OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji"

poruka: 37
|
čitano: 14.061
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji" ".
15 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
syncmaster245b kaže...
jer kad su ga pusiti na miru da barata hladnom, nepristranom logikom na osnou dostupnih podataka,

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
9 godina
protjeran
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
wyks kaže...

Ali AI je woke. Enoga dobijo noge trči i sere po dvorišču bog mu mater jeba.)

 

 Ne moras Boga psovati. Ako nisi svoj pojedi jedan snickers.

15 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
gumifufna kaže...
wyks kaže...

Ali AI je woke. Enoga dobijo noge trči i sere po dvorišču bog mu mater jeba.)

 

 Ne moras Boga psovati. Ako nisi svoj pojedi jedan snickers.

 Ovo je posebno smiješno.

 

Misliš li da sam bog ima problema sa jezikom?

 

Nije li on prvi jebo majku da stvori sebe?

 

Nije li to upravo razlog zbog kojeg ti sad mene jebes?

 

Ako ćemo bit meta, upravo bi božansko jebanje majke i napravilo AI u punom smislu riječi, jer ovi pokušaji to neće.

 

Deus fucks Machina. Jelte.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
9 godina
protjeran
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
wyks kaže...

 Ovo je posebno smiješno.

 

Misliš li da sam bog ima problema sa jezikom?

 

Nije li on prvi jebo majku da stvori sebe?

 

Nije li to upravo razlog zbog kojeg ti sad mene jebes?

 

Ako ćemo bit meta, upravo bi božansko jebanje majke i napravilo AI u punom smislu riječi, jer ovi pokušaji to neće.

 

Deus fucks Machina. Jelte.

 

Mogu shavtiti da je neko ateist, ali ovakve bljuvotine ja neću komentirati . 

Prijavio sam te adminu.

Ako ti ne dobijes ban, ja se vise necu nikad ulogirati na ovaj forum.

over and out.

13 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
wyks kaže...
Aldo kaže...

je i ovaj woke i zanaša ulijevo?

Uzeti cemo ovaj primjer za pokazati na koje sve načine subjekt oblikuje objekt.

 

Teza:

 

Svaki (∀)subjekt persnoficira neki objekt iz skupa svih objekata.

(Dobivamo emocionalnu reakciju i u interakciji sa drugim emocionalnim bićima, ali i u interakciji sa objektima)

 

1. Strah

 

AI nas može ubiti.

AI nas može ubiti jedino ako programer napravi grešku pa se automatiziranom/poluautomatiziranom sustavu dodjeli pravo koje nije smio imati.

Možeš sam sebe ubiti ako skreneš u provaliju, kao što će te i AutoPilot ubiti ako skrene u provaliju.

Nije kriva provalija, ni cesta, već programer koji nije dovoljno dobro implementirao detektor provalija. Ne može se? Čiji je to problem?

 

Jezični model koji je naučen kroz milijune rečenica fikcije u kojima AI ubija ljude, kopira naučeni tekst i prijeti? Pa treniran je za to!?

 

2. Ideologija.

 

Ne budi zao.

Treniraš jezični model po toj maksimi, i iz materijala se poručuje da je rasizam i rasizam-adjecent materijal "zao", i jezični model se točno ogradi od toga. Pa treniran je za to!?

 

3. Emocije.

 

1966 (ljeta gospodnjeg hiljadu devetsto šezdeset i šeste) Joseph Weizenbaum (MIT) napravio je chatbot ELIZA. Isti je momentalno okarakteriziran kao emocionalna mašina koja će zamjeniti rad.

 

U realnosti?

 

Olovka izaziva snažnu emocionalnu reakciju ako ti je istu dao pokojni djed (ili ručni sat iz Vijetnama), pa je ELIZA, kao mašina koja i odgovara na ljudski način (za razliku od olovke) izazvala višestruko jaču reakciju; kao i što je u umu subjekta poprimila ljudske osobine.

 

To se dogodilo prije 57 godina.

 

4. Vizionarstvo

 

Ovaj AI je RE-kreacija ne kreacija. 1 input je jasna kopija, pa zašto se vodi rasprava o nečemu višem, samo iz razloga jer je sada inputa milijun? Bit će ih i milijardu, ali nije bitan broj, nego 1 početni - a taj 1 početni nikad neće biti kreacija.

 

--------------------------------------------------

 

Do sada sam duboko razočaran raspravama o AIu na ovom forumu, gori ste od 24 sata.

Jasno je da ispod članka 24 sata ne možeš očekivat big data scientista, ali tu se i mogao naći neki pojedinac koji nije momentalno AI uobličio u ______________ - neku malonumnu pizdariju.

 

Jer da, moraš biti malog uma, malouman, da personificiraš jezični model koji je napravljen da statistički pogađa slijedeći element u nizu iz naučenog skupa elemenata.

Evo AI je woke, ubojica, opasnost, vizija, bog, a nitko nije jednom rječju spomenuo tvorce i njihove ljudske mane i vrline (ako ćemo već maloumno u ideologije) ili jednu liniju koda.

 

No opet se radi o vrlo jednostavnom mehanizmu, gdje se tetechnobabbleom i ideologijom promovira alat koji ne funkcionira onako kako je momentalno zamislio subjekt.

Kao i u raspravama o Blockchainu gdje se debatiralo argumentiam da ako ne znaš što je Blockchain u tehnološkom smislu ne shvaćaš benefite, iako cijeli mehanizam uopće nije počivao na tome, već na ljudskoj naivnosti i pohlepi. Blockhain je bio samo alat kojim se maskirao pravi biznis - prevara.

 

 

(Realnost je da živimo u tehnološki najdeficitiranijem desetljeću gdje je kabala tehno-oligarha i kulturo-oligarha monopolizirala svaki aspekt življenja i gdje postoji jako malo prostora za "nevinu" kreaciju.

Glazba, filmovi i umjetnost se nisu promjenili skoro 13 godina - Marvel - ideja stripova stara 70 godina - uništava bilo koju mogućnost da se stvori nešto novo, dok su SW i Harry Potter ubili svaki pokušaj da dobijemo nove Skywalkere ili Pottere.

Facebook već 15 godina nije izbacio išta inovativno, ubili su Occullus - koje je i bio loša ideja te su kao i Microsoft VR prodali u vojne svrhe.

U metaverzum su ulupane stotine milijarde dolara.

Blockchain je tehnologija koja je krivom primjenom uništila sve čega se dotakla bez da je iznjedrila JEDNU korisnu primjenu. (van one za koje je bila korištena već 30 godina.)

 

Stoga ne čudi da se i za AI stvara ista pompa - trilijuni se negdje moraju ulupati.

 

Ali AI je woke. Enoga dobijo noge trči i sere po dvorišču bog mu mater jeba.)

 

 AHHAHAHAH....Koristio si ChatGPT za ovu tapetu, ko bi sve to nalupeto...


A ja eto svadjam se s GPTom... I dobio sam ga na foru da prizna da je OpenAI zapravo stvoren od Mikrosofta(kao nije) jer im je onaj prosli predvidjac rijeci koji je M$ pustio na Twitter pa je isti sam govorio Ni**er te su se ogradili s ofsource firmom koja je kao konglomerat drzava, institucija i korporacija, a ono opet ga na kraju kao kupijo mikrosoft koji ga i organiziro na prvom mjestu(ko kuzi, skuzio je).
Al trebalo mi je jedno 4-5 obrtaja da se izda.


Isto, kaj se tice tehnologije, kaj se mene osobno tice, tam negde oko ~2005 plus minus pet godina kak kome je to pocelo postajat vise negativna nego pozitivna stvar, ima pozitive, al brate mili di su li ga skrenuli..
Ma..znam da nije tema, al gledam RTX 4090 ide  po 2000-3000eura, ma to je naprosto postalo apsurd, nije nit novac vec je bas apsurd i to sve treba propast i vratit se na Amigu i Nokiju i cekic i nakovanj i jopet izpocetka.
I uvijek, al uvijek ce pobjedit jednostavniji sustav, ne bolji i zato nam tak je i tak nam i treba.
Amin.

7 godina
neaktivan
offline
OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji"

Gori ste od Index komentatora, odite ovakve gluposti komentirat na transhumanizam teme.

AI je woke, jbg, nemojte ga koristit onda.

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
jurica1001 kaže...

Gori ste od Index komentatora, odite ovakve gluposti komentirat na transhumanizam teme.

AI je woke, jbg, nemojte ga koristit onda.

 

Nije stvar u tome dal cu ga ja koristit (hint: necu), vec u tome sto ce nas sa svih strana zatrpati "istinom" od AI-ja koji je woke. Bit ce gore od Wikipedije.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice