Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih ključn

poruka: 39
|
čitano: 19.317
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih ključn".
3 godine
neaktivan
offline
Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih ključn

Pfizer će učiniti sve da ovo cjepivo ne dobije zeleno svjetlo

 
1 8 hvala 0
Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih ključn

a kako misle cijepiti ljude bilo kakvim cjepivom kad isti to ne žele?? Evo milijun doza u HR ostalo neiskorišteno, ljudi nema šanse da se cjepe. Sad poklanjamo cjepiva BiH i susjednim zemljama. Ljudi neće cjepiti se i gotovo. Odbijaju. Nije samo u HR problem, koliko u EU, mislim da cca 37% se ukupno cjepilo, dogurati će se do moooožda ajmo reći 55% i to će nekako biti to. Svako slijedeće cjepivo koje dođe izazvati će sve manju volju ljudi za cjepljenjem, i tako ćemo imati jako učinkovita cjepiva kojima će se cjepiti 5% čovječanstva.

 

Mislim da bi trebalo više razmišljati o edukaciji ljudi, u tome da počnu vjerovati doktorima (??!), a da manje vjeruju laprdanju imbecila poput Lauca ili Nenada Bakica, koji s epidemiologijom nemaju nikakve veze.

Moj PC  
27 5 hvala 5
2 godine
neaktivan
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Lauc je sada out? Nisam znao.
Vidim da se i zakačio sa Faktografom

Što se promijenilo od prije godinu dana? Kada je bio omiljeni gost svake emisije o koroni.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 11:51 (Theophilus Ruy).
8 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
ludizao kaže...

Postojeća cjepiva navodno pružaju smanjenu zaštitu za nove mutacije virusa. Ako virus ostane, kako će se to riješiti? Cjepivo s nuspojavama koje će možda štititi sve lošije nije naročita preporuka, jer se i oni koji su se mislili cijepiti mogu početi predomišljati.
Znate li nekoga tko je umro nakon cijepljenja ili zbog tromboze ostao unesrećen? Čuo sam priče iz treće ruke i iako su to ljudi od povjerenja, treća ruka nije isto što i prva.

 

Sve što si naveo je rubno ili neistinito.
- Smanjena zaštita je (još uvijek neverificirano) protiv infekcije za Delta soj, ali ipak ekvivalentno smanjuje opasnost od smrtnih posljedica za isti kao i protiv starijih sojeva (a to je i glavna zadaća cjepiva).

- "Cjepivo s nuspojavama" je BS - nuspojave su minimalne, odn. one ozbiljnije tisućama puta rijeđe nego li one izazvane Covidom.
- netko "tko je umro nakon cijepljenja ili zbog tromboze ostao unesrećen" - da, to je najnoviji BS, klasika tipa susjed-susjeda-nešto (+lažni profil), ili "moj otac nakon cjepljenja imao infrakt i umro" ...a do svoje 86-te bio zdrav ko dren - nikad išo doktoru (što je isto potvrda niskog stupnja inteligencije a ne zdravlja ako ne ideš doktoru).

Ima nekih 2-3 slučaja preminulih u Hr rel. neposredno nakon cijepljenja, no:

1) nije uspostavljena diretna uzročno posljedična veza

2) riječ je o osobama iznad 70+ godina, s prethodnim oboljenjima, tak da...

Drži se logike i ne mjeri po sumnjivom stablu šumu:

Ako je u Hr procijepljeno preko 1,5 milijuna ljudi, da je promil toga imalo ozbiljne nuspojave, to bi bilo 1500 ljudi s nuspojavama i to ne bi bilo moguće "sakriti".
U svijetu je do sad cijepljeno oko 2 milijarde ljudi, znali bi za tisuće/desetke tisuća neg. pojava - nemoguće je to sakriti.

Nuspojave postoje, no izuzetno su rijettke (cca 1 na milijun), uglavnom se tiču ljudi sa specifičnim, bitnim zdravstvenim problemima. Kao i sa gotovo svakim lijekom, cjepivom itd.
Ili: i češnjak te u teoriji može ubiti (ako ga piješ sa npr aspirinom - oboje razrijeđuje krv i ako imaš predispoziciju pucanja krvnih žila i/ili hemofilije... dosta je da kihneš i da ti pukne kapilara na krivom mjestu).

Razlog za skepsu postoji (osim idiotskog stožera i gomile polusuvislih i polukontradiktornih informacija):
muljalo se svakojako sa informacijama ("zbog smirivanja javnosti" i - izazvalo bumerang efekt); Oxford Astra Zeneca su napravili više grešaka u koracima, plus par šarži cjepiva koje su malo sprtljali i... jbg.

 
21 5 hvala 9
8 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Theophilus Ruy kaže...
Lauc je sada out? Nisam znao.
Vidim da se i zakačio sa Faktografom

Što se promijenilo od prije godinu dana? Kada je bio omiljeni gost svake emisije o koroni.

 

Puko, "zelo ga malo", pa to još išao popravljati lažući (demantirajući sam sebe, lažno se pozivajući na studije / institute itd).
seronja je još uvijek savjetnik Vlade ili tako nekako, znanstvena zajednica se zgraža.

16 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Ne vezano za cjepivo, ali koronu.
Poznanica mi prije cca 20 dana dobila kamen u glavu dok se djeca igrala i knock out od 20ak sekundi.
Otišla na hitnu, slikala glavu i sve popratne radnje.
Dobila trombozu na nadlaktici (gdje su je boli) i nakon lijekova je sad bolje. Međutim službeni uzrok tromboze je "korona" jer ju je preboljela prije 3mj.

Koja sprdačina, sad su liječnici dobili univerzalnu izliku za sve što zajebu. Amputiralo ti nogu? Korona.
Umrla ti baba od ugruška koji nisu na vrijeme riješili? Korona
Dobio upalu nekog organa uslijed lošeg liječenja? Korona!

Nisam anti vaxer, ali nema šanse da se cijepim sa sadašnjim cjepivima jer slabo djeluju, ne jamče nikakvu zaštitu i opet za nekoliko mjeseci neće imati efekt. Mislim da se većina ljudi cijepi zbog fašističkih represivnih metoda države da im život bude lakši, a ne jer misle da će im cjepivo nešto puno pomoći ili što se boje korone.

Neefikasnost cjepiva se vidi i na Malti i Izraelu sada unatoč velikoj stopi procijepljenoti.

Nemojte me krivo shvatiti - smatram da su cjepiva odlična stvar, pogotovo cjepiva protiv ozbiljnih bolesti (dječija paraliza, TBC, hepatitis, zaušnjaci itd) koja se daju već desetljećima i iskorijenila su te opasne bolesti i spasile ogroman broj djece od smrti i deformacija.

Ova korona cjepiva mogu pomoći starijim i bolesnim ali nemaju niti blizu učinkovitost "klasičnih" cjepiva niti će iskorijeniti koronu.

Pitanje za ove što bi progutali bilo što im Pfizer/Stožer servira: Što se dogodilo s gripom ovu sezonu? Zašto nije bilo oboljelih? Ako mjere i maske funkcioniraju protiv gripe, zašto ne funkcioniraju protiv korone?

Mislim da se ljudi ne žele cijepiti uglavnom iz opravdanog razloga jer ne vide benefit toga. Cijepljeni opet mogu dobiti covid, biti prenosioci, umrijeti, za 6mj će opet trebati ići na docijepljivanje, moraju opet poštivati sve mjere kao i drugi, a postoje i dva najvažnija razloga: Prvi je da ti nitko ne jamči da neće biti ozbiljnih nuspojava ili down the line nuspojava, a drugi je dišpet, odnosno da ljudi ne vole kad im drugi govore što MORAJU napraviti jer to uzrokuje kontra efekt.
Naravno i činjenica da su komunikacije službenim kanalim katastrofalne i kontradiktorne ne pomaže niti malo. Evo, ima skoro 2g da je covid prisutan i cijeli svijet radi na tome pa se opet ne zna previše o bolesti i najbistriji umovi na planetu ne znaju zašto se širi i kako riješiti problem osim metode da sve stavimk u karantenu čega se može sjetiti i vrtički uzrast.
 
13 13 hvala 5
11 godina
protjeran
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Mar kaže...
Ne vezano za cjepivo, ali koronu.
Poznanica mi prije cca 20 dana dobila kamen u glavu dok se djeca igrala i knock out od 20ak sekundi.
Otišla na hitnu, slikala glavu i sve popratne radnje.
Dobila trombozu na nadlaktici (gdje su je boli) i nakon lijekova je sad bolje. Međutim službeni uzrok tromboze je "korona" jer ju je preboljela prije 3mj.

Koja sprdačina, sad su liječnici dobili univerzalnu izliku za sve što zajebu. Amputiralo ti nogu? Korona.
Umrla ti baba od ugruška koji nisu na vrijeme riješili? Korona
Dobio upalu nekog organa uslijed lošeg liječenja? Korona!

Nisam anti vaxer, ali nema šanse da se cijepim sa sadašnjim cjepivima jer slabo djeluju, ne jamče nikakvu zaštitu i opet za nekoliko mjeseci neće imati efekt. Mislim da se većina ljudi cijepi zbog fašističkih represivnih metoda države da im život bude lakši, a ne jer misle da će im cjepivo nešto puno pomoći ili što se boje korone.

Neefikasnost cjepiva se vidi i na Malti i Izraelu sada unatoč velikoj stopi procijepljenoti.

Nemojte me krivo shvatiti - smatram da su cjepiva odlična stvar, pogotovo cjepiva protiv ozbiljnih bolesti (dječija paraliza, TBC, hepatitis, zaušnjaci itd) koja se daju već desetljećima i iskorijenila su te opasne bolesti i spasile ogroman broj djece od smrti i deformacija.

Ova korona cjepiva mogu pomoći starijim i bolesnim ali nemaju niti blizu učinkovitost "klasičnih" cjepiva niti će iskorijeniti koronu.

Pitanje za ove što bi progutali bilo što im Pfizer/Stožer servira: Što se dogodilo s gripom ovu sezonu? Zašto nije bilo oboljelih? Ako mjere i maske funkcioniraju protiv gripe, zašto ne funkcioniraju protiv korone?

Mislim da se ljudi ne žele cijepiti uglavnom iz opravdanog razloga jer ne vide benefit toga. Cijepljeni opet mogu dobiti covid, biti prenosioci, umrijeti, za 6mj će opet trebati ići na docijepljivanje, moraju opet poštivati sve mjere kao i drugi, a postoje i dva najvažnija razloga: Prvi je da ti nitko ne jamči da neće biti ozbiljnih nuspojava ili down the line nuspojava, a drugi je dišpet, odnosno da ljudi ne vole kad im drugi govore što MORAJU napraviti jer to uzrokuje kontra efekt.
Naravno i činjenica da su komunikacije službenim kanalim katastrofalne i kontradiktorne ne pomaže niti malo. Evo, ima skoro 2g da je covid prisutan i cijeli svijet radi na tome pa se opet ne zna previše o bolesti i najbistriji umovi na planetu ne znaju zašto se širi i kako riješiti problem osim metode da sve stavimk u karantenu čega se može sjetiti i vrtički uzrast.

 u potpunosti se slažem s tobom,ali čini se da cilj pocijepit sve iako je smrtnost stvarno minimalna pogotovo za mlađe ljude,i zato im dosta ljudi ne vjeruje i ne želi se cijepit kao i ja,pogotovo kad vide da nema nikakve koristi i dalje vuci brnjicu,možeš dobit koronu ,a i cijepivo je testno i rizično što jako dobro prešučuju i tko im od stručnjaka tako nešto da u javnost odma je državni neprijatelj

16 godina
offline
Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih ključn

Ja sam se cijepio Pfizer-om prije desetak dana (prva doza) i za sada vidim ispod odjece samo muskarcima, nadam se da cu nakon druge doze vidjeti ispod odjece i kod zena 

 

 

Salu na stranu, cjepiva jesu nova, jesu brzo sklepana, jesu neprovjerena, ne pruzaju zastitu od oboljevanja vec samo zastitu od ozbiljnijih simptoma i posljedica virusa i onda kada pogledamo cinjenice vise je negativnih nego pozitivnih.

 

ALI vecina ljudi to gleda crno na bijelo i previse povrsno. Evo ja sam proslo ljeto obolio od Covida, srecom bez ozbiljnih posljedica ali sam imao i dobrih simptoma jedno 7 dana ali evo i nakon godinu dana ne mogu da vratim nivo Hemoglobina u krvi na stanje koje sam imao prije Covida (unazad par godina radim nalaze 2 puta godisnje i znam kretanje, a imam 33 godine, relativno aktivan i bez nekih oboljenja). 

 

Znaci virus je ostavio trajniju posljedicu iako sam bio na kucnom lijecenju i imao simptome jaceg oboljenja od gripe. Navodno mi sa A krvnom grupom prodjemo sa najtezim simptomima. 

 

Takodjer sestra mi je lijecnik u lokalnom Domu zdravlja i srela se sa vise slucajeva ljudi mladje zivotne dobi koji su prebolovali Covid bez hospitalizacija ali nakon sto su netki radli sistematske preglede zabiljezen je odredjeni broj njih sa felakam i rupama na plucima. Znaci trajno ostecenje pluca kod ljudi u dvadesetim i trideseti godinama. 

Isto kao sto nisu ispitani efekti cjepiva tako nisu ispitani ni dugorocni efekti oboljevanja od Covida. 

 

Novi sojevi su sve progresivniji, invazivniji i ostavljaju teze posljedice i kod relativno mladje populacije. Sastav cjepiva je dostupan online, toliki ljudi su cijepljeni bez nekih histericnih nuspojava u vecem obimu i po meni je dosta manji rizik cijepiti se i ako i obolim imati slabe ili nikakve simptome i sacuvati puca, krvnu sliku i tko zna sta jos nego rizikovati sa deltom ili nekim drugim sojem. 

 

Vecina vas je barem jednom u zivotu pila neke antibiotike, vitamine ili dr. lijekove i svi oni imaju izlistane nuspojave koje se jave u jednakom procentu kao i nuspojave kod Covid cjepiva pa nitko ne dize neku veliku pompu oko toga vec ih pijete zdravo za gotovo. 

 
18 1 hvala 5
2 godine
protjeran
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Dr. Vicko kaže...

 evo i nakon godinu dana ne mogu da vratim nivo Hemoglobina u krvi na stanje koje sam imao prije Covida

 

Možeš se vaditi na anemiju onda :D

Ozdravi brzo 

15 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Mislim da bi trebalo više razmišljati o edukaciji ljudi, u tome da počnu vjerovati doktorima (??!), a da manje vjeruju laprdanju imbecila

U tome i jest ključan problem - kod nas su službene informacije na televiziji davali ljudi koji su nastupali kao POLITIČARI a ne liječnici. Pa je tako naglo nestao covid i otvorile se granice sa BIH kad su bili politčki izbori. I virus nekako ZNA da ne smije ulaziti u crkvu pa tamo eto ne vrijede pravila koja vrijede recimo za dućane. Nakon toga se čude zašto im ljudi ne vjeruju. Pa ne znam tko bi normalan vjerovao informacijama koje se prilagođavaju dnevno-političkim potrebama? Da su to znanstvene metode, postavili bi pravila odmah na početku, kad se radi što, i to neovisno o tome je li prostorija crkvena ili dućan, virus to ne zna razlikovati. I zato mislim da su loše i neprofesionalne službene informacije najveći krivac i uzročnik stvaranja NEPOVJERENJA ljudi u cjepivo. Možete čestitati dežurnim laprdalima koji su prilagođavali informacije o koroni po političkom ključu - postigli su cilj - nepovjerenje ljudi.

Idi i radi nešto korisno!
11 godina
protjeran
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

a kako misle cijepiti ljude bilo kakvim cjepivom kad isti to ne žele?? Evo milijun doza u HR ostalo neiskorišteno, ljudi nema šanse da se cjepe. Sad poklanjamo cjepiva BiH i susjednim zemljama. Ljudi neće cjepiti se i gotovo. Odbijaju. Nije samo u HR problem, koliko u EU, mislim da cca 37% se ukupno cjepilo, dogurati će se do moooožda ajmo reći 55% i to će nekako biti to. Svako slijedeće cjepivo koje dođe izazvati će sve manju volju ljudi za cjepljenjem, i tako ćemo imati jako učinkovita cjepiva kojima će se cjepiti 5% čovječanstva.

 

Mislim da bi trebalo više razmišljati o edukaciji ljudi, u tome da počnu vjerovati doktorima (??!), a da manje vjeruju laprdanju imbecila poput Lauca ili Nenada Bakica, koji s epidemiologijom nemaju nikakve veze.

 možda da počneš vjerovat zdravstvu i doktorima i njih je jedno tridesetak posto cijepljeno i cijepiče ih sve na silu ucjenom,a manje hdzovim velikim stručnjacima koje oni plačaju i govore što im kažu,i dijete si mogu jednom zeznut ali više ne puši istu foru ali ima i dosta naivaca koji će puno puta popušit

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 15:43 (zelja55).
8 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
ludizao kaže...
Zechina kaže...
ludizao kaže...

Postojeća cjepiva navodno pružaju smanjenu zaštitu za nove mutacije virusa. Ako virus ostane, kako će se to riješiti? Cjepivo s nuspojavama koje će možda štititi sve lošije nije naročita preporuka, jer se i oni koji su se mislili cijepiti mogu početi predomišljati.
Znate li nekoga tko je umro nakon cijepljenja ili zbog tromboze ostao unesrećen? Čuo sam priče iz treće ruke i iako su to ljudi od povjerenja, treća ruka nije isto što i prva.

Sve što si naveo je rubno ili neistinito.

 Što je neistinito? Ljudima su umrli roditelji i to odmah nakon cijepljenja. Oboje roditelja. Ušli su u lošu statistiku i u redu. Nitko ne kaže da je to prosjek, ali ne možeš reći ni da se nije dogodilo. Netko takav će pričati okolo o svojoj lošoj sreći i onima koji ih poznaju neće biti svejedno. 

 

Gle, reagirao sam pretpostavkom da si normalan: NEMOJ PO STABLU MJERITI ŠUMU.
Da, netko umre, shit happens, idemo dalje.
Je li veća tragedija da ti umru stari roditelji ili da ti umru djeca, polako razmisli.

Umrli bi i ovako i onako, ne možeš uvijek kriviti nešto, u ovom slučaju cjepljenje, zbog KOINCIDENCIJE.

 

Ako stvarno vjeruješ u navedeno ("Ljudima su umrli roditelji i to odmah nakon cijepljenja. Oboje roditelja."), DAJ PODATKE JAVNO ILI ŠUTI!

Misliš li da medjii ne bi od tog napravili senzaciju i prvorazredni spektakl da je to istina????
I to se drastično kosi s onim što si (jako oprezno), naveo:

Čuo sam priče iz treće ruke

ZAEBI PRIČE IZ "TREĆE RUKE""!  To NIJE društvena odgovornost već dijametralno suprotno - društvena neodgovornost (širenje panike)!
Imam ja realnih priča i problema s time, imaš ljude koji imaju urođene probleme s krvi, ne smiju se cijepiti i sad su de facto građani drugog reda.... ali ne širim whataboutism i cherry picking zbog tog, jer su to rijetki petki.

Pamet u glavu, skepsa  je zdrava ali u normalnoj količini.

p.s. naveo sam "rubno ili neistinito". Ti si to pročitao kao a priori "neistinito". To govori o tebi, razmisli o tome.

 
6 5 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Mar kaže...

 

Kakaš too much.

 

"Poznanica ..." sereš bezz. Navlačiš, odn. indirektno pripisuješ pomrle od epidemije - da im je lažno pripisan uzrok smrti Covid-19.
NIKAD nisam čuo da je nekome uzrok tromboze - korona od prije 3 mjeseca, GLOBALNO, i 99% ljudi će se složiti s time. Ne da kakaš već sereš i to teže.

 

"Nisam anti vaxer, ALI ..."

 

- čim kreneš sa "ali" shebo si se. 

 

(ALI...) "nema šanse da se cijepim sa sadašnjim cjepivima jer slabo djeluju, ne jamče nikakvu zaštitu i opet za nekoliko mjeseci neće imati efekt. "

- Cijepi se 3 put ako za tebe genijalca "cjepiva slabo djeluju". 70-98% efikasnost je za tebe slabo djelovanje LOL?

 

- "ne jamče nikakvu zaštitu" LOL ni od tvoje gluposti, koju sai upakirao u šatro prtistojan tekst (nism antivaxer ali).

- "opet za par mjeseci neće imati nikakav efekt" - Nostradamuse, da prestaneš gatati?

Jedini potencijalan način da cjepiva nemaju "nikakav" (ok, smanjeni, sereš) efekt (i to pazsad u par mjeseci!!!!) je zbog ekstra mutacija ,koje se dešavaju upravo zbog antivaxera poput tebe, gdje kod necijepljene populacije virus prebrzo mutira! Dtugim riječima, mudruješ a u stvari si neodgovorni seronja i tražiš ovdje prihvaćanje za vlastiti kukavičluk.

ONO, zaboravio si spomenuti "ključni argument" - "eksperimentalna i neprovjerena cjepiva

Džabe to što se cjepilo 2 MILIJARDE LJUDI i što se, in vivo a ne in vitro, bar 8 MJESECI (nakon mjeseca testiranja po labovma) izvelo nikad viđeno testiranje u tom obimu i nuspojava nema (osim rijetkih iznimaka) a cjepivo - djeluje. Eksperiment, buraz!

 

Neeee, krivi su stupidni stožer, dišpet (! dišpet kome, vlastitoj sigurnosti?) itd pa se genijalci neće cjepit.

Opravdanje ti je stupidno i jadno.

Valjda jedino točno što si napisao (i ne mijenja apsolutno ništa) jest:

komunikacije službenim kanalima su katastrofalne i kontradiktorne i ne pomažu niti malo.

(^fixao sam ti gram. pogreške)

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 17:33 (Zechina).
10 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Opravdana sumnja? Koja opravdana sumnja? Daj podatke. Daj istraživanja a ne tvoje opravdane sumnje.
Klasična antivax propaganda.
Nadglednik dina
Moj PC  
2 7 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
ludizao kaže...

 

Ne mjeriš šumu po stablu?
Službeno 8+K, realno preko 10000 ljudi je umrlo od korone samo u Hr u 1-2 godine. Još bar trećina će imati dugotrajne posljedice (rupe u plućima, syebani bubrezi i sl + ono što još ne znamo).
I ti sad meni spominješ "iz treće ruke" (znači navodno) kakjo je nekome netko nešto dvoje staraca umrlo, i to baš nakon cjepljenja????
PROČITAJ TO PAR PUTA NA GLAS DA VIDIŠ KAKO TO GLUPO ZVUČI.

I onda sam sebe uvjeri da po stablu ne mjeriš šumu!

4 milijuna ljudi pomrlo direktno of korone u svijetu, ali ti vjeruješ onom rekla kazala "...jer cjepivo" (i ljudi gušteri, čipovi i globalna vlada) ????
2 milijarde cijepljenih, preko 3,5 milijarde cijepljenja, ali "ljudi masovno umiru nakon cijepljenja"??? LOL
Jer ti deseci tisuća mrtvih i njihove obitelji su, u stvari dio globalne zavjere?

@ novi sojevi virusa i cjepiva... odgovorih kolegi gore: Nemojte se cjepiti i imat ćete nove, mutirane sojeve virusa - simple as that.
Ne može nikako cjepivo iskorijeniti ljudsku glupost.

 

 

e, da , stožer je kriv i zato se samoubijte da im napakostite, dolje adeze!

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 17:34 (Zechina).
 
6 7 hvala 0
5 godina
online
Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih ključn

Ova korona cjepiva mogu pomoći starijim i bolesnim ali nemaju niti blizu učinkovitost "klasičnih" cjepiva niti će iskorijeniti koronu.

Nije to ni poanta. Gripu nismo iskorijenili, ali vise ne umiremo od nje kao pocetkom 20. st. jer je drustvo napredovalo kao kolektiv i imas nesto sto te stiti od nj. 

 

Što se dogodilo s gripom ovu sezonu? Zašto nije bilo oboljelih?

 

Bilo je dosta tekstova na tu temu, samo nijedan na Pernarovom profilu. SARS-COV-2 je visestruko zarazniji od sezonske gripe, tako da mjere koje suzbijaju zarazniju bolest (distanciranje, maske, sprecavanje javnih okupljanja), vidi vraga, djeluju i na manje zarazne bolesti. 

Ako mjere i maske funkcioniraju protiv gripe, zašto ne funkcioniraju protiv korone?

 

Zato jer je koronavirus zarazniji. Osnove logike. A => B ne povlaci B => A. 

 

 

Cijepljeni opet mogu dobiti covid, biti prenosioci, umrijeti, za 6mj će opet trebati ići na docijepljivanje, moraju opet poštivati sve mjere kao i drugi, a postoje i dva najvažnija razloga: Prvi je da ti nitko ne jamči da neće biti ozbiljnih nuspojava ili down the line nuspojava, a drugi je dišpet, odnosno da ljudi ne vole kad im drugi govore što MORAJU napraviti jer to uzrokuje kontra efekt.

 

Odakle uopce poceti lol. Misli ti sta hoces. Slazem se s tobom kao i sa hrpom pametnih ljudi koje znam, a koji su skepticni prema cjepivu: cijela kampanja oko cjepiva izgleda kao da je ispala iz neke propagande/uvoda u fasizam. Cijepljenje bi trebalo biti opcionalno jer se jos ne znaju dugovorne posljedice i jer je sklopljeno u jako kratkom roku. Ali stvari koje iznosis ovdje jednostavno nisu tocne, provjeri si malo na netu

 

 
3 0 hvala 3
7 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
ludizao kaže...

Za boldano ti je išla prijava.

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Evo ovo je iz 2017:
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/rekordna-smrtnost-brojke-zaprepastile-i-strucnjake-preminulo-vise-hrvata-nego-u-ijednom-mjesecu-otkad-imamo-svoju-drzavu-5786511

Tada nitko nije radio lockdown, širio paniku i iz dana u dan objavljivao statistiku zaraženih. Danas svi koji umru kriva je korona ...

Just sayin ...
King in the castle, king in the castle ...
 
6 0 hvala 2
4 godine
neaktivan
offline
Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih ključn

Umbrella corporation :) 

 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
tjodalv kaže...
Evo ovo je iz 2017:
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/rekordna-smrtnost-brojke-zaprepastile-i-strucnjake-preminulo-vise-hrvata-nego-u-ijednom-mjesecu-otkad-imamo-svoju-drzavu-5786511

Tada nitko nije radio lockdown, širio paniku i iz dana u dan objavljivao statistiku zaraženih. Danas svi koji umru kriva je korona ...

Just sayin ...

 
Da, samo te godine je bila žešća epidemija gripe, slijedeće godine je opet bilo dosta manje.
Ta famozna 2017. je npr bila glavni argument "alterima" u Italiji da se "dokaže da Covid  ne postoji".

16 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Zechina kaže...
tjodalv kaže...
Evo ovo je iz 2017:
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/rekordna-smrtnost-brojke-zaprepastile-i-strucnjake-preminulo-vise-hrvata-nego-u-ijednom-mjesecu-otkad-imamo-svoju-drzavu-5786511

Tada nitko nije radio lockdown, širio paniku i iz dana u dan objavljivao statistiku zaraženih. Danas svi koji umru kriva je korona ...

Just sayin ...

 
Da, samo te godine je bila žešća epidemija gripe, slijedeće godine je opet bilo dosta manje.
Ta famozna 2017. je npr bila glavni argument "alterima" u Italiji da se "dokaže da Covid  ne postoji".

Ma nitko ne govori da Covid ne postoji. Ja ti govorim da je taj mjesec, sječanj 2017. umrlo preko 6000 ljudi i osim tih par članaka to je bilo to o izvještavanju. U dvije godine, znači 2020. i 2021. od covida je umrlo nešto preko 8000 (a brojali su umrle od ovog i od onog jedino je bilo bitno da imaš virus u sebi ...) ljudi svi rade paniku, zatvaraj sve, nosi maske. Ljudima kojima zaista treba medicinska pomoć nije dostupna jer su vlade i mediji stvorili tu Covid histeriju. Znači uoči razliku, ne govorim ja da virus ne postoji, nego da je histerija nepotrebna i da je sve preuveličavanje.

 

A ova cijepiva su smijeh. Netko okreće veliku lovu na tome. To su igre velikih, meni trenutno nedokučive ...

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 21:01 (tjodalv).
11 godina
protjeran
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Entry Point kaže...
Opravdana sumnja? Koja opravdana sumnja? Daj podatke. Daj istraživanja a ne tvoje opravdane sumnje.
Klasična antivax propaganda.

 baš suprotno obična vaxerska politika,daj podatke istraživanja da nije štetno,a podatke o problemima i nuspojavama cjepiva imaš na američkim službenim stranicama za prijavu tog

7 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
zelja55 kaže...
Entry Point kaže...
Opravdana sumnja? Koja opravdana sumnja? Daj podatke. Daj istraživanja a ne tvoje opravdane sumnje.
Klasična antivax propaganda.

 baš suprotno obična vaxerska politika,daj podatke istraživanja da nije štetno,a podatke o problemima i nuspojavama cjepiva imaš na američkim službenim stranicama za prijavu tog

 apsolutno nikada nećeš dobiti podatke da nešto nije štetno, jer je sve štetno od disanja i prekomjernog uzimanja vode do atomske bombe, ono što možeš odvagati za pojedinu supstancu je cost to benefit, dakle veći je benefit da se cijepiš nego da se ne cijepiš ukoliko nemaš medicinskih kontraindikacija

11 godina
protjeran
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Louis Pluto kaže...
zelja55 kaže...
Entry Point kaže...
Opravdana sumnja? Koja opravdana sumnja? Daj podatke. Daj istraživanja a ne tvoje opravdane sumnje.
Klasična antivax propaganda.

 baš suprotno obična vaxerska politika,daj podatke istraživanja da nije štetno,a podatke o problemima i nuspojavama cjepiva imaš na američkim službenim stranicama za prijavu tog

 apsolutno nikada nećeš dobiti podatke da nešto nije štetno, jer je sve štetno od disanja i prekomjernog uzimanja vode do atomske bombe, ono što možeš odvagati za pojedinu supstancu je cost to benefit, dakle veći je benefit da se cijepiš nego da se ne cijepiš ukoliko nemaš medicinskih kontraindikacija

 u potpunosti se slažem s tobom,nisam rizična skupina i ne želim i nadam se da će ostat na dobrovoljnoj bazi ali ako nebude isto ču tražit naćin da se izvrdam od tog na ovaj ili onaj način,mada koliko vidim cilj je sve pocijepit i one koje netreba (barem za djecu i mlade tako tvrde trenutno) i vjerojatno ćemo biti nekako ucijenjeni,najvjerojatnije sa poslom 

7 godina
offline
Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih ključn

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Evo ja osobno se nisam cijepio jer sam zaključio da su trenutna cjepiva sve manje učinkovita i sa sve više nuspojava te čekam nešto konkretno poput ovog indijskog cjepiva.
2 godine
offline
Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih ključn

Ni vrhunski UFc borac Khamzat Chimaev (26 god) nije bio u "rizičnoj" skupini pa je imao teške simptome i jedva se izvukao od Covida..

 

https://www.mmafighting.com/2021/4/20/22394089/khamzat-chimaev-blames-himself-for-aggravating-covid-19-symptoms-looking-to-smash-in-august

 

i ovo je zanimljivo;

 

https://hns-cff.hr/news/22236/post-covid-sindrom-opasna-nepoznanica-koja-traje-tjednima/

@Hoggy Tko hoce neka se cijepi, tko nece ne mora al 30.06 mjere prestaju pa vi birajte.
 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Keso kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Mislim da bi trebalo više razmišljati o edukaciji ljudi, u tome da počnu vjerovati doktorima (??!), a da manje vjeruju laprdanju imbecila

U tome i jest ključan problem - kod nas su službene informacije na televiziji davali ljudi koji su nastupali kao POLITIČARI a ne liječnici. Pa je tako naglo nestao covid i otvorile se granice sa BIH kad su bili politčki izbori. I virus nekako ZNA da ne smije ulaziti u crkvu pa tamo eto ne vrijede pravila koja vrijede recimo za dućane. Nakon toga se čude zašto im ljudi ne vjeruju. Pa ne znam tko bi normalan vjerovao informacijama koje se prilagođavaju dnevno-političkim potrebama? Da su to znanstvene metode, postavili bi pravila odmah na početku, kad se radi što, i to neovisno o tome je li prostorija crkvena ili dućan, virus to ne zna razlikovati. I zato mislim da su loše i neprofesionalne službene informacije najveći krivac i uzročnik stvaranja NEPOVJERENJA ljudi u cjepivo. Možete čestitati dežurnim laprdalima koji su prilagođavali informacije o koroni po političkom ključu - postigli su cilj - nepovjerenje ljudi.

 Ma, to je to - voda je postala premutna i preduboka puno prije cijepljenja.

 Neodaziv na cijepljenje je samo refleksija drustva i njegovog nepovjerenja prema vlastima...

Truth in engineering.
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
vkmarko kaže...
Evo ja osobno se nisam cijepio jer sam zaključio da su trenutna cjepiva sve manje učinkovita i sa sve više nuspojava te čekam nešto konkretno poput ovog indijskog cjepiva.

 

ti si zaključio ... eto, pretpostavljam informirao se na internetu i gledao razne statistike te izvlačio nekakve informacije iz njih. Inače, probaj zaključiti i ovo; svako cjepivo (moderna, pfizer, astrazeneka, johnson, sputnjik, ono kinesko) štiti protiv smrti i teških oblika zaraze više od 90%. Bez obzira na manju učinkovitost, jer zapravo nije bitno da li si se ili ne zarazio, nego hoćeš li tu zarazu dočekati s laganim šmrcanjem iz nosa ili s respiratorom u ustima.

 

Svako cjepivo je učinkovito, i učinkovito daleko, daleko više nego primjerice obično cjepivo za gripu. 

 

 

Ne shvaćam, a ovo je valjda više pitanje za psihologe/sociologe zašto ljudi ne vjeruju doktorima i struci?! Ako ti doktor kaže ovo i ono onda ga jebote poslušaj, i ne traži "alternativu" na internetu.

16 godina
offline
Re: Novo "toplo cjepivo" učinkovito protiv svih kl
Kaži Hrvatima (da ne proširujem dalje) drž’te se gelendera, provalija je duboka - oni ti odgovaraju - gelender je prevara, provalija je izmišljotina. Ne bi ja to nazvao dišpetom…

4. 8. mi je termin za 2. dozu Astre i baš mi je drago da jesenski/post-turistički val mogu dočekati spremniji.
Moj PC  
3 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice