Odobravate li kupnju Rafalea?

poruka: 421
|
čitano: 62.422
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odobravate li kupnju Rafalea?".
14 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
kumarica in kroglice kaže...
normalne zemlje se razoružavaju, sklapaju sporazume o miru, nenapadanju i suradnji,...

 najčešće se ugovori o nenapadanju koriste da se oslobode vojne snage za napad na drugu stranu...

 

da se razumijemo, kamo sreće da su sve države kao Kostarika, ali...

 

ili ovako:

 

daj mi pokaži gumb pritiskom na koji ću "resetirati" homo sapiens sapiens da izgube svo zanje o oružju, sve oružje nestane - ja ću ga stisnuti...

 

nema takvog gumba? e jebi ga, onda ću podmazati "zbrojovku"...

Ju je je? Je ju je!
2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Filox kaže...
kumarica in kroglice kaže...

 a zašto ne uložiti u akcelerator čestica u ruđeru npr. ili u neku drugu mirnodopsku tehnologiju nego se baviti najodvratnijim mogućim debilanama koje za cilj imaju ubijanje, jel' to za primjer nadolazećim generacijama koje će biti još rjeđe u hr jer novce moramo ulagati u nepostojeće prijetnje koje tim ulaganjima sami generiramo kod tzv. neprijatelja i tako ulazimo u spiralu gluposti u naoružavanju dok nam se djeca sele u inozemstvo jer je ulaganje u obrazovanje skromno a prioriteti države u banani, normalne zemlje se razoružavaju, sklapaju sporazume o miru, nenapadanju i suradnji, a mi ovim ulaganjem prvenstveno osiromašujemo vlastiti narod a onda i narode u okruženju... tendencija mora biti u smanjenju a ne povećanju naouružanja

 Ja mislim da trebamo drugačije gledat na situaciju. S Rafaleima sad imamo mogućnost i da zaradimo. Ako se fino osmisli strategija (što neće) možemo "prodavat" svoj policing okolnim zemljama. Isto tako, ako dobro uložimo u simulatore i obuku pilota za najmodernije avione, zar se ne mogu i strani piloti obučavat u nas, u jednom vrhunski opremljenom centru i s vrhunskim simulatorima? Siguran sam da ima još toga gdje bi se ovo ulaganje moglo iskoristit za zaradu. I na kraju s tom zaradom gradit akcelerator čestica, a ne bit mala država Hrvatska, na samom rubu EU, čuvari Schengenske granice, a krenut u razoružavanje i ukidat zrakoplovstvo. Malo mi se čini da ne razmišljate dovoljno široko.

 

Mi ne povećavamo naoružanje, mi se silom trudimo osigurat neki goli minimum modernog naoružanja, koji bi morali imat, jer smo na takvom geo-stratešom položaju. Ovo što do sada imamo je više-manje sve za otpad. Treba nam obavezno novijih helikoptera, srećom malo Kiowa je stiglo i 4 Black Hawka se nabavljaju, nisu najnoviji, ali dovoljno noviji od ovih starudija koje imamo.

 koliko mi je poznato akcelerator već postoji i koristi se u med. svrhe između ostalog, naveo sam ga kao primjer po složenosti i ekvivalentu tehnologije a moglo je biti i nešto treće, nebitno, ono što je bitno je prvenstveno generiranje novih troškova za privjesak državi koji generira enormne troškove a može se smanjiti diplomacijom i promjenom paradigme u međususjedskim odnosima, s druge strane ne treba zaboraviti niti moralna načela, težnje ka suživotu i miroljubivoj koegzistenciji naroda i narodnosti©, nesvrstanost, mi smo more krvi prolili, poslije tita tito etc.

2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Stric_Jura kaže...
kumarica in kroglice kaže...
normalne zemlje se razoružavaju, sklapaju sporazume o miru, nenapadanju i suradnji,...

 najčešće se ugovori o nenapadanju koriste da se oslobode vojne snage za napad na drugu stranu...

 

da se razumijemo, kamo sreće da su sve države kao Kostarika, ali...

 

ili ovako:

 

daj mi pokaži gumb pritiskom na koji ću "resetirati" homo sapiens sapiens da izgube svo zanje o oružju, sve oružje nestane - ja ću ga stisnuti...

 

nema takvog gumba? e jebi ga, onda ću podmazati "zbrojovku"...

 sorry, mislim da pričaš gluposti, nahuškavanje jadnog na drugog se može postići jednako teško ili lako kao i love&peace, potrebna je volja, kao što je lako od sanadera napraviti sveca ili sotonu, krenuti u detuđmanizaciju ili tuđmanizaciju, bitno je kome je što u interesu, kakav je dugoročni interes, imamo li pameti, može li se napraviti konsenzus o dugoročnim ciljevima i zanemariti partikularne interese za račun boljitka sviju...

 

nekim državama je to uspjelo, što dulje traje ima više mogućnosti da se ukorijeni u društvu a svi znamo da je bolje mir i dobro od divljaštva i zla

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 13:59 (kumarica in kroglice).
5 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
kumarica in kroglice kaže...

 koliko mi je poznato akcelerator već postoji i koristi se u med. svrhe između ostalog, naveo sam ga kao primjer po složenosti i ekvivalentu tehnologije a moglo je biti i nešto treće, nebitno, ono što je bitno je prvenstveno generiranje novih troškova za privjesak državi koji generira enormne troškove a može se smanjiti diplomacijom i promjenom paradigme u međususjedskim odnosima, s druge strane ne treba zaboraviti niti moralna načela, težnje ka suživotu i miroljubivoj koegzistenciji naroda i narodnosti©, nesvrstanost, mi smo more krvi prolili, poslije tita tito etc.

 Za imat neke osnove vojske treba nešto para i to nije lijepo, jer se pare mogu trošit na druge stvari. U miru, kad nema rata, ta vojska djeluje nebitna, nepotrebna i samo kao trošak, pogotovo moderni, nabrijani super-turbo-multiroll-fighteri. I tako će izgledat dok god ne poleti prvi metak, a onda će svi bit jako, jako sretni da imamo vojsku, pogotovo super-turbo-multiroll-fightere. Svi se mi nadamo da nikad više na cijelom svijetu ni jedan metak neće poletjeti, ali nemojmo baš bit naivčine i držat glavu u guzici. Najveći problem je da sad ugasimo i razoružamo vojsku jer nam ne treba, što je nećemo moći pokrenuti jednog dana ako nam nedajbože zatreba. Zamisli sranja da nešto počne, a ti nemaš vojsku, nemaš avione, nemaš mornaricu. Misliš da će se sutra to nabavit? A tko će vozit to sve? Obuka pilota traje godinama...

 

Ne, na žalost treba bit realan i treba imat minimum moderne vojske uvijek spreman. 12 Rafalea je teški minimum, ispod toga ne možemo nabavit, jer ne bi funkcionirali ni mogli vršit policing, ali nam je to dovoljno da održavamo ljudstvo, tehniku i infrastrukturu. Onda je lako u slučaju sranja povećat to za još 6-12 Rafalea, kad imaš obuku, tehniku, infrastukturu, znanje, uhodanost...

 

Sad ćemo mi gurat suživot i miroljubivu koegzistenciju, a svugdi oko nas sranja i svi imaju funkcionalnu vojsku. I ne mislim sad na Srbiju, nego puno šire. Budimo ozbiljni jednom u životu.

 

Kao što rekoh, postoji način da nam ovaj trošak postane i zarada, samo treba dodatno pameti.

 

P.S.

Zašto bi nam vojska i avioni bili prepreka u mirnom suživotu i miroljubivoj koegzistenciji sa svima, pogotovo sa susjedima? Ja mislim da baš ovo potiče mirni suživot, jer pokazujemo da smo ozbiljni igrači i da se samo miroljubivo i može s nama. Sad na primjer možemo radit vojne vježbe skupa s raznim drugim narodima, bez aviona ili s prastarim Migovima ne možemo. To je isto oblik diplomacije i suživota.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 14:07 (Filox).
2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Filox kaže...
kumarica in kroglice kaže...

 koliko mi je poznato akcelerator već postoji i koristi se u med. svrhe između ostalog, naveo sam ga kao primjer po složenosti i ekvivalentu tehnologije a moglo je biti i nešto treće, nebitno, ono što je bitno je prvenstveno generiranje novih troškova za privjesak državi koji generira enormne troškove a može se smanjiti diplomacijom i promjenom paradigme u međususjedskim odnosima, s druge strane ne treba zaboraviti niti moralna načela, težnje ka suživotu i miroljubivoj koegzistenciji naroda i narodnosti©, nesvrstanost, mi smo more krvi prolili, poslije tita tito etc.

 Za imat neke osnove vojske treba nešto para i to nije lijepo, jer se pare mogu trošit na druge stvari. U miru, kad nema rata, ta vojska djeluje nebitna, nepotrebna i samo kao trošak, pogotovo moderni, nabrijani super-turbo-multiroll-fighteri. I tako će izgledat dok god ne poleti prvi metak, a onda će svi bit jako, jako sretni da imamo vojsku, pogotovo super-turbo-multiroll-fightere. Svi se mi nadamo da nikad više na cijelom svijetu ni jedan metak neće poletjeti, ali nemojmo baš bit naivčine i držat glavu u guzici. Najveći problem je da sad ugasimo i razoružamo vojsku jer nam ne treba, što je nećemo moći pokrenuti jednog dana ako nam nedajbože zatreba. Zamisli sranja da nešto počne, a ti nemaš vojsku, nemaš avione, nemaš mornaricu. Misliš da će se sutra to nabavit? A tko će vozit to sve? Obuka pilota traje godinama...

 

Ne, na žalost treba bit realan i treba imat minimum moderne vojske uvijek spreman. 12 Rafalea je teški minimum, ispod toga ne možemo nabavit, jer ne bi funkcionirali ni mogli vršit policing, ali nam je to dovoljno da održavamo ljudstvo, tehniku i infrastrukturu. Onda je lako u slučaju sranja povećat to za još 6-12 Rafalea, kad imaš obuku, tehniku, infrastukturu, znanje, uhodanost...

 

Sad ćemo mi gurat suživot i miroljubivu koegzistenciju, a svugdi oko nas sranja i svi imaju funkcionalnu vojsku. I ne mislim sad na Srbiju, nego puno šire. Budimo ozbiljni jednom u životu.

 

Kao što rekoh, postoji način da nam ovaj trošak postane i zarada, samo treba dodatno pameti.

 

P.S.

Zašto bi nam vojska i avioni bili prepreka u mirnom suživotu i miroljubivoj koegzistenciji sa svima, pogotovo sa susjedima? Ja mislim da baš ovo potiče mirni suživot, jer pokazujemo da smo ozbiljni igrači i da se samo miroljubivo i može s nama. Sad na primjer možemo radit vojne vježbe skupa s raznim drugim narodima, bez aviona ili s prastarim Migovima ne možemo. To je isto oblik diplomacije i suživota.

 je, kupujemo avione da se igramo natoa, što je najbolje tako i jest, a ko fol nećemo kupiti tenkove od nijemaca ako srbi kupe mig 35? trebamo li se iscrpljivati na glupostima i neprijateljstvima ili graditi naše demokracije, naša civilna društva koja neće dozvoliti da do rata dođe nacionalističkim hohštaplerima koji bi krali prodavajući domoljublje...

jedino koga se stvarno moramo plašiti u susjedstvu je italija a i to plašenje ne bi ničem pomoglo jer bi nas pojeli za doručak, sve ostalo je sranje kroz gusto granje i magla, idem toliko daleko da mogu tvrditi da nam trenutno i u predvidljivoj budućnosti neće trebati apsolutno nikakva vojska, što ne znači da nemamo nikakvu obranu, mislim da treba uvesti vojnu obuku svima koji psihofizički mogu i žele u srednjoškolskoj nastavi uz tehničko osoblje koje će održavati vojnu tehniku i specijalizirane postrojbe

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 14:42 (kumarica in kroglice).
12 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Nadam se da mi nije promaklo negdje u temi:

 

Kako se u borbi odnose Rafale i starije generacije, recimo Mig 29?

Dal i dalje ovisi o kvaliteti pilota i treningu?

Ili je već toliko tehnologija napredovala da novija generacija totalno izdominira stariju (pametna oružja, bolji radari...)?

Ono, real life case, znam da na forumu ima likova koji u glavi imaju sve specifikacije od oba :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
kumarica in kroglice kaže...
mr.potter kaže...

A poguranac prema novim tehnologijama i znanjima?  Ide razvoj novog zrakoplova u EU, a gdje smo mi ... u 1960. godini. Što mislite da li išta naučimo tijekom remonta NATO brodova kod nas? Ima li ikakvog efekta na HR vježbanja NATO zemalja kod nas? 

Zašto naši piloti ne bi timski patrolirali nebom EU kao punopravni članovi EU zajednice, pa da i mi nekog čuvamo, a ne samo tražimo milostinju od nekoga. Bez omalovažavanja ikoga, no ako mogu borbeno nadzvučno letjeti Rumunji, Bugari ,Mađari, Slovaci, Srbi mogu i Hrvati.  Nekada smo tehnički i tehnološki bili jači i moramo se vratiti. 

Sada bih potpisao i projekt mini podmornice i korvete jer je mulitplikator znanja i iskustva puno veći od početnog troška. Istu priču smo imali u cestogradnji s Behtelom koji nas je naučio raditi autoceste brzo i djelotvorno (prije njega 10 godina za 10 kilometara).

 

Vezano za trošak sata naleta koje nitko ne zan za HR uvjete: Nećemo raditi preko 100 sati po pilotu jer je dio na simulatoru. Trošak osoblja je isti neovisno o tipu aviona (jedino ako za manju plaću lete na gripenu, rade check-in itd). Gorivo kupujemo u HR.  Dva motora više troše od jednog, no i dalje manje od rizika gubitka letjelice (inače ne bi postojali dvomotorci).

 

Francuzi prelaze sa svih tipova zrakoplova samo na ovaj (dvomotorac !?) , što je meni dovoljno da vjerujem da se radi o dobrom zrakoplovu.

 

 

 a zašto ne uložiti u akcelerator čestica u ruđeru npr. ili u neku drugu mirnodopsku tehnologiju nego se baviti najodvratnijim mogućim debilanama koje za cilj imaju ubijanje, jel' to za primjer nadolazećim generacijama koje će biti još rjeđe u hr jer novce moramo ulagati u nepostojeće prijetnje koje tim ulaganjima sami generiramo kod tzv. neprijatelja i tako ulazimo u spiralu gluposti u naoružavanju dok nam se djeca sele u inozemstvo jer je ulaganje u obrazovanje skromno a prioriteti države u banani, normalne zemlje se razoružavaju, sklapaju sporazume o miru, nenapadanju i suradnji, a mi ovim ulaganjem prvenstveno osiromašujemo vlastiti narod a onda i narode u okruženju... tendencija mora biti u smanjenju a ne povećanju naouružanja

 Pa ulaže se i u Ruđer (i to EU novcima).  Jako je naivno vjerovati da postoji čvrsta granica između razvoja mirnodobskih i vojnih stvari. Nisam siguran da razvoj antiradarskog premaza nije započeo negdje na nekom institutu. Pa dio istraživačkih insituta i ustanova u HR može zahvaliti nastanak i razvoj zahvaljujući vojnoj komponenti (sam Ruđer je počeo sa atomskom fizikom 1950. zbog...). 

 

Skoro sve zemlje Europe (i normalne i nenormalne) imaju vojsku i u nju ulažu, pa bi bio naivičina vjerovati ideji sveopćeg razoružanja.  Hrvatska (tj. sve zemlje NATO) se obavezala 2% BDP trošiti na obranu. Logičnije mi je to trošiti na ovo nego na skladišta municije i pušaka. Kada krene opće razoružavanje, predlažem da se i HR uključi u njega :). 

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
kumarica in kroglice kaže...
Filox kaže...
kumarica in kroglice kaže...

 koliko mi je poznato akcelerator već postoji i koristi se u med. svrhe između ostalog, naveo sam ga kao primjer po složenosti i ekvivalentu tehnologije a moglo je biti i nešto treće, nebitno, ono što je bitno je prvenstveno generiranje novih troškova za privjesak državi koji generira enormne troškove a može se smanjiti diplomacijom i promjenom paradigme u međususjedskim odnosima, s druge strane ne treba zaboraviti niti moralna načela, težnje ka suživotu i miroljubivoj koegzistenciji naroda i narodnosti©, nesvrstanost, mi smo more krvi prolili, poslije tita tito etc.

 Za imat neke osnove vojske treba nešto para i to nije lijepo, jer se pare mogu trošit na druge stvari. U miru, kad nema rata, ta vojska djeluje nebitna, nepotrebna i samo kao trošak, pogotovo moderni, nabrijani super-turbo-multiroll-fighteri. I tako će izgledat dok god ne poleti prvi metak, a onda će svi bit jako, jako sretni da imamo vojsku, pogotovo super-turbo-multiroll-fightere. Svi se mi nadamo da nikad više na cijelom svijetu ni jedan metak neće poletjeti, ali nemojmo baš bit naivčine i držat glavu u guzici. Najveći problem je da sad ugasimo i razoružamo vojsku jer nam ne treba, što je nećemo moći pokrenuti jednog dana ako nam nedajbože zatreba. Zamisli sranja da nešto počne, a ti nemaš vojsku, nemaš avione, nemaš mornaricu. Misliš da će se sutra to nabavit? A tko će vozit to sve? Obuka pilota traje godinama...

 

Ne, na žalost treba bit realan i treba imat minimum moderne vojske uvijek spreman. 12 Rafalea je teški minimum, ispod toga ne možemo nabavit, jer ne bi funkcionirali ni mogli vršit policing, ali nam je to dovoljno da održavamo ljudstvo, tehniku i infrastrukturu. Onda je lako u slučaju sranja povećat to za još 6-12 Rafalea, kad imaš obuku, tehniku, infrastukturu, znanje, uhodanost...

 

Sad ćemo mi gurat suživot i miroljubivu koegzistenciju, a svugdi oko nas sranja i svi imaju funkcionalnu vojsku. I ne mislim sad na Srbiju, nego puno šire. Budimo ozbiljni jednom u životu.

 

Kao što rekoh, postoji način da nam ovaj trošak postane i zarada, samo treba dodatno pameti.

 

P.S.

Zašto bi nam vojska i avioni bili prepreka u mirnom suživotu i miroljubivoj koegzistenciji sa svima, pogotovo sa susjedima? Ja mislim da baš ovo potiče mirni suživot, jer pokazujemo da smo ozbiljni igrači i da se samo miroljubivo i može s nama. Sad na primjer možemo radit vojne vježbe skupa s raznim drugim narodima, bez aviona ili s prastarim Migovima ne možemo. To je isto oblik diplomacije i suživota.

 je, kupujemo avione da se igramo natoa, što je najbolje tako i jest, a ko fol nećemo kupiti tenkove od nijemaca ako srbi kupe mig 35? trebamo li se iscrpljivati na glupostima i neprijateljstvima ili graditi naše demokracije, naša civilna društva koja neće dozvoliti da do rata dođe nacionalističkim hohštaplerima koji bi krali prodavajući domoljublje...

jedino koga se stvarno moramo plašiti u susjedstvu je italija a i to plašenje ne bi ničem pomoglo jer bi nas pojeli za doručak, sve ostalo je sranje kroz gusto granje i magla, idem toliko daleko da mogu tvrditi da nam ne treba apsolutno nikakva vojska

 a gle, Ameri svoju demokraciju brane u Afganistanu, gdje su i naši bili, dok Zoky nije rekao: Dosta!...

 

a sve naše vrle Vlade naravski neće priznati da smo jedna od strana u sukobu tj. da smo u ratu...

 

sve dok prvi ne pogine u odori HV-a tamo...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
CyberDemonVZ kaže...

Nadam se da mi nije promaklo negdje u temi:

 

Kako se u borbi odnose Rafale i starije generacije, recimo Mig 29?

Dal i dalje ovisi o kvaliteti pilota i treningu?

Ili je već toliko tehnologija napredovala da novija generacija totalno izdominira stariju (pametna oružja, bolji radari...)?

Ono, real life case, znam da na forumu ima likova koji u glavi imaju sve specifikacije od oba :D

 Iznenadio bi se koliko je Rafale napredniji. Skoro pa da se ne mogu ni uspoređivat.

 

Evo što Srbi misle o ospoređivanju, jako dobar članak.

 

[ANALIZA] Hrvatska sa Rafalom, Srbija sa MiG-29SM: Ko je bolji? - Tango Six

Live long and prosper.
8 godina
online
Odobravate li kupnju Rafalea?

ma kakvi, trebalo se ić na generalku migova. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
kumarica in kroglice kaže...
Old Iggy kaže...
kumarica in kroglice kaže...

normalne zemlje se razoružavaju, sklapaju sporazume o miru, nenapadanju i suradnji,

Nažalost, takve su jako rijetke.

A za svaki dogovor je potrebno (najmanje) dvoje.

 i? možemo samo dobiti pljesak od svj. zajednice, vučić je četkara po potrebi kao i ove naše ustaše, kad se shvati da velika većina glasača, što se pokazuje iz izbora u izbore, više cijeni mir i ekonomski prosperitet od vječnog nacionalističkog predrkavanja pred izbore tada će biti moguća i skandinavizacija ovih prostora, nacionalizam je bolji za krađu, pa se mogu složiti s tobom, za svaki dogovor o nesnošljivosti je potrebno dvoje a gdje ćeš bolje zarade od nabavke skupih aviona, prefarbavanja krila i remont na pamet za podijeliti potrebitim članovima stranke, avioni nam trebaju prvenstveno kako bi se moglo bolje krasti, tko god misli drugačije, mislim da je idiot

Nadrobio si svašta, ali u cjelini većina glasača kod nas teško da gleda mir već gleda u povijest i glasa za "stare" desne opcije.

Skandinavizacija? je li to onaj skup država koji i nabavlja i proizvodi moderno oružje?

Najgore je što je taj posao popriličan "kikiriki" u odnosu na ono što se (ne)opravdano troši kroz državu. Ako želiš krasti, imaš pun boljih okolina za to.

2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
mr.potter kaže...
kumarica in kroglice kaže...
mr.potter kaže...

A poguranac prema novim tehnologijama i znanjima?  Ide razvoj novog zrakoplova u EU, a gdje smo mi ... u 1960. godini. Što mislite da li išta naučimo tijekom remonta NATO brodova kod nas? Ima li ikakvog efekta na HR vježbanja NATO zemalja kod nas? 

Zašto naši piloti ne bi timski patrolirali nebom EU kao punopravni članovi EU zajednice, pa da i mi nekog čuvamo, a ne samo tražimo milostinju od nekoga. Bez omalovažavanja ikoga, no ako mogu borbeno nadzvučno letjeti Rumunji, Bugari ,Mađari, Slovaci, Srbi mogu i Hrvati.  Nekada smo tehnički i tehnološki bili jači i moramo se vratiti. 

Sada bih potpisao i projekt mini podmornice i korvete jer je mulitplikator znanja i iskustva puno veći od početnog troška. Istu priču smo imali u cestogradnji s Behtelom koji nas je naučio raditi autoceste brzo i djelotvorno (prije njega 10 godina za 10 kilometara).

 

Vezano za trošak sata naleta koje nitko ne zan za HR uvjete: Nećemo raditi preko 100 sati po pilotu jer je dio na simulatoru. Trošak osoblja je isti neovisno o tipu aviona (jedino ako za manju plaću lete na gripenu, rade check-in itd). Gorivo kupujemo u HR.  Dva motora više troše od jednog, no i dalje manje od rizika gubitka letjelice (inače ne bi postojali dvomotorci).

 

Francuzi prelaze sa svih tipova zrakoplova samo na ovaj (dvomotorac !?) , što je meni dovoljno da vjerujem da se radi o dobrom zrakoplovu.

 

 

 a zašto ne uložiti u akcelerator čestica u ruđeru npr. ili u neku drugu mirnodopsku tehnologiju nego se baviti najodvratnijim mogućim debilanama koje za cilj imaju ubijanje, jel' to za primjer nadolazećim generacijama koje će biti još rjeđe u hr jer novce moramo ulagati u nepostojeće prijetnje koje tim ulaganjima sami generiramo kod tzv. neprijatelja i tako ulazimo u spiralu gluposti u naoružavanju dok nam se djeca sele u inozemstvo jer je ulaganje u obrazovanje skromno a prioriteti države u banani, normalne zemlje se razoružavaju, sklapaju sporazume o miru, nenapadanju i suradnji, a mi ovim ulaganjem prvenstveno osiromašujemo vlastiti narod a onda i narode u okruženju... tendencija mora biti u smanjenju a ne povećanju naouružanja

 Pa ulaže se i u Ruđer (i to EU novcima).  Jako je naivno vjerovati da postoji čvrsta granica između razvoja mirnodobskih i vojnih stvari. Nisam siguran da razvoj antiradarskog premaza nije započeo negdje na nekom institutu. Pa dio istraživačkih insituta i ustanova u HR može zahvaliti nastanak i razvoj zahvaljujući vojnoj komponenti (sam Ruđer je počeo sa atomskom fizikom 1950. zbog...). 

 

Skoro sve zemlje Europe (i normalne i nenormalne) imaju vojsku i u nju ulažu, pa bi bio naivičina vjerovati ideji sveopćeg razoružanja.  Hrvatska (tj. sve zemlje NATO) se obavezala 2% BDP trošiti na obranu. Logičnije mi je to trošiti na ovo nego na skladišta municije i pušaka. Kada krene opće razoružavanje, predlažem da se i HR uključi u njega :). 

 

 

 

 

 

 treba imati vojnu industriju koja će biti financirana od države za vojsku i tek onda za nešto pametno, ne da nemamo za vojnu industriju nego nemamo niti za vojsku, a da radije pomognemo nevojnom sektoru pa se nadamo da će moguće proizvesti nešto što bi bilo od koristi i vojnom sektoru, mi nismo amerika niti smo na delikatnom položaju u svjetkoj konstelaciji snaga da možemo profitirati kako je mogla juga za vrijeme hladnog rata, mi smo jadna balkanska banana državica koja tek treba dokazati svoju dugoročnu održivost pronalazeći ekonomski nedovoljno iskorištene niše za samodostatnost i ekonomski probitak svojih građana, za sada smo teški fail koji će prvom prilikom biti apsorbiran, porobljen ili kako to već nazvati pa čak i radi ovakvih preskupih ulaganja i kruha preko pogače

Dead kaže...
kumarica in kroglice kaže...
Dead kaže...
Svaka normalna zemlja brine o svom zrakoplovstvu. Odobravam.

 treba pojesti još puno palente da hrvatska postane normalna zemlja

 

 

grammar nazi, FO

 Upitno je koje tvoje kriterije neka zemlja mora ispuniti da je proglasiš normalnom. Po svemu smo, sa svim svojim vrlinama i slabostima normalna zemlja. Ako misliš na korupciju onda si u krivu jer ne postoji zemlja bez korupcije čak i na "naprednom" Zapadu.

 npr. da nije uz bugarsku najgora u europi, da joj ne ponestaje građana jer je drugdje bolje, da radni ljudi mogu financirati penzionere, da je svijest građana takva da na izborima ne bira svoje grobare itd.itd, mi smo neodrživa država i prije svega se toga treba bojati, a ne kupovati ono što nam ne treba, zbog čega se dodatno zadužujemo povrh svih postojećih dugova i zbog čega ćemo zadužiti i naše susjede jer su usudim se reći čak i gluplji od nas da prihvate igru dodatnog naoružavanja da se obrane od mrskog povampirenog susjeda, itd. itd.

2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Old Iggy kaže...
kumarica in kroglice kaže...
Old Iggy kaže...
kumarica in kroglice kaže...

normalne zemlje se razoružavaju, sklapaju sporazume o miru, nenapadanju i suradnji,

Nažalost, takve su jako rijetke.

A za svaki dogovor je potrebno (najmanje) dvoje.

 i? možemo samo dobiti pljesak od svj. zajednice, vučić je četkara po potrebi kao i ove naše ustaše, kad se shvati da velika većina glasača, što se pokazuje iz izbora u izbore, više cijeni mir i ekonomski prosperitet od vječnog nacionalističkog predrkavanja pred izbore tada će biti moguća i skandinavizacija ovih prostora, nacionalizam je bolji za krađu, pa se mogu složiti s tobom, za svaki dogovor o nesnošljivosti je potrebno dvoje a gdje ćeš bolje zarade od nabavke skupih aviona, prefarbavanja krila i remont na pamet za podijeliti potrebitim članovima stranke, avioni nam trebaju prvenstveno kako bi se moglo bolje krasti, tko god misli drugačije, mislim da je idiot

Nadrobio si svašta, ali u cjelini većina glasača kod nas teško da gleda mir već gleda u povijest i glasa za "stare" desne opcije.

Skandinavizacija? je li to onaj skup država koji i nabavlja i proizvodi moderno oružje?

Najgore je što je taj posao popriličan "kikiriki" u odnosu na ono što se (ne)opravdano troši kroz državu. Ako želiš krasti, imaš pun boljih okolina za to.

 to je skup država koji je sredio međusobne odnose, koji su bili katastrofalno divljački, nekada sinonim današnjoj balkanizaciji a sada potpuna suprotnost tome, naravno da bogatim državama odnosno njihovim ekonomijama nije problem proizvoditi oružje ali čak i tu postoje ograničenja i uslovi koje neka država mora ispuniti kada ga kupi, od supporta pa nadalje

 

ja ne vidim bitnije desne opcije, većinu vremena smo proveli na centru, kratko na desnici, karamarko i tuksi ili na ko fol ljevici, račan i milanović, naše društvo je teški centar, sanader i još umjereniji i netalasajući plenki...

 

politički centar mislim, ekonomski su podjednaki, klijentelizam, korupcija i krađa, neki više drugi manje

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 15:41 (kumarica in kroglice).
12 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Realnost je takva da Hr ima daleko vecih problema od vojnih zrakoplova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Dead kaže...

Okay, ne slažem se s tobom i vjerojatno ću biti proglašen za idiota.

a da?

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Dead kaže...
kumarica in kroglice kaže...
mr.potter kaže...

A poguranac prema novim tehnologijama i znanjima?  Ide razvoj novog zrakoplova u EU, a gdje smo mi ... u 1960. godini. Što mislite da li išta naučimo tijekom remonta NATO brodova kod nas? Ima li ikakvog efekta na HR vježbanja NATO zemalja kod nas? 

Zašto naši piloti ne bi timski patrolirali nebom EU kao punopravni članovi EU zajednice, pa da i mi nekog čuvamo, a ne samo tražimo milostinju od nekoga. Bez omalovažavanja ikoga, no ako mogu borbeno nadzvučno letjeti Rumunji, Bugari ,Mađari, Slovaci, Srbi mogu i Hrvati.  Nekada smo tehnički i tehnološki bili jači i moramo se vratiti. 

Sada bih potpisao i projekt mini podmornice i korvete jer je mulitplikator znanja i iskustva puno veći od početnog troška. Istu priču smo imali u cestogradnji s Behtelom koji nas je naučio raditi autoceste brzo i djelotvorno (prije njega 10 godina za 10 kilometara).

 

Vezano za trošak sata naleta koje nitko ne zan za HR uvjete: Nećemo raditi preko 100 sati po pilotu jer je dio na simulatoru. Trošak osoblja je isti neovisno o tipu aviona (jedino ako za manju plaću lete na gripenu, rade check-in itd). Gorivo kupujemo u HR.  Dva motora više troše od jednog, no i dalje manje od rizika gubitka letjelice (inače ne bi postojali dvomotorci).

 

Francuzi prelaze sa svih tipova zrakoplova samo na ovaj (dvomotorac !?) , što je meni dovoljno da vjerujem da se radi o dobrom zrakoplovu.

 

 

 a zašto ne uložiti u akcelerator čestica u ruđeru npr. ili u neku drugu mirnodopsku tehnologiju nego se baviti najodvratnijim mogućim debilanama koje za cilj imaju ubijanje, jel' to za primjer nadolazećim generacijama koje će biti još rjeđe u hr jer novce moramo ulagati u nepostojeće prijetnje koje tim ulaganjima sami generiramo kod tzv. neprijatelja i tako ulazimo u spiralu gluposti u naoružavanju dok nam se djeca sele u inozemstvo jer je ulaganje u obrazovanje skromno a prioriteti države u banani, normalne zemlje se razoružavaju, sklapaju sporazume o miru, nenapadanju i suradnji, a mi ovim ulaganjem prvenstveno osiromašujemo vlastiti narod a onda i narode u okruženju... tendencija mora biti u smanjenju a ne povećanju naouružanja

 Lako se razoružati kad smanjiš broj, karikiram, F-35 sa 100 na 20. A kako bi se mi to razoružali s ovim MIG-21 letjelicama. Svi idu u smeće.

 teško se naoružati, zemlja, njen narod mora moći podnijeti ekonomski teret naoružavanja, mi smo mali i nejaki, tek trebamo početi normalno živjeti, da nas nitko ne jebe pri zapošljavanju jer je na natječaju hdzeovac zaposlio svoje unuke prije nego što ih je rodio ili kad pekar mora platiti sve moguće prireze i zareze uz protupožarni pojas i pet aparata koje član određene stranke ne mora imati jer je dobio najam od grada i ne reketira ga sanitarna itd.

 

kad proizvedemo suhu bublicu a za to budemo sami krivi a ne srbi možda ćemo se i razoružati i početi primjećivati stvarne probleme a ne debilane od nepostojećih prijetnji

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
CyberDemonVZ kaže...

Nadam se da mi nije promaklo negdje u temi:

 

Kako se u borbi odnose Rafale i starije generacije, recimo Mig 29?

Dal i dalje ovisi o kvaliteti pilota i treningu?

Ili je već toliko tehnologija napredovala da novija generacija totalno izdominira stariju (pametna oružja, bolji radari...)?

Ono, real life case, znam da na forumu ima likova koji u glavi imaju sve specifikacije od oba :D

 Rafale i mig 29 su iste generacije 4.5, vjerujem da ovisi koliko je nove tehnikalije natrpano u jedan ili drugi, manevarski mig29 je superioran za sve u 1 na 1, Rafale i svi ostali ce to u pravilu probati izbjegavati!

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 17:53 (Boris grozni).
2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Dead kaže...

A slušaj, to je sad floskularenje. Ne zapošljavaju samo hadezeovci svoju familiju. Kod nas u Splitu isto je radio i SDP i Kerum. Radio sam po desetak godina u "uređenoj" Engleskoj i Italiji pa je situacija slična. I tamo .ebu mater i vladi i predsjedniku i kraljici, i zdravstvu gdje uglavnom sve moraš platiti... Mi jesmo mali i donekle nejaki, ali i takvi kakvi smo moramo održavati nekakav vojni minimum i u taj minimum bi stalo 12 zrakoplova. Nisam čuo da će ih biti više od 12. Na kraju krajeva imamo i neke obaveze naspram NATO-a. Stoga ovu nabavku ne bih uspoređivao i dovodio u odnos s uhljebljivanjem, kupovinom skupih limuzina, pečenom janjetinom s mladom kapulom iz Boraje... Prije bih shvatio kao nešto što je obaveza svih "normalnih" država u koje ubrajam i našu.

 to nije floskularenje nego modus operandi kod nas, a u zemljemljama koje navodiš iznimka, ajde de još u italiji oni nikad i nisu bili pravi reprezent zapada već granični slučaj šize između južnjačkog poludivljeg mentaliteta sličnog nama balkancima i uređenijeg sjevera

 

ne bi li bilo pametnije smanjiti rashode preskupe države, ne kupovati još i avione kako bi se moglo smanjiti poreze, obnoviti proizvodnju i privukći kapital, pogledaj što je od sebe napravila irska, oni bi se sada mogli igrati natoa s još boljim avionima, ali ne, bolje je izmišljati prijetnje kako bi dodatno uplašili narod čiji penzioneri kopaju po kantama u potrazi za plastikom dok se političari vozaju u voznim parkovima a avijacija se prenemaže u rafalima za lijepo vidjet, to što mi imamo nije država nego banana

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Dead kaže...

Ako imaš obavezu prema NATO-u od 2% BDP-a izdvajanja za obranu onda mi izgleda logična odluka da se nabave zrakoplovi. Tih 2% ne možeš utrošiti u bolnice, škole... A što se tiče tvoje banane, ja volim živjeti u toj banani i veselim se trenutku kad rafale-i zaparaju nebom probijajući zvučni zid.

 iz natoa se može i izaći, a dok ti sa svojeg broda u inozemstvu sanjariš o povratku i gledanju vojnog mitinga radujući se što u okolici knina više ne živi ni pas a kamo li srbin, bakica diže pogled iz kontejnera i zamišlja kako bi bilo lijepo imati samo točak s tog rafala, mogla bi od njega živjeti do smrti i prehraniti unuka narkomana koji nedeljama na poljudu izvikuje parole ubi srbina, i koji je naučen mrziti zbog čijeg kretenizma i kupujemo avione i tako dalje i tako bliže

 
1 4 hvala 0
9 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
kumarica in kroglice kaže...
Dead kaže...

Ako imaš obavezu prema NATO-u od 2% BDP-a izdvajanja za obranu onda mi izgleda logična odluka da se nabave zrakoplovi. Tih 2% ne možeš utrošiti u bolnice, škole... A što se tiče tvoje banane, ja volim živjeti u toj banani i veselim se trenutku kad rafale-i zaparaju nebom probijajući zvučni zid.

 iz natoa se može i izaći, a dok ti sa svojeg broda u inozemstvu sanjariš o povratku i gledanju vojnog mitinga radujući se što u okolici knina više ne živi ni pas a kamo li srbin, bakica diže pogled iz kontejnera i zamišlja kako bi bilo lijepo imati samo točak s tog rafala, mogla bi od njega živjeti do smrti i prehraniti unuka narkomana koji nedeljama na poljudu izvikuje parole ubi srbina, i koji je naučen mrziti zbog čijeg kretenizma i kupujemo avione i tako dalje i tako bliže

 

Mržnja prema srbima hrani ovaj narod i zbog toga kupujemo avione.

10 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Mi gradimo vojsku i u ovom slučaju RZ koja se može nositi s okolnim zemljama. Naravno da nemamo šanse protiv Kine, Amerike, Rusije sami ali oni nam niti nisu susjedi! Bez obzira da li smo U OVOM TRENUTKU sa susjedima dobri ili loši to se može promijeniti. Zato ne razumijem određene likove ovdje koji mantraju kako nas nitko neće napasti i kako se svi volimo jer eto korporacije, kapital nitko nema snage bla bla totalni teški BS i nerazumijevanje. Nadajmo se da je zbilja tako, ali strategija i napredak se ne temelje i planiraju na pukim naivnim željama i ružičastim naočalama. Nisu Rimljani bili glupi i ono što je vrijedilo onda vrijedi i danas: Si vis pacem, para bellum.

 

Pa sjetimo se da smo nekoć svi bili "sretni i zadovoljni" u ISTOJ državi! ZAJEDNO! Pa su nas oni koji su imali totalnu kontrolu i pod čijom kapom je sve bilo (Srbi) ipak napali (ne samo nas nego sve u zajednici) samo zato što se eto zemlja zvala Jugoslavija a ne Velika Srbija. Pa nek netko objasni di je logika tog rata gdje su najviše izgubili upravo oni koji su sve imali i koji nisu imali razloga krenut u rat, a krenuli su prvi i to na sve ostale!

 

Dakle pare u vojsku su ulaganje a ne trošak. I nikad neće biti trošak iz puno razloga.

Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Dead kaže...

Hmmm prilično si gnjevan kad ovako siješ žuć, a uopće ne znaš kako stoje stvari. I to što spominješ za Poljud, za te uzvike nitko nije kriv osim tih istočnih, nažalost, susjeda kojih su ti iz nekog razloga puna usta. Neka nama eskadrila kako bi tim susjedima izbili iz glave ikakvu pomisao za ispunjenjem zadataka iz memoranduma 1 i 2.

 za povike ubi srbina su krivi srbi, ranit ću se, nevjerojatno je što ne vidiš da će srbi također kupiti avione pa s300 pa kujac pa palac i onda ćemo mi isto kupiti điđe miđe, pa će nam na vlast doći desničar koji će huškati a kod njih koji će još više huškati i tako dok se potpuno ekonomski ne iscrpimo, desničar je desničar, da si rođen u srbiji pričao bi potpuno isto, samo bi promijenio državu pa rekao nažalost zapadnih komšija, neka nam su-30 da razbucamo ustašku gamad i svaku pomisao o novim jasenovcima i što još tamo ne pričaju

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

Šta nije ovaj banana banan neki dan?

 

Da su kupili 170 aviona pa bi rekao, da su odlučili poslat ljudsku posadu na Neptun, isto bi rekao, da oće metroom spojit Drniš sa Benkovcem, ili Savu preusmjerit na Neretvu, ma bilo koji suludi projekt na kojeg bi se jedino kinezi javili jer valjda imaju nekog uposlenog da se javlja na sve božje javne natječaje u svim državama na svijetu... Ali 12 (tucet) aviona, i onda pričat o nekakvom razoružanju (uzmi pirun i za 5 minuta probušiš gume na svim avionima i eto, razoružao si nas) i glumatat kao da smo svi nevini na miss universe pa pričamo o miru i zelenom egalitarijanizmu, prvo će Ameri s Kinezima brat cvijeće, pa će Kinezi sa Indijcima i Pakistancima, a na kraju Palestinci sa Izraelcima. E da, i Ameri s Rusima također. Al ajmo se mi prvi razoružat da spasimo svijet sa 12 aviona jer zamisli zlo i naopako.

 

Svi ćemo potom prosperitetno živjeti, imat ćemo jedan vrtić sa 16 teta po djetetu, žene će tuć muževe, Tomić će sa Škorom vodit recitale za HDZovu djecu na Splitskoj Rivi, a Bulj će u teatru Feniće, na tečnom Norveškom, Skandinavce učit kulturi i bontonu.

 

Takav sklop se svodi na "idem srat da bi srao". U 4 ovakve teme nema više od 10 pametnih postova koje se isplati pročitat. Svi ponavljate neke glupe mantre o despotskoj/nesposobnoj™ vladi koja eto nema šta pametnije pa od pamtivjeka ugnjetava napaćeni narod™ ili nas uvlači u dužničko ropstvo™ ili uhljebljuje™ i korumpira™ valjda sve od čistača do ministrice. Ne znaš više koja je floskula jadnija.

 

Ulazili smo u EU - a štaćmo mi u Eu to nevalja. Dobili hrpu para od EU, e sad ne valja što pare dijeli ADZ, EU je odjednom dobra i više nema "modernog suverenizma". Pa ne bi maske, ne bi se cijepili, ne bi ni Šengen ni Euro jer svi znamo da će kruh poskupit na 3 eura iako nigdje u EU gdje sam bio kruh ne košta 3 eura. Al nekad je kruh zaista bio marku, a nekad prije toga je bio i 10 feninga, kao što je i Mercedes bio 20 iljada maraka, a nekad prije tog 5 iljada maraka.

 

Zdravo je kritizirat, zdravo je i srat. No kad to činite javno, dajte se barem potrudite prije kritike postaviti minimalne tematske okvire, zbog sebe samih, a ne refleksno ponavljat jedno te isto u svakoj božjoj temi. Šta tebe, osobu XY, boli ona stvar za Skandinavizaciju!? Kad nemaš šta pametno srat, daj bar reci osobno iz svog iskustva, koji ti problem imaš s 12 aviona. Takve stavove cijenim, ali iskreno ih i zaista cijenim. Ovakvo copy paste glupiranje po temama jednim te istim isprdcima od postova ubijate volju svima koji zaista imaju nešto pametno napisat o određenoj temi.

 

Najlakše reć boli me kurac za sve pa otvarat nove račune kao da te ipak malo boli kurac za sve.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
8 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Dead kaže...

Pa nemam ništa protiv da se raniš. Vidim da ne razumiš ništa. End of story. Ionako si ovo odveo u off-topic.

 imaš praf, nikako mi nije jasno kako itko može biti desni nacionalist, ja bih se sramio da sam jedan od njih, mogu shvatiti kvazidesničare kao škoro ili karamarko koji bi iskoristio desničarenje za vlastiti probitak ali to sljepilo na vlastiti balvan u oku dok se kod druge nacije traži trunje je fascinantno, pa nemogućnost zamišljanja sebe kao pripadnika nacije koju prezireš, sam koncept da je jako bitno što sam se ni kriv ni dužan rodio kao pripadnik jedne i tome davati na važnosti, ajde još mogu shvatiti nostalgiju kod dijaspore i slično ali busanje u prsa pripadnika istog krda je jadno, pa sterotipiziranje, mi i oni, kinezi su kradljivci tuđih tehnologija a srbi su četnici i slično, bilo bi smiješno kad ne bi bilo žalosno, najniži porivi pripadnika čopora i tome se prepuštati, ma dno

 
2 5 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Azmo kaže...

Mi gradimo vojsku i u ovom slučaju RZ koja se može nositi s okolnim zemljama. Naravno da nemamo šanse protiv Kine, Amerike, Rusije sami ali oni nam niti nisu susjedi! Bez obzira da li smo U OVOM TRENUTKU sa susjedima dobri ili loši to se može promijeniti. Zato ne razumijem određene likove ovdje koji mantraju kako nas nitko neće napasti i kako se svi volimo jer eto korporacije, kapital nitko nema snage bla bla totalni teški BS i nerazumijevanje. Nadajmo se da je zbilja tako, ali strategija i napredak se ne temelje i planiraju na pukim naivnim željama i ružičastim naočalama. Nisu Rimljani bili glupi i ono što je vrijedilo onda vrijedi i danas: Si vis pacem, para bellum.

 

Pa sjetimo se da smo nekoć svi bili "sretni i zadovoljni" u ISTOJ državi! ZAJEDNO! Pa su nas oni koji su imali totalnu kontrolu i pod čijom kapom je sve bilo (Srbi) ipak napali (ne samo nas nego sve u zajednici) samo zato što se eto zemlja zvala Jugoslavija a ne Velika Srbija. Pa nek netko objasni di je logika tog rata gdje su najviše izgubili upravo oni koji su sve imali i koji nisu imali razloga krenut u rat, a krenuli su prvi i to na sve ostale!

 

Dakle pare u vojsku su ulaganje a ne trošak. I nikad neće biti trošak iz puno razloga.

 

ivan dragi kaže...

Šta nije ovaj banana banan neki dan?

 

Da su kupili 170 aviona pa bi rekao, da su odlučili poslat ljudsku posadu na Neptun, isto bi rekao, da oće metroom spojit Drniš sa Benkovcem, ili Savu preusmjerit na Neretvu, ma bilo koji suludi projekt na kojeg bi se jedino kinezi javili jer valjda imaju nekog uposlenog da se javlja na sve božje javne natječaje u svim državama na svijetu... Ali 12 (tucet) aviona, i onda pričat o nekakvom razoružanju (uzmi pirun i za 5 minuta probušiš gume na svim avionima i eto, razoružao si nas) i glumatat kao da smo svi nevini na miss universe pa pričamo o miru i zelenom egalitarijanizmu, prvo će Ameri s Kinezima brat cvijeće, pa će Kinezi sa Indijcima i Pakistancima, a na kraju Palestinci sa Izraelcima. E da, i Ameri s Rusima također. Al ajmo se mi prvi razoružat da spasimo svijet sa 12 aviona jer zamisli zlo i naopako.

 

Svi ćemo potom prosperitetno živjeti, imat ćemo jedan vrtić sa 16 teta po djetetu, žene će tuć muževe, Tomić će sa Škorom vodit recitale za HDZovu djecu na Splitskoj Rivi, a Bulj će u teatru Feniće, na tečnom Norveškom, Skandinavce učit kulturi i bontonu.

 

Takav sklop se svodi na "idem srat da bi srao". U 4 ovakve teme nema više od 10 pametnih postova koje se isplati pročitat. Svi ponavljate neke glupe mantre o despotskoj/nesposobnoj™ vladi koja eto nema šta pametnije pa od pamtivjeka ugnjetava napaćeni narod™ ili nas uvlači u dužničko ropstvo™ ili uhljebljuje™ i korumpira™ valjda sve od čistača do ministrice. Ne znaš više koja je floskula jadnija.

 

Ulazili smo u EU - a štaćmo mi u Eu to nevalja. Dobili hrpu para od EU, e sad ne valja što pare dijeli ADZ, EU je odjednom dobra i više nema "modernog suverenizma". Pa ne bi maske, ne bi se cijepili, ne bi ni Šengen ni Euro jer svi znamo da će kruh poskupit na 3 eura iako nigdje u EU gdje sam bio kruh ne košta 3 eura. Al nekad je kruh zaista bio marku, a nekad prije toga je bio i 10 feninga, kao što je i Mercedes bio 20 iljada maraka, a nekad prije tog 5 iljada maraka.

 

Zdravo je kritizirat, zdravo je i srat. No kad to činite javno, dajte se barem potrudite prije kritike postaviti minimalne tematske okvire, zbog sebe samih, a ne refleksno ponavljat jedno te isto u svakoj božjoj temi. Šta tebe, osobu XY, boli ona stvar za Skandinavizaciju!? Kad nemaš šta pametno srat, daj bar reci osobno iz svog iskustva, koji ti problem imaš s 12 aviona. Takve stavove cijenim, ali iskreno ih i zaista cijenim. Ovakvo copy paste glupiranje po temama jednim te istim isprdcima od postova ubijate volju svima koji zaista imaju nešto pametno napisat o određenoj temi.

 

Najlakše reć boli me kurac za sve pa otvarat nove račune kao da te ipak malo boli kurac za sve.

 

momci ukoliko tko šta ima protiv ili mu što nije jasno iz mojih mišljenja u upisima nek me slobodno tagira, ne da mi se pretraživati niti odgonetati iz vaših rantova gdje se obraćate meni, gdje općenito, tko što cijeni, misli o novim forumašima i slične jadikovke, tag, pitanje ili komentar pa ću odgovoriti ukoliko mi je naruku

 btw. uvjeravam vas da ja nisam taj koji nešto ponavlja a valjda je zatvorio račun ili slično, vjerujte ili ne svejedno, to će nadam se biti vidljivo po stilu pisanja ako ništa drugo

 

sorry ako sam što krivo shvatio

15 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Problem je sto uvodiš nacionalizam i ekstremizam na forum lišen toga. Ako ti je do takve prepiske odi se natezati u index komentare. Iz tvojih postova je evidentno da se ne razumiješ u materiju ove teme.
3 godine
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Azmo kaže...

Mi gradimo vojsku i u ovom slučaju RZ koja se može nositi s okolnim zemljama. Naravno da nemamo šanse protiv Kine, Amerike, Rusije sami ali oni nam niti nisu susjedi! Bez obzira da li smo U OVOM TRENUTKU sa susjedima dobri ili loši to se može promijeniti. Zato ne razumijem određene likove ovdje koji mantraju kako nas nitko neće napasti i kako se svi volimo jer eto korporacije, kapital nitko nema snage bla bla totalni teški BS i nerazumijevanje. Nadajmo se da je zbilja tako, ali strategija i napredak se ne temelje i planiraju na pukim naivnim željama i ružičastim naočalama. Nisu Rimljani bili glupi i ono što je vrijedilo onda vrijedi i danas: Si vis pacem, para bellum.

 

Pa sjetimo se da smo nekoć svi bili "sretni i zadovoljni" u ISTOJ državi! ZAJEDNO! Pa su nas oni koji su imali totalnu kontrolu i pod čijom kapom je sve bilo (Srbi) ipak napali (ne samo nas nego sve u zajednici) samo zato što se eto zemlja zvala Jugoslavija a ne Velika Srbija. Pa nek netko objasni di je logika tog rata gdje su najviše izgubili upravo oni koji su sve imali i koji nisu imali razloga krenut u rat, a krenuli su prvi i to na sve ostale!

 

Dakle pare u vojsku su ulaganje a ne trošak. I nikad neće biti trošak iz puno razloga.

 

Ne razumiješ jer se jednostavno ne razumiješ u te stvari. Misliti na razini prošlog tisučljeća je u nablažu ruku glupo. Jugoslavija je bila druga stvar. Država koja se raspala iz nutra. I bila je prilično samodostatna. Sve se u njoj proizvodilo od vijka do aviona. Uvozna roba je bila marginalna. U tom ratu niti jedna država nije imala nešto značajno za izgubiti jer je sve bilo bazirano na domaćoj proizvodnji. Šta bi se desilo srbiji da sada nekoga napadne? Pa-pa 50 milijardi eura stranog kapitala. BDP sveden na kikiriki. Tehnološka izoliranost bi ih svela na razinu 90ih godina prošlog tisućljeća? Misliš da se tu može nešto tako desiti? Misliš stvarno da bi mogli biti toliko ludi? Ako misliš, stvarno si zaluđen nekom banana ideologijom. Pa nisu niti Kosovo napali jer znaju da bi kazna bila drakonska. Rata sa susjedima biti neće. Ne može niti teoretski. Avioni će služiti za air policing i to je to. I svi koji misle na neki rat sa susjedima su, iskreno, malo pre više pred igricama. Ili još nisu odrasli...

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 8:50 (Gallu).
2 godine
protjeran
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Gajotres kaže...
Problem je sto uvodiš nacionalizam i ekstremizam na forum lišen toga. Ako ti je do takve prepiske odi se natezati u index komentare. Iz tvojih postova je evidentno da se ne razumiješ u materiju ove teme.

Dead redovito čitavu naciju proglasi kradljivcima zapadne tehnologije i to redovito prolazi, kad pričaš o nekoj temi ona se uvijek poveže s drugim temama, kad pričaš o avionima tad pričaš čemu oni služe, za ratovanje a rat na ovim prostorima je izbio radi nacionalističkih huškača, po mom mišljenju i tu smo gdje smo, samo dva koraka, avion, rat, nacionalizam, sorry

5 godina
offline
Re: Odobravate li kupnju Rafalea?
Boris grozni kaže...

 Rafale i mig 29 su iste generacije 4.5, vjerujem da ovisi koliko je nove tehnikalije natrpano u jedan ili drugi, manevarski mig29 je superioran za sve u 1 na 1, Rafale i svi ostali ce to u pravilu probati izbjegavati!

 Par postova poviše pogledaj detaljnu analizu i usporedbu Rafalea i Miga 29. Mig je jedva četvrta generacija, a Rafale je skoro peta. Razlika je ogromna i to što je Mig nešto brži i manevarski nešto sposobniji mu ne znači ništa, jer mu elektronika nije ni blizu Rafalea. Nema više 1 na 1 dogfightova, prošla su vremena Top Guna.

Live long and prosper.
14 godina
protjeran
offline
Odobravate li kupnju Rafalea?

De smo mi do Afrikanaca, oni sami rade  svoje avijone.

-

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice