrar za 5L tekućine (jer se ne daju tlačiti).

 

-kad imamo izbor, osjećamo se bolje, čak i kad izaberemo isto.. ovaj fičer puca na to + nisu 'veliki-zli-moćni' i možda stvore dovoljnu kritičnu masu za 'gangam'.. ili će za godinu pokušati ponovo, istom forom ili nekom 'novom'.. reinventing...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Opera One: potpuno redizajnirani preglednik s
ihush kaže...

-ekšli, varaš se.. tj upavo prvo prate tor, čista logika. CIAin poligon tj dok si 'sitan' nisi bitan, no ako požele vide sve. Nešto kao da sad šećeš (gol) po cesti i misliš da si nevidljiv .. dok ne dođe striček policajac i hitna :)

 

-ostali browseri? .. osim chromea? ff.. koji odumire, dok edge ili sad operu nema smisla isticati osim razlike u izgledu-menijima.. jer je to na kraju chrome (s manje-više ubačenog smeća kao analitika).

 Ako čemo tako prate sve dok je TOR mrežu malo kompliciranije pratit i ako i pratiš poprilično teško je identificirat pojedinca. Naravno ne kažem da je nemoguće ali moraš bit jeb...o zanimljiv nekome tamo da gurne sve prema tebi! MOžda se varam, možda TOR ne nudi nikakvu sigurnost protih raznih agencija, ali nudi sigurno izolaciju od velikih firmi koje vole pratit svaki korak...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice