Numerički pogled na realni svijet

poruka: 5
|
čitano: 3.377
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Numerički pogled na realni svijet".
9 godina
protjeran
offline
Numerički pogled na realni svijet

Ovo je jedan od najboljih članaka što sam pročitao na Bug-u!

 

P.S. Volio bih pročitati neke primjere simulacija na konkretnim problemima detaljno objašnjene, a ne samo teoretski predstavljene.

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Numerički pogled na realni svijet

Koja je svrha uopće koristiti simulacije u razvoju cjepiva...cjepivo nam triba "odmah" a rezultat simulacije koji ne mora biti točan moramo čekati 100 godina...zar nije bolje odmah reći da je car gol i koristiti resurse za lakše ciljeve.

 

Ljudska mašta nema granica...ali stvarnost ima.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 2 hvala 0
5 godina
offline
Numerički pogled na realni svijet

Kod cjepiva je ipak limitirajući faktor "stvarna" simulacija, odnosno faza kliničkog ispitivanja na većoj populaciji, a to je upravo ono što, da se može obaviti simulacijom, najviše bi skratilo vrijeme do cjepiva

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Numerički pogled na realni svijet

Pitanje autoru i ostalima:

 

vezano uz zadnji odjeljak o igrama, zar nije MS Flight Simulator prihvaćen kao legaliziran način održavanja sati naleta u SADu?

 

znači moraš položiti ispit, polijetanje, let, slijetanje, komunikacija, ali nakon toga MSFS je dosta za "održavanje kondicije"?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Numerički pogled na realni svijet
gumifufna kaže...

P.S. Volio bih pročitati neke primjere simulacija na konkretnim problemima detaljno objašnjene, a ne samo teoretski predstavljene.

 

https://hrcak.srce.hr/search/?show=results&stype=1&c%5B0%5D=article_search&t%5B0%5D=Cfd

 

Ako link ne radi, onda na hrcak.srce.hr, pa cfd u search.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice