Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kartica

poruka: 49
|
čitano: 13.471
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kartica".
13 godina
offline
Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kartica

Kasnite malo preko 24h? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
hrc_smb kaže...

Kasnite malo preko 24h? 

 Faktograf prvo provjerava navode istinitosti 

VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Da je prošlo kroz faktograf, najslabija bi se zvala 4070. Koje p**de.
13 godina
offline
Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kartica

1) Znacajno vece cijene, koje ce u retail ducanima bit osjetno vise + board partner fee naravno. Primjer 4080 16GB -> cca 1500 eura bez problema

2) 4070 zamaskirana u 4080 12GB

3) Dostupnost koja bude opet nikakva

 

Ajde Nvidia steraj se u k****, nema doslovno nikakvog opravdanja potrosit preko 10 tisuca kuna na graficku. Iz generacije u generaciju cekam neku solidnu ponudu da kupim racunalo, ali ovak je nazalost suludo...

It s just cornflakes...
Moj PC  
35 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Qudek kaže...

Ajde Nvidia steraj se u k****, nema doslovno nikakvog opravdanja potrosit preko 10 tisuca kuna na graficku. Iz generacije u generaciju cekam neku solidnu ponudu da kupim racunalo, ali ovak je nazalost suludo...

 ista stvar, na kraju uvijek kupim rabljeni par godina stari AMD flaghip koji me posluži slijedećih 5 godina

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 8:09 (Ges).
14 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Ja nekidan kupio laptop sa 3070 i sretan do neba 🤣
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kartica

Pojedinci su prije par mjeseci naivno pisali; evo stiže serija 4xxx, sad će seriji 3xxx pasti cijena, a 4xxx će biti jeftinije.

Neće, nije nikada ni bilo tako.

4080 će biti kod nas skuplja od 3080 20%, dok se ne rasproda 3080.

Kad se rasproda, onda 4080 ide na cijenu nešto malo veću od sadašnje cijene 3080.

 

Nema više jeftinih kartica, proizvodni inputi su svuda otišli nekoliko puta na gore.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
5 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Zaporožac kaže...

Pojedinci su prije par mjeseci naivno pisali; evo stiže serija 4xxx, sad će seriji 3xxx pasti cijena, a 4xxx će biti jeftinije.

Neće, nije nikada ni bilo tako.

4080 će biti kod nas skuplja od 3080 20%, dok se ne rasproda 3080.

Kad se rasproda, onda 4080 ide na cijenu nešto malo veću od sadašnje cijene 3080.

 

Nema više jeftinih kartica, proizvodni inputi su svuda otišli nekoliko puta na gore.

 a plate ostale iste...

16 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Zaporožac kaže...
 Nema više jeftinih kartica, proizvodni inputi su svuda otišli nekoliko puta na gore.

Svugdje samo na Taiwanu baš i ne. Niti im je cijena rada povećana, niti imaju inflaciju (imaju 2.7%, što je za ostatak svijeta nestvarno), niti imaju skuplju naftu, niti su im je išta uz proizodnji baš poskupilo.
Ovo povećanje cijena je čisti nVidia money grab, pa dokle ide... (sjeti se da AMD nije dirao cijene)

 

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 10:59 (gkelekov).
12 godina
offline
Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kartica

svega ima dovoljno za sve, a krize i inflacije smišlja pohlepni covjek

 
4 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
gkelekov kaže...

Svugdje samo na Taiwanu baš i ne. Niti im je cijena rada povećana, niti imaju inflaciju (imaju 2.7%, što je za ostatak svijeta nestvarno), niti imaju skuplju naftu, niti su im je išta uz proizodnji baš poskupilo.
Ovo povećanje cijena je čisti nVidia money grab, pa dokle ide...

 Tajvanski TMSC je zbog povećanja cijena sirovina povećao cijene čipova za 20 do 27% od 2020 do 2022 kao i Intel i Samsung.

Tu je još povećanje cijena kemikalija, zatim..."ostalih" plemenitih metala koji se koriste u informatičkom hardveraju...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
9 godina
offline
Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kartica

 

sve ovisi o kupcima, ako ljudi navale na kupovanje onda će se pokazati da je nvidia dobro odlučila, a ako pak ne bude tako e onda će morati na rezanje cijena. Postoji razumna granica novaca koju većina ljudi neće preći kad kupuje hardver, Nvidia planira pomicati tu granicu do maksimuma, a na gamerima je da ih odjebu. Jer s ovim cijenama je stvarno došlo do toga da si možeš uzeti pristojan auto za cijenu prosječnog PC-a.

 

Ovo je isto kao one krofne za 12 kn što su ljudi dijelili po netu, pa ako ima kretena koji će plaćati krofnu 12 kn nek ih se šiša, nek su i duplo skuplje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Zaporožac kaže...
gkelekov kaže...

Svugdje samo na Taiwanu baš i ne. Niti im je cijena rada povećana, niti imaju inflaciju (imaju 2.7%, što je za ostatak svijeta nestvarno), niti imaju skuplju naftu, niti su im je išta uz proizodnji baš poskupilo.
Ovo povećanje cijena je čisti nVidia money grab, pa dokle ide...

 Tajvanski TMSC je zbog povećanja cijena sirovina povećao cijene čipova za 20 do 27% od 2020 do 2022 kao i Intel i Samsung.

Tu je još povećanje cijena kemikalija, zatim..."ostalih" plemenitih metala koji se koriste u informatičkom hardveraju...

To znam, ali 2022 nije bilo baš povećanja cijena (npr zlato i bakar padaju zadnjih mjeseci), kemikalije se ponovo redovito dostavljaju iz Kine, i sam TMSC nije najavljivao nova poskupljenja (osim ako nije odlučilo sam poskupiti interno i zaraditi više, iako sumljam jer su vezani ugovorima godinu dvije unaprijed). Zato sam spomenuo da npr AMD nije dirao cijene (a oni su mogli vrlo lako dići cijene).
I uz sve, ne može se opravdati rast 4080 vs 3080 od 500$ (4080 sa 12gb je baš 4070)

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
12 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Cansee kaže...

 

sve ovisi o kupcima, ako ljudi navale na kupovanje onda će se pokazati da je nvidia dobro odlučila, a ako pak ne bude tako e onda će morati na rezanje cijena. Postoji razumna granica novaca koju većina ljudi neće preći kad kupuje hardver, Nvidia planira pomicati tu granicu do maksimuma, a na gamerima je da ih odjebu. Jer s ovim cijenama je stvarno došlo do toga da si možeš uzeti pristojan auto za cijenu prosječnog PC-a.

 

Ovo je isto kao one krofne za 12 kn što su ljudi dijelili po netu, pa ako ima kretena koji će plaćati krofnu 12 kn nek ih se šiša, nek su i duplo skuplje.

 

prvo, ovo će se u americi prodavati ko vruće kifle. podizanje cijena nece njih puno pogoditi. spominjes granica koliko ce ljudi ovo placati, zaboravio si da je Apple davno probio granicu sa 1000$ i drugi su odmah to popratili i sad je sasvim normalna stvar da se flagship telefoni prodaju po toj cijeni, a ne treba spominjati da ih ima i skoro i do 2000$. I jos jedna stvar, ljudi gotovo svake godine uzimaju novi phone, dok je GPU ipak izlazi skoro svako dvije do tri godine.

Gameri su odavno postali irelevantni. Imas tu i ove samoprozvane content creatore, i oni hoce jak gpu jer im YT videi moraju biti u 4k 120fps i da se izrenderuje u par minuta.

 

Trebaju se ljudi naviknuti jednostavno da je ovo nova stvarnost.

 

 

Naravno, sad je AMD na potezu, ali iskreno, ne ocekujem nista od njih. Mislim da ce oni pratiti nvidiju ali da ce biti nesto malo jeftiniji. I njima je ovo prilika za profit.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
9 godina
offline
Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kartica

Mislim da će AMD  posramiti nvidiu kao što je to napravio s intelom. Ono što nudi nvida s DLSS-om to će AMD nuditi native ...

Emilio Estavez
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Odgovor na visoke cijene je 1080*1920 rezolucija...sve na max uz tu rezoluciju..i još taj AI upscaling na 4K...na kraju je najbitniji Gameplay...koje izbore i imaš...PS5 kod nas teško više ispod 6000kn...sve za Xbox ujedno dolazi i za PC... Ustvari i za PS5 kad tad doći će na PC...tako za cijenu PS5 od 6000kn je bolje uzeti GPU...za nekih 9000kn imaš PC koji dere sve na max na tih 1920*1080

RTX 3060 je dovoljna za 2K rezoluciju...ako je istina da je nova serija jača 2-4 puta...RTX 4060
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Čemu sve to kad wasteland 3 ide i na laptopu iz 2015..?

Možda sam ostario ali stvarno ne vidim vise toliko kvalitetnih igara koje bi natjerale na takav trošak.

Što je već rečeno u komentaru poviše - kupiš ps5 i igraš na najjačem OLED-u i još si u debelom plusu.

Ovo sve mi nema nikakvoga smisla…
Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Čemu sve to kad wasteland 3 ide i na laptopu iz 2015..?

Možda sam ostario ali stvarno ne vidim vise toliko kvalitetnih igara koje bi natjerale na takav trošak.

Što je već rečeno u komentaru poviše - kupiš ps5 i igraš na najjačem OLED-u i još si u debelom plusu.

Ovo sve mi nema nikakvoga smisla…
Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
0 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
HCMAA kaže...


RTX 3060 je dovoljna za 2K rezoluciju...ako je istina da je nova serija jača 2-4 puta...RTX 4060

4090 je jača dva do četiri puta od 3090 (ma što to značilo), /tako piše/ dočim, za ostale modele nije ništa rečeno..

4060 može biti jaka kao i 3060 TI.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 15:05 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Zaporožac kaže...

4090 je jača dva do četiri puta od 3090 (ma što to značilo), /tako piše/ dočim, za ostale modele nije ništa rečeno..

 Je, to svake godine napišu, duplo ovo-ono, na kraju bude, da citiram jednog velikog sportaša, kurac od ovce, iliti pošteni napredak od 30-ak % u odnosu na prošlu generaciju.

Say hello to my little friend
16 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
J-man kaže...
Čemu sve to kad wasteland 3 ide i na laptopu iz 2015..?

Možda sam ostario ali stvarno ne vidim vise toliko kvalitetnih igara koje bi natjerale na takav trošak.

Što je već rečeno u komentaru poviše - kupiš ps5 i igraš na najjačem OLED-u i još si u debelom plusu.

Ovo sve mi nema nikakvoga smisla…

 a gle imas jos jednu racunicu

 

za pc vecina igre piratizira. ako na ps5 kupujes igre na popustu od 30 eura opet na 20 igri ustedis 600 eura sta je cijena dobre grafe

 

po meni sve je to neisplativo

 

ja najvise gledam performance per fps, ako mi nudi 20% vise fps za 20% vise cijene to je ok. al ako je 30% fpsa za 100% visu cijenu ne hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 15:41 (Gemmy).
16 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Ako se grafičke neće prodavati za majnanje, očekujem da će cijene nakon Black Friday pasti
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Ne uspoređujte kruške i jabuke. Igre na PS5 i igre na PC su u velikoj većini drugačije i drugačijeg tipa. Mogućnosti grafike se isto razlikuju.

Igre na PC nećeš skidati crackane ako imaju multiplayer (a većina ih je MP), no zato su duplo jeftinije nego na PS5.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kartica

Ja se isto pitam čemu ovo plakanje kad nitko normalan neće kupovati gpu-monitor kombo od 4000€.

 

Zapravo uopce nije do love. Ali radije si kupite dobru stolicu, ulozite u audio sustav, to sve kupite jednom i moze trajat desetljecima. Za odlicne slusalice ne morate odvojit ni 200€, a i klimu stavis u office i sve skupa je jeftinije od ovih 4000€. Kupite radije babi novu pec na drva ili materi frizider. Dedi novu lulu, ćaći set gedora. Garantiram bolji "juzer ikspirijens" od igranja par AAA naslova na preskupoj konfi.

 

Kome treba za investiciju ce kupovati. Youtjuberi i tiktokeri koji se kurce za "vjuove", mozda recenzenti ala Linus.. mada vidim da ni njih ne impresionira ni jedan fps nakon 140-160.. sve to je kao i igranje na 4k - čemu? 55 colni odyssey? Jebeno al ono.. why?

 

Zapravo ne znam ni odakle svima dovoljno vremena u zivotu?? Ja sam sretan ako nadjem par sati tjedno za sjest na komp. Mada cak ni pro gejmeri ne igraju na takvim rezolucijama da im treba grafa od 2000€, koji ce meni onda to kourac.

 

Za sve online igre ala cs, warzone, dota, lol, sve vise od 24 cola i 1080p je overkil i samo smeta.

 

A vezano za ovo čuđenje - zamisli firma pokusava prodat proizvod sto je moguce skuplje!? Šok i nevjerica. Eto nek kosta i 10.000€ boli me dupe.  Ako nađu budale kojima to prodaju - bravo za njih.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 19:19 (ivan dragi).
Moj PC  
20 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kartica

Ne kuzim bas koja je svrha te kartice, Sad kad se ne majna pa da se iskoristi i zaradi sa njom?

 

Ne igram, ali za igranje vjerujem da i svi stariji 30.. modeli se ne iskoriste do kraja, za foto i video apple sa onim malim cudom M.. razvaljuje sve sta treba..

pa koji bi bio razlog toliko iskesirat?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 20:27 (bus).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Indestructible kaže...
Cansee kaže...

 

sve ovisi o kupcima, ako ljudi navale na kupovanje onda će se pokazati da je nvidia dobro odlučila, a ako pak ne bude tako e onda će morati na rezanje cijena. Postoji razumna granica novaca koju većina ljudi neće preći kad kupuje hardver, Nvidia planira pomicati tu granicu do maksimuma, a na gamerima je da ih odjebu. Jer s ovim cijenama je stvarno došlo do toga da si možeš uzeti pristojan auto za cijenu prosječnog PC-a.

 

Ovo je isto kao one krofne za 12 kn što su ljudi dijelili po netu, pa ako ima kretena koji će plaćati krofnu 12 kn nek ih se šiša, nek su i duplo skuplje.

 

prvo, ovo će se u americi prodavati ko vruće kifle. podizanje cijena nece njih puno pogoditi. spominjes granica koliko ce ljudi ovo placati, zaboravio si da je Apple davno probio granicu sa 1000$ i drugi su odmah to popratili i sad je sasvim normalna stvar da se flagship telefoni prodaju po toj cijeni, a ne treba spominjati da ih ima i skoro i do 2000$. I jos jedna stvar, ljudi gotovo svake godine uzimaju novi phone, dok je GPU ipak izlazi skoro svako dvije do tri godine.

Gameri su odavno postali irelevantni. Imas tu i ove samoprozvane content creatore, i oni hoce jak gpu jer im YT videi moraju biti u 4k 120fps i da se izrenderuje u par minuta.

 

Trebaju se ljudi naviknuti jednostavno da je ovo nova stvarnost.

 

 

Naravno, sad je AMD na potezu, ali iskreno, ne ocekujem nista od njih. Mislim da ce oni pratiti nvidiju ali da ce biti nesto malo jeftiniji. I njima je ovo prilika za profit.

 

pričaš o različitim tržištima, mobitel ima gotovo svaka osoba iznad 14 godina u civiliziranom društvu, pa će mnogi reći "aj ak već svakako dajem barem 500$ za mob, mogu se ispružitii do 700-800 pa i 1000$". Ali će se opet hrpa ljudi odlučiti i za jeftniju opciju. I većina ljudi će imati mobitel 3-5 godina, iako naravno uvijek ima fanatika koji će mijenjati nekoliko godišnje, isto je i kod grafi, ima onih koji bi dali i 10k eura za rtx 4090.

 

Grafičke nemaju svi, odnosno više ljudi ih nema nego što ih ima. Nvidia postavlja politiku gdje će zaista samo imućniji moći pristupiti low level grafičkama, a da ne pričamo o višem segmentu. Ako oni smatraju da je to dugoročno isplativa politika sve ok, možda i budu u pravu, ali ja mislim da griješe. Pogotovo zato jer im je poskupljenje u zadnjih nekoliko godina isključivo temeljeno na rudarenju koje od prije nekoliko dana više ne postoji. U najjačim danima rudarenja se i dalje moglo doći do grafe, malo se čekalo, više se plaćalo ali se ipak moglo kupiti. Što će biti sada kad nitko više ne kupuje za rudarenje, a tona grafičkih preplavila oglasnike? I u tom trenutku Nvidia postavlja cijene na višu razinu. 

 

A da ne pričamo kako se za cijenu rtx 4080 12 gb, dakle najjadnije trenutno predstavljene, može kupiti onaj slabiji model novog Xboxa i pristojan TV i trogodišnja pretplata na gamepass gdje ima igara da se usereš. 

 

Amd ima odličnu priliku razvaliti Nvidiju u srednjem segmentu, a sad kako će i šta će to je na njima. 

14 godina
offline
Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kartica

Nie sve tak crno...prije su nam grafe zatarjele za par godina, sad guraju 4-5 godina bez frke uz DLSS ...naravno ne na max grafici, ali koga briga ako je igra dobra.

Moja RTX 3060 Ti 3890 kn još malo imati će dvije godine a nije još pokazala ni minimum starenja, najzahtjevbniju igru cyberpunk igram bez frke ak smanjim RT detalje, a to je bila i prije par godina najzahtjevnija igra.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 21:40 (forumaš).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Istina.

I igre vecinom dolaze optimizirane za konzole koje su slicnih karakteristika i one ce trajat barem 6 godina.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
forumaš kaže...

Nie sve tak crno...prije su nam grafe zatarjele za par godina, sad guraju 4-5 godina bez frke uz DLSS ...naravno ne na max grafici, ali koga briga ako je igra dobra.

Moja RTX 3060 Ti 3890 kn još malo imati će dvije godine a nije još pokazala ni minimum starenja, najzahtjevbniju igru cyberpunk igram bez frke ak smanjim RT detalje, a to je bila i prije par godina najzahtjevnija igra.

 Normalno da guraju kad na PC neizadu 2 naslova godisnje

14 godina
offline
Re: Nvidia predstavila RTX seriju 40 grafičkih kar
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

Nie sve tak crno...prije su nam grafe zatarjele za par godina, sad guraju 4-5 godina bez frke uz DLSS ...naravno ne na max grafici, ali koga briga ako je igra dobra.

Moja RTX 3060 Ti 3890 kn još malo imati će dvije godine a nije još pokazala ni minimum starenja, najzahtjevbniju igru cyberpunk igram bez frke ak smanjim RT detalje, a to je bila i prije par godina najzahtjevnija igra.

 Normalno da guraju kad na PC neizadu 2 naslova godisnje

Imam barem 50 sati igre svaki mjesec u prosjeku, odigrao sam cijelu hrpu igara zadnjih par godina.

Fallout 76, Days Gone, Outriders, Vallhala sa svim ekspanzijama, Cyberpunk, Dying Light 2, Deathloop, Battlefild 2042, Metal Gear Solid V, Forza Horizon V, Halo zadnji, Death Stranding, Far Cry 6, Guardians of the galaxy, Metro Exodus sa svim ekspanzijama itd.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice