Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani zaključana tema

poruka: 346
|
čitano: 88.120
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani".
3 godine
neaktivan
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Drago je potpuno u pravu.Poanta priče je vladavina zakona. Društvene mreže su samo tehnička platforma komunikacije između ljudi ,a ono što uređuje pravne odnose između ljudi u bilo kojoj državi svijeta su ustav,zakoni, sudovi i policija.

Od kuda pravo vlasnicima da sami određuju pravila pristupa nečemu javnom i dostupnom poput društvenih mreža.Pa valjda bi bilo normalno da to čine institucije neke države.Definitivno treba pravno regulirati djelovanje svih sadašnjih i budućih društvenih mreža i NE dopustiti da mišljenje i stavovi vlasnika budu zamjena za vladavinu prava,kao što to trenutno očito jest.

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab

Pa tolko ljudi banaju dnevno da to nije normalno, zasto je sad Trump sporan? Zato jer je predsjednik?

 

Sad kad je on bananu popusio svi se pozivaju na neka prava, zakone itd., gdje se bili do sada?

Linux, Arch Linux.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Visak kaže...

I onda imamo sociopata koji pet godina marljivo preparira svoje agresivne i do zuba naoružane sljedbenike strahom i agresijom, pa kad se ta agresija napokon ispolji (a bilo je očigledno da ide u tom smjeru) tražimo jednu rečenicu u kojoj je on nju eksplicitno naredio. Jer smo svi mala djeca i nitko nije čuo za double talk.

 Sam Trump je jednom rekao za zakone o porezu, pametni ljudi donose zakone, a jos pametniji ljudi pronalaze metode kao ih legalno izbjeci. Svako toliko, ovakav covjek koji ne igra po pravilima i ima opasne namjere, na ovaj ili onaj nacin dodje na polozaj moci. Oni koji bi se u takvoj situaciji slijepo i doslovno drzali zakona uz potpuno zanemarivanje da su oni za istog mrtvo slovo na papiru su debili odvojeni od realnosti. Sreca pa su u SAD vec davno (bar od Hitlera) pripremili posebne protokole i strucnjake koji citaju "izmedju redaka" da se pozabave s ovakvim situacijama kad do njih dodje. 

 

Drago je tip osobe koja prezivi pad aviona, ali izgori zavezan u sjedalu jer je svijetlila lampica za pojas, tj nije, on je licemjer koji bi u tom slucaju pobjegao iz aviona, ali u slucaju Trump valja gluposti jer ga se, njemu naizgled, ne tice sto se desava tamo

5 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Twitter: Rules for thee, But not for me.

 

 

Uganda: 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 23:27 (PESfanCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

 

Niko nije učinio više za razmontirat "prestiž" amerike ko narančasti.

Realnost društvenih mreža je da su to novi centri zajednice, niko vam nemože zabraniti da dođete na trg, istina  može doči policija i ako radite pizdarije opaliti vam kaznu za remećenje javnog reda no opet se možete vratiti na trg.

 

A neki "likovi" iz neke firme banaju precjednika da se obraća svom narodu, posao oko njegovih bisera je u onom famoznom našem na "institucujama" a ne na nekim korporativnim "aktivistima".

 

Radi se o državnom udaru? znate li vi kako se radi drzavni udar tenkovi blokada cenzura itd... trumpovi pristaše teoretski imaju i više nego dovoljno oružja da to odrade ono što se desilo je bio prosvjed van kontrole: ekstremnno da ali miljama od državnog udara.

 

Inače ovo sve nebi desilo da je biden pobjedio kak spada didica je isto jedva pobjedio, kad se uzme koliki je narančasti "uspjeh" od precjednika.

 

Kompanije su tu da provode zakone a ne da ih izmišljaju iz vedra neba, zadnji put kad sam gledo još smo demokracije.

 

Drago ovaj me članak podsjetio kak sam braću ne informatičare potakao da čitaju Bug dobri članci i tech.

 

gramatika bljak
Moj PC  
1 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Predator003 kaže...
Visak kaže...

I onda imamo sociopata koji pet godina marljivo preparira svoje agresivne i do zuba naoružane sljedbenike strahom i agresijom, pa kad se ta agresija napokon ispolji (a bilo je očigledno da ide u tom smjeru) tražimo jednu rečenicu u kojoj je on nju eksplicitno naredio. Jer smo svi mala djeca i nitko nije čuo za double talk.

 Sam Trump je jednom rekao za zakone o porezu, pametni ljudi donose zakone, a jos pametniji ljudi pronalaze metode kao ih legalno izbjeci. Svako toliko, ovakav covjek koji ne igra po pravilima i ima opasne namjere, na ovaj ili onaj nacin dodje na polozaj moci. Oni koji bi se u takvoj situaciji slijepo i doslovno drzali zakona uz potpuno zanemarivanje da su oni za istog mrtvo slovo na papiru su debili odvojeni od realnosti. Sreca pa su u SAD vec davno (bar od Hitlera) pripremili posebne protokole i strucnjake koji citaju "izmedju redaka" da se pozabave s ovakvim situacijama kad do njih dodje. 

 

Drago je tip osobe koja prezivi pad aviona, ali izgori zavezan u sjedalu jer je svijetlila lampica za pojas, tj nije, on je licemjer koji bi u tom slucaju pobjegao iz aviona, ali u slucaju Trump valja gluposti jer ga se, njemu naizgled, ne tice sto se desava tamo

 Daj se uozbiljite svi sa ovakvim porukama. Prvo, radi se o fakin moderatoru koji imenom piše neki kurac javno, drugo - većina nije ni pročitala članak pa ne zna ni što komentira.

 

 

 

Nemaju se šta privatne firme, monopolisti sa nota bene financijama jačom od 50% suverenih država uplitat u ovakve stvari. Ovo se tiče društva i društvenih institucija zato što nakon odluka odgovornost pripada jebenom narodu koji je te institucije postavio na temelju ustava i zakona. 

 

Trump je legalno od strane američkog naroda biran, a zakonski još uvijek, predsjednik SAD , i valjda je na američkom narodu da kroz vlastite zakone koje su sami izglasavali određuje sudbinu vlastitog predstavnika. Policija, državno odvjetništvo, sud.. svi su i dalje živi i zdravi i neometano (pustimo sad coronu) rade svoj posao U SLUŽBI JEBENOG NARODA KOJEM ODGOVARAJU ZA SVOJE POSTUPKE JER IH ISTI ZA TO POSTAVLJA I PLAĆA.

 

Jel vi razumijete što se sve nakon ovog presedana može dogoditi? A i koliko je tek municije predano ekstremnim debilima koji samo čekaju ovakve neke gluposti? O tome se možda ovog trenutka ne razmišlja ali se sigurno kuha u mutnim glavama.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Meni se cini da vecina komentatora nije procitala clanak.

Sustina clanka je da su Facebook i Twitter zasticeni od tuzbi jer sluze nesto kao javna platforma za razgovre, medjutim tako se vise ne ponasaju i ureduju sadrzaj kako im pase.

E sada ako uredujes sadrzaj, onda moras odgovarati za njega i snositi odgovornost, to jest ne mozes biti zasticen od tuzbi.

Mislim da je to problem.

Ako si zasticen nema uredivanja, ako uredujes onda odgovaraj za sadrzaj.

A super je to, radis sta god hoces, a zasticen si ko bjeloglavi sup.

I tata bi sine



Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 1:48 (kingofthenight).
 
6 1 hvala 0
8 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Pitanje slobode govora na društvenim mrežama nije tako jednostavno. Uzmimo sličan primjer - oglasnu ploču. Može li na nju lijepiti svatko što god hoće? No za razliku od oglasne ploče, gdje svaki nezadovoljnik može s nje strgnuti što ga iritira (sloboda čitanja), to se ne može napraviti s porukama na društvenim mrežama (sloboda govora). To su pravno-tehnička pitanja. Drugo je pitanje političke borbe, borbe za vlast. Izvorno napredne ideje (prava manjina i sl.) postale su batina za mlaćenje političkih protivnika. To je oružje demokrata protiv republikanaca. U svakom društvu možeš naći ljude koji su nezadovoljni svojim ekonomskim i društvenim položajem i njih huckati protiv političkih protivnika. Ne može se reći da su Afroamerikanci  privilegirani samo zato što im se otvaraju poslovi u državnim poduzećima. Ne može se reći ni da su Amerikanci europskog porijekla privilegirani zato što su neki od njihovih pradjedova bili robovlasnici. Mnogo ih je izgubilo posao zbog seljenja kapitala u druge zemlje, s jeftinijom radnom snagom. Ukrako, stvara se mnoštvo nezadovoljnika i - još gore - to nezadovoljstvo političari potiču, umjesto da ga smiruju. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Ben Shapiro je desno, Trumpovac kolko mozes biti i cak njemu je jasno da je Trump zakuhal stvar. Nebi covjek vjeroval.

Linux, Arch Linux.
 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Ako kazemo da svako ima prvo na izrazavanje, tj na slobodu izrazavanja, zasto to pravo negiramo facebooku ili twiteru?

Kad nekoga banujes ti se u stvari izrazavas i to na svojoj babovini, ako si vlasnik te pomenute babovine.

Naprav' sebi facebook pa laprdaj sta god hoces.

Koliko znamo ni jednu od drustvenih mreza nije ni zapocela ni finansirala drzava, za razliku od elektra, komunalnog, vodovoda i slicno. Bez drustvenih mreza se moze zivjeti komforno za razliku od nabrojanih komunalnih usluga.

 

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
sexytoiletpaper kaže...
Drago kaže...
sexytoiletpaper kaže...
Drago kaže...
DarthMarkus kaže...
Ajmo ovako, koja je razlika Bug foruma i Tweetera u uređivačkoj politici ? Na Bugu bi Trump letio davno prije.

 Bug forum nije društvena mreža, za početak, ali ponovo vi tražite "evo rećemo ja..." tobožnje analogije koje veze s temom nemaju.

 

 

 Usporedba. Goebbels. Kristallnacht. Go!

 

Objasni mi ovo s Goebbelsom, molio bih te. Tko je ovdje Goebbels, mili?

 Ernst Vom Rath died of his wounds on 9 November 1938. Word of his death reached Hitler that evening while he was with several key members of the Nazi party at a dinner commemorating the 1923 Beer Hall Putsch. After intense discussions, Hitler left the assembly abruptly without giving his usual address. Propaganda Minister Joseph Goebbels delivered the speech, in his place, and said that "the Führer has decided that... demonstrations should not be prepared or organized by the party, but insofar as they erupt spontaneously, they are not to be hampered."[33] The chief party judge Walter Buch later stated that the message was clear; with these words, Goebbels had commanded the party leaders to organize a pogrom.

Evo ti direktno sa wikipedie. Ako ti je samo cilj trolati, onda se necu ni truditi davati ti bolje primjere, niti prevoditi na hrvatski da ti olaksam citanje.

Usporedi mi ovo sa onime sto se dogodilo ovaj vikend u SADu i objasni mi, ako Trump sa svojim rijecima i akcijama nije u krivu, kako objasnjavas paralelnu situaciju koja se dogodila u njemackoj 1938.?

  Da li ti primjećuješ da si upravo upotrijebio mozak nacističkih glavešina, dakle poslužio si se njihovom logikom da bi analogijom nešto dokazao? Sada je znači njihov način razmišljanja OK, kada se uklapa u tvoje ciljeve?

 

Moja prva reakcija na twitterovo baniranje Trumpa je bila "E fala bogu". Međutim, to nije ispravno zato jer rasprave o štetnosti društvenih mreža traju već godinama, događaju se malim ljudima od drugih malih ljudi svakakve grozne stvari, ali odgovor na to je bio prilično mlak. Konkretno, fejsbuk ne može izvesti moderaciju svog proizvoda da minimizira štetu, a da ostane profitabilan. Pa onda to ne radi. Ali proizvod je tu. Šta da se ja sjetim kako bi bilo iznimno super i profitabilno za mene da nađem lijek protiv raka, uložim u iznalaženje toga recimo mjesec dana, a kada ga ne nađem odlučim da ja više ne mogu trpjeti gubitke i nemati profit, pa odlučim spakirati šećernu vodicu u bočice i to prodavati kao lijek? Jer računi stižu. Da li je tebi to prihvatljivo? Kome ćemo to dozvoliti, a kod koga podvući crtu i reći "E tako ne može!" Ima li u tome malo logike vlastite guzice? Na slici je hijerarhijsko stablo kojim hoću pokazati da su te društvene mreže jednostavno zaključile da nije baš dobro za njihovu dobrobit da puste Trumpu da bude Trump više, dok kada su se loše stvari događale onima ispod via njihov proizvod, reakcija baš i nije bila neka. Jer ne mogu oni maknuti svoj proizvod s police, od čega će živjeti...

15 godina
neaktivan
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Prigovarati Twitteru što je ukinuo račun nakon pokušaja državnog udara je kao prigovarati lancu kemijskih čistionica što ne žele nacistima čistiti odijela od stakla nakon kristalne noći.

 

I onda urednik nekog filatelističkog časopisa napiše da je to opasan presedan, koji bi se mogao proširiti i na obične građane. 'Ja se s Hitlerom ne slažem, ali na što će Njemačka ličiti za par godina ako ćemo se sada tako ponašati prema nacistima?', zavapio je Herr Dragg Galitz u Filateliche Zeitungu, tog 10.11.1938.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
kingofthenight kaže...
Meni se cini da vecina komentatora nije procitala clanak.

Sustina clanka je da su Facebook i Twitter zasticeni od tuzbi jer sluze nesto kao javna platforma za razgovre, medjutim tako se vise ne ponasaju i ureduju sadrzaj kako im pase.

E sada ako uredujes sadrzaj, onda moras odgovarati za njega i snositi odgovornost, to jest ne mozes biti zasticen od tuzbi.

Mislim da je to problem.

Ako si zasticen nema uredivanja, ako uredujes onda odgovaraj za sadrzaj.

A super je to, radis sta god hoces, a zasticen si ko bjeloglavi sup.

I tata bi sine


 Boldano: 

a) to bi možda (vidi pod b)) tako trebalo biti ali nije. A pošto nije, svak djeluje u okviru zakona po vlastitim interesima. Očekivati kako će bilo tko ko zarađuje novac sam sebe sputavati nepostojećim zakonima je iluzorno.

b) kad bi društvene mreže imale odgovornost za sve što se na njima piše prestale bi postojati u obliku u kojem danas postoje. Odgovornost bi za sobom povlačila obvezu čitanja i prosudbe svakog posta. Ništa se ne bi moglo objavljivati real time nego bi svaki post trebao proći proceduru provjere. I tko bi to radio, po kojim zakonima? Kad Šveđanin nešto napiše Turčinu bi li se uvredljivost ili protuzakonitost tog posta promatrala kroz švedske ili kroz turske zakone? Američke? Odgovornost za ono što je napisano značila bi i odgovornost za ono što je uklonjeno pa bi za svako uklanjanje trebala sudska potvrda ili bi bili svakodnevno zatrpavani tužbama. Dakle provjera svakog posta na svim jezicima (ko će dati resurse za to?) i onda pravna prosudba da li je nešto primjereno ili ne. Da ne govorim kako bi tada isti ovi koji se bune zbog povrede slobode govora (promašeno, jer sloboda govora je zaštita od državnog progona) bunili se zbog povrede prava na privatnost (opet promašeno ali ipak s puno više osnove).

 

Kad se koristiš društvenim mrežama pristaješ na njihova pravila. Meni se ta pravila ne sviđaju pa ne koristim društvene mreže. Koristim Whatsapp i Viber iako mi se ni njihova pravila baš ne sviđaju. 

6 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Da povučem paralelu - problem je što se društvene mreže ponašaju kao crkva

 

- Crkva bi ušla u sustav PDV-a ali samo za stvari koje kupuju (svijeće itd) - ne za mise i ostala čudesa

 

-- tako su i ovo - mi nismo izdavači ALI....

 

mislim da je on pogodio sve spot on:

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
danen kaže...

Pitanje slobode govora na društvenim mrežama nije tako jednostavno. Uzmimo sličan primjer - oglasnu ploču. Može li na nju lijepiti svatko što god hoće? No za razliku od oglasne ploče, gdje svaki nezadovoljnik može s nje strgnuti što ga iritira (sloboda čitanja), to se ne može napraviti s porukama na društvenim mrežama (sloboda govora). To su pravno-tehnička pitanja. Drugo je pitanje političke borbe, borbe za vlast. Izvorno napredne ideje (prava manjina i sl.) postale su batina za mlaćenje političkih protivnika. To je oružje demokrata protiv republikanaca. U svakom društvu možeš naći ljude koji su nezadovoljni svojim ekonomskim i društvenim položajem i njih huckati protiv političkih protivnika. Ne može se reći da su Afroamerikanci  privilegirani samo zato što im se otvaraju poslovi u državnim poduzećima. Ne može se reći ni da su Amerikanci europskog porijekla privilegirani zato što su neki od njihovih pradjedova bili robovlasnici. Mnogo ih je izgubilo posao zbog seljenja kapitala u druge zemlje, s jeftinijom radnom snagom. Ukrako, stvara se mnoštvo nezadovoljnika i - još gore - to nezadovoljstvo političari potiču, umjesto da ga smiruju. 

 Pitanje slobode govora na društvenim mrežama je vrlo jednostavno. Ona ne postoji. Društvene mreže nisu javni prostor i ne podliježu nikakvim pravilima slobode govora.

16 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
DarthMarkus kaže... 

Sjetimo se one Analytice i kako su profilirali ljude. To je puno veći problem od bana narančastog babuna.

funfact:

Rebekah Mercer je co-founder Parlera, a njen stari - Rober Mercer, glavni financijer Cambridge Analytice.

A cijeli Mercer Foundation ima bas lijepu povijest potpomaganja drustveno korisnih projekata.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
14 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
BlueMax kaže...

 Pitanje slobode govora na društvenim mrežama je vrlo jednostavno. Ona ne postoji. Društvene mreže nisu javni prostor i ne podliježu nikakvim pravilima slobode govora.

 Jedan od paradoksa jezikoslovlja i astrogenealogije*.

 

Astrogenealogija - znanost rudarenja pojmova u bespućima astroloških fenomena.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 11:29 (ivan dragi).
15 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

O, Bogo moj. Zbog ovog članka, nakon dugo vremena, vraća mi se osjećaj da na Bugovom forumu ipak ima odraslih osoba. Okej, radije bih da nije o Trumpu, nego o Parleru, a slično kao i u Vojkovićevom slučaju, s nekim stvarima se ne slažem, ali sve to zapravo uopće nije važno. Bitno je samo da Galić prepoznaje, razumije i brani princip, temeljno civilizacijsko slobodarsko načelo (Voltaire, parafraza): ne slažem se s onim što govoriš, ali ću uvijek braniti tvoje pravo da to kažeš. Nažalost, u ovom današnjem retardiranom, retrogradnom, regresivnom i poremećenom svijetu, intelektualna čast i poštenje su postali rijetkost.

Zato, iskoristit ću priliku i postati jedan stari video:



Ako ga Youtube drugovi obrišu:

Why I Left the Left

Volim ga zvati političkim lakmus papirom - ako se slažete s Rubinom, jeste liberal (tzv. klasični, pravi liberal, za razliku od većine modernih koji si tepaju da su "liberali", a zapravo su tupavi totalitaristi), ako ne, niste. Na ljevici je danas ostalo žalostno i nevjerojatno malo stvarnih liberala, recimo Dave Rubin, Glenn Greenvald, Camille Paglia, Alan Dershowitz, Tulsi Gabbard. Zašto je to tako, ne znam, ali u jedno sam siguran: današnja tzv. ljevica s pravim ljevičarstvom jedva da ima ikakve sveze. Nekad prvi i najglasniji zagovornik slobode govora, ljevica je danas javno i otvoreno mrzi, guši i zatire, a borbu za prava radnih ljudi i opću socijalnu pravdu odbacila je i zamijenila, doslovno, efemernim, iracionalnim, infantilnim budalaštinama. Zaključit ću savršenim citatom jednog od Youtube komentara na Rubinovom videu: "'Defending my liberal values has suddenly become a conservative position.' Absolutely nailed it. I didn't abandon the left; the left abandoned me."

Moj PC  
4 3 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Ljevica i liberalizam nikada nisu bili sinonimi.

Zanima me jesu li oni koji su naoružani i sa ziplockovima vikali 'hang Pence' ti na koje je Voltaire mislio. Ili je mislio na Karađića, Miloševića, Staljina, Hitlera? Kad Mladić naredi pokolj u Srebrrnici (a nikoga osobno ne ubije), je li to sloboda govora?

Nevjerojatno je to ignoriranje konteksta u kojem se ban dogodio.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Visak kaže...
Ljevica i liberalizam nikada nisu bili sinonimi.

Zanima me jesu li oni koji su naoružani i sa ziplockovima vikali 'hang Pence' ti na koje je Voltaire mislio. Ili je mislio na Karađića, Miloševića, Staljina, Hitlera? Kad Mladić naredi pokolj u Srebrrnici (a nikoga osobno ne ubije), je li to sloboda govora?

Nevjerojatno je to ignoriranje konteksta u kojem se ban dogodio.

 Postoji li i dalje u Americi policija, sudstvo, svi organi vlasti, prometni redari....?

6 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
ivan dragi kaže...
Visak kaže...
Ljevica i liberalizam nikada nisu bili sinonimi.

Zanima me jesu li oni koji su naoružani i sa ziplockovima vikali 'hang Pence' ti na koje je Voltaire mislio. Ili je mislio na Karađića, Miloševića, Staljina, Hitlera? Kad Mladić naredi pokolj u Srebrrnici (a nikoga osobno ne ubije), je li to sloboda govora?

Nevjerojatno je to ignoriranje konteksta u kojem se ban dogodio.

 Postoji li i dalje u Americi policija, sudstvo, svi organi vlasti, prometni redari....?

 Ona policija koja je nasilno rastjerala mirne prosvjednike iz Lafayette parka tokom ljeta suzavcem i "less than lethal" municijom u glavu, usputno prebijajuci i novinare da bi se Veliki Vođa mogao slikati sa naopakom biblijom?

Sudstvo koje je dostavilo dokumentaciju od 5000 stranica vecer prije glasanja o skidanju Velikog Vođe sa vlasti i odbijaju da se sudenje i glasanje odgodi dok se ne stigne pregledati dana dokumentacija?

Organi vlasti koji su sustavno rasisticki nastrojeni? Koji ubijaju crnce zato sto su im mirnim glasom rekli da posjeduju dozvolu za pistolj te da ga imaju u automobilu, nakon cega ga "organ vlasti" moli da mu preda vozacku i dok ovaj polagano poseze za novcanikom puca u njega? I onda je isti "organ vlasti" od vecih "Organa Vlasti" suspendiran sa placom i prebacen u drugi grad koji mjesec kasnije?

Jel na to mislis?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 12:16 (sexytoiletpaper).
14 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
sexytoiletpaper kaže...
ivan dragi kaže...
Visak kaže...
Ljevica i liberalizam nikada nisu bili sinonimi.

Zanima me jesu li oni koji su naoružani i sa ziplockovima vikali 'hang Pence' ti na koje je Voltaire mislio. Ili je mislio na Karađića, Miloševića, Staljina, Hitlera? Kad Mladić naredi pokolj u Srebrrnici (a nikoga osobno ne ubije), je li to sloboda govora?

Nevjerojatno je to ignoriranje konteksta u kojem se ban dogodio.

 Postoji li i dalje u Americi policija, sudstvo, svi organi vlasti, prometni redari....?

 Ona policija koja je nasilno rastjerala mirne prosvjednike iz Lafayette parka tokom ljeta suzavcem i "less than lethal" municijom u glavu, usputno prebijajuci i novinare da bi se Veliki Vođa mogao slikati sa naopakom biblijom?

Sudstvo koje je dostavilo dokumentaciju od 5000 stranica vecer prije glasanja o skidanju Velikog Vođe sa vlasti i odbijaju da se sudenje i glasanje odgodi dok se ne stigne pregledati dana dokumentacija?

Organi vlasti koji su sustavno rasisticki nastrojeni? Koji ubijaju crnce zato sto su im mirnim glasom rekli da posjeduju dozvolu za pistolj te da ga imaju u automobilu, nakon cega ga "organ vlasti" moli da mu preda vozacku i dok ovaj polagano poseze za novcanikom puca u njega? I onda je isti "organ vlasti" od vecih "Organa Vlasti" suspendiran sa placom i prebacen u drugi grad koji mjesec kasnije?

Jel na to mislis?

Kakve veze ima proizvoljna odluka monopolističke PRIVATNE bilionerske firme sa društvenim problemima i tko je i kada dao twitteru "i ostalima" nalog da postupa proizvoljno prema izabranim predstavnicima naroda?

 

Šta je twitter? Šta je fejsbuk, šta je sva ova ostala monopolistička bagra?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
ivan dragi kaže...

 Postoji li i dalje u Americi policija, sudstvo, svi organi vlasti, prometni redari....?

 Kakve veze svi navedeni imaju s baniranjem? Tim pitanjem glumiš legalizam, a stvar nema veze sa zakonima. Ako si pak toliki legalist, zašto prigovaraš Twitteru što je učinio nešto legalno? Neka se policija, sudstvo i prometni redari time bave.

 

1. Ban nije motiviran kršenjem zakona, nego kršenjem TOS-a, znači nikakvi sudovi nisu potrebni da bi se proveo. Tko tvrdi drugačije nije legalist.

2. Ako je ban problematičan, za to postoje sudovi, pa kao veliki legalisti šutite o tome da je Twitter nešto skrivio dok ne vidite pravomoćnu presudu.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Mudro cekam kolegu ihush da ostavi svoj komentar, jer nisam siguran spada li Tviter pod jurisdikciju 5. ili 6. Flote, a i da prekucam njegov transkript u standardnu, citljivu prozu i pokupim jeftine forumaske poene.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Visak kaže...
ivan dragi kaže...

 Postoji li i dalje u Americi policija, sudstvo, svi organi vlasti, prometni redari....?

 Kakve veze svi navedeni imaju s baniranjem? Tim pitanjem glumiš legalizam, a stvar nema veze sa zakonima. Ako si pak toliki legalist, zašto prigovaraš Twitteru što je učinio nešto legalno? Neka se policija, sudstvo i prometni redari time bave.

 

1. Ban nije motiviran kršenjem zakona, nego kršenjem TOS-a, znači nikakvi sudovi nisu potrebni da bi se proveo. Tko tvrdi drugačije nije legalist.

2. Ako je ban problematičan, za to postoje sudovi, pa kao veliki legalisti šutite o tome da je Twitter nešto skrivio dok ne vidite pravomoćnu presudu.

 

 

 Nisam legalista nego si neupućen u tematiku.

 

Sama sposobnost privatnih korporacija sa monopolističkom kontrolom nad javnom komunikacijom koje nemaju nikakvu društvenu odgovornost da proizvoljno cenzuriraju politički govor je najopasniji (ili među najopasnijim) presedan modernog doba.

 

Imamo 2 ili 3 mega bilijunske korporacije koje su uništile sve ostale medije koji imaju odgovornost (novine, uredništva, medijske kuće, televizije, odgovornost, odgovornost, odgovornost) jeftinim i neprovjerenim vijestima bez ikakvih provjera ili odgovornosti.

 

Njihov se biznis model nota bene temelji na ovisnosti, klikbejtovima, fejk news, ciljanom marketingu itd, a o kršenju privatnosti da i ne govorimo. To je druga tema i nije poanta, ali daje kontekst kada govorimo o moći i monopolu bez društvene odgovornosti.

 

Zamisli da vodovod ukine vodu Milanoviću jer ovaj u političkom govoru rekao da je  "Vodovod leglo uhljeba" ili da prodaje firmama wc papira koliko ko sere. "Jer prihvatio si uvijete korištenja i jebi se".

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 13:17 (ivan dragi).
16 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
wyks kaže...

Mudro cekam kolegu ihush da ostavi svoj komentar, jer nisam siguran spada li Tviter pod jurisdikciju 5. ili 6. Flote, a i da prekucam njegov transkript u standardnu, citljivu prozu i pokupim jeftine forumaske poene.

vec sam pripremio assembler i hex editor za prijevod 🤓 😇

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 13:34 (nixass).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
ivan dragi kaže...

 Nisam legalista nego si neupućen u tematiku.

 

 Čini mi se da ne znaš što to znači kad se time hvališ, no ti si se pozivao na sudove i policiju. Je li ti jasno da Twitteru ne treba sudska presuda i da nisu prekršili nikakav zakon?

 

ivan dragi kaže...

Zamisli da vodovod ukine vodu Milanoviću jer ovaj u političkom govoru rekao da je  "Vodovod leglo uhljeba" ili da prodaje firmama wc papira koliko ko sere. "Jer prihvatio si uvijete korištenja i jebi se".

 Primjer ti je očajan.

1) voda je nužnost, Twitter nije

2) 'Milanovićeva' izjava je banalna, Tump je pokušao puč. Ako Milanović pokuša puč neka mu slobodno zatvore vodu, ako to imaju napisano u pravilima isporuke

 

Načelna rasprava o statusu društvanih mreža je u redu, zgražanje nad Twitterom u ovom konkretnom slučaju nije. Twitter nije u ničemo pogriješio, ni moralno ni formalno, ako kritizirate Twitter nemojte se pozivati na neka načela kojih se sami u raspravi ne držite.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 13:45 (Visak).
12 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
ivan dragi kaže...

 

 

 Nisam legalista nego si neupućen u tematiku.

 

a) Sama sposobnost privatnih korporacija sa monopolističkom kontrolom nad javnom komunikacijom koje nemaju nikakvu društvenu odgovornost da proizvoljno cenzuriraju politički govor je najopasniji (ili među najopasnijim) presedan modernog doba.

 

b) Imamo 2 ili 3 mega bilijunske korporacije koje su uništile sve ostale medije koji imaju odgovornost (novine, uredništva, medijske kuće, televizije, odgovornost, odgovornost, odgovornost) jeftinim i neprovjerenim vijestima bez ikakvih provjera ili odgovornosti.

 

c) Njihov se biznis model nota bene temelji na ovisnosti, klikbejtovima, fejk news, ciljanom marketingu itd, a o kršenju privatnosti da i ne govorimo. To je druga tema i nije poanta, ali daje kontekst kada govorimo o moći i monopolu bez društvene odgovornosti.

 

Zamisli da vodovod ukine vodu Milanoviću jer ovaj u političkom govoru rekao da je  "Vodovod leglo uhljeba" ili da prodaje firmama wc papira koliko ko sere. "Jer prihvatio si uvijete korištenja i jebi se".

 a) što smatraš javnom komunikacijom i što je to društvena odgovornost? ja matram kako su upravo zbog društvene odgovornosti blokirali Trumpa.

 

b) nemamo ih 2 ili 3 nego puno više a to što su neke uspješnije od ostalih je normalno u svakoj branši. ovdje ti smeta nedostatak odgovornosti a u točci a ti smeta kad se odgovorno ponašaju

c) možeš ti biti ovisan i o Linoladi ali to ne znači da se Krašev biznis bazira na ovisnosti. Kršenje privatnosti treba sankcionirati ali onda kad se to dokaže. Ako ti korištenjem nekog servisa pristaješ na to da je sve što je na tom servisu objavljeno u vlasništvu tog servisa onda nemaš što kukati kad nešto što si bjavio završi u trećim rukama. ako prijeđu svoje ovlasti onda ih treba kazniti a to se često i događa.

d) Vodovod nema pravo Milanoviću ukinuti vodu ali nemaju ni obvezu da tu njegovu izjavu prenose na svojim web stranicama. Ovdje je vrlo bitno razlikovati prava i obveze. Korištenje društvenih mreža ni po jednom svjetskom zakonu ne spada pod ljudska prava. Sloboda govora je samo zaštita od toga da te država sudski goni zbog izgovorenog. Kakve veze ima Twitterovo blokiranje Trumpa s ljudskim pravima i slobodom govora?

12 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Visak kaže...

1) voda je nužnost, Twitter nije

 

 voda je nužnost ali Vodovod nema nikakvu obvezu tebi isporučivati vodu ili ti uopće dati priključak. Da bi to ostvario moraš igrati po njihovim pravilima. 

16 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

kao prvo drago ebote, esi normalan?

 

kakav si to hrvat i novinar? kad je krivousti, herr flick, gazda, caca, omadjijana, debela, pacoglavi... u padu, kad ga se demontira - tada se lesinu udara kako znas i umijes; pricaju se masni vicevi - zasto bunda u bolnicu, zimske gume i lanci itd. itd.

 

svi rakovi samci iz roda Paguroidea se iz jednog dupeta uvlace u drugo i tako sve dok ticala na glavi ne zatinglaju i dok opet ne dodje do malakoloske mijene, a u medjuvremenuj mozes pustiti i sijedu bradicu da izgledas pametnije i po mogucnosti vrijedjas volontere.

 

ne brani se sloboda govora! ne koristi se vlastita glava!

 

pazljivo se biraju rijeci - zna se tko su mirni prosvjednici, a tko razularena rulja!

 

i na kraju, ne drnda se sponzora pregrsta viza za najdrazu zemlju - Союз Советских Социалистических Республик Америки...

 

zatim,...

 

ups, pade mi kapa.

do

poda.

 

 

 
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice