Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani zaključana tema

poruka: 346
|
čitano: 88.132
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani".
15 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Drago kaže...
Visak kaže...

Ajmo po redu.

- U Americi se dogodio pokušaj državnog udara (nasilna promjena izabrane vlasti, tj. pokušaj promjene izbornih rezultata). Oko ovoga ne bi trebalo biti puno nedoumica, a nekako se lakonski prelazi preko toga

 

Ja ne znam da se dogodio pokušaj državnog udara. 

 

U tome je i problem. Ja ne znam koja je razlika između dura i mola, ali zato ne pišem o glazbi. Ti ne znaš što znači izjava političara na vlasti da on ne priznaje izbore koje je izgubio. Ti ne znaš što to znači ako taj lik ima mnoštvo naoružanih pristaša, a vjerojatno misliš da su upali u onu zgradu slučajno zato što ti ne znaš da ih je nitko pozvao. Našli se ljudi na kavi, pa su malo upali u kongres. 

Ti misliš da je državi udar kad u tome sudjeluje vojska i kad vođa veli da poziva na državni udar. Ako ne veli da poziva na državi udar, onda to nije državni udar.  Druga je sad stvar da na kraju nije došlo dovoljno ljudi pa ih je policija rastjerala. Da je došlo dovoljno ljudi Trump  bi bio predsjednik vjerojatno do smrti. Zato je to pokušaj državnog udara. 

12 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
VladRi kaže...

Ajmo još jednom - Mirni protesti - 19 mrtvih, državni udar - 5 mrtvih!

 

 

 I napad na zgradu parlamenta i demokratski izabrane predstavnike koji trebaju potrvrditi promjenu vlasti.

 

Loša ti je usporedba.

 

Tkđ mislim da je 0.1% brojka ljudi koji zaista vide udar na demokraciju, a 99,9% je u kultu ličnosti i boli ih kc za demokraciju, nego hoće svoju verziju iste.

 

Likovi koji brane Trumpa prvi bi potpisali da se zabrani Index npr.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
rmiculini kaže...

Evo u što se pretvori rasprava u kojoj je teme samovolja društvenih mreža, za i protiv Trumpa.

 Baš neobično, s obzirom da se cijeli članak vrti isključivo oko Trumpa.

 

Pitanje regulacije društvenih mreža je legitimno, ali se sigurno neće zadovoljavajuće riješiti tako da se poteže oko ovako nečega.

 

No društvene mreže naprosto nisu komunalni servisi i ne može ih se tako tretirati. Nisu izdavači, nisu komunalci, pa što su onda? Pa društvene mreže, nova kategorija, za koju tek treba odrediti pravila. Ni prometni propisi za automobile nisu postojali dok se automobili nisu pojavili. Zakonodavstvo uvijek kaska, bilo bi čudno da je obrnuto.

 

U Americi imaš posebna pravila za TV kuće koje emitiraju zračno i one koje to rade isključivo kabelski. Prvi su pod strogom paskom FCCa i ne smije biti prostačenja i golotinje, a drugi su puno slobodniji. A rade potpuno isti posao i imaju potpuno isti proizvod.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Visak kaže...
VladRi kaže...

Ajmo još jednom - Mirni protesti - 19 mrtvih, državni udar - 5 mrtvih!

 

 Protesti su trajali mjesecima, a državni udar par sati. Mogao si navesti i broj umrlih u prometu kao neoboriv dokaz da ga nije bilo. Pa nije broj mrtvih ono po čemu se definira državni udar.

ne kužiš - poanta nije bila brojka - nego MIRNI vs DRŽAVNI UDAR - manipulacije koje se rade u prezentaciji

 

kako brzo ljudi zaboravljaju...

 

“The past was alterable. The past never had been altered. Oceania was at war with Eastasia. Oceania had always been at war with Eastasia.”

 

NULL!=NULL
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
VladRi kaže...

ne kužiš - poanta nije bila brojka - nego MIRNI vs DRŽAVNI UDAR - manipulacije koje se rade u prezentaciji

 

 Ne, ti ne kužiš. Državni udar ne mora uopće biti nasilan. Kontradikcija je samo u tvojoj glavi zbog predrasuda o pojmovima.

 

Više ljudi pogine svake godine na hodočašću u Meku, pa nitko hodočašće ne naziva nasilnim.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Ima još nešto: glupo je po stablu mjeriti šumu.
Ovo "stablo" je bila potpuno izvanredna situacija (i još je uvijek!) koja će se teško ikad slično ponoviti.
POTUS nije "average Twitter user" već vjerojatno najmoćniji čovjek na svijetu. Koji je, onako usput, malo pukao.
Jbg, Trump je pronašao rupu u Matrixu i eksploatira je, razara sistem kontinuirano a ovaj put i bez vidljivog benefita za sebe već samo kao širenje kaosa.
Stoga&zato ekstremne mjere za ekstremnu situaciju, ljuta trava na ljutu ranu.

To da utjecaj, moć i de facto samovolja socijalnih mreža nisu dovoljno civilizacijski regulirani, podrazumijeva se.

 

Ne piše se ni o tome da su Trumpu poništeni nuklearni kodovi u korist Pencea - pitanje je i koliko je to u stvari pravno regularno i regulirano. No ne treba biti genij da pretpostaviš da je bilo opravdano.

 

Glede ovog "proaktivnog", makijavelistički preventivnog djelovanja (cilj opravdava sredstvo) uopće , Obama je u svojoj novoj knjizi dobar dio toj posvetio toj dilemi (> rat u Iraku, terorizam itd).

 

 
11 2 hvala 2
6 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Visak kaže...
VladRi kaže...

ne kužiš - poanta nije bila brojka - nego MIRNI vs DRŽAVNI UDAR - manipulacije koje se rade u prezentaciji

 

 Ne, ti ne kužiš. Državni udar ne mora uopće biti nasilan. Kontradikcija je samo u tvojoj glavi zbog predrasuda o pojmovima.

 

Više ljudi pogine svake godine na hodočašću u Meku, pa nitko hodočašće ne naziva nasilnim.

 svatko vidi ono što želi vidjeti.

 

 

NULL!=NULL
12 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
ivan dragi kaže...
BlueMax kaže...

 

To je njihov stav koji nam se može svidjeti ili ne, no oni na njega imaju pravo.

 

Pa šta je nekome ovo normalno? Tko kome daje prava pobogu? Otkad firme imaju takva prava čovječe?

 Prava im daje taj famozni 1. amandman... Država lako može zakonom ograničiti neko pravo pojedinoj kompaniji i to je više puta tijekom povijesti sprovela

12 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
VladRi kaže...

ne kužiš - poanta nije bila brojka - nego MIRNI vs DRŽAVNI UDAR - manipulacije koje se rade u prezentaciji

 

kako brzo ljudi zaboravljaju...

 

“The past was alterable. The past never had been altered. Oceania was at war with Eastasia. Oceania had always been at war with Eastasia.”

 

 Di si pročitao da je prosvjed na kojem je ubijeno 19 ljudi "mirni prosvjed"? 

Da je 10 000 Trumpovih pristaša u New Yorku mirno prosvjedovalo a 10 000 u Washingtonu divljalo onda bi u New Yorku imali mirni a u Washingtonu nasilni prosvjed.

 

Jednako tako i BLM je imao mirnih i nasilnih prosvjeda. Kad policija u jednom gradu prebije one koji mirno prosvjeduju onda to ne možeš pravdati time da su u drugom gradu pet dana poslije prosvjedi bili nasilni. Ali možeš nešto drugo. Možeš nasilje na današnjem prosvjedu opisati kao reakciju na jučerašnje ponašanje policije.

 

U svim tim prosvjedima ima velik broj ljudi koje boli qrac za smisao prosvjeda i koji su tu samo došli divljati. Ko oni što idu na utakmice samo kako bi se potukli ili s protivničkim navijačima ili s policijom, a ako to ne uspije onda međusobno. BLM se od takvih ogradio. Najveća sranja su radili oni koji s BLM veze nemaju (Antifa, pljačkaši).

 

Kod prosvjeda u Washingtonu imamo organizirani upad naoružanih ljudi u Kongres. Vrlo, vrlo blizu državnog udara a ako se dokaže ikakva Trumpova umiješanost u organizaciju - definitivni pokušaj državnog udara.

 

 

15 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Imam dojam da ne samo na ovom forumu nego u Evropi općenito nije posve jasno kako Amerika funkcionira. Bitan element Amerike su kršćani, ali ne Katolici kao kod nas niti protestanti kao u Njemačkoj ili Engleskom.

Ti kršćani u Americi su protestanti koji su se odijelili od evropskih protestanta. Spomenuo bih samo neke njihove osobine po kojima se razlikuju od kršćanstva kakvog imamo u Hrvatskoj ili u Njemačkoj.

 

Prije svega, to je snažni antiintelektualizam. On vjeruju da je čovjek u svojoj biti zao i grješan i da je sve što on stvori grješno. U ovoj točki dijele se na dvije grupe. Jedna smatra da je jedino dobro koje čovjek može napraviti da prihvati Isusa za svojeg spasitelja i da će u tom slučaju „krv Janjeta“ oprati njihove grijehe i na one koji smatraju da je čovjek toliko grješan i za da ni to ne može učiniti nego je Bog neke ljude u svojoj beskonačnoj milost neke ljude na početku vremena predodredio za spasenje. To se zove teorija predestinacije ili tako nekako.

Drugo njihovo vjerovanje je bogatstvo znak spasenja zato što Bog daje novac onima koji su spašeni. To im je već nagrada na ovom svijetu. Zbog toga su u Americi slabo razvijene neke stvari koje su u Evropi normalne.

U Americi nemaš automatski zdravstveno osiguranje čim si se zaposlio nego ako ga imaš ako ga sam plaćaš i imaš ga onoliko koliko ga plaćaš. (Obama je to pokušao ukinuti, a to je problem o kojem ću malo kasnije.)

Ako imaš veću plaču onda ga plaćaš, ako nemaš onda ga nemaš. Njima je to ok zato što veliku plaču nemaš zato što te Bog ne voli, a ne voli te zato što nisi spašeni. A ako si takav, nisi bitan.

 

O drugom problemu Amerike znamo više. U jednom trenutku u Americi se proizvodilo sve što valja, ali se prodavalo samo u Americi jer su se druge države štitile carinom. Onda su Amerikanci došli na ideju da kad bi uveli slobodnu trgovinu, onda bi prodavali cijelom svijetu. Kad im je to uspjelo onda su poduzetnici došli na ideju da ako nema carina, zašto bi hlače šivali u Americi kad mogu jeftinije u Meksiku pa se na kraju puno posla preselilo izvan Amerike, najviše onog za kojeg ne treba puno pameti, pa su djelatnici u takvoj industriji ostali bez posla.

 

U takvoj situaciji dolazi Obama i pokušava uvesti ono što u Evropi postoji već jako dugo, zdravstvenu zaštitu za sve. Onim kršćanima na početku to je jako diglo tlak jer što ima Država organizirati takve stvari kad se o tome brine Bog. Zbog toga se javlja jaki pokret protiv te ideje kojeg u najvećem dijelu čine upravo oni kojima je naviše trebao, sirotinja, ali koje je više brinuo gubitak posla nego dobitak zdravstvenog.

 

U tom trenutku dolazi Trump koji im obećaje ono što oni žele, zatvaranje Amerike da bi oni ponovno imali posao i ukidanje zdravstvene zaštite, da ti tako pridobio religiozne krugove.  

(A zatvaranje Amerike znači da Amerika prestaj biti globalna sila. Tu ulogu polako ali neminovno preuzima Kina.)

 

Da bi grupa preuzela vlast ne mora biti u većini. Bitno je da su dobro organizirani i agresivni. Pa nisu kod nas komunisti došli na vlast zato što je većina ljudi bila komunistički nastrojena. Došli su na vlast zato što su bili dobro organizirani, naoružani i agresivni.

 

Budući da je nastavak provođenja ideja koje smatraju bezbožnim američkim kršćanima neprihvatljiv njima je i odlazak Trumpa s vlasti teško prihvatljiv, a Trumpu isto tako pa je lik došao na ideju da bi osporavanjem izbora mogao te grupe potaknuti da ga na silu ostave na vlasti, odnosno, činilo mu se da ima šanse napraviti državni udar.

Trenutno se čini da je krvio mislio, ali što će se dosita dogoditi teško je predvidjeti.

 

Ukratko, sve Trumpove aktivnost nakon izbora svode se na pokušaj pokretanja državnog udara.

Kome to nije jasno ne bi trebao pisati o tim stvarima. Može pisati o hladnjacima i slušalicama. Konačno, ovo je informatički časopis.

 

 
15 3 hvala 4
6 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
sexytoiletpaper kaže...
VladRi kaže...

Ajmo još jednom - Mirni protesti - 19 mrtvih, državni udar - 5 mrtvih!

 

I mislim (IMHO ANYWAY) da svi koji napadate autora teksta ne shvacate poantu - nitko ne brani Trump-a - NITKO (dapace - mislim da na ovom forumu ima .01% ljudi koji ga brane)- nego objasnjava da su platforme postale "judge jury executioner" koje ne odgovaraju za ništa.

 

apropo toga - facebook je imao neki experiment (usa) gdje su utjecali na glasanje ljudi: https://www.nature.com/news/facebook-experiment-boosts-us-voter-turnout-1.11401

 

razmislite koga branite!

 

i da... trump sucks (kao i svi prije/poslije njega)

 Daleko od toga da itko brani korporacije. Vec smo davno ustanovili da iste prate trendove i da Trump nije pred krajem rezima, iste bi ga i sada ostavile na servisima jer im donosi novaca i politicke moci. Da su ga se stvarno htjeli rijesiti, napravili bi to sa prvim rasistickim/seksistickim ispadima jos za vrijeme Obamine administracije.

Ja osobno zelim napraviti raspravu sa Dragom koji tvrdi da Trump u nijednom trenutku nije sugerirao da se napravi drzavni udar te odbija prihvatiti kontekstualni dokaz da je upravo to i pokusao. Onda se tu naravno povlaci veza za fasizmom, do mjere da je ekipa u napadu na Capitol imali majcu sa natpisom "Anti-Antifa". Necemo sad raspravljati o kolikim se totalnim idiotima radi, koji na majci priznaju da su fasisti, ali u kontekstu cijele price se mora priznati i mora prihvatiti dokaz da je Trump nesposoban fašist i jedino sto je amerikance izvuklo u ovom slucaju je da nije na vlasti bio netko dovoljno sposoban da ustanovi dobre veze sa Americkom vojskom te da mu ista pomogne pri puču.

Dakle, iz svega toga zakljucujemo da je SAD definitivno postigao kriticnu masu za fašistički puč, da je ogromnu podršku Trump prikupio upravo zahvaljujuci drustvenim mrezama, da je njegovo izbacivanje s istih barem 5 godina prekasno i da je bilo i vise nego vrijeme da se isto napravi, jer fašisti u zatvorenom prostoru nece biti u mogucnosti siriti brojeve jednako brzo koliko su to uspijeli uz pomoc Trumpovog Twittera i Qanona na 4chanu.

A ako je Dragu i ekipi trebalo do danas tek da shvate da drustvene mreze mogu bez pardona uklanjati ljude cije im se misljenje ne svida sa svojih mreza, nesto sto mogu sutra postaviti u TOS, u slucaju da nemaju, onda moram reci da Drago zivi barem 10 godina u proslosti. Ista stvar vrijedi za digitalno kupljene igrice npr.

I na kraju krajeva, znas kako se kaze. Najbolji dan za promijenu je bio jucer. Drugi najbolji je danas.

 Generalno se slažem sa tobom, let's be real, trump je dijete - ovo je je "most likely" bio ekvivalent "mamama mamama izgubio sam izbore"

 

Ali poanta nije bio trump - nego jedna firma koja samo tako - BEZ SUDJENJA - može tako ukinuti nekoga.

 

Vezano za TOS - facebook je imao foru da ako obrises recimo svoj post nakon 6mj to nestaje sa njihovih servera (null u bazu? nesto???) - i zbog toga sam ja oduvjek imao FB kao recimo nekakav wall gdje se vide samo moja zadnja 3 statusa (kada bih napravio novi obrisao bih stari) - i u jednom trenutku su nesto zajebali i samo mi sve na sat vremena sve vratilo (sto sam ikada napisao) - 99.9 % ljudi to nije ni skuzilo ali ja posto sam to imao tako - samo sam rekao - F-OFF - no more, isti taj FB je slao prijateljima da ti upišu ime i prezime "kako se  zapravo zove tvoj prijatelj" i koji je njegov broj telefona...

 

e i da, trazili scan osobne!!!! 

 

Tako da ja sve od tada gledam sa extra dozom skepticnosti...

 

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 21:03 (VladRi).
6 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
BlueMax kaže...
VladRi kaže...

ne kužiš - poanta nije bila brojka - nego MIRNI vs DRŽAVNI UDAR - manipulacije koje se rade u prezentaciji

 

kako brzo ljudi zaboravljaju...

 

“The past was alterable. The past never had been altered. Oceania was at war with Eastasia. Oceania had always been at war with Eastasia.”

 

 Di si pročitao da je prosvjed na kojem je ubijeno 19 ljudi "mirni prosvjed"? 

Da je 10 000 Trumpovih pristaša u New Yorku mirno prosvjedovalo a 10 000 u Washingtonu divljalo onda bi u New Yorku imali mirni a u Washingtonu nasilni prosvjed.

 

Jednako tako i BLM je imao mirnih i nasilnih prosvjeda. Kad policija u jednom gradu prebije one koji mirno prosvjeduju onda to ne možeš pravdati time da su u drugom gradu pet dana poslije prosvjedi bili nasilni. Ali možeš nešto drugo. Možeš nasilje na današnjem prosvjedu opisati kao reakciju na jučerašnje ponašanje policije.

 

U svim tim prosvjedima ima velik broj ljudi koje boli qrac za smisao prosvjeda i koji su tu samo došli divljati. Ko oni što idu na utakmice samo kako bi se potukli ili s protivničkim navijačima ili s policijom, a ako to ne uspije onda međusobno. BLM se od takvih ogradio. Najveća sranja su radili oni koji s BLM veze nemaju (Antifa, pljačkaši).

 

Kod prosvjeda u Washingtonu imamo organizirani upad naoružanih ljudi u Kongres. Vrlo, vrlo blizu državnog udara a ako se dokaže ikakva Trumpova umiješanost u organizaciju - definitivni pokušaj državnog udara.

 

 

 

(mirni prosvjedi)

 

zašto mediji ovdije nisu osuđivani?

 

Again NE BRANIM TRUMPA ,  ako ga državno odvjetništvo / ekipa proglase krivim - sve šta mu slijedi - sve ostalo je PO MENI krivo!

 

 

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 21:02 (VladRi).
16 godina
neaktivan
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Jedan primjer indirektnog poticanja na nasilje, još iz prošle kampanje:

 

“If she gets to pick her judges, nothing you can do, folks. Although the second amendment people, maybe there is, I don’t know. But I’ll tell you what, that will be a horrible day.”

 

U prijevodu: Znate, ona će vam oteti vaša prava, nemoćni ste. Osim možda onih koji imaju oružje, oni bi mogli nešto napraviti. Bilo bi šteta da do toga dođe (zato birajte mene).

 

Dakle cijela ideja spominjanja oružja kao jedinog sredstva za borbu protiv Hillary je bolesna i trebala ga je diskvalificirati, ali su se svi pet godina pravili da tu bolest ne uočavaju, a one koji su na nju upozoravali prozivali mrziteljima svega američkog. Zato jer u društvu ne postoji mehanizam za uklanjanje ekstremista u takvim situacijama su i s druge strane nužne ekstremne mjere.

 

I onda imamo sociopata koji pet godina marljivo preparira svoje agresivne i do zuba naoružane sljedbenike strahom i agresijom, pa kad se ta agresija napokon ispolji (a bilo je očigledno da ide u tom smjeru) tražimo jednu rečenicu u kojoj je on nju eksplicitno naredio. Jer smo svi mala djeca i nitko nije čuo za double talk.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
15 1 hvala 0
12 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Ovo ide sve gore, banirao ga i Microsoft. Priča se da su mu ukinuli i account na Minecraftu i srušili zid koji je sagradio, sve to bez sudske presude.

#fakenews

 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Kako se ono zvala ona Splitska legenda što su mu zabranili da sere u McDonalds ?

 

E to je pravi udar na demokraciju.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 21:07 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
VladRi kaže...
(mirni prosvjedi)

 

zašto mediji ovdije nisu osuđivani?

 

Again NE BRANIM TRUMPA ,  ako ga državno odvjetništvo / ekipa proglase krivim - sve šta mu slijedi - sve ostalo je PO MENI krivo!

 

 

 Ali bilo je i mirnih prosvjeda pa je reakcija policije bila totalno neprimjerena.

 

Novinari nisu idioti. Jasno im je da se pod okriljem demokracije i slobode govora može roditi veliko zlo (a povijest je to potvrdila) pa nekad/neki svom izvješćivanju pristupaju subjektivno.

Demokracija je govno od uređenja koje služi samo kako bi pojedinci odgovornost sa sebe prebacili na narod. Nisu krivi oni nego onaj ko ih je izabrao. Carevi i kraljevi su gubili glavu od naroda. U demokraciji toga nema, kazna je gubitak izbora.

Volja naroda? Kad netko tako opisuje demokraciju to je komedija. Da je narodu pustiti na volju ne bi imali hipoteke. Demokracija je ono kad te neko jebe a sam si sebi kriv. Uvijek.

13 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Visak kaže...

Jedan primjer indirektnog poticanja na nasilje, još iz prošle kampanje:

 

“If she gets to pick her judges, nothing you can do, folks. Although the second amendment people, maybe there is, I don’t know. But I’ll tell you what, that will be a horrible day.”

 

U prijevodu: Znate, ona će vam oteti vaša prava, nemoćni ste. Osim možda onih koji imaju oružje, oni bi mogli nešto napraviti. Bilo bi šteta da do toga dođe (zato birajte mene).

 

Dakle cijela ideja spominjanja oružja kao jedinog sredstva za borbu protiv Hillary je bolesna i trebala ga je diskvalificirati, ali su se svi pet godina pravili da tu bolest ne uočavaju, a one koji su na nju upozoravali prozivali mrziteljima svega američkog. Zato jer u društvu ne postoji mehanizam za uklanjanje ekstremista u takvim situacijama su i s druge strane nužne ekstremne mjere.

 

I onda imamo sociopata koji pet godina marljivo preparira svoje agresivne i do zuba naoružane sljedbenike strahom i agresijom, pa kad se ta agresija napokon ispolji (a bilo je očigledno da ide u tom smjeru) tražimo jednu rečenicu u kojoj je on nju eksplicitno naredio. Jer smo svi mala djeca i nitko nije čuo za double talk.

 

 Ti se baš svim silama trudiš dokazati da mrziš Trumpa!

6 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
BlueMax kaže...
VladRi kaže...
(mirni prosvjedi)

 

zašto mediji ovdije nisu osuđivani?

 

Again NE BRANIM TRUMPA ,  ako ga državno odvjetništvo / ekipa proglase krivim - sve šta mu slijedi - sve ostalo je PO MENI krivo!

 

 

 Ali bilo je i mirnih prosvjeda pa je reakcija policije bila totalno neprimjerena.

 

Novinari nisu idioti. Jasno im je da se pod okriljem demokracije i slobode govora može roditi veliko zlo (a povijest je to potvrdila) pa nekad/neki svom izvješćivanju pristupaju subjektivno.

Demokracija je govno od uređenja koje služi samo kako bi pojedinci odgovornost sa sebe prebacili na narod. Nisu krivi oni nego onaj ko ih je izabrao. Carevi i kraljevi su gubili glavu od naroda. U demokraciji toga nema, kazna je gubitak izbora.

Volja naroda? Kad netko tako opisuje demokraciju to je komedija. Da je narodu pustiti na volju ne bi imali hipoteke. Demokracija je ono kad te neko jebe a sam si sebi kriv. Uvijek.

 

Da bih riječ rekao! - Tko radi sranja ->

ali mora postojati due dilligence - I ako se dokaže da si kriv - apsolutno - sve što ti slijedi. Ali ovako - ne!

ovo je slippery slope... (IMHO as always)

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 21:35 (VladRi).
12 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Dead kaže...
BlueMax kaže...
Dead kaže...

 Trpili?! Pa oni su ga izabrali. Njih preko 60 milijuna ljudi ga je zaokružilo.

 Ne bih se razbacivao milijunima glasova jer ih je Hillary dobila tri (milijuna) više.

Predsjednik je postao zato jer u američkom izbornom sustavu glasovi ne vrijede jednako. 

Točno, ali ipak ga je 60 i nešto milijuna trpila. Hrpa ljudi koja i narasla u međuvremenu na preko 80 milijuna. 

 I opet čini manjinu. Zato nemoj Trumpa objašnjavati voljom naroda.

A političare trpiš uvijek, bez obzira jesi li glasao za nih. Evo ja sad trpim Milanovića a prije sam trpio Kolindu. 

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
VladRi kaže...

ne kužiš - poanta nije bila brojka - nego MIRNI vs DRŽAVNI UDAR - manipulacije koje se rade u prezentaciji

 

kako brzo ljudi zaboravljaju...

 

“The past was alterable. The past never had been altered. Oceania was at war with Eastasia. Oceania had always been at war with Eastasia.”

 

 

Hmm da, to me podsjetilo na jednu staru slicicu.

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 21:25 (syncmaster245b).
12 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

A dobro, u dvopartijskom sustavu uvijek jedna strana pokupi 50-70 milja glasova, to ne znači da bezrezervno podržavaju u svemu svog kandidata, dobrim dijelom glasuju za jedne, kao i kod nas, zato jer ne podnose one druge.

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
grgabug kaže...

 Ti se baš svim silama trudiš dokazati da mrziš Trumpa!

 Ako sam nešto pogrešno prenio, slobodno me ispravi. Ako je pak sve ovo točno (a radi se o 0.0001% od sveg nehumanog što je sve izgovorio i napravio), onda je to ipak veći problem od ukidanja računa.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Ovdje se radi o manipulaciji masama. Forumskim. Drago je bacio kost, nabio VR na glavu i sad leti iznad Amazonije dok mi napucavamo klikove i koljemo se da bi on kupovao bolje simulatore. Gori je od Trumpa i Bezosa zajedno. I njemu bi trebalo ukinuti Twitter.

 
17 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
ante_etna kaže...

Ovdje se radi o manipulaciji masama. Forumskim. Drago je bacio kost, nabio VR na glavu i sad leti iznad Amazonije dok mi napucavamo klikove i koljemo se da bi on kupovao bolje simulatore. Gori je od Trumpa i Bezosa zajedno. I njemu bi trebalo ukinuti Twitter.

 ok ovo je ROFL ali na najjaču!

NULL!=NULL
8 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
rjakopec kaže...

Prije svega, to je snažni antiintelektualizam. 

 Nakon ovog (s čime se slažem) si skočio sam sebi u usta.
Analizirati i detaljno secirati primitivne nagone kao logično promišljene je - besmisleno. I sa i bez vjerskog konteksta.


Trumpizam = riječ je o običnom populizmu. Kakva načela, kakvi bakrači - pa da glupa masa vjeruje u Flying Spaghetti Monster, Trump bi i to propagirao.
Npr: Republikanci za sebe kažu da su stranka reda i pravila (Law & Order), a pravila i zakone krše i reinterpretiraju kad i kako im  paše, desetljećima.
Prioritete za načela biraju dnevno politički (i tu se ne razlikuju bitno od demokrata).
Kršćani pak uopće, većina, uzima od vjere samo kad i što im paše (a za ostalo se ispovijede pa je sve ok); odn. to nije samo WASP fenomen (US protestanizma).
Zgrtanje i pohlepa da, s tim se slažem (ili kako ti to fino kažeš: "bogatstvo je znak spasenja").

 

Dodatno, komunizam ovdje je bio samo široka nadogradnja na (opravdani) antifašizam, a tad je to (komunizam) bila nova, revolucionarna i u teoriji odlična ideja (ehm, u Kini sad i u praksi).
I naravno da je antifašistički otpor bio dobro organiziran i oružan; agresivnost si nepotrebno nadodao (u ratnim vremenima se ionako podrazumijeva, bez obzira na ideologiju).

Ukratko, ugrubo generalizirano: nije istina da prosječni Amerikanac NE želi osnovnu zdravstvenu zaštitu, već se patološki boji da će zbog toga morati plaćati još više poreza (odn. imati manja primanja).

Paradoksalno, što je siromašniji, (i više mu treba zaštita), više se boji (poreza).
U USA se naprosto rastopio srednji sloj i siromaštvo je pre-prošireno, a Trump je zaveo mase obećavši im brda i doline. I masa sad želi natrag svoj san, "ono što im je obećano".

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 21:42 (Zechina).
6 godina
protjeran
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Dead kaže...
ante_etna kaže...

A dobro, u dvopartijskom sustavu uvijek jedna strana pokupi 50-70 milja glasova, to ne znači da bezrezervno podržavaju u svemu svog kandidata, dobrim dijelom glasuju za jedne, kao i kod nas, zato jer ne podnose one druge.

 Je, ali opet ti bude drago kad "tvoj" pobijedi pa ćeš lakše istrpit četiri pet godina pizdarija.

 


kao i uvijek, nek je meni loše samo da je moj pobjedio 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
neampojma kaže...
Dead kaže...
ante_etna kaže...

A dobro, u dvopartijskom sustavu uvijek jedna strana pokupi 50-70 milja glasova, to ne znači da bezrezervno podržavaju u svemu svog kandidata, dobrim dijelom glasuju za jedne, kao i kod nas, zato jer ne podnose one druge.

 Je, ali opet ti bude drago kad "tvoj" pobijedi pa ćeš lakše istrpit četiri pet godina pizdarija.

 


kao i uvijek, nek je meni loše samo da je moj pobjedio 

 E ali ovo je grozno točno! Razgovarao sam sa nonom - i ona kaže da će glasati SDP... I ja je pitam zašto? I ona "zato jer je u Rijeci uvijek bio SDP" i gledam WTF???

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 21:48 (VladRi).
6 godina
protjeran
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
VladRi kaže...
neampojma kaže...
Dead kaže...
ante_etna kaže...

A dobro, u dvopartijskom sustavu uvijek jedna strana pokupi 50-70 milja glasova, to ne znači da bezrezervno podržavaju u svemu svog kandidata, dobrim dijelom glasuju za jedne, kao i kod nas, zato jer ne podnose one druge.

 Je, ali opet ti bude drago kad "tvoj" pobijedi pa ćeš lakše istrpit četiri pet godina pizdarija.

 


kao i uvijek, nek je meni loše samo da je moj pobjedio 

 E ali ovo je grozno točno! Razgovarao sam sa nonom - i ona kaže da će glasati SDP... I ja je pitam zašto? I ona "zato jer je u Rijeci uvijek bio SDP" i gledam WTF???

 Tak i kod mene samo HDZ, jbg podijeli pa vladaj

10 godina
offline
Re: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zab
Konačno autorski članak koji nije neka prevedena pizdarija s engleskog.
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabrani

Btw Facebook sad blokira sve "stop the steal" postove, a Twitter je prognao još 70000 QAnononononovaca. Samo je bezveze da su čekali sa izbacivanjem Trumpa sve dok nije izgubio vlast, lako je tako. Mislim, i neke lijeve stranice koje sam pratio su nestale, big deal, ali uvijek se samo desni žale protiv cenzure. Pahuljice padaju. Stvari se kreću.

 

Dakle, društvene mreže su desno orijentirane, koliko god desničari tvrdili suprotno. Čak i ako se banaju oni najgori "moj tata je jači od tvog tate" radikali, i dalje ih većina laje po volji. 

 

https://mashable.com/article/facebook-right-wing-social-network/

https://choice.npr.org/index.html?origin=https://www.npr.org/2020/10/05/918520692/facebook-keeps-data-secret-letting-conservative-bias-claims-persist

https://sanfrancisco.cbslocal.com/2020/08/07/reports-facebook-fires-employee-who-shared-proof-of-right-wing-favoritism/

https://www.politico.com/news/2020/09/26/facebook-conservatives-2020-421146

 
7 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice