Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže

poruka: 24
|
čitano: 8.340
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže ".
15 godina
offline
Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže

koliko ja vidim u časopisu Bug još nije bila testirana ni jedna kartica 4000 serije?

be Cool
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže

Napljuvali su ovu karticu. Premala je razlika u odnosu na 3080 TI i snažnije kartice, a cijena astronomska. Ono što je dobro jesu performanse po vatu, ali ta arhitektura zna srknuti pa ide i preko 400W... što je za srednju višu klasu... previše.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 10:34 (frey85).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže

Došle u RH, tj. Protis - cijena sitnica 1.460 € ili ti 11.000 kn - LINK

 

Cijena van pameti kao i cijela serija RTX 4XXX

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 10:46 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
16 0 hvala 1
9 godina
offline
Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže

Ma smeće sve, moraš ulupat u komp 3000 eura da bi mogao igrati normalno, jer danas developeri imaju naviku izbacit igru u beta fazi pa imaš 60 fpsa i sa najnovijom karticom, da ne pričam o bugovima i krpanju iste igre iduće 2 godine, sve ide brže bolje samo da se zaradi. Godišnje izađu 2 dobre igre, odigraš to ostatak godine komp lapi da ne pričam o cijenama igara koje sad idu od 80 eura pa nadalje. I onda komp ostari za 3 godine pa nadograđuj sve ponovno. I sam sam ulupao 18 tisuća u komp prošle godine, na kraju kad sam vidio kud to sve vodi prodao sve i Bog te veseli. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 10:49 (BeLLicus).
Moj PC  
21 2 hvala 2
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
Ne, ne moraš ulupati u komp 3ke da bi mogao "normalno" igrati.
Ne,ne moraš kupovati polu dovršene igre.
12 godina
offline
Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže

A jebiga ne bi ni ja nikad dao 400e za intel K procesor koji mi uopce nije potreban, niti bi dao 180e za b650 kramp plocu a bome ne bi nikad dao 2000e za 4090.Igrat mozes i na 1440p sa RX 6700xt/3060ti racunalom koje te izade oko 1500e.Za 4k moras dat barem 800-1000e za 3080/3090 i igras se opet.

Edit:Najnoviji hardver je uvijek Bio napuhan cijenom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 11:13 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže

Ne kužim čemu uopće ta RTX 4070Ti kada za 100€ možeš kupiti RTX 4080. Pa moraš biti lud kupiti RTX 4070Ti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 11:16 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
silvio3105 kaže...
Ne, ne moraš ulupati u komp 3ke da bi mogao "normalno" igrati.
Ne,ne moraš kupovati polu dovršene igre.

 Da moram, u životu se ne ograničavam na male stvari pa ako već nešto radim onda to želim raditi kako treba, znači ako želiš igrati triple A igre poput CP2077,HZD,GOW,Days Gone,Elden Ring (on je lockan na 60fps ali je izrazito zahtjevan bez dobrog pca) Spiderman i sve ostalo što grafički izgleda odlično i ako to igram u 1440p na 165hz monitoru onda mi za to i treba skupa kartica koja će mi vrtit te frejmove na visokim postavkama, to što si ti zapeo u 2010 pa igraš Battlefield 3 na 1080p 60hz monitoru je tvoj problem. Ja pričam generalno kakvo je stanje stvari. Svaka nova triple a igra koja danas izađe je debelo ne dovršena, puna bugova i moraš čekati da se to sve popravi. Da moram kupovati jer se iovako nema šta za igrati, prešao sam na stotine igara zadnjih 8 godina i kad nešto dobro izađe što me zanima kupim odma po izlasku jer očekuješ kad za nešto daš pare da to i valja. Tako da mi se nemoj tu praviti pametan kada niti kupuješ nove igre niti ih igraš. Tako da nisi kompententan da o tome pričaš, netko se zadovoljava malim stvarima igranjem na 1080 rezoluciji iz pradoba u 60hz na low postavkama i sve 5. Danas ako želiš igrati u normalnim uvjetima da normalnim, jer za mene je normalno da se u 2023 godini igra na 1440p 150+ hza moraš itetako iskeširati finu lovu za to sve. 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
Djeluješ mi ko razmaženko od 30+ godina.
To što si opisao nije normalno igranje. Igrat možeš i na 1080p. Ne vidim kako bi se više zabavio igrajući polu proizvod u 4K 165 milijuna FPSa od igranja 1080p 60fpsa.
Nit ćeš bit bolji igrač (ako peglaš MP), nit ćeš se bolje zabavit.

Ako hoćeš igrat novije igre, onda stisni zube dok ti trpaju polu proizvod za 60+e
Ne vidim čemu trkeljanje kad ih opet kupiš i time kažeš devovima da voliš polu proizvode.
Bolje skini piratsku verziju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 11:27 (silvio3105).
14 godina
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
BeLLicus kaže...
silvio3105 kaže...
Ne, ne moraš ulupati u komp 3ke da bi mogao "normalno" igrati.
Ne,ne moraš kupovati polu dovršene igre.

 Da moram, u životu se ne ograničavam na male stvari pa ako već nešto radim onda to želim raditi kako treba, znači ako želiš igrati triple A igre poput CP2077,HZD,GOW,Days Gone,Elden Ring (on je lockan na 60fps ali je izrazito zahtjevan bez dobrog pca) Spiderman i sve ostalo što grafički izgleda odlično i ako to igram u 1440p na 165hz monitoru onda mi za to i treba skupa kartica koja će mi vrtit te frejmove na visokim postavkama, to što si ti zapeo u 2010 pa igraš Battlefield 3 na 1080p 60hz monitoru je tvoj problem. Ja pričam generalno kakvo je stanje stvari. Svaka nova triple a igra koja danas izađe je debelo ne dovršena, puna bugova i moraš čekati da se to sve popravi. Da moram kupovati jer se iovako nema šta za igrati, prešao sam na stotine igara zadnjih 8 godina i kad nešto dobro izađe što me zanima kupim odma po izlasku jer očekuješ kad za nešto daš pare da to i valja. Tako da mi se nemoj tu praviti pametan kada niti kupuješ nove igre niti ih igraš. Tako da nisi kompententan da o tome pričaš, netko se zadovoljava malim stvarima igranjem na 1080 rezoluciji iz pradoba u 60hz na low postavkama i sve 5. Danas ako želiš igrati u normalnim uvjetima da normalnim, jer za mene je normalno da se u 2023 godini igra na 1440p 150+ hza moraš itetako iskeširati finu lovu za to sve. 

Ja sam pronašao rješenje za ove skupe komponente i igranje, a to je PS5 i mogu reći da sam prezadovoljan, jedino pucačine i gamepad se meni baš ne slažu i to izbjegavam (tu koristim PC).

9 godina
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
silvio3105 kaže...
Djeluješ mi ko razmaženko od 30+ godina.
To što si opisao nije normalno igranje. Igrat možeš i na 1080p. Ne vidim kako bi se više zabavio igrajući polu proizvod u 4K 165 milijuna FPSa od igranja 1080p 60fpsa.
Nit ćeš bit bolji igrač (ako peglaš MP), nit ćeš se bolje zabavit.

Ako hoćeš igrat novije igre, onda stisni zube dok ti trpaju polu proizvod za 60+e
Ne vidim čemu trkeljanje kad ih opet kupiš i time kažeš devovima da voliš polu proizvode.
Bolje skini piratsku verziju.

 Zato što me ne zanima igranje u slideshowu od 60 frejmova, muka mi je kad na laptopu scrolam u 60 hz po internetu a kamoli da igram na tome. 1140p daleko više pixela od 1080 čišća lijepša slika kad na to dodaš visoke frejmove dobiješ ugodno iskustvo igranja što mi je i cilj ako ću peglati nešto 50-100 sati neki singleplayer želim da to bude odlično iskustvo. 60hz i 1080p je okej bilo tamo 2006 godine... I ne skidam igre sa torrenta, pa stisnem zube kupim nemam izbora jer ono igra mi se čekam da iziđe ali danas je trend izbaciti nedovršenu igru. 

 

Svakako za godinu dvije ništa nećete moći pokrenuti kad krenu pravi next gen naslovi bez kartice od 1000 1500 eura da ne pričam o ostalim komponentama, a hrpa ljudi ovdje igra nove igre po izlasku ^^

9 godina
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
MasterOfDisaster kaže...
BeLLicus kaže...
silvio3105 kaže...
Ne, ne moraš ulupati u komp 3ke da bi mogao "normalno" igrati.
Ne,ne moraš kupovati polu dovršene igre.

 Da moram, u životu se ne ograničavam na male stvari pa ako već nešto radim onda to želim raditi kako treba, znači ako želiš igrati triple A igre poput CP2077,HZD,GOW,Days Gone,Elden Ring (on je lockan na 60fps ali je izrazito zahtjevan bez dobrog pca) Spiderman i sve ostalo što grafički izgleda odlično i ako to igram u 1440p na 165hz monitoru onda mi za to i treba skupa kartica koja će mi vrtit te frejmove na visokim postavkama, to što si ti zapeo u 2010 pa igraš Battlefield 3 na 1080p 60hz monitoru je tvoj problem. Ja pričam generalno kakvo je stanje stvari. Svaka nova triple a igra koja danas izađe je debelo ne dovršena, puna bugova i moraš čekati da se to sve popravi. Da moram kupovati jer se iovako nema šta za igrati, prešao sam na stotine igara zadnjih 8 godina i kad nešto dobro izađe što me zanima kupim odma po izlasku jer očekuješ kad za nešto daš pare da to i valja. Tako da mi se nemoj tu praviti pametan kada niti kupuješ nove igre niti ih igraš. Tako da nisi kompententan da o tome pričaš, netko se zadovoljava malim stvarima igranjem na 1080 rezoluciji iz pradoba u 60hz na low postavkama i sve 5. Danas ako želiš igrati u normalnim uvjetima da normalnim, jer za mene je normalno da se u 2023 godini igra na 1440p 150+ hza moraš itetako iskeširati finu lovu za to sve. 

Ja sam pronašao rješenje za ove skupe komponente i igranje, a to je PS5 i mogu reći da sam prezadovoljan, jedino pucačine i gamepad se meni baš ne slažu i to izbjegavam (tu koristim PC).

 To je donekle okej, daš za igru 80 eura ajde skupo je pređeš je i prodaš, izgubiš možda 30 eura i super. Samo i ps5 nije baš jeftin... 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
Onda nemoj prigovarat. Kupi i stisni zube 🤦🏿‍♂️
A za SP igre sam mislio da je priča bitna, a ne grafika.
14 godina
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
BeLLicus kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ja sam pronašao rješenje za ove skupe komponente i igranje, a to je PS5 i mogu reći da sam prezadovoljan, jedino pucačine i gamepad se meni baš ne slažu i to izbjegavam (tu koristim PC).

 To je donekle okej, daš za igru 80 eura ajde skupo je pređeš je i prodaš, izgubiš možda 30 eura i super. Samo i ps5 nije baš jeftin... 

Ne košta igra 80€, osim ako je baš moraš kupiti kada izađe. Imaš hrpu akcija i možeš kupiti igre za 20€ pa do max 50€ i to moraš čekati max pola godine i padnu cijene. A što se tiče cijene konzole ona je pola cijene RTX 4080, pa mislim da je i dalje dobra i jeftina kupovina.

12 godina
offline
Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže

Cijene otisle u nebo ne samo grafickih nego i mobitela...nekad si za 4 tisuce kuna ima najbolji model a danas za 4 tisuce kuna srednji viši rang a najbolji su po 7+ tisuca..A tko hoce pratit najnovije mora i platit..

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže

Zašto kupujete u hr? U Austriji i Njemačkoj ista grafička je €400 eura manja cijena sa njihovim PDV-om, bez tog PDV-a je oko €840 eura.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
MasterOfDisaster kaže...

Došle u RH, tj. Protis - cijena sitnica 1.460 € ili ti 11.000 kn - LINK

 

Cijena van pameti kao i cijela serija RTX 4XXX

 

zamisli koja budaletina moras bit i stisnuti i kupiti ovo.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
9 godina
neaktivan
offline
Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže

Gdje ima za kupiti vani RTX 4080 VENTUS 3x posto je to jedini rtx koje ide u kuciste sff a4H2O lian li, gledam na idealo.de computerse universe , case king mind factory cijena 10500 kn ,kod nas 15000 kn standard,,mislio rtx 4070 TI ali cijene sto kod nas sto vani previsoke za to sto nudi,xtx je preskup i pretopal previse struje,tako da rtx ventus po svim testovima jedna od hladnijih graficki sa malom potrosnjom struje,dajte neke linkove gdje da kupim,austrija,njemacka, ili nesto trece,hvala 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 18:06 (Barracuda727).
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
MasterOfDisaster kaže...

Došle u RH, tj. Protis - cijena sitnica 1.460 € ili ti 11.000 kn - LINK

 

Cijena van pameti kao i cijela serija RTX 4XXX

 Caseking:

GeForce RTX 4070 Ti Gaming OC 12G - 1065€ (sa uračunatom dostavom u HR), to je znači razlika od 395€.

14 godina
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st

Kako kupit s njihovim PDV-om ja kad stavim u košaricu i ulogiram se u npr. computeruniverse.net ili quippr.de odmah mi stave hrvatski PDV od 25%?

2 godine
offline
Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i stiže


Kupnja putem interneta iz druge zemlje EU-a

 

Posebna se pravila mogu primjenjivati ako iz druge zemlje EU-a naručujete robu u vašu zemlju boravišta.
Ako poduzeće proda robu iznad određene vrijednosti u vašoj zemlji, u koju se roba isporučuje, ono ne može naplatiti PDV u zemlji u kojoj ste obavili kupnju.

Naprotiv, mora primijeniti PDV zemlje u koju se roba isporučuje – PDV na odredištu.
Svaka zemlja EU-a određuje najviši iznos za takvu prekograničnu prodaju , koji iznosi ili 35 000 EUR ili 100 000 EUR. To znači da će većina velikih internetskih trgovaca na malo koji isporučuju unutar EU-a morati primijeniti pravilo o PDV-u na odredištu.

 

Mi smo u EU monetarnoj uniji od 1. siječnja.

 

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/vat/index_hr.htm

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 22:44 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 2
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
Kada čitam ove cijene grafe i komponenti, drago mi je da me je stari nalupao ko mulca jer igram previše igrice i izbio to iz mene. Za 15 000 kn koliko košta kartica odem na Tajland i 2 mjeseca uzivam. I to u 8K rezoluciji hahahahahaha
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
Whatelseisthere kaže...
Kada čitam ove cijene grafe i komponenti, drago mi je da me je stari nalupao ko mulca jer igram previše igrice i izbio to iz mene. Za 15 000 kn koliko košta kartica odem na Tajland i 2 mjeseca uzivam. I to u 8K rezoluciji hahahahahaha

 Samo pazi da imas antivirus neki dobar :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Nvidia RTX 4080 12 GB postaje RTX 4070 Ti i st
Mosha kaže...

Kako kupit s njihovim PDV-om ja kad stavim u košaricu i ulogiram se u npr. computeruniverse.net ili quippr.de odmah mi stave hrvatski PDV od 25%?

 Naručiš na mailbox adresu i oni ti forwardaju. Jedino što do sada nisam kupovao ništa od 1000€ preko mailboxa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice