Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat će na

poruka: 18
|
čitano: 9.246
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat će na".
13 godina
offline
Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat će na

Kaj nebi bilo jeftinije projektne nacrte i inžinjere iskoristit za napravit jedan do dva ganc nova ispod čekića?

Ovo ko da prastaru kamenu kuću preuređuješ u novu viletinu s bazenom a pritom mijenjaš komplet konfiguraciju nosivih zidova. Jeftinije novo složit.

Btw, nemam pojma o produkciji zračnih prometala.

 

Moj PC  
7 1 hvala 2
16 godina
online
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć
dax-lax kaže...

Kaj nebi bilo jeftinije projektne nacrte i inžinjere iskoristit za napravit jedan do dva ganc nova ispod čekića?

Ovo ko da prastaru kamenu kuću preuređuješ u novu viletinu s bazenom a pritom mijenjaš komplet konfiguraciju nosivih zidova. Jeftinije novo složit.

Btw, nemam pojma o produkciji zračnih prometala.

 

Pa to u biti i rade, cca 30% starih dijelova, ostalo novo.

B747 i A380 su list price preko 400 milijuna dolara, a ipak su se radili u serijama.

16 godina
moderator
offline
Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat će na

Radi se o avionu koji je neisplativ već godinama bez obzira na jedinstveni nosivi kapacitet (problem s time je da se onda ništa i ne dizajnira za taj kapacitet) i koji je time što je jedini u klasi sam po sebi višestruko skuplji za održavanje (i ono dulje traje) od aviona rađenbih u serijama. 

 

Inače je 400 - 450 milijuna dolara nominalna cijena aviona u najtežim klasama (B777-9, B747, A380 - 500 milijuna) tako da je to cijena gradnje novoga aviona te klase, s time da Antonov više ne postoji kao tvrtka koja je uopće u stanju proizvesti nešto u toj klasi aviona (godinama su im najveći promet pravile prerade i održavanje redovitih servisa legendarnog AN-2, a mislim da zadnje desetljeće nisu proizveli niti jedan komercijalni avion) tako da je ovo sve pričam ti priču.

 

 

This space for rent!
 
18 0 hvala 8
16 godina
offline
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć
Dat će EU pare. Nije problem. Uostalom nije poanta u isplativosti i funkcionalnosti nego u simbolici.
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć
Mar kaže...
Dat će EU pare. Nije problem. Uostalom nije poanta u isplativosti i funkcionalnosti nego u simbolici.

 

Indeed. Ako se pljunulo 65 mlrd buksi bez shvacanja kamo i kuda, dat ce se jos. Plus poruka.

15 godina
offline
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć

Kojih 65 mlrd? Covid, ukraina?

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć
Nezz koliko ima u simbolici u kapitalizmu
12 godina
offline
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć
Nek pošalju poruku obnavljajući škole i bolnice nakon rata a ne u besmisleni avion.
16 godina
offline
Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat će na

Nek naruče od Kineza, bit će kvalitetnije i jeftinije (ako se sjetimo "remontiranih" MIG'ova)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat će na

Drago Jesi li ga imao prilike vidjeti kad je bio u HR? Znam da je Oleg bio i slikao

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć
encoding kaže...

Drago Jesi li ga imao prilike vidjeti kad je bio u HR? Znam da je Oleg bio i slikao

 Pih, bolje ga pitaj - da li bi se odvažio sam napraviti Antonova An-225?   Naravno, kao aviomodel! Pa, da pokrenemo crowdfunding kampanju za financiranje tog projekta...

...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 0:41 (Miro).
15 godina
offline
Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat će na

pa ako već ne proizvode nov ili ne "obnavljaju" ovaj, uvijek mogu načiniti potpuno funkcionalnu maketu 1:1. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć
bnaci kaže...

Kojih 65 mlrd? Covid, ukraina?

 "In recent weeks, much has been said about the political West's (primarily US) "aid" to the embattled Kiev regime. The US Congress has so far approved or is in the process of approving at least $54 billion to Ukraine. In addition, various reports put the amount of EU "aid" at up to €10 billion thus far, although the actual number is most likely orders of magnitude greater. When put together, this pushes the publicly acknowledged figure to a staggering $65 billion, which is equivalent to Russia's annual military spending in nominal USD exchange rates."

16 godina
online
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć
Gebirgs kaže...

When put together, this pushes the publicly acknowledged figure to a staggering $65 billion, which is equivalent to Russia's annual military spending in nominal USD exchange rates.

Hm, čini se kao jako dobra investicija.

14 godina
offline
Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat će na

Ratni profiteri.

Zemlja ti razorena, ljudi gladni, granice zatvorene, a ti kazes da ces nakon rata za pola milijarde obnovit avion. Najs.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć
passat kaže...

Ratni profiteri.

Zemlja ti razorena, ljudi gladni, granice zatvorene, a ti kazes da ces nakon rata za pola milijarde obnovit avion. Najs.

Pitaj Ukrajince.

 

15 godina
offline
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć
Gebirgs kaže...
bnaci kaže...

Kojih 65 mlrd? Covid, ukraina?

 "In recent weeks, much has been said about the political West's (primarily US) "aid" to the embattled Kiev regime. The US Congress has so far approved or is in the process of approving at least $54 billion to Ukraine. In addition, various reports put the amount of EU "aid" at up to €10 billion thus far, although the actual number is most likely orders of magnitude greater. When put together, this pushes the publicly acknowledged figure to a staggering $65 billion, which is equivalent to Russia's annual military spending in nominal USD exchange rates."

Ukrajina odvlači  novce, ali šta sad. Idu sa logikom bolje se boriti na ukrajinskom teritoriju danas nego na svojem sutra.

14 godina
offline
Re: Obnova najvećeg zrakoplova na svijetu koštat ć
passat kaže...

Ratni profiteri.

Zemlja ti razorena, ljudi gladni, granice zatvorene, a ti kazes da ces nakon rata za pola milijarde obnovit avion. Najs.

 Vjerujem da bi većina ukrajinaca bila za to da se Mrya obnovi, jer i ona je jedan od važnih simbola Ukrajine. Na stranu kako je to ekonomski neisplativo, ljudi ponekad imaju manje ili više racionalan pogled prema stvarima i na osnovu toga stvaraju odluku koja možda i nije najlogičnija, ali ajde, bitno je da se jedan simbol vrati. Iskreno, i ja sam za to da naprave novi ili srede ovaj stari. Mada je to avion izvan svih kategorija i standarda, možda svijetu ipak treba jedan takav, makar kao simbol.

dolazim odmah - Godot
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice