Nubia Red Magic 5S stiže 28. srpnja

poruka: 2
|
čitano: 1.478
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nubia Red Magic 5S stiže 28. srpnja".
16 godina
neaktivan
offline
Nubia Red Magic 5S stiže 28. srpnja

Onako cisto iz znatizelje, jel itko koristio ove kineske flagshipove i moze dati ocjenu iz prve ruke ?
Mislim o HW nema se sta reci, uvijek natrpaju zadnji SOC, Memoriju, fast charge i itd. da izgleda savrseno na papiru, ali kako je stanje "u zivo" ?

Da li mogu prezivjeti 2god normalnog koristenja ?
Koja je verzija Androida i GUI-a ?
Kakvo je stanje sigurnosti na njima, ev. backdoor i takve stvari ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 0:09 (sp00ky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nubia Red Magic 5S stiže 28. srpnja
sp00ky kaže...

Onako cisto iz znatizelje, jel itko koristio ove kineske flagshipove i moze dati ocjenu iz prve ruke ?
Mislim o HW nema se sta reci, uvijek natrpaju zadnji SOC, Memoriju, fast charge i itd. da izgleda savrseno na papiru, ali kako je stanje "u zivo" ?

Da li mogu prezivjeti 2god normalnog koristenja ?
Koja je verzija Androida i GUI-a ?
Kakvo je stanje sigurnosti na njima, ev. backdoor i takve stvari ?

 Nisam koristio flagshipove, no zadnjih godinu i pol imam Xiaomi (RedMi Note 7 i od nedavno Redmi Note 9S). Oba rade dobro (i Note 7 je i dalje u upotrebi), baterija drži ok (sedmica ima 4000 mAh, devetka 5000 mAh), nikakvih rušenja, krahiranja programa ili nešto slično.

Note 7 je na Androidu 9, trebao bi dobiti update na desetku, baš sam upisao u google i izgleda da su baš ovih dana počeli puštati update, na mom još nije iskočio (samo svaki mjesec security update-ovi), vjerojatno prvo puštaju na kineske verzije, a kasnije će na globalne. Za GUI ne koristim njihov stock MIUI, ne volim foru koju često kinezi imaju da nema app foldera nego sve trpaju na ekran(e), no koristim Pocolauncher isto od Xiaomi-a, to je GUI sa njihovog Pocophone-a, koji je manje-više kao klasičan android. Nisam morao ništa instalirati "ispod pulta", sve je sa Play store-a.

Na Note 9s je Android 10, isto svaki mjesec dobijem security update, sve radi ok i isto imam Pocolauncher umjesto stock MIUI-a.

Tako da ako su ovi koji su nekakav mid range ovakvi flagshipovi bi trebali biti još bolji.

 

Ako bih trebao naći mane najveća je što nemaju AMOLED ekrane nego samo IPS, AMOLED ekrani su rezervirani za 2000+ kn modele, ovi su me koštali oko 1500 kn na aliexpress-u, dostava bez carine, kod nas su takvi modeli bili skuplji 400-500kn, sa tim da kod nas u trgovinama nije ni bilo sedmice u konfiguraciji kakav je moj (4 GB ram, 128 GB pohrana), 9S koliko vidim ima kao moj (6 GB ram, 128 GB pohrana). I to što nemaju NFC, nije da sam ga koristio i na prijašnjim samsunzima koje sam imao, ali opet, šteta što nema . Mada eto, najnoviji RedMi Note 9 ga ima...
E da, to je još jedna mana, ne telefona nego Xiaomi-a kao takvog, seru modele k'o grlica, origigi je bio na kineskom i indijskom tržištu Note 9 i Note 9 Pro, za globalno (EU i US) su napravili "novi" model Note 9S koji bio kao Note 9 Pro sa kineskog/indijskog tržišta i to je trebalo biti to (tako je bilo sa prijašnjim modelima), no nakon mjesec-dva su najavili Note 9 i Note 9 Pro za globalno tržište, u grubo Note 9 je malo manji (ali doslovno malo manji), ima mediatek SOC umjesto qualcomma, marginalno slabije kamere, stražnji čitač otiska prsta (9S ima na power tipci) i ima NFC, a Note 9 Pro ima marginalno bolju kameru i ima NFC.
I da ne govorimo o tome da je Note 7 izašao u cca trećem mjesecu prošle godine, Note 8 u cca desetom mjesecu prošle godine, a Note 9 u cca petom mjesecu ove godine. Štancaju ih svakih pola godine. No sa druge strane nitko nas ne tjera mjenjati pa... Jer i ovi "stari" rade sasvim dobro.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice