NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

poruka: 87
|
čitano: 22.104
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S".
14 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
dabar_solta_V2 kaže...
nhf samo nemoj poslat link na cold bug na subzero ili tako nešto

 Evo ga, dakle od 6:15 nadalje:

 

 

I ovo:

 

https://www.eeweb.com/profile/eli-tiomkin/articles/industrial-temperature-and-nand-flash-in-ssd-products

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Denis kaže...
O_O_O kaže...


CrystalDiskMark ima mjerenje sekvencijalnog pisanja i čitanja, ali nisam stavljao te podatke u tiskanom izdanju zbog ograničenja mjesta, pa nisam ni u ovom web izdanju. No, sjetio sam se da nisam pobrisao screenshotove mjerenja, pa sam ih sad unio u članak za ljubitelje brojki poput tebe. :D

 To se trazi 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 18:21 (O_O_O).
14 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Friday kaže...

Valjalo bi ubosti ovu 970-ku. Ali treba mi ploca sa vise m.2 slotova...

 Možeš si kupiti ovo https://www.hgshop.hr/kontroler-pcie-adapter-inter-tech-za-m-2-pcie-diskove-drive-m-2-pcie-host-pcie-x4/proizvod/219295

Ja sam ga koristio sa samsung evo 960. Radi sasvim ok, evo i screenshoot

14 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Friday kaže...

Valjalo bi ubosti ovu 970-ku. Ali treba mi ploca sa vise m.2 slotova...

 Za tebe je onda kao stvorena threadripper platforma...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Jakovp kaže...
Friday kaže...

Valjalo bi ubosti ovu 970-ku. Ali treba mi ploca sa vise m.2 slotova...

 Za tebe je onda kao stvorena threadripper platforma...

Potpuno nepotrebno, moze stavit 3 ili vise komada i na "obicne" platforme, bottleneck od nedostatka laneova je vidljiv samo u rijetkim situacijama kad se istodobno pise/cita na vise od 2 diska i uz idealne velicine fajlova..

 

Vezano za test, moj 960 EVO mete pod sa svim testiranim diskovima u 4KiB testovima, ono debelo..  A jos je zajedno s jos jednim sata ssd-om diskom na 4x chipset lane-a... Zasto je tomu tako?

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
dastefan kaže...
Friday kaže...

Valjalo bi ubosti ovu 970-ku. Ali treba mi ploca sa vise m.2 slotova...

 Možeš si kupiti ovo https://www.hgshop.hr/kontroler-pcie-adapter-inter-tech-za-m-2-pcie-diskove-drive-m-2-pcie-host-pcie-x4/proizvod/219295

Ja sam ga koristio sa samsung evo 960. Radi sasvim ok, evo i screenshoot

 

Ne zelim uzimati laneove grafickoj. Nekako me to uzasava. Ici cu na drugu platformu sa vise laneova i m.2 slotova. Imam i quad gigabit mreznu koja u tom slucaju moze imati svoje mjesto u kucistu.

 

Jakovp kaže...
Friday kaže...

Valjalo bi ubosti ovu 970-ku. Ali treba mi ploca sa vise m.2 slotova...

 Za tebe je onda kao stvorena threadripper platforma...

 

Mislim da cu kroz koji mjesec na TR ili novi Intel, moram jos detaljno istraziti za i protiv na obje strane

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Friday kaže...
dastefan kaže...
Friday kaže...

Valjalo bi ubosti ovu 970-ku. Ali treba mi ploca sa vise m.2 slotova...

 Možeš si kupiti ovo https://www.hgshop.hr/kontroler-pcie-adapter-inter-tech-za-m-2-pcie-diskove-drive-m-2-pcie-host-pcie-x4/proizvod/219295

Ja sam ga koristio sa samsung evo 960. Radi sasvim ok, evo i screenshoot

 

Ne zelim uzimati laneove grafickoj. Nekako me to uzasava. Ici cu na drugu platformu sa vise laneova i m.2 slotova. Imam i quad gigabit mreznu koja u tom slucaju moze imati svoje mjesto u kucistu.

 

Jakovp kaže...
Friday kaže...

Valjalo bi ubosti ovu 970-ku. Ali treba mi ploca sa vise m.2 slotova...

 Za tebe je onda kao stvorena threadripper platforma...

 

Mislim da cu kroz koji mjesec na TR ili novi Intel, moram jos detaljno istraziti za i protiv na obje strane

 

Nekeko AMD u toj HEDT platformi ima dosta jaku prednost trenutno, bar ako gledamo uloženo dobiveno, i to brutalnu. Pogledaj ovaj video:

 

 

Ako gledamo 2gen threadrippere, intel u HEDT nema predost čak ni u gamingu, a kamoli u ostalome. A da ne govorim o cijeni, i neprocjenjiv faktor kad instaliraš taj cpu u TR4 socket, uff...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Jakovp kaže...

 

Nekeko AMD u toj HEDT platformi ima dosta jaku prednost trenutno, bar ako gledamo uloženo dobiveno, i to brutalnu. Pogledaj ovaj video:

 

 

Ako gledamo 2gen threadrippere, intel u HEDT nema predost čak ni u gamingu, a kamoli u ostalome. A da ne govorim o cijeni, i neprocjenjiv faktor kad instaliraš taj cpu u TR4 socket, uff...

 

Iskreno - vise me vuce intel jer ne moram mijenjati hladnjak i memoriju. Ne znam kako stvari stoje sa TR ali strah me da ce mu moj 3000 MHz ram biti prespor da bi zasjao.

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Friday kaže...

 

Ne zelim uzimati laneove grafickoj. Nekako me to uzasava. Ici cu na drugu platformu sa vise laneova i m.2 slotova. Imam i quad gigabit mreznu koja u tom slucaju moze imati svoje mjesto u kucistu.

 

Neces uzimat laneove grafickoj, ici ce preko chipseta diskovi, kod mene je sada tako, oba M.2 diska idu preko chipseta a procesorovih 16 laneova ide grafickoj...

14 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Friday kaže...
Jakovp kaže...

 

Nekeko AMD u toj HEDT platformi ima dosta jaku prednost trenutno, bar ako gledamo uloženo dobiveno, i to brutalnu. Pogledaj ovaj video:

 

 

Ako gledamo 2gen threadrippere, intel u HEDT nema predost čak ni u gamingu, a kamoli u ostalome. A da ne govorim o cijeni, i neprocjenjiv faktor kad instaliraš taj cpu u TR4 socket, uff...

 

Iskreno - vise me vuce intel jer ne moram mijenjati hladnjak i memoriju. Ne znam kako stvari stoje sa TR ali strah me da ce mu moj 3000 MHz ram biti prespor da bi zasjao.

 Biti će ti ok memorija, 2gen ryzen ima dosta dobru podršku. Iskreno, uzeti Intel je prilično glupo trenutno, cijene su zbilja koma.  Bez beda ubaciš neki brutalni cooler i još uvijek si masu uštedio.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

Joj Petko kad su te pitali čemu mjenjati taj i7 bilo je zato jer mogu...a sad odjednom boli me trošak za ram i hladnjak.Prije buš ti kupio konzolu nego AMD CPU...ono boli mene kaj buš kupio ali nemojmo se sad lagati 🤣

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
XXX kaže...

Joj Petko kad su te pitali čemu mjenjati taj i7 bilo je zato jer mogu...a sad odjednom boli me trošak za ram i hladnjak.Prije buš ti kupio konzolu nego AMD CPU...ono boli mene kaj buš kupio ali nemojmo se sad lagati 🤣

 

Gdje sam napisao da me boli trosak za ram i hladnjak?

Uostalom - "zato jer mogu" znaci da moram sve promjeniti bez imalo mozga? Ako sad uzmem i9 i plocu ispast ce da ne mogu, ili?

Da i kuciste drugo i tipkovnicu uzmem da slucajno ne bi ispalo da sam nesto htio ustedjeti? I stol i gume na autu...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

Zašto nitko do sada nije spomenuo sveprisutne stazice? 

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Friday kaže...
XXX kaže...

Joj Petko kad su te pitali čemu mjenjati taj i7 bilo je zato jer mogu...a sad odjednom boli me trošak za ram i hladnjak.Prije buš ti kupio konzolu nego AMD CPU...ono boli mene kaj buš kupio ali nemojmo se sad lagati 🤣

 

Gdje sam napisao da me boli trosak za ram i hladnjak?

Uostalom - "zato jer mogu" znaci da moram sve promjeniti bez imalo mozga? Ako sad uzmem i9 i plocu ispast ce da ne mogu, ili?

Da i kuciste drugo i tipkovnicu uzmem da slucajno ne bi ispalo da sam nesto htio ustedjeti? I stol i gume na autu...

 Razuvjeri me i kupi Ryzena/Ripera

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
XXX kaže...

 Razuvjeri me i kupi Ryzena/Ripera

 

Ovu generaciju ryzena necu kupiti sigurno, iduca bi mogla uletjeti. TR gledam zadnjih dana i vazem...

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Pa TR je definitivno tezi😁lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

Možda vaga nije uštimana

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Jakovp kaže...
..

 Evo ga, dakle od 6:15 nadalje:

 

 

 ispricavan se sta san bia zadrt i neugodan.

i dalje mi nema baš nekog smisla ovo tj ne razumin. ako imaš još koji link molim pošalji... fala

14 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Paolo Maldini kaže...

Postoji li igra koja osjetno profitira od NVMe SSDa u odnosu na SATA SSD?

Samo brže loadanje

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 23:12 (KIKI3ooo).
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
KIKI3ooo kaže...
Paolo Maldini kaže...

Postoji li igra koja osjetno profitira od NVMe SSDa u odnosu na SATA SSD?

Samo brže loadanje

Nije vrijedno spomena.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
Kao što je XXX linkao, realno nema razlike u toj igri, a koliko vidim i hrpi drugih. Za vulgaris kućnog korisnika i gamera SATA je best buy i dalje.
10 godina
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

Posjedujem 2 komada sa ovog testa, Samsung 960EVO 250GB i Kingston A1000 240GB. Nakon što sam kupio Kingston žao mi je novaca koje sam dao za Samsung...

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
ihush kaže...
PaleRider kaže...

 

Shodno tome, veća temperatura ne škodi, ali ni ne pomaže.

...

ili, kad bi karikirano tvrdnja da veća temp ne škodi (ili ne krositi) bila točna, tad bi opet karikirano, to bilo točno kad ne bi otopilo susjedne materijale-atome.

...

 

Svašta si nadrobio ovdje.. :-)

 

Pročitaj sve što sam napisao. Sasvim je jasno da izvan određenog opsega temp. postaje štetna..

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 8:37 (PaleRider).
14 godina
protjeran
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
XXX kaže...
KIKI3ooo kaže...
Paolo Maldini kaže...

Postoji li igra koja osjetno profitira od NVMe SSDa u odnosu na SATA SSD?

Samo brže loadanje

Nije vrijedno spomena.

 

Linkas video koji je naslovljen "m.2 NVME vs SSD"?  

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA

vidio jesam negdje napolju pasivno ladilo za nvme...nisam kopao po našim trgovinama i dostupnost.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
14 godina
protjeran
offline
NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SATA S

Ja imam aktivno ladilo - 80mm vent koji hladi ram i m.2 diskove, max temperatura kontrolera pala sa 95°C na 60°C... Sama memorija je puno hladnija, cca. 20°C ispod kontrolera..

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
SnakeST kaže...

Posjedujem 2 komada sa ovog testa, Samsung 960EVO 250GB i Kingston A1000 240GB. Nakon što sam kupio Kingston žao mi je novaca koje sam dao za Samsung...

Jel te mogu zamoliti za objašnjenje ovog gore napisanog? Pretpostavljam d se ne osjeti razlika u brzini, ali je Kingston cca. 200-tinjak kn jeftiniji.

Btw, mene najviše kod M.2 SSD-ova oduševljava nedostatak kablova. Upikneš ga u matičnu i teraj Miško :-)

10 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA

Upravo to, ne osjetim nikakvu razliku. Da ne bude zabune ne govorim da je nema, ali ja koji koristim PC za gaming, programiranje i photoshop ne vidim nikakvu razliku. 

11 godina
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
ansha kaže...

Ja imam aktivno ladilo - 80mm vent koji hladi ram i m.2 diskove, max temperatura kontrolera pala sa 95°C na 60°C... Sama memorija je puno hladnija, cca. 20°C ispod kontrolera..

 ima i ja aktivno ladilo - 135mm shadow wings na top flow hladnjaku, koji malo bolje hladi cijelu ploču nego ta tvoja zujalica 

14 godina
protjeran
offline
Re: NVMe SSD-ovi od 240 do 512 GB - Nasljednici SA
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

Ja imam aktivno ladilo - 80mm vent koji hladi ram i m.2 diskove, max temperatura kontrolera pala sa 95°C na 60°C... Sama memorija je puno hladnija, cca. 20°C ispod kontrolera..

 ima i ja aktivno ladilo - 135mm shadow wings na top flow hladnjaku, koji malo bolje hladi cijelu ploču nego ta tvoja zujalica 

Nema sanse, zujalica puse izbliza direktno po diskovima i memoriji, plus je necujna do nekih 1400-1500rpm a vise nije nikad potrebno..

 

Da ne kazem da vecina ploca ima m.2 ispod graficke pa top-down hladnjak nista ne pomaze..

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 13:44 (ansha).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice