Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od straha

poruka: 135
|
čitano: 26.063
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od straha".
14 godina
offline
Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od straha

Tko je tu lud. Zeleni zbog straha od radijacijje natjerali nijemce da pozatvaraju nuklearke i sada koriste najgore gorivo - ugljen. Ja mislim da bi njemačka vlada zbog sadašnje situacije trebala odgoditi zatvaranje nuklearki, čak što više i one koje je zatvorila ponovo otvoriti jer energije nema dovoljno, nafte i plina zbog sranja u Ukrajini neće biti dosta, pa si ne mogu dopustiti takav luksuz da još ostanu i bez nuklearki. Sada izgleda da dolazi pravo vrijeme za izgradnju modernih i sigurnih (koliko to može biti) nuklearki, vjerovatno i torijskih elektrana, a ne se vraćati na smrdljivi i otrovni ugljen, jer mi se čini da bi se tako bolje očuvao okoliš i smanjio CO2, što god o tome mislili zeleni. E, ali vlast je slast, a ako zbog zelenih izgube vlast...Nema političara koji će gledati toliko daleko ako je siguran da neće dobiti još koji mandat.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2022 13:39 (učo).
Moj PC  
27 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str

Zeleni su dobronamjerne, ali strašno ideologizirane budale koji se guraju u stvari o kojima nemaju pojma i aktivno čine štetu društvu i svom vlastitom cilju.

Kompletna struka kaže jedno, zeleni drugo.

Čekaju nas i još i gore stvari jer će se povećavati diskrepancija između društvenog narativa i društvene stvarnosti koja je tek počela davati stvarne pogubne rezultate jer stvarnost na kraju uvijek pobijedi bilo koji narativ. 


This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2022 14:47 (Drago).
6 godina
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Zeleni su odavno postali RELIGIJA...A onda razum i logika ne igraju...tako izgleda nije Putin blesav...budućnost je postala neizvjesna....čarobnih baterija vjerojatno još deset godina neće biti... fuzija...to vjerojatno nikad...grafen...zapeli smo tu gdje jesmo i to je to...sad su u modi ratovi širenja demokracije... specijalne vojne operacije itd
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
učo kaže...

Tko je tu lud. Zeleni zbog straha od radijacijje natjerali nijemce da pozatvaraju nuklearke i sada koriste najgore gorivo - ugljen....

 I to najgori ugljen - lignit.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
10 godina
offline
Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od straha

Kako se Greta Thundber uklapa u priču oko zelene politike?

 

Nije provokacija pitanje, nego me zanima Vaše mišljenje??

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
PzKpfw kaže...

Kako se Greta Thundber uklapa u priču oko zelene politike?

 

Nije provokacija pitanje, nego me zanima Vaše mišljenje??

Jednostavno, kao korisni idiot!

 

To se u zadnje vrijeme čak i otvoreno pokazuje koliko sam shvatio, jer sada počinje borba s novinarima koji su počeli postavljati nezgodna pitanja tj. nisu više svi u zanosu i deliriju.

 

Uostalom, kao i masa ljudi u tim "zelenim" pokretima.

14 godina
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
PzKpfw kaže...

Kako se Greta Thundber uklapa u priču oko zelene politike?

 

Nije provokacija pitanje, nego me zanima Vaše mišljenje??

 Greta je dobronamjerna, ali ne kuži dubinu problema, sve se gleda površinski. Već odavno su napravljene tablice sa podacima koliko ljudskih žrtava po jedinici proizvedene energije odnose različiti izvori i u toj komparaciji su nuklearke stajale neusporedivo, za nekoliko redova veličine bolje od fosilnih elektrana. Kao da se Černobil i Fukušima događaju svaki tjedan, a ne iznimno rijetko, dok od astme i ostalih oboljenja ljudi pate i umiru u popriličnom broju svaki dan, zbog trovanja raznim otpadnim plinovima, sumporom, živom i ostalim sranjima koja ostaju iza termoelektrana.

dolazim odmah - Godot
13 godina
offline
Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od straha

černobil se dogodio zbog ljudske gluposti , ljudskog ega i zataškavanja opasnih metoda rada i grešaka u dizajnu. Fukušima zbog bezobrazluka managera i popuštanja vlasti istima. Dobili su crveno svjetlo dvije godine prije nesreće i mogli su premijestiti redundantni generator na povišenu redundantnu lokaciju i napraviti neke sigurnosne elektro-građevinske zahvate kao što je to odrađeno u drugim obližnjim elektranama... Njemačke nuklearke ne boluju niti od jednog od tih rusko japanskih problema , ali objasni ti to zelenima.

Navodno su zeleni imali pomoć izvana da se sa nuklearki pređe na plin. Kao što su naši zeleni imali pomoć talijanskih zelenih kada smo trebali imati naftovod do Rijeke i utovar u tankere. Tada su problem bile balastne vode. Taj problem i pomoć talijanskih zelenih je nestao kada se naftovod prebacio na Trst...

 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Ne razumijem čemu služi ovaj lov na vještice koje se sada zovu zeleni. Potsjeća me na redovito prozivanje jugokomunjara koji su i dan danas krivi za sve. Nisu nikakvi zeleni donosili zakone i odluke nego demokratski izabrana vlast koja u Njemačkoj (za razliku od HR) ponešto i razmišlja i planira. Ako u vlasti i ima zelenih, to je zato jer je to odraz volje naroda, a ne neke mračne sile koja u sjeni kuje propast čovječanstva.
Ekološko okruženje u kojem živimo posljedica je više stotina godina uništavajućeg djelovanja. Optuživanje nekakvih zelenih ili jedne tinejđerice za nastalu situaciju je blago rečeno retardirano.
 
0 14 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str

Nisu krivi zeleni za posljedice svojih politika nego budale koje su im povjerovale - zanimljiva logika.

 

Usput - kad su to svojim biračima zeleni rekli da će upaliti elektrane na ugljen? Mislim, ako dođeš kod doktora na operaciju slijepog crijeva, a on ti odreže nogu, kad se probudiš bit ćeš prilično ljut...

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Drago kaže...

Nisu krivi zeleni za posljedice svojih politika nego budale koje su im povjerovale - zanimljiva logika.

 

Ne bih rekao da njemačku politiku kroje budale koje su se dale zavesti od zelenih. Njemačka je druga industrijska sila na svijetu (nakon Kine) što je posljedica razmišljanja i planiranja iz vremena u kojima zeleni nisu ni postojali. Jednako kao i što sada razmišljaju o tome što će biti za 50 godina. Ovu "krizu" će oni prebroditi bez ikakvih problema. Samo u našim malim balkanskim glavama se mogu rađati rješenja koja će jadne Njemce spasiti od propasti

 

16 godina
moderator
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str

"Nemačka medicina je najbolja medicina!" :-D

Nijemci su toliko "superiorni" u razmišljanju da su prvo dali potpunu prednost u otkupu struje iz "zelenih" izvora da su na kraju imali najskuplju struju u EU i jednu od najskupljih u svijetu, a "besplatni" energent, pa su onda povukli zakon po kojem su sami sebe doveli u to pozciju (ali nisu odustali od gašenja nuklearki) da bi sada sa svojim genijalnim planiranjem, koje mi smiješni Balkanci ne možemo ni pojmiti, doveli u situaciju da pale ugljen. 

Ali ti u svemu tome vidiš "plan", ne objašnjavajući kakav. 

Hm, pitam se zašto trenutna vlada onda ima 38% approval rating u samoj Njemačkoj? Ni sami Nijemci ne razumiju veličanstveni plan koji je tebi (iako Balkancu, a znamo što o njima/sebi misliš) jasan?

U stvarnosti, naravno, svak može biti i glup i pametan, neovisno o etničkom ili geografskom porijeklu, pa tako i Njemačka može napraviti glupost, kao što i Hrvatska ili Albanija ili Gornja Volta mogu tu i tamo i nešto pametno napraviti. 

 

Problem je u tvojoj provincijalnosti, a ne u njemačkoj navodnoj apsolutnoj superiornosti i nepogrešivosti.

 

This space for rent!
12 godina
offline
Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od straha

Kako to da Zeleni i Greta imaju toliki utjecaj, a u izbornoj bazi imaju maksimalno 20%? Zavjera? Dip stejt?

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str

Za Gretu ne znam i mislim da je nebitna u bilo kojoj kombinaciji, a u Njemačkoj su Zeleni dio vladajuće koalicije. Dapače, ministar energetike ekonomije i klimatskih promjena je Robert Habeck iz zelenih, navodno "superministar".

Ili smatraš da je to nebitno što su Zeleni u njemačkoj vladi?

 

 

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Drago kaže...

Za Gretu ne znam i mislim da je nebitna u bilo kojoj kombinaciji, a u Njemačkoj su Zeleni dio vladajuće koalicije. Dapače, ministar energetike ekonomije i klimatskih promjena je Robert Habeck iz zelenih, navodno "superministar".

Ili smatraš da je to nebitno što su Zeleni u njemačkoj vladi?

 

 

 Jasno, ali oni su Most. "Treći put" može dati svoje uvjete za koaliranje ali CDU/CSU/SPD koji su uvijek relativna većina to mogu i ne moraju prihvatiti.

 

16 godina
moderator
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str

Pa može SPD uvijek dati CDU-u da koalira sa zelenima, istina, ili liberali i zeleni. Mislim, političari obično to ne rade jer se bore za vlast, a ne da ne budu na vlasti, ali ideja nije nemoguća, priznajem.

This space for rent!
14 godina
offline
Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od straha

Najveci problem kod politicara je to sto su obicno neki pravnici, filozofi i slicnih struka i rijetko koji zeli slusati inzenjere jer je politicarima vaznija fotelja od boljitka naroda. Da je bilo koji od njih inzenjer i da se imalo kuzi u materiju nebi imali to sto imamo. Vuce se lova na neke kvazi projekte da bi se za 5 ili 10 godina opet sve mjenjalo (npr. brdo vjetrenjaca u Njemackoj im je unistilo brdo ptica koje su jele stetocine koje unistavaju sume i sad se te sume moraju rusiti i ispusta se tona CO2 jer to drvo skora pa nicemu ne sluzi osim za potpalu).

 

Ako se zeli vec postici energetska neovisnost svakog kucanstva (sto se ne zeli jer bi ljudi bili neovisni o drzavi), zasto se ne sufinancira izgradnja solarnih panela? Svakome bi se sa normalnom cijenom otkupa struje ti paneli isplatili za 5 godina maksimalno i rasteretio bi se sustav opskrbe i proizvodnje (kontinentalni dio fura struju u Dalmaciju ljeti kad oni trebaju vise, a Dalmacija u kontinentalni zimi kad oni trebaju vise). Jos smo na pocetku sa elekricnim automobilima, kad dodju oni onda ce biti potpuni kolaps a to je samo struja koja je danas isto toliko vazna kao voda. O pitkoj vodi da niti ne govorimo koliko se trosi i zagaduje svakodnevno a ima je sve manje. To su samo osnovne stvari koje su potrebne. O hrani necu jer je jos gora situacija. Sljedecih par godina ce biti gadno.

 

Ima jako puno mogucnosti kako unaprijediti sve to da nam svima bude dobro ali neko ima svoje interese pa se takvi projekti blokiraju i odobravaju se oni u kojima pojedinci dobiju skoro sva sredstva. Ima toga jos ali bezveze je pisati jer potaknuti ljude na neke promjene je jako tesko jer ce vecina reci: "Meni je i sad ok. Sta me briga za druge."

 

Uglavnom zivi bili pa vidjeli... zelim nam svima skupa srecu...

mihi
Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
offline
Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od straha

Ovdje je rijec o nuklearkama koje su mogle davat kruva jos godinama maltene besplatno, a alternativa, odnosno nadomjestak nedostatka struje kompenziraju ugljenom (?!).

 

Solari su sasvim druga tema i ne bas tako jednostavna tema jer nece elektra eto tako pustit 100.000 kucnih elektrana u sustav, a pitanje koliko je isplativo da svi odjednom ugrađuju solare. Bolje izolirat kuce i stavit kavlitetnije prozore.

 

Elektricni auti su scam kao i sva prijevozna sredstva koja Musk gura pod "buducnost". Ako zelite zelenu buducnost onda glasajte za ekipu koja ce smanjit broj automobila na cestama poboljsanjem javnog prijevoza. Da se vlakom od ZG do ST dode za manje od 2 sata, tisuce litara goriva bi se dnevno manje trosilo i ne bi 8 od 10 automobila trosilo gorivo na jednog putnika.

 

Ali neee, naše lokalne vlasti kupuju elektro buseve na baterije, a za te pare su mogli 4 polovna dizela uzet, ili 2 nova, i istim parama prevozit bar duplo vise ljudi. Ali volimo se klanjat Musku pa eto.

 

Ložimo ugalj, vozimo na baterije. Lele dunje ranke.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2022 2:25 (ivan dragi).
Moj PC  
14 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Drago kaže...

Zeleni su dobronamjerne, ali strašno ideologizirane budale koji se guraju u stvari o kojima nemaju pojma i aktivno čine štetu društvu i svom vlastitom cilju.

Kompletna struka kaže jedno, zeleni drugo.

Čekaju nas i još i gore stvari jer će se povećavati diskrepancija između društvenog narativa i društvene stvarnosti koja je tek počela davati stvarne pogubne rezultate jer stvarnost na kraju uvijek pobijedi bilo koji narativ. 


 

Bingo. Say no more.

Mediji su napravili vrhunski posao u guranju mentaliteta emotivnog vs racionalnog odgovora na probleme, i stvorili masu ljudi koji ce svojim glasom podrzati nerealan pristup rjesenja problema. Logika i racio NPC-ima nisu bitni. Gura se mentalitet kulta, realnost i mehanika stvarnog svijeta nije toliko bitna, informacija medija se uzima bez razmisljanja i kritickog propitivanja, a zastavice na FB, LinkedIn i sl profilima slave najnoviji stav Centralnog Komiteta.

Dokle god su mediji prorok koji ce nam prodati iluziju svijeta koju oni vide, skrojenu negdje u think tanku, a mi pusiti pricu kako su stvari sada drugacije jer "zivimo u 21. stoljecu i svijet bi trebao biti takav i takav", nismo na dobrom mjestu. Jer se svijet nije promjenio, promjenila se nasa percepcija svijeta koja nam se gura preko portala, FB, Instagrama i sl orudja. A ako je ona pogresna, imamo problem.

Mozda cu biti nepopularan zbog iduce recenice, ali F it. Da li je racionalan pristup rjesavanja problema odrezati kompletnu opskrbu trzista EU jeftinim energentima iz Rusije bez da se ima kvalitetna i cjenovno prihvatljiva alternativa? Govorimo o trzistu od 450 mil ljudi kojima si zavrnuo pipu politickom odlukom, pa sta kosta kosta. Koliko ljudi sada placa sulude cijene energenata, koliko kosta posjet pumpi i koliko se on reflektira na lanac opskrbe, koliko su porasle cijene proizvoda, a ta prica is not going away anytime soon. Platit cemo je ja i vi. Radi Ukrajine. Koja nije clan EU. A Winter is Coming. Da li je to potez u maniri dobrog gospodara? Ili preporuka gradjanima da ove zime snizimo termostat za 2 stupnja.

Kao sto je ona gospodja rekla jednom - Neka jedu kolace.

16 godina
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
DexCro kaže...
/cut
Ekološko okruženje u kojem živimo posljedica je više stotina godina uništavajućeg djelovanja. Optuživanje nekakvih zelenih ili jedne tinejđerice za nastalu situaciju je blago rečeno retardirano.

 Zeleni pokret i Sveta Greta spadaju u grupu tvz. korisnih idiota , a sad će ih pravi krivci tj. štetočine/idiokrati iz sekte Crkve Presvetlog Zatoplenja pustiti nizvodno.

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2022 10:17 (memulica).
7 godina
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Gebirgs kaže...
Drago kaže...

Zeleni su dobronamjerne, ali strašno ideologizirane budale koji se guraju u stvari o kojima nemaju pojma i aktivno čine štetu društvu i svom vlastitom cilju.

Kompletna struka kaže jedno, zeleni drugo.

Čekaju nas i još i gore stvari jer će se povećavati diskrepancija između društvenog narativa i društvene stvarnosti koja je tek počela davati stvarne pogubne rezultate jer stvarnost na kraju uvijek pobijedi bilo koji narativ. 


 

Bingo. Say no more.

Mediji su napravili vrhunski posao u guranju mentaliteta emotivnog vs racionalnog odgovora na probleme, i stvorili masu ljudi koji ce svojim glasom podrzati nerealan pristup rjesenja problema. Logika i racio NPC-ima nisu bitni. Gura se mentalitet kulta, realnost i mehanika stvarnog svijeta nije toliko bitna, informacija medija se uzima bez razmisljanja i kritickog propitivanja, a zastavice na FB, LinkedIn i sl profilima slave najnoviji stav Centralnog Komiteta.

Dokle god su mediji prorok koji ce nam prodati iluziju svijeta koju oni vide, skrojenu negdje u think tanku, a mi pusiti pricu kako su stvari sada drugacije jer "zivimo u 21. stoljecu i svijet bi trebao biti takav i takav", nismo na dobrom mjestu. Jer se svijet nije promjenio, promjenila se nasa percepcija svijeta koja nam se gura preko portala, FB, Instagrama i sl orudja. A ako je ona pogresna, imamo problem.

Mozda cu biti nepopularan zbog iduce recenice, ali F it. Da li je racionalan pristup rjesavanja problema odrezati kompletnu opskrbu trzista EU jeftinim energentima iz Rusije bez da se ima kvalitetna i cjenovno prihvatljiva alternativa? Govorimo o trzistu od 450 mil ljudi kojima si zavrnuo pipu politickom odlukom, pa sta kosta kosta. Koliko ljudi sada placa sulude cijene energenata, koliko kosta posjet pumpi i koliko se on reflektira na lanac opskrbe, koliko su porasle cijene proizvoda, a ta prica is not going away anytime soon. Platit cemo je ja i vi. Radi Ukrajine. Koja nije clan EU. A Winter is Coming. Da li je to potez u maniri dobrog gospodara? Ili preporuka gradjanima da ove zime snizimo termostat za 2 stupnja.

Kao sto je ona gospodja rekla jednom - Neka jedu kolace.

 

Nije tu samo rat odgovoran već i suludo tiskanje novca tokom 2020-2021-nastavi niz. Najveći gubitnik je EU, a tko to ne vidi, nema mu pomoći.

 

U Austriji su nedavno izvodili vježbe (simulaciju) nestanka struje, javno se govori da ćemo morati smanjiti temperaturu za par stupnjeva (kući imam kaljevu i drva za nemile slučajeve pa je upitno koliko će to utjecati na veći dio populacije u manjim gradovima, selima), a ekstrem koji sam negdje pročitao je da savjetuju ljudima da manje peru robu i manje se tuširaju!? da se smanji potrošnja vode. Čekam dan kada će nam reći da je jesti meso nemoralno i da su kukci poželjna stvar, tj. koga ja zezam, već nam to sada govore.

 

Drago mi je da postoji internet gdje sa puno zanimljivih ljudi i različitih izvora možeš ishoditi informacije koje inače iz mainstream medija ne bi dobili nikad.

 

Životinjske i biljne vrste izumiru, dolaze nove i tako u krug. Ovo "patroniziranje" svega i svačega je više štete nego koristi.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2022 10:24 (Brki1994).
5 godina
offline
Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od straha

Ne žele nuklearke zbog "opasnosti" od radioaktivnosti

 

Izgaranjem ugljena, koncentracija urana i torija povećava se, i to rezultira emisijom radioaktivnosti u zraku i pepelu. Dosad je globalno u okoliš ispušteno oko 15 tisuća tona urana i dvostruko više torija. Procjene su da termoelektrana ispušta u okoliš stotinu puta više radioaktivnosti od nuklearne elektrane.

 

Čestitam! Koja je alternativa? Solarne i vjetroelektrane:

Dodatno, za vjetroelektrane zahtijeva se da budu sve dalje izgrađene od mjesta gdje ljudi žive. Radi se o problemima buke i osjetljivosti na zvukove vrlo niskih frekvencija.

 

 

Mi bi industriju, ali da se ne čuje. Ok, bit će daleko, al onda trebaju dalekovodi:

Stoga je nužno da se elektroenergetski sustav unaprijedi i proširi izgradnjom dodatnih vodova i rasklopnih postrojenja. Glavna prepreka je protivljenje ljudi jer ne žele da im dalekovodi narušavaju pogled i prirodu

 

 

Bog im pomogo... netko bi jebao, a ne bi gaće skinuo. Najebali smo svi skupa 

 

 
6 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Gebirgs kaže...


Kao sto je ona gospodja rekla jednom - Neka jedu kolace.

 

"Neka voze Tesle" - prilagođeno za 21. stoljeće

 

 

This space for rent!
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Isključip im struju - pa kako je to moguće u 21. stoljeću?! 😂
3 godine
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Nuklearne elektrane isto nisu med i mlijeko. I one ispuštaju radioaktivne tvari direktno u okoliš. Bolje su od ugljena, to je sigurno. Ali trebaju li nam kancerogeni i mutageni elementi u hranidbenom lancu?
16 godina
moderator
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str

Treba li nam uopće struja dok imamo grančica po šumi za paliti?

Usput, koliko se povećala incidencija karcinoma i ljudi s tri glave u okolici Krškoga s obzirom na "kancerogene i mutagene elemente u hranidbenom lancu"?! 

Odnosno, kako zračenje od "0,0078 posto prirodne pozadine", što su podaci za Krško (Izvješće o nadzoru radioaktivnosti: također u 2021. godini utjecaji NEK-a daleko ispod upravno određenih ograničenja | Nuklearna elektrana Krško), utječe na mutacije i karcinome? 

Molim te objasni mi, ako imaš vremena od silnog aktivizma u kojem mi objašnjavaš prednosti "besplatnog sunca i vjetra" kao rješenja. Čudno mi jedino da Njemačka pali ugljen pored intaliranih stotina tisuća fotopanela i 30.000 vjetroelektrana... Kako to, kako to?

 

 

 

 

This space for rent!
3 godine
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Jedno je pozadinska radijacija, drugo su radioaktivni elementi. Ajmo ne miješati kruške i jabuke...
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Nadam se da ne jedeš banane
16 godina
moderator
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Gallu kaže...
Jedno je pozadinska radijacija, drugo su radioaktivni elementi. Ajmo ne miješati kruške i jabuke...

Postavio sam ti jednostavno pitanje - koji su ti podaci o "karcenogenim i mutantskim" posljedicama u okolici Krškoga koje nam je najbliže, iz kojega dobivamo struju i za kojega imamo podatke? 

Baviš se propagandom i ne zanimaju te, jel' tako?

This space for rent!
3 godine
offline
Re: Nuklearna energija u Njemačkoj - Rizik od str
Nema ih jer ih nitko nije radio. To ne znači da ne postoje.
Kakvom propagandom?!?!?
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2022 14:10 (Gallu).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice