Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci

poruka: 11
|
čitano: 4.711
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci".
11 godina
online
Re: Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci
Nismo mi ovoj planeti ni lagana prehladica, a kamo li tumor
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci

ja sam bio uvjerenja da skuplji dronovi imaju auto go home funkciju cudi me da tako nesto nemaju na jos boljoj i jacoj razini vojni dronovi.

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci
flash6 kaže...

ja sam bio uvjerenja da skuplji dronovi imaju auto go home funkciju cudi me da tako nesto nemaju na jos boljoj i jacoj razini vojni dronovi.

 A ako ne zna gdje je home? Moze li se blokirati primanje GPS signala? Mada opet ne bi mu prva reakcija bila da se strmoglavi na zemlju. Barem dok ima energije za let......

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 9:22 (Posmatrač).
16 godina
neaktivan
offline
Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci

Dron je bio na udaljenosti manjoj od 300m od broda, tako da vjerujem da je za obaranje ovaj put bilo korišteno, vjerojatno, puno manje tehnološki napredno sredstvo u obliku olovnih kuglica.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci
Na udaljenosti od 300 m letjelica (dron) se može oboriti i mitraljezom. Nikakvo posebno oružje.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci
Koordiniranim djelovanjem na prijemnik GPS-a i radio valova koji služe za komunikaciju drona-a i matice može se drone dovesti da ne zna niti gdje je niti kamo da ide no u tom slučaju drone se može okrenuti prema bilo kojem rezervnom radio faru kojim može biti i kratkotalasninpa čak i komercijalna radio stanica koju u failover modu može da goniometrise. Ja mislim da se ipak radi o nekom uređaju velike snage koji na malim rastojanjima može djelovati tako onesposobi elektroničke sklopove poput EMP nego o nekom sifticiranom ometacu. Većina vojnih komunikacijskih uredjaja rabi freq. hopping koji koriste unaprijed zadane algoritme tako da ni ometacu širokog spektra ne mogu mnogo napraviti.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
16 godina
offline
Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci

Američki marketing, "ajmo se pofalit kak smo Irancima zrušili nekakve bezvezne i jeftine dronove".

 

Za podsjetnik, Iranci su upecali malo skuplji Američki špijunski dronček vrjedan 120milja dolara.

 

https://abcnews.go.com/Politics/rq-4a-global-hawk-us-military-shot-iran/story?id=63861396

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci
ima i kinetički način obaranja dronova😂😂😂😂😂😂

Sad neka iran uzvrati...dronovi samoubojice
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 14:26 (HCMAA).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci
Koja je ovo debilana. Pa najobičniji DJI ima return to home funkciju ako se izgubi komunikacija između drona i operatera.
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci

garant se tog nisu sjetili.odi im reci kad si tako pametan

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
16 godina
neaktivan
offline
Obaranje dronova – kako to rade Amerikanci

Prema naslovu sam očekivao članak o Amerima koji sačmaricom obaraju susjedove dronove koji su zašli na njihov posjed

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice