Novim oblikom komunikacije iz svemira će do Zemlje

poruka: 8
|
čitano: 3.708
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novim oblikom komunikacije iz svemira će do Zemlje".
3 godine
neaktivan
offline
Novim oblikom komunikacije iz svemira će do Zemlje

Prva logična pitanja koja se nameću

 

Kako prisluškivati, ometati, zajebati, lasersku komunikaciju? 

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novim oblikom komunikacije iz svemira će do Ze
ccc2002 kaže...

Prva logična pitanja koja se nameću

 

Kako prisluškivati, ometati, zajebati, lasersku komunikaciju? 

 Je, to su ozbiljni problemi koji se moraju pažljivo rješavati. Pa ne misli valjda tamo neka NASA da čuva podatke samo za sebe.

dolazim odmah - Godot
6 godina
offline
Re: Novim oblikom komunikacije iz svemira će do Ze
Zar nebi bilo bolje da koncesiju za komunikaciju ustupe Hrvatskoj Pošti.. Brzina... Efikasnost... Kvaliteta... Cijena i gratis žuti papirić

Ili da Tisak postavi jedan kiosk na Marsu... pa da tako šaljemo pakete
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Novim oblikom komunikacije iz svemira će do Ze
Čitam baš o ovoj tehnologiji,

Drugo logično pitanje, može li se ta tehnologija koristiti komercijalno, ground to ground (za veće udaljenosti) , odgovor: pa i ne baš. (osim ako je jako vedro, i koriste se releji, na svakih par kilometara)


I tehnologija uopće nije "novi oblik komunikacije" , optičke komunikacije postoje bar 1000 god.
A laserske optičke komunikacije postoje od kad je lasera.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 9:48 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novim oblikom komunikacije iz svemira će do Zemlje

u budućnoći iz laserskih pušaka nećemo pucati, nego slati informacije u mrskog neprijatelja (bakrene legure za full metal jacket su prespore). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Novim oblikom komunikacije iz svemira će do Ze

Ajar , skoro pa sam siguran da će netko prije ili poslije pronaći jeftini način napada na veliku daljinu na tvoj živčani sustav i tako te npr utopiti ili izazvati moždani udar šaljući lažna očitanja tvom "procesoru" .... Tako napadač može biti i na drugoj planeti...
12 godina
offline
Re: Novim oblikom komunikacije iz svemira će do Ze
Zvuči zanimljivo, ali ne mogu vjerovati da su u stanju postići potrebnu preziznost na tolikoj udaljenosti. Za satelite u orbiti da, ali za međuplanetarnu komunikaciju sam vrlo skeptičan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Novim oblikom komunikacije iz svemira će do Ze
To su riješili pitaj boga kako,

I neće uopće to testirati nego, utjecaj atmosfere na lasersku komunikaciju i space to earth mogućnosti.

Tehnologija je vrlo zavisna o vremenskim uvjetima.

Rezon je ovaj: Ako stavimo ground station na vrlo visoku planinu sa povoljnim vremenskim uvjetima, možda uspije.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 7:56 (ccc2002).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice