Objavljene cijene i paketi za Windowse 365

poruka: 20
|
čitano: 7.458
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Objavljene cijene i paketi za Windowse 365".
Objavljene cijene i paketi za Windowse 365

Ovo nije namijenjeno pojedincima, malim korisnicima koji si misle hoće li kupiti novi stroj ili plaćati mjesečnu pretplatu; Ovdje nema nikakve dileme, kupnja novog stroja je daleko isplativija nego pretplata (kupio zvijer od lenovo laptopa nedavno; i5 11th gen, 16 gb rama, mx450 grafička, 512gb ultra brzi SSD - cca 5500kn - trajati će godinama), a i puno bolje radi.

 

Ovdje se radi o tome da ti kao firma želiš ponuditi virtualni stroj svojim klijentima ili meni osobno kao contractoru. Stroj na kojem će apsolutno sve raditi kako treba, koji ima NULA potrebe za održavanjem, gdje su updateovi 1 click udaljeni, a naravno i sigurnost je na maksimalnom nivou.

 

Trenutačno koristim Citrix Workspace (to je remote desktop) i iskreno radi ne baš divno. Tak, dosta je usporen, 2 factor authentifikacija je moguća preko 3rd party aplikacije na mobitelu, svako toliko neka greška prilikom ulaska u remote, pa se slika smrzne, pa web kamera ne radi, pa windowsi nešto štekaju jer je ekipa nešto instalirala što možda i nije trebala, šta ja znam... da ne spominjem to da ti za ulaz na remote treba posebna aplikacija i VPN, koji naravno ne radi na Linuxu (manji problem), a za instalaciju istog trebaš posredstvo treće strane koji će te ručno telefonskim razgovorom navoditi što da klikneš i koje brojeve da ukucaš.

Ne moram pisati da su sigurnosti radi apsolutno sve pogasili, nemam nikakve ovlasti na stroju i ako mi što treba moram pisati novi ticket i čekati da mi instaliraju neki plugin, framework ili nešto slično.

 

 

Vidim ovdje dosta prednosti barem što se tiče jednostavnosti pristupa; dobiješ link, otvoriš Edge browser i gotovo, unutra si.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 14:48 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
1 2 hvala 2
2 godine
neaktivan
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
^ isto tako, ako se ne svidiš nekome, klik mišem i vanka si.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 15:49 (Theophilus Ruy).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
Hm, čini mi se da još nije sazrijelo vrijeme za to, čak ni na razvijenom zapadu. Sto se tiče cijena kad se usporede još k tome s našim prilikama očito je da se kod nas neće prodavati kao vruće kifle, samo “veliki igrači” će u startu to uzimati. Mislim da je namjera jasna, omogućiti firmama da nakon sto su se riješile sistemasa koji su održavali servere da maknu i preostale i omogući uštede korporacijama. Za neku minimalnu konfiguraciju (2 vCPU, 8 GB RAM, 128 GB storage) već za 1 godinu se može dobiti solidan laptop, a za 2 godine korištenja M1 Air
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Ovdje se radi o tome da ti kao firma želiš ponuditi virtualni stroj svojim klijentima ili meni osobno kao contractoru. Stroj na kojem će apsolutno sve raditi kako treba, koji ima NULA potrebe za održavanjem, gdje su updateovi 1 click udaljeni, a naravno i sigurnost je na maksimalnom nivou.

 


 

 

 

 

 

 

 Lol, tigre nhf, ali prije nego si ovo napisao, da li si imao ozbiljnijeg doticaja sa Azure i Microsoft tehnologijama općenito?

9 godina
offline
Objavljene cijene i paketi za Windowse 365

I onda nadobudno odeš na more, misliš kako ćeš preko 4G mreže moći nešto napraviti, a kad tamo internet šteka do besvjesti, skidanje datoteka traje cijelu vječnost, Remote Desktop ili sastanak preko Teamsa možeš uredno zaboraviti.

 
1 0 hvala 0
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
Colossus7 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Ovdje se radi o tome da ti kao firma želiš ponuditi virtualni stroj svojim klijentima ili meni osobno kao contractoru. Stroj na kojem će apsolutno sve raditi kako treba, koji ima NULA potrebe za održavanjem, gdje su updateovi 1 click udaljeni, a naravno i sigurnost je na maksimalnom nivou.

 


 

 

 

 

 

 

 Lol, tigre nhf, ali prije nego si ovo napisao, da li si imao ozbiljnijeg doticaja sa Azure i Microsoft tehnologijama općenito?

 

Eh ... "lave", da radio sam 2 godine profesionalno i na Azureu i na AWS-u, a prije toga cca 15 godina isključivo na Microsoft Stacku. Čak i imam neke beskorisne certifikate, ali to te ne treba interesirati. And your point is, osim što pokušavaš poniziti sugovornika i predstaviti ga kao naivnu budaletinu koja se jučer rodila?

 

 

 

11 godina
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
Thinker kaže...

I onda nadobudno odeš na more, misliš kako ćeš preko 4G mreže moći nešto napraviti, a kad tamo internet šteka do besvjesti, skidanje datoteka traje cijelu vječnost, Remote Desktop ili sastanak preko Teamsa možeš uredno zaboraviti.

To ti je jedan od kljucnih razloga da ostanes na jarunu i ne dodjes nam stvarati guzvu na cesti i plazi :)

16 godina
offline
Objavljene cijene i paketi za Windowse 365

Ovo je najvise za poslovne korisnike. Jednostavno, isplativije i sigurnije je ovo rijesenje. Ne placas odmah hardware, ne razmisljas da li ce ti ga radnik izgubiti, da li ce neko ukrasti, neko ukrasti podatke... i na kraju krajvea lakse je za implementaciju, u roku od par minuta vec spreman sistem.

 

Kucni korisnici, i oni sto igraju itd... ovo jos  nije zrelo.

 

Upravo malo testiram, ovo je speed test. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
LudaRajcica kaže...

To ti je jedan od kljucnih razloga da ostanes na jarunu i ne dodjes nam stvarati guzvu na cesti i plazi :)

 

Onda će na Jarunu štekati internet. 

 

Adin kaže...

...da li ce neko ukrasti, neko ukrasti podatke...

 

Neće, samo će podatke "provjeravati" CIA, FBI, NSA, MI5...   

16 godina
offline
Objavljene cijene i paketi za Windowse 365

Sve je to lijepo i krasno, ali od kuda je došlo "hardver više ne treba imati"? Pa ne teleportira ti se komp u krilo kada radiš sa tim. Opet treba imati neki stroj koji će vrtjeti remote da bi se spajao na te virtualne mašine (ako sam dobro shvatio). OK, to ne mora biti zvijer, pošto se sve vrti u cloudu, ali sa druge strane slabi i jeftini laptopi u pravilu nisu oličenje kvalitete tako da opet stvar ne drži vodu...

Ili će opet svi nazad na thin cliente? Koji opet zapravo i nisu toliko jeftini...

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Colossus7 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Ovdje se radi o tome da ti kao firma želiš ponuditi virtualni stroj svojim klijentima ili meni osobno kao contractoru. Stroj na kojem će apsolutno sve raditi kako treba, koji ima NULA potrebe za održavanjem, gdje su updateovi 1 click udaljeni, a naravno i sigurnost je na maksimalnom nivou.

 


 

 

 

 

 

 

 Lol, tigre nhf, ali prije nego si ovo napisao, da li si imao ozbiljnijeg doticaja sa Azure i Microsoft tehnologijama općenito?

 

Eh ... "lave", da radio sam 2 godine profesionalno i na Azureu i na AWS-u, a prije toga cca 15 godina isključivo na Microsoft Stacku. Čak i imam neke beskorisne certifikate, ali to te ne treba interesirati. And your point is, osim što pokušavaš poniziti sugovornika i predstaviti ga kao naivnu budaletinu koja se jučer rodila?

 

 

 

 :D Zato jer ovo iskustvo što si napisao se apsolutno kosi sa ovim što si napisao u prvom postu. 

 

Šta si točno radio na Azure ako nije problem znati, pošto sam ja također MS paćenik sa certovima i višegodišnjim iskustvom system i network admina.

 

Lupaš ko maksim po diviziji. *NULA potrebe za održavanjem, gdje su updateovi 1 click udaljeni, a naravno i sigurnost je na maksimalnom nivou.* 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 20:26 (Colossus7).
15 godina
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
southy kaže...
...nakon sto su se riješile sistemasa koji su održavali servere...

Molim? Tko se riješio sistemaša? Tko god je u cloudu ima još više potrebe za sistemašima za snaći se u toj džungli, postaviti sve što treba, i to održavati. To "neće ti trebati sistemaš" je mraketing. Neće ti trebati samo ako koristiš SaaS, za sve ostalo ti treba, i više nego prije. Jedino što taj sistemaš više ne kupuje hardver nego klika po cloud admin UI bespućima i dokumentacijama.

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Objavljene cijene i paketi za Windowse 365

tšudi me to što nema cijena u hripto-hovanicama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
Keso kaže...
southy kaže...
...nakon sto su se riješile sistemasa koji su održavali servere...

Molim? Tko se riješio sistemaša? Tko god je u cloudu ima još više potrebe za sistemašima za snaći se u toj džungli, postaviti sve što treba, i to održavati. To "neće ti trebati sistemaš" je mraketing. Neće ti trebati samo ako koristiš SaaS, za sve ostalo ti treba, i više nego prije. Jedino što taj sistemaš više ne kupuje hardver nego klika po cloud admin UI bespućima i dokumentacijama.

 Upravo tako, sve ostalo je bullshit marketing spin i to u onom cartoon meme tonu kad pukne žarulja, dođe marketing prodavač magle i uvjerava te *how the dark is the new light* samo da ne pitaš da netko zamjeni žarulju.

8 godina
offline
Objavljene cijene i paketi za Windowse 365

New feature: BSOD cloud version 

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365

da prisnažim:

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
Nije poanta da se ta uloga ukinula nego se to prebacilo na infrastructure providere u velikoj mjeri. Tako dugo dok postoje serveri trebat će admina, no kad prebaciš server u cloud admina plaćaš kao uslugu, a ne kao zaposlenika. Da li je to donijelo vise sreće - nije jer se za sve ozbiljne poslove mora uključiti vise strana, no valjda na kraju ima neka ušteda na korporativnoj razini.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
southy kaže...
Nije poanta da se ta uloga ukinula nego se to prebacilo na infrastructure providere u velikoj mjeri. Tako dugo dok postoje serveri trebat će admina, no kad prebaciš server u cloud admina plaćaš kao uslugu, a ne kao zaposlenika. Da li je to donijelo vise sreće - nije jer se za sve ozbiljne poslove mora uključiti vise strana, no valjda na kraju ima neka ušteda na korporativnoj razini.

Stvar je u tome što i kad kupiš sve to i plaćaš mjesečno opet trebaš admina u teamu koji će to sve drzati pod kontrolom i administrirati na dnevnoj-mjesečnoj razini. Kad se čitaju sitna slova za ovaj prvi tier koji nije čisti enterprise, ili pak malo detaljnijim kopanjem po comparison tabilici šta ustvari dobiješ za tu mjesečnu pretplatu, lako se zajebat i past na marketing kako tu ima nula posla sa strane firme koja to plaća ( i admina) nego je samo na tebi da sjedeš i da koristiš. Ako ima ikakvih problema , ti samo pošalješ tiket :) :) :) :) 

 

Aha, ima trial period za oba tiera free, testiramo malo, sve su to priče za malu djecu i sakere.

 

15 godina
offline
Re: Objavljene cijene i paketi za Windowse 365
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

...kupio zvijer od lenovo laptopa nedavno; i5 11th gen, 16 gb rama, mx450 grafička, 512gb..

 

 

 

8 godina
offline
Objavljene cijene i paketi za Windowse 365

Čini mi se preskupo koja je bitna razlika od VPS-a s instaliranim Windowsima osim u cijenu?

Recimo Windows Server ima već od 9$, vjerojatno se može naći i za koji dolar manje mjesečno npr. https://vpshostingservice.co/aff.php?aff=1683 

S tim da Windows Server ima mogućnost spajanje više korisnika preko RDP-a, pa ako nisu svi istovremeno spojeni već trebaju povremeni pristup je to puno povoljnija kombinacija.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 15:14 (LIFO).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice