Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

poruka: 63
|
čitano: 11.908
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede".
5 godina
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

Menadžer tog tima i njegov menadžer su otpušteni. A onda je i menadžer tog menadžera dobio otkaz. Osoba iznad toga bio je jedan od rukovoditelja koji je otpušten prvog dana. Nitko nije ostao u tom zapovjednom lancu“, ispričao je jedan bivši zaposlenik

 

 
28 0 hvala 0
11 godina
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

Ja sam jedini kojemu nije jasno kaj su svi ti ljudi radili?

 
26 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
steelman kaže...

Ja sam jedini kojemu nije jasno kaj su svi ti ljudi radili?

 koliko sam ja nabrojao, manage a cinq

 

12 godina
neaktivan
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

lol

Moj PC  
4 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
Il je naša javna uprava kopirala Twitter, il je Twitter kopirao našu javnu upravu.

Nije ni čudo što daje otkaze.
15 godina
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
steelman kaže...

Ja sam jedini kojemu nije jasno kaj su svi ti ljudi radili?

 -u takvoj branši it-a ne radiš nešto (ništa..) tj to je dio političko-nepotističkih uvjeta, uhljeba ili 'greenfeeld investicija'.. pa tako u irelandiji google zapošljava 5000 djelatnika, tj to je razlog zašto ne plaća presuđenih od eu 13 milijardi razlike poreza i irelandija ga ne želi naplatiti, tj lobisti i korupcija na političko-korporativnom nivou, uhodano.. dok pri tome zarađuju milijarde i par tisuća zaposlenika su im zapravo nevažni kao stavka, tj google ima više problema kamo s novcem, da ga spaljuju kao smeće imali bi troškove veće od zgholdinga za jakuševac itd :)

 

s googleom je matematika jednostavna, 5000 malih patuljaka na sisi po recimo 5000€ plaća ili 60t godišnje + porezi.. zaokružimo na 100t po radniku i to nam godišnje daje 300.000.000 za plaće, dok umjesto 10-12,5% poreza plaća 50% tj 5,5% i to je u tom periodu eu izračunao kao 13 milijardi.. što će reći, 3-milijarde su dovoljne za 10god takvih plaća dok je 10 milijardi čisti minus za irelandiju ili višak u džepu googlea.. 

-što rade? ništa, trošak.. koji generira profit veći od hr turizma, industrije, rudnika zlata.. tj pokušaj imati biz koji će godišnje zaraditi milijardu eura viška na ničemu.. tj samo razlici poreza a to je samo dio prihoda od reklama-podataka-usluga koje naplaćuje.. trošak koji je opravdan, kao investicija mada je ekšli korupcija vlasti-poreza.. no nikom ništa i zbog brexita i jakih igrača kao ujkosem eu je 'zaboravila' tj odustala od naplate ili kazne irelandiji po već pravomoćnoj presudi suda (kao što su zaboravili dizelgate itd..).

 

-posao? to obavi 50 ljudi.. ostali su samo investicija-trošak-profit.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

Ukratko, sad ce svi manageri i podmanagari morati nesto raditi a ne biti sami sebi svrha. Da barem tako rade sve firme bilo bi vise jednakosti izmedu radnika.

mihi
Moj PC  
16 0 hvala 0
3 godine
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

Zaposlenici koji su dali/dobili otkaz se vjerovatno nadaju da će ovakva njihova javna kmečanja naštetiti Elonu Musku, ali sukladno onoj da ne postoji negativni publicitet, sve skupa ispada dobra reklama za Twitter. Što izgleda shvaća i sam Elon Musk koji redovito (i posprdno) tvita o rekordnoj posjećenosti.

Ruhe im Puff
 
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

Elon je upravo krenuo sa vraćanjem zabranjenih računa na Twitter! Kathy Griffin, Jordan B Peterson i The Babylon Bee su upravo vraćeni na platformu!

 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2022 20:25 (torrente).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

za to vrijeme netko iz zgrade preko puta  uperio projektor.

Twitter HQ - San Francisco

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2022 20:26 (torrente).
 
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

 

Nema besplatnog dorucka, neogranichenih Chai Latte-a, moras doci na posao... pa nemere to tako Elone!

 
12 0 hvala 1
9 godina
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

Lokalne konzerve su uzbudjene, ali jos im nije jasno zasto. 

 

ihush da 50 ljudi moze voditi Twitter ne bi ga Elon kupovao za 44 kune.

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
pravi_covijek kaže...

Lokalne konzerve su uzbudjene, ali jos im nije jasno zasto. 

 

ihush da 50 ljudi moze voditi Twitter ne bi ga Elon kupovao za 44 kune.

Znači tvoja logika bi bila da je vrijednost firme direktno proporcionalna količini ljudi koja je zaposlena u njoj? Ne kontam

2 godine
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

Gdje su nestali pravi američki radnički prosvjedi kao što su bili u Chicagu 1. svibnja 1886 ?

Ove nove mlade američke kukavičke pizdune će proganjati duhovi pretučenih i poginulih radnika u tom masakru.

 

Nekada su muškarci imali jaja kao lubenice, a danas imaju samo pikule. 

 

Prigodna sličkica za sve one koji i dalje misle da je proslava 1. svibnja/maja komunističko naslijeđe 

 

 

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
 
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
Nema više toga, sad svako svoju guzicu čuva a ovi koji izvise samo stavljaju video svog nezadovoljstva na tik-tok i slične kurce-palce i misle da su zbog toga cool.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
Zaporožac kaže...

Gdje su nestali pravi američki radnički prosvjedi kao što su bili u Chicagu 1. svibnja 1886 ?

Ove nove mlade američke kukavičke pizdune će proganjati duhovi pretučenih i poginulih radnika u tom masakru.

 

Nekada su muškarci imali jaja kao lubenice, a danas imaju samo pikule. 

 

Prigodna sličkica za sve one koji i dalje misle da je proslava 1. svibnja/maja komunističko naslijeđe 

 

 

 Na istom mjestu di i svi Rvacki, jaki na internetu a kad treba pomaknit guzicu niko nema vremena baš taj dan.... tako da čovjek zaključi da nam večini očito nije ni blizu toliko loše koliko se kuka. A nedavno je pisalo da su ih neznam koliko tisuća dodatno zaposlili u Koroni i jbg, sad je sva ta bagra višak i odma plačiguzanje kad treba doć radit u ured...

14 godina
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

Ne vjerujem da još ima ekipe koja navija za Muska. LOL

 

Da, u Twitteru kao i svakoj drugoj velikoj korporaciji ima ekipe koja ničemu ne služi, korporativni život je nešto sasvim drugo i sam za sebe pojava, i iskreno ne bih volio u njemu preživljavati (tehnički sam sad u korporaciji, ali smo praktički kao startup što se tiče fleksibilnosti). Još je davno Deus ex machina pisao o tome iz svog iskustva na forumu.

 

No ove odoka procjene kako je 50 ljudi potrebno za cijeli Twitter su u krajnju ruku smiješne.

 
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
captain_soap_McTawish kaže...
No ove odoka procjene kako je 50 ljudi potrebno za cijeli Twitter su u krajnju ruku smiješne.

S obzirom da im servere i održavanje radile "vanjske" firme, i da u zadnjih 7 godina niti jedan jedini novi feature nisu izdali, i tih 50 ljudi je previše :) :) :)

 

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
16 godina
neaktivan
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

Loži se ekipa.. on objavljuje da unutrašnja "telemetrija" pokazuje nikad veći pik posjećenosti...

evo unutar 13 min ima preko pola milijuna glasova na svakojakim anketama.

 

i vratit će radi svog interea onog budalaša pussy grabbera

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
captain_soap_McTawish kaže...

Ne vjerujem da još ima ekipe koja navija za Muska. LOL

 

Da, u Twitteru kao i svakoj drugoj velikoj korporaciji ima ekipe koja ničemu ne služi, korporativni život je nešto sasvim drugo i sam za sebe pojava, i iskreno ne bih volio u njemu preživljavati (tehnički sam sad u korporaciji, ali smo praktički kao startup što se tiče fleksibilnosti). Još je davno Deus ex machina pisao o tome iz svog iskustva na forumu.

 

No ove odoka procjene kako je 50 ljudi potrebno za cijeli Twitter su u krajnju ruku smiješne.

Upravo je došao trenutak za sve budale koje misle da je 50 ljudi dovoljno za održavanje platforme koja opskrbljuje 450 milijuna ljudi.

Jer je u tijeku "nagrada" u iznosu od oko 40ak milijardi $ za sve one koje žele napraviti novi Tviter.

 

Eto, na temi je već 20ak stručnjaka, nek skupe još 30 i nek pokrenu Čviter ili CROviter i nek pokupe milijarde od Lockheeda, Audija i ostale ekipe oglašivača koji su stopirali oglase na Tviteru, a zasigurno će ih u godinu dana kupiti neki fond za do $40 milijardi.

torrente kaže...

Loži se ekipa.. on objavljuje da unutrašnja "telemetrija" pokazuje nikad veći pik posjećenosti...

evo unutar 13 min ima preko pola milijuna glasova na svakojakim anketama.

 

i vratit će radi svog interea onog budalaša pussy grabbera

 

 Iskreno, zanimljivo mi je zašto ga nije vratio odmah.

 

Sad nije predsjednik pa ne bih ulazio u kakve kibi-dabi situacije, ali Musk ga je trebao vratiti isti dan kad je preuzeo Tviter.

Još je čudnije zašto je kategorički odbio povratak Alexa Jonesa, jer je on bio drugi-po-redu svetac-mučenik apsolutista fri spiča.

 

Jer generalno, za iole normalan puk - teško će ikada više na Tviteru postojati rasprava u koju neće uletjetu 17 kripto botova, 69 ekstremista, 420 čudaka i 1488 neonacista. Većina će biti i verificirana, pa će im algoritam boostati tvitove.

Već sada ispod svakog Tvita koji ima nešto više lajkova stvaraju se horde kriptobotova i to kod komičara, običnih ljudi i profesora sa fakulteta koje pratim.

 

"Mi smo za fri spič, a sada klićemo milijarderu koji moderira po vlastitom filingu za osjećaj" je također zanimljiva "šizfrenija" modernog djećarca i nedojebanog 45-godišnjaka koji mrzi vlastitu ženu i misli da mu svjetska mafija Žida i Pedera umeće nedovoljno jake muškarce u njegove omiljene filmove.

Jer oni kao alfa muškarčine vole vidjeti jake prave muškarce i taticu Elona Muska milijardera kako pesnicom gazi pedere po Tviteru.

 

Nekako mi se čini da je kompletna politička teorija u krivu, jer menatlno neki se nisu maknuli od kmetstva i vazalstva, dok je zanimljiv spin modernog muškarca taj da se svi diče svojim alfom, ali se nekako klanjaju mišičavim botaim muškarcima i žele očito to gledati umjesto seksi dame u uskom kostimu.

 

Još uvijek razmišljam o onome Korny tipu kojeg si skrinšotao nekidan, šta se žalio da su mu pederi uvalili slabe muškarce u omiljeni mu Star Wars.

Taj tip ima bar 30-40 godina i da mi je takvu rečenicu rekao prijatelj na kavi pitao bi ga je li gej ili je zaostao u Pover Rejnđer dobi osmoljetke, jer ne mogu shvatiti kako se čovjek od 35+ godina može žaliti na kvalitetu dječijeg filma.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

Što je negative tweet?

Što je hate tweet?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
torrente kaže...

.

 

Ovom točkom rekao si sve o prošlom razdoblju Twittera.  

16 godina
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
ihush kaže...
steelman kaže...

Ja sam jedini kojemu nije jasno kaj su svi ti ljudi radili?

 -u takvoj branši it-a ne radiš nešto (ništa..) tj to je dio političko-nepotističkih uvjeta, uhljeba ili 'greenfeeld investicija'.. pa tako u irelandiji googlezapošljava 5000 djelatnika, tj to je razlog zašto ne plaća presuđenih od eu 13 milijardi razlike poreza i irelandija ga ne želi naplatiti, tj lobisti i korupcija na političko-korporativnom nivou, uhodano.. dok pri tome zarađuju milijarde i par tisuća zaposlenika su im zapravo nevažni kao stavka, tj googleima više problema kamo s novcem, da ga spaljuju kao smeće imali bi troškove veće od zgholdinga za jakuševac itd :)

 

s googleomje matematika jednostavna, 5000 malih patuljaka na sisi po recimo 5000€ plaća ili 60t godišnje + porezi.. zaokružimo na 100t po radniku i to nam godišnje daje 300.000.000 za plaće, dok umjesto 10-12,5% poreza plaća 50% tj 5,5% i to je u tom periodu eu izračunao kao 13 milijardi.. što će reći, 3-milijarde su dovoljne za 10god takvih plaća dok je 10 milijardi čisti minus za irelandiju ili višak u džepu googlea.. 

-što rade? ništa, trošak.. koji generira profit veći od hr turizma, industrije, rudnika zlata.. tj pokušaj imati biz koji će godišnje zaraditi milijardu eura viška na ničemu.. tj samo razlici poreza a to je samo dio prihoda od reklama-podataka-usluga koje naplaćuje.. trošak koji je opravdan, kao investicija mada je ekšli korupcija vlasti-poreza.. no nikom ništa i zbog brexita i jakih igrača kao ujkosem eu je 'zaboravila' tj odustala od naplate ili kazne irelandiji po već pravomoćnoj presudi suda (kao što su zaboravili dizelgate itd..).

 

-posao? to obavi 50 ljudi.. ostali su samo investicija-trošak-profit.

googleapple.

inace google (kao i ostatak FAANG-a) u dublinu/irskoj zaposljava velikom vecinom engineering timove, nesto manje support/sales a legal i slicni timovi jos manje iako postoje i plivaju u mutnom.

iako se porezima manipulira naveliko malo si masio fudbal sa ostatkom.

irska je tu cak i krivija nego FAANG koji samo ide linijom manjeg otpora. da irci malo odu popravit svoje porezno postenje cijela drzava moze kljuc u bravu jer ih maslaci, govedina i mlijeko nece drzat na zivotu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Feargal_O%27Rourke

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2022 11:25 (nixass).
11 godina
neaktivan
offline
Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje urede

Meni se cini da twitter bez problema funkcionira sa 10% zaposlenih.

 

Imali su 7500 ljudi, znaci ostalo ih je 750, vjerojatno crem de-la crem firme, odnosno najbolji koderi koji su ionako radili 99% svih poslova.

 

Sad ce konacno ti ljudi doci na svoje i vjerojatno ce im Musk uduplati place i sve jer ima prostora.

 

Kad sve zbojiomo oduzmemo twitter je ostao bez 6750 zaposlenika, neka je prosjecna bruto godisnja placa 120k dolara (sa svim benificijama ukljucujuci hranu, prijevoz, opcije na twitter dionice...) izademo na godisnju ustedu od 810 milona dolara godisnje.

Medjutim mislim da je veca jer je otpustio masu beskorisnih menadzera koji su imali milionske prihode.

 

Hallo ej, 810 miliona godisnje usteda na placama.

 

Sad ce vjerojatno dati prostora timovima koji su ostali da zapravo uposle ljude kojoe su im potrebni...

 

 

Kad malo organizira twitter, ubaci video sadrzaj i jos neke dodatne stvari, izaci ce na burzu za 5 godina sa masovnom dobiti i prodati ga za 5x vecu cifru

 

 

Voljeli Muska ili ne, lik je vjerojatno najbolji biznisman naseg vremena, jednostavno zna kako stari funkcioniraju i kako izvuci najbolje od zaposlenika

 

 

 
8 3 hvala 1
14 godina
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
nixass kaže...

googleapple.

inace google (kao i ostatak FAANG-a) u dublinu/irskoj zaposljava velikom vecinom engineering timove, nesto manje support/sales a legal i slicni timovi jos manje iako postoje i plivaju u mutnom.

 ihush je mislim na dobrom tragu toga da se dosta toga ulaže u R&D (i "R&D") za stvari koje nisu profitabilne, i od kojih većina neće biti profitabilna. I jasno je naravno da ti možeš otpustiti određen nezanemariv postotak ljudi da ti osnovna djelatnost ostane neokrzunuta ako dođu takva vremena. No reći ugrubo procjenu da osnovnu djelatnost obavi 50 ljudi obavi cijeli posao, a da je sve ostalo trošak je krajnje smiješno.

15 godina
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
kingofthenight kaže...

Imali su 7500 ljudi, znaci ostalo ih je 750, vjerojatno crem de-la crem firme, odnosno najbolji koderi koji su ionako radili 99% svih poslova.

 Misliš li ti da si bolji u svom poslu od svojih kolega? Iskreno te pitam, bez provokacija.

Gdje sebe rangiraš u ljestvici kvalitete rada na svom poslu?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
Kakve veze to ima sa cca 750 preživjelih u Twitteru?
16 godina
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
captain_soap_McTawish kaže...
nixass kaže...

googleapple.

inace google (kao i ostatak FAANG-a) u dublinu/irskoj zaposljava velikom vecinom engineering timove, nesto manje support/sales a legal i slicni timovi jos manje iako postoje i plivaju u mutnom.

 ihush je mislim na dobrom tragu toga da se dosta toga ulaže u R&D (i "R&D") za stvari koje nisu profitabilne, i od kojih većina neće biti profitabilna. I jasno je naravno da ti možeš otpustiti određen nezanemariv postotak ljudi da ti osnovna djelatnost ostane neokrzunuta ako dođu takva vremena. No reći ugrubo procjenu da osnovnu djelatnost obavi 50 ljudi obavi cijeli posao, a da je sve ostalo trošak je krajnje smiješno.

 generalno je rekao istinu, premda previse karikirao.

FAANG (i slicni) jednostavno moraju postojati u Europi ako zele pristup 500M ljudi, irska se tu lijepo nasla kao prigodni middle man.

kaj se tice otpustanja nezanemarivog broja ljudi, upravo to se sada dogadja u nekim od big techova.. otpustaju se deseci tisuca ljudi, dobar dio koji je i gramzivo zaposljen tokom covid bull run-a.

core dio firme i engineeringa ce iz svega ovoga proci netaknut.

twitter ima nesrecu kaj su dobili narcisoidnog nasrmkanog idiota za sefa

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2022 11:55 (nixass).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Opći kaos u Twitteru: Zatvorili su sve svoje u
wyks kaže...
kingofthenight kaže...

Imali su 7500 ljudi, znaci ostalo ih je 750, vjerojatno crem de-la crem firme, odnosno najbolji koderi koji su ionako radili 99% svih poslova.

 Misliš li ti da si bolji u svom poslu od svojih kolega? Iskreno te pitam, bez provokacija.

Gdje sebe rangiraš u ljestvici kvalitete rada na svom poslu?

 

Imam privatan biznis, tako da nemam kolega, ali od par mojih zaposlenika koje imam, mogu reci da je jedan od njih 2 ljestvice iznad svih drugih.

To cjenim, i bolje ga placam od ostalih.

 

 

Razlog zasto mislim da su ostali najbolji programeri u twitteru, a woke idioti su otisli je taj sto musk nije glup.

 

On je dosao u twitter, prva stvar je da im je dao zadatak da u roku tjedan dana moraju napraviti novi twitter blue (naravno da je to bilo nemoguce), ali pretpostavljam da je to bio samo test procjene da eliminira neradnike od radnika, mozda sugerirao najboljima da ostanu.

 

 

Zatim je dao ljudima da izaberu zele li raditi na twitteru duze radno vrijeme..., fora je ta da oni sto su bili nositelji twittera svakako radili duze i oni su kliknuli da, neradnici su kliknuli ne i bye bye.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice