Novootkriveni 50-metarski asteroid odmah došao na

poruka: 7
|
čitano: 23.085
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novootkriveni 50-metarski asteroid odmah došao na ".
15 godina
offline
Novootkriveni 50-metarski asteroid odmah došao na

krumpiiiiiiraaaaaa: sad i svi amateričarski nebozureći paničarevići mogu očas pronaći svoj. dobar teque. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2023 11:00 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Novootkriveni 50-metarski asteroid odmah došao na

The asteroid in question, 2023 DW, registers as a 1 on the Torino scale; that is, it's not dangerous.

It's probably between 1/5 of and 1/160 of the mass of Dimorphos, which was successfully deflected by a NASA probe last year. Since its largest dimension is 47 meters, Dimorphos's smallest dimension is 116 meters, and Dimorphos's largest dimension is 177 meters:

    (((47 / 116) ^ 3) ^ -1) * (1/3) ≈ 5.01140081356; assumes 2023 DW is 3x the density of Dimorphos

    (((47 / 177) ^ 3) ^ -1) * (3/1) ≈ 160.231345656; assumes 2023 DW is 1/3 the density of Dimorphos

Either way, it'd be too small to pose a hazard even if it was on a trajectory to hit the Earth, because NASA has shown it's able to deflect larger objects before. They'd have about a decade to basically build a copy of DART and throw it at 2023 DW.

Even if it hit, 2.15E8 kg (0.2x Dimorphos mass) at 30 km/s is 7.74E17 joules, or about 185 megatons of TNT. It'd basically be a truly gigantic strategic nuke aimed at random part of the planet; humanity has indeed built nuclear weapons with about 1/3 the power and set them off. And it'd be less than 7.74E17 joules, because 2023 DW is less massive than 2.15E8 kg, the atmosphere would slow it down, and it likely wouldn't come in at as high a speed as 30 km/s anyway.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
0 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Novootkriveni 50-metarski asteroid odmah došao
Vijest o bliskom susretu meteora sa satima rada za kupnju iPhone gubi 1:21 u komentarima.

Interesantno…
Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
5 0 hvala 0
3 godine
offline
Novootkriveni 50-metarski asteroid odmah došao na

Ybte kako su se samo odjednom poceli pojavljivati i svaki prijeti Zemlji, di su prije bili?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 11:52 (Boris grozni).
Moj PC  
4 0 hvala 0
2 godine
offline
Novootkriveni 50-metarski asteroid odmah došao na

Mene brinu oni koje još nisu otkrili, pa ih "otkriju" nakon što nas promaše... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novootkriveni 50-metarski asteroid odmah došao
Boris grozni kaže...

Ybte kako su se samo odjednom poceli pojavljivati i svaki prijeti Zemlji, di su prije bili?

Pročulo se da Bruce Willisu nije dobro. Dok mačke nema, miševi kolo vode.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 12:29 (ante_etna).
3 godine
offline
Re: Novootkriveni 50-metarski asteroid odmah došao
ante_etna kaže...
Boris grozni kaže...

Ybte kako su se samo odjednom poceli pojavljivati i svaki prijeti Zemlji, di su prije bili?

Pročulo se da Bruce Willisu nije dobro. Dok mačke nema, miševi kolo vode.

 Hahahahayeben

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice