U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji

poruka: 34
|
čitano: 9.471
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji".
5 godina
neaktivan
offline
U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji

Laptopi sa grafickom karticom 1050 su stvar proslosti jednostavno ih treba zaboravit i ne kupovat.

 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji

I tako dok Danny slika ovaj board sa kill leaderom, drugi mu buše kolegu. Eh to ti je pravi timski igrač

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji

"A bit mač" za reglarnog rvata. 1000+ EURA ne može svatko za potrebe laptopa. Mislim da kod nas idu od 2500-4000 kn.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
2 5 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji

Ima ih koji kupuju komp za 10k+ kuna a imaju placu 4k kuna.

 
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji

Kupih Lenovo Y530 Legion sa 1060 6GB, 144Mhz FHD, i7 8750h, 16GB (dokupio naknandno jos 16GB pa sad ima 32GB), 256SSD + 1TBHDD za 900eur i 3 godine next-day onsite garancije ... za 900 eur.. presretan ... Nakom sto sam iskljucio turbo boost i podesio GF sa Afterburnerom, temp. za CPU/GPU je ca 50c. Ventilator se skoro i ne cuje na full loadu.

Sto bi rekli stari Vikinzi: "Det finns inget dåligt väder bara dåliga kläder!"
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 12:52 (sp00ky).
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
Znaci laptop koji daje za 900€ perfomanse si osakatio sad za vjerovatno cca 50%, mogao si proci i jeftiniji za iste perfomanse/buku ne?!😂😎lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
Kolacic kaže...

Ima ih koji kupuju komp za 10k+ kuna a imaju placu 4k kuna.

 Ima i onih koji puše kutiju Marlbora dnevno po ovoj cijeni sa tolikom plaćom. Svatko bira prioritete.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 14:10 (loky4i4).
15 godina
offline
U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji

zakaj kupiti laptop za igranje za 10 somova kad se za više može kupiti samo ona MSI-jeva kartica? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
sp00ky kaže...

Kupih Lenovo Y530 Legion sa 1060 6GB, 144Mhz FHD, i7 8750h, 16GB (dokupio naknandno jos 16GB pa sad ima 32GB), 256SSD + 1TBHDD za 900eur i 3 godine next-day onsite garancije ... za 900 eur.. presretan ... Nakom sto sam iskljucio turbo boost i podesio GF sa Afterburnerom, temp. za CPU/GPU je ca 50c. Ventilator se skoro i ne cuje na full loadu.

 gdje?

16 godina
neaktivan
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
Stjepanj kaže...
Znaci laptop koji daje za 900€ perfomanse si osakatio sad za vjerovatno cca 50%, mogao si proci i jeftiniji za iste perfomanse/buku ne?!😂😎lp

 U kojem smislu osakatio ?
Samo sam napravio undervolt, dakle perfomanse u igrama su netaknute.

Jer clock/takt je ostao isti na CPU/GPU, samo sad radi sve na manjem naponu.

Razlika je da se CPU turbo ne pali a koji u igrama i nije bitan.

Ustvari malo pogledaj tu:



 

Sto bi rekli stari Vikinzi: "Det finns inget dåligt väder bara dåliga kläder!"
16 godina
neaktivan
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
It'sMe932 kaže...

 gdje?

Ako kazem, morat cu te ubiti :)

Sto bi rekli stari Vikinzi: "Det finns inget dåligt väder bara dåliga kläder!"
7 godina
offline
U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji

Bilo bi dobro da su navedene performanse laptopa nakon npr. 2-3 sata igranja. Nisam to nigdje vidio, ako sam pogriješio molio bih da me ispravite. (pričam o temi broja)

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 21:22 (It'sMe932).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
Na buvljaku kod Nene. Prvoklasna ukradena roba
16 godina
neaktivan
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
dva_ujutro kaže...
kakav lik ...
Sto bi rekli stari Vikinzi: "Det finns inget dåligt väder bara dåliga kläder!"
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 21:43 (sp00ky).
12 godina
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
Istina i onda štede i sakupe +10000 kn. U čemu je problem? Ljudi lete na Mjesec, mi nemožemo sakupiti 10000 kn???
Ja sam se tako izvježbao sa sakupljanjem ostatka đeparca, raznog novca što bih dobio od rodbine itd u djetinjstvu. Danas kada radim, štedim više kako bih izbjegao banke.
Lp
vicious
16 godina
odjavljen
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
viciousone kaže...
 Danas kada radim, štedim više kako bih izbjegao banke.

 

Wtf? Da bi izbjegao banke? Na koji nacin? Sta to tocno izbjegavas?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
Friday kaže...
viciousone kaže...
 Danas kada radim, štedim više kako bih izbjegao banke.

 

Wtf? Da bi izbjegao banke? Na koji nacin? Sta to tocno izbjegavas?

 kredite sa lihvarskim kamatama ?

14 godina
offline
U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji

neka nam autor teksta pojasni  razlike u performansama, kako to da GTX 1060 s 3 GB ispadne brža od onih s 6 GB (u časopisu) u tablici s FPSovima po igrama ?

 

da li postoje i Max-Q verzije s 3 i 6 GB?

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na

to je moguce samo na bug testu lol

11 godina
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
ShadowWolf kaže...

Laptopi sa grafickom karticom 1050 su stvar proslosti jednostavno ih treba zaboravit i ne kupovat.

 vidim da se dosta korisnika slaže sa tvojom tvrdnjom pa jel može neka preporuka laptopa pošto neman blage o grafičkim karticama? triba mi nešto za prijatelja da može peglat cs go na najvišim postavkama. Pare nisu problem, eto jedino ekran da bude 17 inča i ssd

16 godina
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
Jack Sparrow kaže...

I tako dok Danny slika ovaj board sa kill leaderom, drugi mu buše kolegu. Eh to ti je pravi timski igrač

 Zato sam vas jučer izvukao. Bolje šuti.

16 godina
moderator
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
xDISORDERx kaže...
ShadowWolf kaže...

Laptopi sa grafickom karticom 1050 su stvar proslosti jednostavno ih treba zaboravit i ne kupovat.

 vidim da se dosta korisnika slaže sa tvojom tvrdnjom pa jel može neka preporuka laptopa pošto neman blage o grafičkim karticama? triba mi nešto za prijatelja da može peglat cs go na najvišim postavkama. Pare nisu problem, eto jedino ekran da bude 17 inča i ssd

Pa imaš u novom Bugu opis 16 prijenosnika, s rezultatima benchmark testova, pa pogledaj što ti tamo piše...

...
11 godina
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na

 ja sam kolegu ShadowWolf krivo svatia, mislia san da on negira neke laptope u tom tekstu, ali sad tek vidim da ste i vi u pripremi izbjegavali lapotope sa tom grafičkom ..moja greška.. proslijedit ću prijatelju da uzme novi broj 

16 godina
moderator
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
Stric_Jura kaže...

neka nam autor teksta pojasni  razlike u performansama, kako to da GTX 1060 s 3 GB ispadne brža od onih s 6 GB (u časopisu) u tablici s FPSovima po igrama ?

 

da li postoje i Max-Q verzije s 3 i 6 GB?

 

 

 Teško je testirati performanse različitih grafičkih kartica na laptopima jer nije moguće koristiti istu testnu konfiguraciju za testove. Mora se koristiti kompletni sistem.

 

U idealnom slučaju se mogu usporediti performanse različitih varijanti istog laptopa, ako te varijante imaju sve ostale komponente jednake, a jedino se grafika mijenja. To je u praksi pak jako teško izvedivo jer često takve varijante ni ne postoje ili ih je teško nabaviti sve. 

 

To nas dovodi do brojki koje sam ja dobio, a koje su rezultat usporedbe različitih laptopa, no s kombinacijom procesora, memorije i grafike koja je relevantna za testiranje. 

 

Da, i ja sam se začudio da 3 GB varijanta ima u nekim testovima bolje performanse od 6-gigabajtne, no to i nije tako teško za probaviti ako znamo da laptop varijante GTX-a 1060 s 3 i 6 GB memorije nemaju različiti broj CUDA jezgri kao što je to kod diskretnih kartica na desktopu.

 

Samim time iz dobivenih rezultata se može zaključiti:

 

a) da na FHD razlučivosti razlika između 3 i 6 GB kod GTX-ice 1060 nije tako bitna

b) da implementacija hlađenja kod laptopa igra puno veću ulogu neko kod stolnog računala

16 godina
moderator
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
ShadowWolf kaže...

Laptopi sa grafickom karticom 1050 su stvar proslosti jednostavno ih treba zaboravit i ne kupovat.

1050 Ti je u pitanju, a odabrana je zbog toga što je hrpa laptopa iz segmenta do 10k kuna koristi. 

 

Ja sam u tekstu naveo da je 1050 Ti nekakav minimum minimuma za koliko-toliko ozbiljan gaming, ali da ja svakako preporučam GTX 1060. 

 

Veliki problem je i što sâmi trgovci i distributeri nisu svjesni činjenice da igre "rade" na grafičku karticu, a ne procesor, pa se forsira i7-8750H u kombinaciji sa slabijim grafičkim karticama, umjesto da se gura s GTX 1060 sa slabijim procesorom. 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
bosingwa kaže...
Friday kaže...
viciousone kaže...
 Danas kada radim, štedim više kako bih izbjegao banke.

 

Wtf? Da bi izbjegao banke? Na koji nacin? Sta to tocno izbjegavas?

 kredite sa lihvarskim kamatama ?

 

I onda jednog dana hoces kupiti stan za 70-80 tisuca eura. Hoces ustedjeti te novce?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji

Hoći li BUG s izlaskom broja za travanj izbaciti DVD

6 Da
4 Ne
0 Možda / Nisam siguran
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na koji

Pod prvo meni su općenito laptopi bili i ostali uvijek neisplativi jer za skoro duplo manje para dobiješ skoro duplo brže. Kvare se triput više nego obično računalo u kanti. Drugo, zanima me kolko takvi laptopi stoje na jednom stolu odnosno kolko ih se često seli kad ih se kupi. Thx.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na

ima likova koji opravdavaju seljenje jednom u godinu dana dovoljnim za kupnju gaming laptopa, a mogu ga držati na kuhinjskom stolu u iznajmljenom stanu.

Mislim da je to glavna populacija kupaca.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
12 godina
offline
Re: U novom Bug - laptopi od 6.969 do 9.999 kn na
Pozdrav Friday!
Izbjegavam kredite, kartice i sl proizvode "kreirane bas za mene".
Koristim gotovinu. Tako imam najbolju kontrolu. Malo sam se opekao zbog neukosti.
vicious
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice