Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronaviruse

poruka: 41
|
čitano: 9.351
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronaviruse".
5 godina
offline
Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronaviruse

Dzabe ovo kad kvartovski strucnjaci znaju bolje

 

BTW super otkrice

 
23 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
encoding kaže...

Dzabe ovo kad kvartovski strucnjaci znaju bolje

 

BTW super otkrice

 

"Studija Sveučilišta UNC-Chapel Hill, obavljena na laboratorijskim miševima, pokazuje da bi cjepivo moglo biti učinkovito"

 

 

Ma da, to je gotova stvar. Sutra idem po kruh, mlijeko i univerzalno cjepivo...

2 godine
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
zelenapaprika kaže...

 

"Studija Sveučilišta UNC-Chapel Hill, obavljena na laboratorijskim miševima, pokazuje da bi cjepivo moglo biti učinkovito"

 

 

Ma da, to je gotova stvar. Sutra idem po kruh, mlijeko i univerzalno cjepivo...

a kako si mislio da se cijepiva razvijaju ?

napišeš matematičku, pa kemijsku formulu i opla, evo cjepiva..

pozdravio te prof. baltazar.

@ihush--nema imuniteta bez imuniteta, preboljevanja, neovisno jel prirodno-virus ili cijepivo koje izazove reakciju kao virus. Tako da jedino imunitetom stječeš imunitet-antitijela, ne cijepljenjem
12 godina
offline
Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronaviruse

2018 je Doc pisao o Ljaminim anti-tijelima koja stiti od 60ak sojeva gripe - to je izvrstan primjer znanstvenog clanka u kojem naucis puno, a jos ti da i uvid u kojem smjeru se znanost i tehnologija razvijaju.

Moj PC  
7 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Zasto se ovaj nazalni sprej ne koristi danas protiv korone?
10 godina
offline
Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronaviruse

 

C-19 ubija. Tko se ne boji, neka se slobodno zarazi i ostavi druge na miru.

 

Ja bum se cijepil.

 

Kontra C-19 već jesam.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
2 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Zaporožac kaže...
zelenapaprika kaže...

 

"Studija Sveučilišta UNC-Chapel Hill, obavljena na laboratorijskim miševima, pokazuje da bi cjepivo moglo biti učinkovito"

 

 

Ma da, to je gotova stvar. Sutra idem po kruh, mlijeko i univerzalno cjepivo...

a kako si mislio da se cijepiva razvijaju ?

napišeš matematičku, pa kemijsku formulu i opla, evo cjepiva..

pozdravio te prof. baltazar.

 U replikatoru iz Star Treka. U epizodi "Miševi uzvraćaju udarac".

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 16:51 (zelenapaprika).
3 godine
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Bravo za tebe. Razrednica je sigurno ponosna.
16 godina
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
PzKpfw kaže...

 

C-19 ubija. Tko se ne boji, neka se slobodno zarazi i ostavi druge na miru.

 

Ja bum se cijepil.

 

Kontra C-19 već jesam.

 

 a dok ti se za koju godinu jajčeka posuše i kita otpadne, nemoj nam tu dolazit plakat  

13 godina
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Ovo oko cijepljenja krši dva osnovna IT pravila:
1. Nikad ne instalirati alfa ili beta doftver u produkciju
2. Ako radi, ne diraj - odnosno, ako si prebolio c19 čemu hrljenje na cijepljenje?
 
14 1 hvala 4
4 godine
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
maximus007 kaže...
Ovo oko cijepljenja krši dva osnovna IT pravila:
1. Nikad ne instalirati alfa ili beta doftver u produkciju
2. Ako radi, ne diraj - odnosno, ako si prebolio c19 čemu hrljenje na cijepljenje?

 "Lauc: Pandemija je sve manje znanstveno pitanje, a sve više čista politika"

 

https://hr.n1info.com/vijesti/lauc-pandemija-je-sve-manje-znanstveno-pitanje-a-sve-vise-cista-politika/

3 godine
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Samo znanost👍
4 godine
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Josti kaže...
Samo znanost👍

 Svijet funkcionira malo drugačije.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3024134/

 

 

6 godina
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Lauc je malo naporan...Samo njega pitaju A njemu to odgovara da dobija besplatni prostor u medijima da reklamira svoj privatni laboratorij

Hebiga i znanstvenici su ljudi sa svojim vrlinama i MANAMA
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
HCMAA kaže...
Lauc je malo naporan...Samo njega pitaju A njemu to odgovara da dobija besplatni prostor u medijima da reklamira svoj privatni laboratorij

Hebiga i znanstvenici su ljudi sa svojim vrlinama i MANAMA

 Da nije bilo Lauca, imao bi mjere ko u njemackoj. Vjerojatno bi od psihoze i  ovaj tekst pisao pod masko i u rukavicama...

4 godine
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
HCMAA kaže...
Lauc je malo naporan...Samo njega pitaju A njemu to odgovara da dobija besplatni prostor u medijima da reklamira svoj privatni laboratorij

Hebiga i znanstvenici su ljudi sa svojim vrlinama i MANAMA

 Ne bih komentirao kakav je Lauc. Novinari svakako ne pitaju samo njega.

 

Razne televizije, radijske stanice, novine, portali, ovi, oni, dnevno za izjave pitaju cijeli niz ljudi koji su više ili manje povezani s medicinom i njihove su izjave nerijetko različite ili čak kontradiktorne. Sjeti se samo medijskih prepucavanja pojedinaca.

 

I onda se pojedinci ovdje i drugdje pitaju - zašto nema povjerenja u ljude ili u cjepivo?

 

 

15 godina
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi

....

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 3:13 (BlackMoon).
2 godine
offline
Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronaviruse

Uspjeli smo neutralizirati covid antivaksere.

Nema ih od jučer.

 

Smrt fašizmu i neznanju, sloboda znanosti i narodu... !

@ihush--nema imuniteta bez imuniteta, preboljevanja, neovisno jel prirodno-virus ili cijepivo koje izazove reakciju kao virus. Tako da jedino imunitetom stječeš imunitet-antitijela, ne cijepljenjem
 
0 4 hvala 0
9 godina
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
maximus007 kaže...
Ovo oko cijepljenja krši dva osnovna IT pravila:
1. Nikad ne instalirati alfa ili beta doftver u produkciju
2. Ako radi, ne diraj - odnosno, ako si prebolio c19 čemu hrljenje na cijepljenje?

 

Ad 2) Ovo mi malo zvuci na nesto kao "aha, imao sam neki virus na racunalu, nije mi napravio veliku stetu, sad je sve u redu i racunalo radi. Ergo, ne trebam instalirati/updateati antivirus" :) 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Froolah kaže...

Ad 2) Ovo mi malo zvuci na nesto kao "aha, imao sam neki virus na racunalu, nije mi napravio veliku stetu, sad je sve u redu i racunalo radi. Ergo, ne trebam instalirati/updateati antivirus" :) 

Ako ti tako zvuči, onda ne znaš osnove rada imunološkog sustava.

 

Imunološki sustav se sam ažurira, pa ako smo neki virus preboljeli, onda je i naš antivirus već preirao update za samoga sebe. Cjepivom možemo natjerati antivirus da kreira update za virus s kojim se još nismo susreli, bez da se pritom zarazimo.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
2 godine
offline
Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronaviruse

malo edukacije....

@ihush--nema imuniteta bez imuniteta, preboljevanja, neovisno jel prirodno-virus ili cijepivo koje izazove reakciju kao virus. Tako da jedino imunitetom stječeš imunitet-antitijela, ne cijepljenjem
 
1 10 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
zelenapaprika kaže...

Razne televizije, radijske stanice, novine, portali, ovi, oni, dnevno za izjave pitaju cijeli niz ljudi koji su više ili manje povezani s medicinom i njihove su izjave nerijetko različite ili čak kontradiktorne. Sjeti se samo medijskih prepucavanja pojedinaca.

 

I onda se pojedinci ovdje i drugdje pitaju - zašto nema povjerenja u ljude ili u cjepivo?

 Prvo kukate da se 'neka' mišljenja cenzuriraju, a kada ste izloženi kontradiktornim mišljenjima onda ste izgubljeni, ljuti i gubite povjerenje.

 

E, pa upravo zato da se kod neznalica ne gubi povjerenje nastoji se potisnuti one koji propagiraju totalne gluposti. Do stručnjaka će u pravilu doći sve informacije, no prosječne ljude će one samo zbuniti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
neaktivan
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
PzKpfw kaže...

 

C-19 ubija. Tko se ne boji, neka se slobodno zarazi i ostavi druge na miru.

 

Ja bum se cijepil.

 

Kontra C-19 već jesam.

 

 Dop nije cjepivo.

12 godina
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Zaporožac kaže...
zelenapaprika kaže...

 

"Studija Sveučilišta UNC-Chapel Hill, obavljena na laboratorijskim miševima, pokazuje da bi cjepivo moglo biti učinkovito"

 

 

Ma da, to je gotova stvar. Sutra idem po kruh, mlijeko i univerzalno cjepivo...

a kako si mislio da se cijepiva razvijaju ?

napišeš matematičku, pa kemijsku formulu i opla, evo cjepiva..

pozdravio te prof. baltazar.

 Ja sam mislio da se razvijaju u laboratorijima, prvo testiraju na životinjama a zatim u tri stupnja testiraju na ljudima. Nakon treće faze se donose zaključci, ranije se to smatra pretpostavkama.

Čak su i ti zaključci nemal broj puta naknadno pobiveni i cjepiva izbačena iz uporabe zbog lošeg utjecaja na zdravlje koje se u "regularnom" roku nije moglo utvrditi.

 

Zar je moguće da se društvo podijelilo na one koji ignoriraju znanost i ne bi se cijepili ni dokazano učinkovitim i neškodljivim cjepivima i na one koji bi se cijepili bilo čime?

12 godina
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Aldo kaže...
HCMAA kaže...
Lauc je malo naporan...Samo njega pitaju A njemu to odgovara da dobija besplatni prostor u medijima da reklamira svoj privatni laboratorij

Hebiga i znanstvenici su ljudi sa svojim vrlinama i MANAMA

 Da nije bilo Lauca, imao bi mjere ko u njemackoj. Vjerojatno bi od psihoze i  ovaj tekst pisao pod masko i u rukavicama...

 Mjere kakve su bile u Njemačkoj rezultirale su puno manjim postotkom zaraženih i nemjerljivo manjim postotkom umrlih u podneblju koje je podložnije respiratornim zarazama nego što je naše.

Laucovo mišljenje treba uzimati u obzir kao mišljenje znanstvenika, jer on to i jeste. Mišljenja koja su nisu dio znanstvenog mainstreama su korisnija od onih koja to jesu. Tu su Lauci poželjni. Na pozicijama koje donose odluke su opasni.

 

7 godina
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
BlueMax kaže...

Zar je moguće da se društvo podijelilo na one koji ignoriraju znanost i ne bi se cijepili ni dokazano učinkovitim i neškodljivim cjepivima i na one koji bi se cijepili bilo čime?

Pa da, to ti je ko ono: HDZ ili SDP, partizani ili ustaše 

Bitno je zauzeti mjesto na jednoj strani, i to je to...

Baš danas tak s frendom razgovaram (inače lik teoretičar zavjera) kak se svađa s tetkom (a i sa starim) oko teorija zavjera oko kojih se ne slažu.

Na kraju on odustao i rađe mu potoči gembač jer konačno skužio da samo melju jedno te isto stalno, bez da uopće ikad pomisle na mogućnost da uopće promisle o tome kaj zastupaju.

Bar se nadam da je skužio kaj radi, ili je mislio na nekaj drugo...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 12:11 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronaviruse

...

To Each His Own.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Froolah kaže...
maximus007 kaže...
Ovo oko cijepljenja krši dva osnovna IT pravila:
1. Nikad ne instalirati alfa ili beta doftver u produkciju
2. Ako radi, ne diraj - odnosno, ako si prebolio c19 čemu hrljenje na cijepljenje?

 

Ad 2) Ovo mi malo zvuci na nesto kao "aha, imao sam neki virus na racunalu, nije mi napravio veliku stetu, sad je sve u redu i racunalo radi. Ergo, ne trebam instalirati/updateati antivirus" :) 

Što je pisac time htio reći? Da se trebamo cijepiti protiv svih virusa koji postoje? Preventivno.

4 godine
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Visak kaže...
zelenapaprika kaže...

Razne televizije, radijske stanice, novine, portali, ovi, oni, dnevno za izjave pitaju cijeli niz ljudi koji su više ili manje povezani s medicinom i njihove su izjave nerijetko različite ili čak kontradiktorne. Sjeti se samo medijskih prepucavanja pojedinaca.

 

I onda se pojedinci ovdje i drugdje pitaju - zašto nema povjerenja u ljude ili u cjepivo?

 Prvo kukate da se 'neka' mišljenja cenzuriraju, a kada ste izloženi kontradiktornim mišljenjima onda ste izgubljeni, ljuti i gubite povjerenje.

 

E, pa upravo zato da se kod neznalica ne gubi povjerenje nastoji se potisnuti one koji propagiraju totalne gluposti. Do stručnjaka će u pravilu doći sve informacije, no prosječne ljude će one samo zbuniti.

...

 

Valjda ćemo uskoro moći raspravljati i o nekoj informatičkoj temi. Nada umire posljednja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 20:38 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: Novo univerzalno cjepivo cilja na sve koronavi
Zaporožac kaže...

malo edukacije....

 Cijepiš se radi sebe, ne radi drugih. Drugi se moraju sami cijepiti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice