Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

poruka: 38
|
čitano: 10.393
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser".
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

Uh, jedva čekam da stigne u trgovine, tako da mogu kupiti 2080. Vidim da je ta nova serija vrhunska, no 20xx je sam po sebi vrhunski. Baš me zanima kakve će kod nas biti cijene 20xx i 30xx.

Moj PC  
2 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Uh, jedva čekam da stigne u trgovine, tako da mogu kupiti 2080. Vidim da je ta nova serija vrhunska, no 20xx je sam po sebi vrhunski. Baš me zanima kakve će kod nas biti cijene 20xx i 30xx.

 Pa 3070 je jeftinija i jaca od 2080 Ti. £469

6 godina
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
Gledao noćas naknadno...Ajme taj AI je stvarno:)...napokon će cijena CGI ići prema dolje...čudi me da američani nisu više orijentirani na PC gaming...s obzirom na te njihove cijene...RTX3080...4500kn...to kod nas ispod 5999kn ne ide
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

Ma kupi 1080, da jos bolje prodjes.

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

 Za ovu je karticu potrebno izdvojiti 699 dolara što će reći da će na domaćem tržištu koštati oko 6.000 kn

 

bemti lebac, da mi je po ovom tečaju mijenjati dolare

-
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

Ovo je sad stvarno pomak vrijedan divljenja, napokon nesto kako spada za 4k gaming, a da nije precijenjeno. 

Iskreno odusevila me Nvidia!

 

Dug su put prosli otkad su predstavljali 3.5 GB kartice :)

 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

Ak bude 6000kn ide 1080Ti u prodaju pa sam opet miran bar 2 generacije  

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

Zanimljivo koliko su tih cuda jezgri nabacali, nisu mogli kroz takt računati na veći dio performansi zbog ograničenja proizvodnog procesa pa su to kompenzirali s masivnim brojem cuda jezgri.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
The Unforgiven kaže...

 Za ovu je karticu potrebno izdvojiti 699 dolara što će reći da će na domaćem tržištu koštati oko 6.000 kn

 

bemti lebac, da mi je po ovom tečaju mijenjati dolare

bit će čudo ako bude 6000 jer je inaće tečaj 1$=10kn kad izlazi kod nas, sve ti je lakše kad malo zaokružiš 

9 godina
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
Buba69 kaže...
Ajme sto se pretjeruje, usporedbe s starom rtx serijom su rtx on, dlss on itd, nema veze s stvarnosču, Na grafu se lijepo vidi da rtx 3070 ima perfomanse kao gtx 1080ti bez tih kerefeka..

Pa te kerefeke su bit, zato ti RTX 3070 vrti 60fps na 4K s uključenim RT-om. Na GTX 1080Ti to možeš samo sanjati. Mene više brine što moram komp mjenjat da bi iskoristio puni potencijal, jer nemam PCIe 4.0 i 750W napajanje...

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 16:46 (Emilio Estavez).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

Kupujem rabljenu 1080ti za 200 kn i vrecu krumpira.

MadeInCroatia
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser
Bit ce pravo iznenadenje ako RTX 3080 bude ispod 7500-8000 kn jer eto mi smo lihvarska drzava, ajde da zaradis na toj grafi 15-20% pa cak i 30 ali ne oni zaraduju 50% i vise, i tako vec godinama, katastrofa, dajte bacite neki komentar gdje je najbolje i najjeftinije vani kupovat, da li njemacka tipa caseking ili saturn i kolka je postarina, ili engleska, ima ko kakvu ideju, ili neko ima kakvog dealera u HR koji ce imati normalne cijene, ne mislim na UZI shop oni ce isto derat s cijenama......
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 17:19 (Barracuda727).
Moj PC  
1 5 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
Pa naruči sa Amazona
9 godina
neaktivan
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

Koji tocno .de ili .uk ili da se ide preko americkog .com samo sto tu mozda ulazi carinjenje,a i postarina je veca nego u EU... jedino mi za sad pada kao dobar deal caseking.de ako ce biti milostivi sa cijenama....

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
Sad ce biti rezanje cijena kako nvidia tako i amd, odlicno bar za male novce se mogu se uzet i odabrati dobre graficke kartice.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 19:00 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

 

Stvarno, došli smo u doba kada pričate kako je 4,000kn za grafičku karticu ... povoljno. 

 

 

Moj PC  
41 0 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
A ljudi jadni, više im 1080Ti ne mere vrtit gejm
15 godina
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
Dex.pwn kaže...
A ljudi jadni, više im 1080Ti ne mere vrtit gejm

 more, more, ja preskacem i ovu seriju.. ali zato ps5 dolazi :)

Bnet: mNik987#2148
9 godina
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
toxic kaže...
Dex.pwn kaže...
A ljudi jadni, više im 1080Ti ne mere vrtit gejm

 more, more, ja preskacem i ovu seriju.. ali zato ps5 dolazi :)

 Jebes ps5 taj slow motion 30fpsa proizvod vise ne uzimam da je badave.

15 godina
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
BeLLicus kaže...
toxic kaže...
Dex.pwn kaže...
A ljudi jadni, više im 1080Ti ne mere vrtit gejm

 more, more, ja preskacem i ovu seriju.. ali zato ps5 dolazi :)

 Jebes ps5 taj slow motion 30fpsa proizvod vise ne uzimam da je badave.

 ne moras nitko te ne tjera...

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

Jupiaeeeeeeej, bravo za nVidiju :P

Meanwhile in Karlovac, Croatia: Daj Bože da mi ova RX580 poživi što duže nakon gare ;)

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

nudim 2000 kn ako tko prodaje 2080 TI, i nije šala ozbiljan sam !! 

be Cool
Moj PC  
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Stvarno, došli smo u doba kada pričate kako je 4,000kn za grafičku karticu ... povoljno. 

 

 

 Pa i nije previse... sjecam se da sam nekad davno, tamo negdje 2008/2009 dao za GTX 295 oko 4200 kuna. Ako uzmes u obzir inflaciju kroz 12 godina, i to da imas graficku koja moze vrtiti 4k, onda ne znam zasto bi to trebalo biti skupo. Za razliku od nekad, danas postoje opcije za 1500kn koje omogucuju ugodan 1080p gaming i performanse xy puta jace od moje nekadanjse GTX 295 za 3-4 puta manje novca. Gaming je pristupacniji nego ikad prije! Ne znam sto ljudi vise hoce. Nisu svi proizvodi za sve, neka svatko kupi ono za sto je u mogucnosti, ali kazem, ovo uopce nije puno za graficku takvog kalibra. Ne moraju svi igrati na 4k, niti svi imaju 4k monitore. 

15 godina
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Stvarno, došli smo u doba kada pričate kako je 4,000kn za grafičku karticu ... povoljno. 

 

 

Da, ali dozvoli da ti slikovito objasnim.

Došli smo u doba kada ta grafulja ispucaje slika na "monitoru" 7680 × 4320 rezolucije. Dakle 33 Mega Pixelnu sliku i to ajmo reći 60 puta u sekundi i to grafiku CGI kvalitete bolje od, lupam, Gospodara Prstenova.
Eh sada da se vratim 10-tak godina u nazad tj. u 2008. kada sam radio u štampariji u DTP odjelu sa Olympusom od 4 Mpx. Došli su šveđani sa Mamyiom od 35 Mpx koja je koštala kao kuća.

I sada kukaš kako 4,000 kuna nije povoljno dok sa druge strane svi Flagship telefoni odavno su premašili cijenu od 1000€. Eto novi Samsung Fold 2 koštat će preko 2,000 USD. Mislim mene je sinoć fascinirala činjenica da su uopće zadržali iste cijene. Eto nadam se da ti je jasnije malo zašto pričamo da je povoljno.

I gdje je rambox da nam najavi novu RNA, DNA ili šta već od AMD-za kako će taj vlak konačno da krenene 2035. i to pun gas - ali u leru. 

16 godina
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
Envy kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Stvarno, došli smo u doba kada pričate kako je 4,000kn za grafičku karticu ... povoljno. 

 

 

Da, ali dozvoli da ti slikovito objasnim.......

Sve je to relativno. A sta je sa ostalim komponentama? Sumnjam da bi se isplatilo da ja ustedim 4000 pa da ubodem tu karticu uz moj Ryzen 2400G . A monitor adekvatan? A napajanje? Pa cak i periferija. Naraste cijena caskom vjerojatno i preko 10-12000. A onaj kome je to SAMO 4000 taj sigurno vec ima takve komponente da moze ovu karticu samo ustiklati menje vise bez problema. Ako na mobitel gledas kao na jedinstveni uredjaj onda bi i na PC trebao. I sve je to krasno lijepo i fino ali kao i uvijek svodi se na to da je to povoljno za onoga tko ima novaca. Ja nemam koliko god da to megapixela puca na monitor. 

11 godina
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

2004. godina sjecam se ko jucer

 

a64 3200

1gbddr1 mem

6800ultra

120gb hdd

monitor 17inch

 

plaćen oko 12 000

 

 

poanta....uvijek je high end hardver imao cijenu.nije za svakog i gotovo.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
Što će nam amd ponuditi nakon ovoga sa NVIDA high end grafa od 100$ ja se tomu nadam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –
GSP kaže...

2004. godina sjecam se ko jucer

 

a64 3200

1gbddr1 mem

6800ultra

120gb hdd

monitor 17inch

 

plaćen oko 12 000

 

 

poanta....uvijek je high end hardver imao cijenu.nije za svakog i gotovo.

 A sad ti je samo high end grafa toliko (10000+), i high end procesor skoro toliko, pa si računaj...

+ ostalo

 

A ljudi ovdje pričaju da im je 4000 kuna za najslabiju novu karticu bagatela.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 8:49 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice – ser

uz ovakvu potrošnju struje (prva asocijacija: niva benzinac koju ganjaš k'o vraga po brdima, zimi), sljedeća serija zvat će se kilovat, stremeći megavatu. uz opciju dokupljivanja vlastite vjetro/solarne elektrane za napajanje ("održivo igranje"). imaju i tzv. "superauti" preformancu no prvo ga valja kupiti a onda još i hraniti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 11:05 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nvidia lansirala ultra snažne Ampere kartice –

a ne, konačno će  se i gejmeri moći aktivirati...

 

napraviš mu generator na biciklo i nek djećko vrti i igra, usput skida kilažu te ubija mrske (zamišljene) neprijatelje pogonjene novom grafom od cca 5 "konja"

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice