Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

poruka: 60
|
čitano: 11.078
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob".
8 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Nije mi do rasprave o sposobnosti ili nesposobnosti žena za pilote helikoptera, ali uspoređivati pilotiranje vojnog helikoptera, i to u ratnim uvjetima, s kućanskim poslovima ipak je malo previše. Čistač ulica i fighter pilot - vidite li razliku u složenosti poslova? 

 
15 4 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Ocekivao sam da ce Cobra-u potpuno zamjeniti Apache jos 90-tih, a kojega bi opet zamjenio Comanche nesto kasnije... kad ono jok.

Inace lijepa Cobra, a lijepa i Jessica

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Zena je ionako drugotna. Moze biti eventualno kopilot. Neko tu kantu treba i pocistiti tu i tamo!! 🤣 🤣
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Ama ne znam sta udarili po zenama na sabahu, hajmo malo o Kobrama
LOL
sve ti znas, ali nista ne kontas
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
danen kaže...

Nije mi do rasprave o sposobnosti ili nesposobnosti žena za pilote helikoptera, ali uspoređivati pilotiranje vojnog helikoptera, i to u ratnim uvjetima, s kućanskim poslovima ipak je malo previše. Čistač ulica i fighter pilot - vidite li razliku u složenosti poslova? 

 ...

Fkt unistilo napisanu vijest. 

Ja kao musko radije bih cistio i brinuo se za dijete nego se isao ratati.

Da svi spuste oruzje na pod rata vise ne bi bilo. 

Uzeti Australiju ili Greenland,okupiti one koji podrzavaju i pustiti ih da se tamo ratuju. Rado bih placao pretplatu da gledam.

 

13 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
danen kaže...

Nije mi do rasprave o sposobnosti ili nesposobnosti žena za pilote helikoptera, ali uspoređivati pilotiranje vojnog helikoptera, i to u ratnim uvjetima, s kućanskim poslovima ipak je malo previše. Čistač ulica i fighter pilot - vidite li razliku u složenosti poslova? 

 Mali ali vrijedan doprinos bug.hr-a WOKE pokretu 

15 godina
neaktivan
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Dvije zmije su bolje nego jedna. 

X
 
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Pazi dabre idu kobre! Ko bre? Da bre!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

slažem se (sam sa sobom, zasad) da je članak izvrstan i da je sjevernoamerička vojska tehnološki najopremljenija (iako ne znamo toliko o rusima da bismo mogli biti sigurni) no u svemu ostalome su jad i bijeda. ni jedan rat sami nikad dobili nisu (pobjeda sjevera nad jugom u g.r. se ne računa)! jedino ih uče bahatosti i ispiru mozgove propagandom o "svjetskoj nadmoći". možda im žene poprave prosjek, ako im dopuste. dovoljno je sjetiti se (njihova!) filma "skrivene znamenke". pokušajmo sad svi zajedno zamisliti afroamerikanku, azijatkinju, hispanku ili (apage!) indijanku (first nation; native american) u ulozi pilota "svjetske sile". mukumuissovu, da nemaju atomsku bombu (a ni to ne bi imali da nije bilo švaba), bili bi goli q. Drago, 12 points. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 8:53 (Ajar).
Moj PC  
10 5 hvala 0
6 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
hvala kobrama na obrani demokracije u zadnjih 30 godina...nadam se da će nove kobre biti još uspješnije u obrani i širenju demokracije

ovim putem također zahvaljujemo satnici Jessica Moore što je pomogla u uvođenju demokracije u Iraku

neka se i naše Hrvatice ugledaju na nju i nek se sjete izjave naše kraljice Kolinde: Hrvatska se danas brani i u Afganistanu

sve za demokraciju...demokaciju nizašto...umrijeti za demokraciju...za to vrijedi živjeti
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 10:36 (HCMAA).
Moj PC  
10 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Kolacic kaže...
.. 

Uzeti Australiju ili Greenland,okupiti one koji podrzavaju i pustiti ih da se tamo ratuju. Rado bih placao pretplatu da gledam.

 

- to već imaš, madmax i snow kad ode preko zida na sjever.. (plati netflix.. dok naša rtv pristojba donosi i te top serije na male ekrane.. kako već te reklame idu) :)

 

nego gledam sve te gumbeke, ono san (vlažnih) snova svakog dječaka koji zna tko je 'dalibor' .. ali sad sam malo feminiziran, moderniziran, metrogeyziran.. pa bi ako ima u ikea-jednostavnom stilu čiste plohe, .. (ako već nema od jabuke). Moderne serije to elegantno riješe hologramima i mahanjem prstima po zraku dok svaki mobač osim notcha ima prekrasan ekran na kojem je rendan button umjesto ovih lego-kockica koje su dosadnih boja i rasporeda. Zastarjelo, treba tu malo ženske ruke, malo ikeje.. :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
ihush kaže...
 Zastarjelo, treba tu malo ženske ruke, malo ikeje.. :)

 

 Bila je inicijativa da se uvede feng shui i potpuri, ali sprijeceno je zbog kineske spijunaze.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
wyks kaže...
ihush kaže...
 Zastarjelo, treba tu malo ženske ruke, malo ikeje.. :)

 

 Bila je inicijativa da se uvede feng shui i potpuri, ali sprijeceno je zbog kineske spijunaze.

 -ne to je samo političko pokriće (fejk) stvarnost, nisu imali dovoljno za platiti franšizu filmovima, jer svi su patentirali mahanje po zraku, rukama-holo.. dok svaki hollywoodski haker zna da se stiskanjem enter-spacea probija svaka šifra, obično sekundu do isteka vremena (kad kreće epp blok).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

 

Dobar tekst sa strane našega Drage. Lajkam.

 

Zanimalo bi me (pošto sam to u ovome tekstu pročitao), zašto marinici po opremi zaostaju ("počesto") za drugim rodovima vojske. Kaje ne bi trebalo biti obrnuto. Ipak su oni takoreći svojevrsna elita USA Army? Kaj, ne?

 

BTW, ljudi poštujte žene bez obzira na sve. Mogu one i više nego muški. Ne zavaravajte se.

Ne treba voziti helikopter, dovoljno je da ima gun ispod pazuha.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) čZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

radije bih čitao prepucavanja androidaša i ajfonovaca nego članke koji promoviraju strojeve za ubijanje

PSN - darklydexter
Moj PC  
5 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci

@Ezio

 

Da, druže primarna fja oružja jest ubijanje. Međutim, kada bugovci opisuju borbene avione, nosače istih, ratne brodove, helikoptere to ne rade sa ciljem da se prikazuje militarizam ili rat, nego je to u svrhu tehnologije.

Da nije bilo vojske, utrke u naoružanju, danas ne bi imali ni ovoliko potrošačke elektronike i kompjutera oko nas. Pa, niti Interneta.

 

Helikopter se mogu koristi i prilikom extremih elementarnih nepogoda, u raznim spašavanjima, itd....

 

Bugovci čvrsto stoje na temeljima kompjuteraštva i tehnologije, a nikada na razini zlouporave istoga.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) čZ-75
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 11:53 (PzKpfw).
8 godina
neaktivan
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Pobiti jedan argument (los u ovom slucaju) ne znaci da si u pravu i da zene ne mogu biti odlicni piloti. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Kad ga se sjetim u BF2 sa navođenim raketama.... Ufff

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Iako mi BOL nije prvo mjesto za traženje i čitanje vijesti, svejedno svakodnevno posjetim Bug online i Bug forum. Glavni je razlog kvaliteta tekstova nekih autora, konkretno Šuštića i Galića. Šuštićeve recenzije hardvera su sad već stvarno vrlo, vrlo kvalitetni tekstovi, a Galićevi su redom pure gold. Npr. serijal o nabavci aviona, kao posljednji primjer: neviđeni gušt mi je bio čitati, iako ne mogu reći da baš revno pratim svjetske trendove i ponudu na tom polju.

 

No, (gotovo) podjednako "uživam" i u čitanju komentara za koje odmah znam da će raspiz.. pardon, razljutiti moderatora (čitaj: Dragu) i rezultirati adekvatnom reakcijom. Ima tu raznih primjera: od onih gdje su forumaši samo bezobrazni ili se bez pokrića prave pametni do onih koji ukazuju na ozbiljnu zadojenost i/ili malignost takvih komentatora. Pljuvačina i "postrojavanje" takvih pacijenata od strane Omiljenog Moderatora također spada u bolje literalne radove na BOL-u.

 

Zato sam sad već poprilično zabrinut: na nekoliko očiglednih i poprilično mahnitih rasističko-mizogenih komentara Drago nije odreagirao nit' komentarom, nit' upozorenjem, nit' uvredom :-(

Nadam da se nije razbolio ili da ga nije neka teža smola napala. Nadam se također i da to što si autor i doktor znanosti i uživaš imunitet od ostalih forumaša ne znači ujedno da uživaš i imunitet od Dragine duge ruke pravde (DDRP).

To bi me devastiralo u potpunosti! :-(

 

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Ono što piše Ajar ne stoji. Jedno je vojska, a drugo politika. Vojska može biti izvrsna, ali politički ciljevi mogu biti nerealni. U osvit 2. Svjetskog rata nije bilo bolje vojske od njemačke, i po tehnici, i po organizaciji i po disciplini. Pa opet je Njemačka izgubila rat. Ili: partizani su bili najjadnije obučena i najjadnije vođena vojska, pa opet su dobili rat.

A onom tko se ne slaže s mojim mišljenjem u prvom postu, poručujem: kućanski poslovi su mit. 

 
3 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
PzKpfw kaže...

@Ezio

 

Da, druže primarna fja oružja jest ubijanje. Međutim, kada bugovci opisuju borbene avione, nosače istih, ratne brodove, helikoptere to ne rade sa ciljem da se prikazuje militarizam ili rat, nego je to u svrhu tehnologije.

Da nije bilo vojske, utrke u naoružanju, danas ne bi imali ni ovoliko potrošačke elektronike i kompjutera oko nas. Pa, niti Interneta.

 

Helikopter se mogu koristi i prilikom extremih elementarnih nepogoda, u raznim spašavanjima, itd....

 

Bugovci čvrsto stoje na temeljima kompjuteraštva i tehnologije, a nikada na razini zlouporave istoga.

 

Druže pzkpfw, istina je da je dosta tehnologije koja nas okružuje razvijeno zahvaljujući razvoju za vojne potrebe. No vojska i vojna industrija je jedan nasilni parazit koji u razvijenoj civilizaciji ne bi ni trebao postojati. Na utrke u naoružavanju bacaju se milijarde novca poreznih obveznika. Da smo razvijenije društvo, trošili bi resurse samo na razvoj tehnologija koje omogućavaju bolji život svima a ne ubijanje. Zato mi se gadi oduševljavanje stvarima koje će ciljano ubiti nečijeg roditelja ili dijete.

PSN - darklydexter
3 godine
neaktivan
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Stvar je ovakva : žene bi ili trebale biti zastupljene u vojsci 50% ili ih uopće nebi trebalo biti tamo. Svi znate kakvu situaciju dobijete kad stavite jednu atraktivnu ženu i 10-20 muškaraca. Ako imate takvu jednu ili možda više njih u firmi onda shvaćate. Preko kreveta dobiva činove, lakše poslove, bolju plaću. Ruši cijelu hierarhiju. Pa sad ti idi na prvu crtu, samo ne znaš hoće te upucati neprijatelj ili tvoj ratni drug zbog ljubomore.
 
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci

ah onda ćemo osnovati Tebansku Zlatnu četu....

 

pa će ti ljubavnik čuvati leđa.... 

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci

 

@danen

 

Nikako se ne slažem sa Vama vezano za ovo što ste napisali za partizane. Partizanska borba je epska, borba na život i smrt, borba malog čovjeka naspram ogromnog zla.

Partizani su proleteri i seljaci koji su uzeli oružje u ruke, jer im je ta borba bila nametnuta. Organizacija KPJ je i prije dizanja ustanka kontra okupatora i domaćih izdajnika 1941, bila preko 20 godina vrlo dobra.

To je bila gerilska borba. Partizani su činili nadljudske napore kako bi okupatoru i domaćim izadajicama nanjeli štoviše gubitaka i oslobodili naše zemlje od istih.

 

Partizani su ljudi u borbi stasali. Od proletera od ratnika. Od sjekire i vila preko tanđare do tenkova i aviona. WH su horde zla. Sotonistička armija. Partizani su ljudi koji su išli ravno u smrt za slobodu onih koji dolaze poslije njih. Drug do druga. Proleter do proletera. Radnik do seljaka.

 

Borba srpa i čekića kontra simbola zla.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) čZ-75
15 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Ajme Drago, brzo mijenjaj ono sa 30-milimetarskim ;)

K
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Čitatelj kaže...

Pazi dabre idu kobre! Ko bre? Da bre!

 

Jedini, doslovno jedini vic koji me još uvijek može nasmijati. Samo, mislim da beše "pazi bre dabre", kaj ne?

 

Kod haiku viceva važan je svaki H, a i K!

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 15:27 (Yo Momma).
11 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Lefi kaže...
Stvar je ovakva : žene bi ili trebale biti zastupljene u vojsci 50% ili ih uopće nebi trebalo biti tamo. Svi znate kakvu situaciju dobijete kad stavite jednu atraktivnu ženu i 10-20 muškaraca. Ako imate takvu jednu ili možda više njih u firmi onda shvaćate. Preko kreveta dobiva činove, lakše poslove, bolju plaću. Ruši cijelu hierarhiju. Pa sad ti idi na prvu crtu, samo ne znaš hoće te upucati neprijatelj ili tvoj ratni drug zbog ljubomore.

Žene bi u vojsci trebale biti zastupljene 100%. 

42
11 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
PzKpfw kaže...

 

@danen

 

Nikako se ne slažem sa Vama vezano za ovo što ste napisali za partizane. Partizanska borba je epska, borba na život i smrt, borba malog čovjeka naspram ogromnog zla.

Partizani su proleteri i seljaci koji su uzeli oružje u ruke, jer im je ta borba bila nametnuta. Organizacija KPJ je i prije dizanja ustanka kontra okupatora i domaćih izdajnika 1941, bila preko 20 godina vrlo dobra.

To je bila gerilska borba. Partizani su činili nadljudske napore kako bi okupatoru i domaćim izadajicama nanjeli štoviše gubitaka i oslobodili naše zemlje od istih.

 

Partizani su ljudi u borbi stasali. Od proletera od ratnika. Od sjekire i vila preko tanđare do tenkova i aviona. WH su horde zla. Sotonistička armija. Partizani su ljudi koji su išli ravno u smrt za slobodu onih koji dolaze poslije njih. Drug do druga. Proleter do proletera. Radnik do seljaka.

 

Borba srpa i čekića kontra simbola zla.

Danen je napisao da su partizani bili loše opremljeni - što je istina (svaki partizanski film ti to potvrđuje), da su bili loše vođeni - i to je isto istina (vodili su ih radnici i seljaci koji o ratovanju pojma nisu imali) i da su dobili rat što je također istina. Čemu onda nesloganje? 

42
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
PzKpfw kaže...

 

@danen

 

Nikako se ne slažem sa Vama vezano za ovo što ste napisali za partizane. Partizanska borba je epska, borba na život i smrt, borba malog čovjeka naspram ogromnog zla.

Partizani su proleteri i seljaci koji su uzeli oružje u ruke, jer im je ta borba bila nametnuta. Organizacija KPJ je i prije dizanja ustanka kontra okupatora i domaćih izdajnika 1941, bila preko 20 godina vrlo dobra.

To je bila gerilska borba. Partizani su činili nadljudske napore kako bi okupatoru i domaćim izadajicama nanjeli štoviše gubitaka i oslobodili naše zemlje od istih.

 

Partizani su ljudi u borbi stasali. Od proletera od ratnika. Od sjekire i vila preko tanđare do tenkova i aviona. WH su horde zla. Sotonistička armija. Partizani su ljudi koji su išli ravno u smrt za slobodu onih koji dolaze poslije njih. Drug do druga. Proleter do proletera. Radnik do seljaka.

 

Borba srpa i čekića kontra simbola zla.

 Ovaj čiča prava sveska, sve parole zna napamet. 

 

Američka vojska je kao droljica iz bogate kuće, ima dobru opremu, ali se previše troši okolo, pa ju nitko ne cijeni previše.

 

Comanche je bila vrhunska 3D simulacija koaj se vrtila na 486-icama bez 3D grafulja.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 16:13 (Visak).
4 godine
protjeran
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

 

Otišla je i ova kobra na ahiret.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 16:31 (Voltaren20).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice