Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnutih ka

poruka: 93
|
čitano: 14.372
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnutih ka".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
warhammer kaže...

Da štite samo 1% , opravdano je korištenje u vrijeme sezonskih viroza i pandemije 

Naravno, u nekom idealnom svijetu u kojem je tih 1% besplatno (i imunološki i financijski) da.

 

Međutim, u realnom svijetu to nije slučaj...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
protjeran
offline
Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnutih ka

ma proradiče barem nakon 101 doze,kad dobe od kineza kakvi su točno šiljci,sad imaju za krive a i sami se hvale da smučkaju za 5 minuta taj bučkuriš🤣,a trenutno više štiti mreža od krumpira na glavi kako je gore neko naveo🤣🤣🤣

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 17:13 (zelja55).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
zelja55 kaže...

ma proradiče barem nakon 101 doze,kad dobe od kineza kakvi su točno šiljci,sad imaju za krive a i sami se hvale da smučkaju za 5 minuta taj bučkuriš🤣,a trenutno više štiti mreža od krumpira na glavi kako je gore neko naveo🤣🤣🤣

 ahahahahahahah hah aha hah ah ah ha h🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 XDDDDDDDDDDDDDDDDD XD XD XD 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

12 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Vkm996 kaže...
Envy kaže...
gavranpero kaže...

Hajd ti odgovori kad si tako pametan.... * * *

Neću. Izvoli pa si sam traži odgovor:

 

Zanimljivo je kako anti-vakseri su spremni pročešljati cijeli Facebook i doći do 13. stranice Google rezultata samo kako bi krivo i izvan konteksta nešto citirali, međutim kad se radi o jednostavnom tekstu poduprtim znanošću krenu propitivati sve podatke.

S takvim osobama ne treba raspravljati jer nije vrijedno promijeniti njihovo "mišljenje".

 Znači ja sam imun i bez vakcine, vakcinišem se, pripiše se blagotvornom dejstvu vakcine ? Ma jelte, kako da ne. I na tim linkovima nema odgovora na ono što sam pitao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 20:37 (gavranpero).
13 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
warhammer kaže...

Da štite samo 1% , opravdano je korištenje u vrijeme sezonskih viroza i pandemije 

 gotovo sigurno ne, jer izolacija radi druge probleme, pogotovo mladima ( škole ). Imunološki sistem treba pobudu. Maske van specifičnih situacija ( bolnice ) su prije štetne nego korisne, kao i lockdown.

10 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Ideš, ova tema je još luđa od one druge.
Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
MadDogMattis kaže...
Q-Tip kaže...

* * *

 

Dakle, kao što rekoh - nema veće razlike između tebe i 5G idiota.

Hvala ti sto mi želiš smrt jer se nisam cijepio i zato jer ne nosim maske.
Za tvoju informaciju, prebolio sam covid tako da sam morao u izolaciju, ali ni to nisam odradio već sam se normalno družio sa svojim poznanicima kojima također nista nije bilo :*

Ja ne znam tko ti je dao 1 TU, pored 11 TD, ali ako ti je utjeha nadogradit ćemo te na 6G kada isti izađe a dok ne izađe 6G, iščupat ćemo iz Alder Lakea Wi-FI 6E, da ti bude lakše, mislim da te kolega ne naziva "5G Idiotom" mada mu to nije bilo lijepo - ali kao 6G biti ćeš - glavna faca.

15 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Entry Point kaže...
Ideš, ova tema je još luđa od one druge.

Rekao sam ja, da ako do kraja kolovoza svi na ovom forumu ne skrenemo sa uma - nećemo nitko. Tada sam to pripisivao toplinskim valovima, ali sada sam siguran da vrućina nema veze sa tim.

 

Inače ovaj forum je bog, da vidite svađa na drugim forumima - to je za krepat od smijeha.

7 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Envy kaže...
MadDogMattis kaže...
Q-Tip kaže...

* * *

 

Dakle, kao što rekoh - nema veće razlike između tebe i 5G idiota.

Hvala ti sto mi želiš smrt jer se nisam cijepio i zato jer ne nosim maske.
Za tvoju informaciju, prebolio sam covid tako da sam morao u izolaciju, ali ni to nisam odradio već sam se normalno družio sa svojim poznanicima kojima također nista nije bilo :*

Ja ne znam tko ti je dao 1 TU, pored 11 TD, ali ako ti je utjeha nadogradit ćemo te na 6G kada isti izađe a dok ne izađe 6G, iščupat ćemo iz Alder Lakea Wi-FI 6E, da ti bude lakše, mislim da te kolega ne naziva "5G Idiotom" mada mu to nije bilo lijepo - ali kao 6G biti ćeš - glavna faca.

 3G mi je draže.

8 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
grzzi kaže...
warhammer kaže...

Da štite samo 1% , opravdano je korištenje u vrijeme sezonskih viroza i pandemije 

 gotovo sigurno ne, jer izolacija radi druge probleme, pogotovo mladima ( škole ). Imunološki sistem treba pobudu. Maske van specifičnih situacija ( bolnice ) su prije štetne nego korisne, kao i lockdown.

U vezi  suludog lockdowna i forsiranja maski na otvorenom se slažem .

 

A za ''pobudu'' imunološkog sistema postoje efikasne i bezazlene vakcine/cjepiva  za razliku od opasnih virusa koji izazivaju opasna oštećenja i mogu koristiti jak prirodni imunološki sistem za uništavanje zdravih ćelija u svojoj borbi za opstanak.

waaagh ;
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 15:07 (warhammer).
3 godine
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
warhammer kaže...
grzzi kaže...
warhammer kaže...

Da štite samo 1% , opravdano je korištenje u vrijeme sezonskih viroza i pandemije 

 gotovo sigurno ne, jer izolacija radi druge probleme, pogotovo mladima ( škole ). Imunološki sistem treba pobudu. Maske van specifičnih situacija ( bolnice ) su prije štetne nego korisne, kao i lockdown.

U vezi  suludog lockdowna i forsiranja maski na otvorenom se slažem .

 

A za ''pobudu'' imunološkog sistema postoje efikasne i bezazlene vakcine/cjepiva  za razliku od opasnih virusa koji izazivaju opasna oštećenja i mogu koristiti jak prirodni imunološki sistem za uništavanje zdravih ćelija u svojoj borbi za opstanak.

Niti jedan lijek, niti jedno cijepivo nije bezazleno (ali je korisno u slučajevima kada je potrebno). 

Paušalno davanje prednosti cjepivu naspram zdravog imunološkog sustava koji se "trenira" stoljećima meni je suludo.  

3 godine
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
warhammer kaže...Odustani

Da štite samo 1% , opravdano je korištenje u vrijeme sezonskih viroza i pandemije 

Da li ste i prethodnih godina nosili masku u sezoni gripe?

 

 

Ovo da maske (motoristička kaciga, šal,...) štite 1% nije neka komplicirana znanstvena spoznaja do koje smo tek u 2020 mogli doći.

 

 

 

 

8 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Do prije oko godinu i pol bili su mi smiješni turisti sa dalegog istoka i njiihova kultura nošenja kirurških maski.Danas ih razumijem i više im se ne rugam !
waaagh ;
16 godina
neaktivan
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Kako je u nekim glavama 'maske štite 10% od aerosola (i više od kapljica)' postalo 'evo vidite da maske uopće ne štite'?

Simpletonima je sve binarno, ili štiti ili ne štiti, nema gradacije. Od početka pričamo (recimo MrBlcu) da su maske samo jedan od faktora u smanjenju transmisije, a ne jedinio sredstvo zaustavljanja zaraze.
Onda dođu cjepiva i opet gle čuda nisu 100% učinkovita i ista ekipa krene kako su cjepiva beskorisna.

U ovoj pripizdini, gdje pola ljudi ne zna staviti ruku kad kašlje ili kiše, maske su učinkovitije nego tamo gdje ljudi to redovito rade.

Pranje ruku, provjetravanje, ograničen broj ljudi u javnim prostorima, ništa od toga nije 100% učinkovito, ali se benefiti zbrajaju. Ni ABS nije 100% učinkovit, zato imamo i zračne jastuke, šipke u vratima, zatezače pojaseva...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti

Visak 10% zaštite od aerosola jako niska razina zaštite. Nitko nije osporavao da maske imaju barem nekakav efekt, već da je efekt dovoljno mali da bi ga lažna sigurnost mogla vrlo lako poništiti, te da ne opravdava obvezu, osim u situacijama kad nema druge opcije, tako da u osnovi radiš straw-man. Dodatno si još post začinio s redom vrijeđanja i sprdanja, valjda misliš da su ti tako argumenti jači...

 

Ako ljudima kažeš da u uredu moraju čitavo vrijeme nositi maske i prozračivati prostoriju, velika je šansa da će značajan dio ljudi reći "ionako imamo maske", ali ako im kažeš da moraju nositi masku ukoliko ne provjetravaju ili borave u neventiliranom prostoru, onda ih lakše privoljavaš da implementiraju daleko efikasniju mjeru - ventilaciju, odnosno izbjegavanje neventiliranih prostora - usporedivu s FFP2 maskama. Također, Lauca ste ismijavali zbog teze o provjetravanju, a sad je studija pokazala da je isto daleko efikasnije od obične kiruške ili platnene maske.

 

U automobilu imamo ABS, zračne jastuke, šipke u vratima, zatezače pojaseva, ali nemamo pojas u 5 točaka, rollcage, automatski sustav za gašenje požara i sličnu opremu vidljivu na trkačim stazama jer ne živimo u idealnom svijetu gdje možemo sve nabaciti lopatom...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Ma nisu oni sebični i nekulturni, nego eto maske ništa ne pomažu. Mislim, pomažu, ali nedovoljno da bi ih oni koji teže savršenstvu koristili. Jer koji je smisao spasiti koji život ako ih ne možeš spasiti sve?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Ah, ta nikad ničim dokazana lažna sigurnost. Za maske je potrebno dokazivati postotke, ali ti egzaktni postoci se tako lako ponište lažnom sigurnošću, koju naprosto ne treba dokazivati.

Maske štite 10% (panavljam govorimo o aerosolu, a zanemarujemo kapljice), to se poništi lažnom sigurnošću. Ako maske štite 30% ili 60%, i to se poništava lažnom sigurnošću. Svaki postotak bez problema poništiš argumentom za koji nemaš nikakav dokaz da uopće postoji, a kamoli neki egzatan pokazatelj koliko doprinosi.

Lauc je budala i štetočina i treba ga sprdati dok se ne povuče iz javnog života.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
warhammer kaže...
Do prije oko godinu i pol bili su mi smiješni turisti sa dalegog istoka i njiihova kultura nošenja kirurških maski.Danas ih razumijem i više im se ne rugam !

Da, sjećam se putopisa po Japanu gdje su gripozni nosili maske prije nekoliko desetljeća kao nešto najnormalnije. Ili Njujorčani sredinom rujna 2001. Evo, došlo i nama.

10 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Visak kaže...
Kako je u nekim glavama 'maske štite 10% od aerosola (i više od kapljica)' postalo 'evo vidite da maske uopće ne štite'?

Simpletonima je sve binarno, ili štiti ili ne štiti, nema gradacije. Od početka pričamo (recimo MrBlcu) da su maske samo jedan od faktora u smanjenju transmisije, a ne jedinio sredstvo zaustavljanja zaraze.
Onda dođu cjepiva i opet gle čuda nisu 100% učinkovita i ista ekipa krene kako su cjepiva beskorisna.

U ovoj pripizdini, gdje pola ljudi ne zna staviti ruku kad kašlje ili kiše, maske su učinkovitije nego tamo gdje ljudi to redovito rade.

Pranje ruku, provjetravanje, ograničen broj ljudi u javnim prostorima, ništa od toga nije 100% učinkovito, ali se benefiti zbrajaju. Ni ABS nije 100% učinkovit, zato imamo i zračne jastuke, šipke u vratima, zatezače pojaseva...

 evo i slikovito objašnjeno

7 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
ludizao kaže...
Visak kaže...
Lauc je budala i štetočina i treba ga sprdati dok se ne povuče iz javnog života.

 

Nije Lauc jedini. Upravo se na ovom virusu moglo vidjeti koliko su uvaženi znanstvenici neznanstveni kada žele pozirati kao autoriteti o nečem o čemu jedva da imaju pojma. I onda kako se saznavaju nove stvari, oni prigodno mijenjaju mišljenje i nadupunjuju ga svako toliko, tako da s onim što su govorili na početku gotovo da nema veze. Nešto kao što prognostičari svakih par sati mijenjaju prognozu pa ako pogledaš tjedan dana unaprijed, ta se prva prognoza promijeni nekoliko puta i na kraju nerijetko bude sasvim drugačija od početne. 

 Znanstvenici poput Rudana ?

Koji su govorili da je sve ovo histerija, da je malo jača gripa, da maske nemaju smisla.

Pa onda stigla donacije iz Kine i ekipa promjenila mišljenje, postali najveći zagovornici lockdowna.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Rudan je ista kategorija.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Visak kaže...
Rudan je ista kategorija.

 ne, nije, rudan je daleko štetniji. čitava ta mašinerija S.U.K.O.  fearmongeringa i stvaranja psihoze je daleko štetnija od covida. covid je tu i ostat će, i ne, ne želim prisile nošenja maski, distanci, zatvaranja, zabrana i sličnih gadarija i socijalnih eksperimentiranja. Na osobnoj razini možeš nositi i gas masku što se mene tiče, forsiranje takvog distopijskog društva sa lockdownima, policijskim satom, školama bez djece, maskama i krpama oko glava i preplašenim stanovništvom ispranih mozgova ( ala NZ i Aus trenutno )  koje diskriminira bolesnike po bolesti je neprihvatljivo. Lauc / Bakić su u krajnjem slučaju barem širili jedan zdraviji i pozitivniji pristup čitavom problemu. O tome koliko je tko falivao i koliko su se prognoze pokazale nezahvalnima ne moramo govoriti, znanstvena zajednica je tu uostalom izblamirana i kompromitirana ionako, barem oni koji su se pojavljivali i dalje pojavljuju u medijima i lupetaju gluposti na sramotu svoje struke.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
grzzi kaže...
 forsiranje takvog distopijskog društva sa lockdownima, policijskim satom, školama bez djece, maskama i krpama oko glava i preplašenim stanovništvom ispranih mozgova ( ala NZ i Aus trenutno )  koje diskriminira bolesnike po bolesti je neprihvatljivo. 

 Postoje uzroci i posljedice. Prihvatljivost se ne gleda kako tebi paše, nego kakve će posljedice nastupiti. Kada pada kiša otvoriš kišobran, kada padaju granate ideš u sklonište, kada vlada pandemija nosiš masku i cijepiš se. Nitko to ne radi zato što uživa držati kišobran u ruci, boraviti u skloništu ili imati masku na licu, nego zato jer su moguće posljedice značajno neugodnije od tih mjera.

 

Neodgovornih ljudi koji zanemaruju opasnost je uvijek bilo, zato se stvari od opće sigurnosti propisuju zakonima. To što je tebi neprihvatljivo nošenje maski ili vezanje pojasa u autu je tvoj osobni problem i ti moraš naći način kako ćeš se s njime nositi. Postoje i biseri kojima je neprihvatljivo da ne mogu nositi oružje po cesti ili tući homoseksualce (a tlaka im je ići zbog toga u Afganistan), no ni na njihovo zanovijetanje se ne obaziremo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Visak kaže...
 Postoje i biseri kojima je neprihvatljivo da ne mogu nositi oružje po cesti ili tući homoseksualce (a tlaka im je ići zbog toga u Afganistan), no ni na njihovo zanovijetanje se ne obaziremo.

 to su dvije potpuno različite stvari koje nemaju baš ništa zajedničko. Pravo na posjedovanje oružja za samoobranu, vježbanje gađanja, kolekcionarstvo ili što god ne možeš u nikakvom paralalnom svemiru uspoređivati sa fizičkim nasiljem nad nekom skupinom... 

a što se ovog prvog tiče, posljedice su moguće ali nisu izvjesne, upravo u tom preuveličavanju mogućih posljedica širenja virusa i nemogućnosti sagledavanja posljedica mjera koje se radi toga uvode je problem. Kontrola rizika i autizam znanstvenika van svoje struke su doveli do toga da se požar gasi benzinom.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
grzzi kaže...

 to su dvije potpuno različite stvari koje nemaju baš ništa zajedničko. Pravo na posjedovanje oružja za samoobranu, vježbanje gađanja, kolekcionarstvo ili što god ne možeš u nikakvom paralalnom svemiru uspoređivati sa fizičkim nasiljem nad nekom skupinom... 

 Oružje služi prvenstveno baš za nasilje i oni koji ga opravdavaju gore navedenim razlozima u pravilu maštaju da ga upotrijebe nad nekime. Preklapanje između onih koji vole oružje i ne vole homiće je veliko, tako da je usporedba sasvim na mjestu.

 

grzzi kaže...


a što se ovog prvog tiče, posljedice su moguće ali nisu izvjesne

 4.5 milijuna diljem svijeta i 8000 u Hrvatskoj se ne bi složilo. To su samo umrli, broj onih koji su preživjeli s posljedicama je daleko veći.

 

Posljedice maski su?

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
2 godine
neaktivan
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
dosadno mi je kaže...

cijepljeni covid pačenici na aparatima nakon ove obavijesti.

 Koje obavjesti ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Visak kaže...
grzzi kaže...

 to su dvije potpuno različite stvari koje nemaju baš ništa zajedničko. Pravo na posjedovanje oružja za samoobranu, vježbanje gađanja, kolekcionarstvo ili što god ne možeš u nikakvom paralalnom svemiru uspoređivati sa fizičkim nasiljem nad nekom skupinom... 

 Oružje služi prvenstveno baš za nasilje i oni koji ga opravdavaju gore navedenim razlozima u pravilu maštaju da ga upotrijebe nad nekime. Preklapanje između onih koji vole oružje i ne vole homiće je veliko, tako da je usporedba sasvim na mjestu.

 

netočno, to je tvoj zaključak, a već smo vidjeli da su zaključci uglavnom random bez podloge. Pretpostavljam da opravdavaš oružje dok god nije u rukama individualaca, iako tvrdiš da je oružje "prvenstveno" za nasilje? Svaka država potiče naoružavanje jer je u svrhu samoodbrane, zašto sebi uskraćuješ to pravo? Preklapanja ili korelacije nisu dokaz za ništa. Oni koji vole country ne vole homiće, pretpostavljam da je preklapanje dosta veliko ... vjerojatno i sa rockom, a za disco je nešto manje... ? 

što se tiče posljedica maski, ja nisam siguran da je nošenje neopranih krpa mjesecima zdravo za organizam, a to se u praksi događa. Isto tako kod nekih ljudi sigurno uzrokuje otežano disanje i neugodu. Otežava komunikaciju, otuđuje, ekstrovertnim osobama sigurno smeta. Postavlja se i pitanje smanjenog doticaja imunološkog sistema sa raznim bakterijama u aerosolu ( znamo da maske donekle uspješno štite protiv bakterija, spora i sl ). Danas imamo ogroman porast bolesti uzrokovanih kompromitiranim i nerazvijenim imunološkim sustavom kod djece npr. Često vidim roditelje koji lijepe maske maloj djeci. S tim da je tih 10% zaštite ( vrlo upitnih ) izračunato kad se prava maska nosi pravilno... realno je upitno ima li ikakve koristi. Sve u svemu rekao bih da je forsiranje maski van specifičnih situacija nedovoljno istražena i upitno korisna mjera. Podržavam ali samo kao osobni izbor.


Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 9:24 (grzzi).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
grzzi kaže...

 Pretpostavljam da opravdavaš oružje dok god nije u rukama individualaca, iako tvrdiš da je oružje "prvenstveno" za nasilje? Svaka država potiče naoružavanje jer je u svrhu samoodbrane, zašto sebi uskraćuješ to pravo? Preklapanja ili korelacije nisu dokaz za ništa. Oni koji vole country ne vole homiće, pretpostavljam da je preklapanje dosta veliko ... vjerojatno i sa rockom, a za disco je nešto manje... ? 

 Oružje je nažalost neizbježno, ali treba biti kontrolirano, a to se postiže u institucijama koje imaju organiziranu kontrolu (vojska, policija). Pojedinci su u pravilu neodgovorni (što se lijepo vidi po pitanju korone), pa je masovno posjedovanje privatnog oružja nepotreban rizik, jer osim u specifičnim slučajevima (život u divljini) rizik od zloupotrebe je daleko veći od mogućih benefita.

Ne znam koja to zapadna država potiče posjedovanje oružja.

 

Korelacija je itekako korisna informacija, jer ukazuje u kojem smjeru treba gledati. Ako si mokar svaki put kad pada kiša ta korelacija te može navesti i na neki točan zaključak.

 

grzzi kaže...

netočno, to je tvoj zaključak, a već smo vidjeli da su zaključci uglavnom random bez podloge.

 

 


što se tiče posljedica maski, ja nisam siguran...

 Aha, moji zaključci su po defaultu pogrešni i njih odbacujemo, ali tvoji zaključci su nešto sasvim drugo. 

 

I onda slijedi nabrajanje potpuno nedokazanih i besmislenih tvrdnji, poput utjecaja na imunološki sustav.

Zaboravio si lažnu sigurnost koju maske pružaju. Ili je to MrBlc zaštitio autorskim pravima?

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti
Visak kaže...
grzzi kaže...

 Pretpostavljam da opravdavaš oružje dok god nije u rukama individualaca, iako tvrdiš da je oružje "prvenstveno" za nasilje? Svaka država potiče naoružavanje jer je u svrhu samoodbrane, zašto sebi uskraćuješ to pravo? Preklapanja ili korelacije nisu dokaz za ništa. Oni koji vole country ne vole homiće, pretpostavljam da je preklapanje dosta veliko ... vjerojatno i sa rockom, a za disco je nešto manje... ? 

 Oružje je nažalost neizbježno, ali treba biti kontrolirano, a to se postiže u institucijama koje imaju organiziranu kontrolu (vojska, policija). Pojedinci su u pravilu neodgovorni (što se lijepo vidi po pitanju korone), pa je masovno posjedovanje privatnog oružja nepotreban rizik, jer osim u specifičnim slučajevima (život u divljini) rizik od zloupotrebe je daleko veći od mogućih benefita.

Ne znam koja to zapadna država potiče posjedovanje oružja.

 

Korelacija je itekako korisna informacija, jer ukazuje u kojem smjeru treba gledati. Ako si mokar svaki put kad pada kiša ta korelacija te može navesti i na neki točan zaključak.

 

grzzi kaže...

netočno, to je tvoj zaključak, a već smo vidjeli da su zaključci uglavnom random bez podloge.

 

 


što se tiče posljedica maski, ja nisam siguran...

 Aha, moji zaključci su po defaultu pogrešni i njih odbacujemo, ali tvoji zaključci su nešto sasvim drugo. 

 

I onda slijedi nabrajanje potpuno nedokazanih i besmislenih tvrdnji, poput utjecaja na imunološki sustav.

Zaboravio si lažnu sigurnost koju maske pružaju. Ili je to MrBlc zaštitio autorskim pravima?

 

utjecaj na imunološki sustav je poznat. dakle činjenica je da imunološki sustav treba stalni poticaj i da je izolacija opasna. Kod djece je to naravno jako izraženo radi nezrelosti sustava.

https://www.theguardian.com/society/2021/jun/09/covid-distancing-may-have-weakened-childrens-immune-system-experts-say

da sad ne linkam dalje od ionako ljevičarskog guardiana.

 

Što se oružja tiče, naravno da ni jedna država neće poticati naoružavanje stanovništa ( zapravo u usa postoje jaki lobiji, a i neke druge države poput švicarske su liberalne što se toga tiče ). državi, političarima, nije u interesu naoružan i opasan narod, to je razumljivo i to je jedan od razloga da podržavam pravo na osobno naoružanje. Vlast se uvijek treba bojati naroda, nikad obratno. 

 




 

7 godina
offline
Re: Obične maske filtriraju samo oko 10% izdahnuti

Zato Ustavi određenih zemalja jamče pravo na držanje oružja od strane naroda u svrhu svrgavanja vlasti ili režima koji rade na štetu naroda. 

 

Zato su policije određenih zemalja (SAD I am looking at you) doživjele veliku militarizaciju zadnjih 20 godina te se otežava narodu da uopće takvu vlast svrgne. U nekom idealnom svijetu bi bilo demokracije, u ovom nam ostaje (nažalost) nasilje...

I want to believe
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice