Novi Winamp je na pomolu

poruka: 60
|
čitano: 15.296
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi Winamp je na pomolu".
13 godina
neaktivan
offline
Novi Winamp je na pomolu

Winamp ali iskljucivo 2.5 verzija je i dalje na mom kompu i biti ce do daljnjeg,sve novijeg od tog je sporo pogotovo sto se tice samog otvaranja programa,sto me oduvijek smetalo

joolkator
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
uss kaže...

Eh, stari dobri Winamp 2.XX je i na Pentiumu 1 radio super. Sjećam se da mi je trebala cijela vječnost da rip-am audio CD u mp3 na Pentiumu 233MHz. AIMP3 mi je odličan ali iz nekog razloga mi nije legao kao stari Winamp.

Nismo nikada ripali CD-e preko Winampa, barem ja i većina nismo. Tu je i dalje neprikosnoveni EAC.

Uhh inače puno nostalgije je ovdje :-D 

14 godina
offline
Novi Winamp je na pomolu

Naravno da nismo ripali preko Winampa nego CDEx, mada sam nekada to radio i preko lame plugina u Winampu. Winamp je imao dobar plugin za LighShow. Sjećam se da sam izradio sa LPT kablom i 8 LEDica pa one se pale u ritmu muzike. Dobra stara vremena 

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
gavranpero kaže...
* * *

 Kako nema, šta je sa Aimpom ? Šta znači moderno sučelje ?

Njemu je trebao EQ kao što ga je imao Winamp, mislim.. ili sam ti nešto drugo htio reći.. sorry.
 

agramTango kaže...

stari winamp je dobio nogu kad je trosio 30% procesor, a Foobar2000 5%, i od onda sam vjeran Foobaru

2.91 je posljednji pravi  Winamp... (*) ...

Krunoo7 kaže...
agramTango kaže...

stari winamp je dobio nogu kad je trosio 30% procesor, a Foobar2000 5%, i od onda sam vjeran Foobaru

Ja na Pentiumu 4 nisam imao ni blizu toliku potrošnju, ko zna kakvu si viruščugu ti skinuo.

... (*) ... A onda je došao Winamp verzije 5 koji je sa modernim skinom bacao Pentium !!! na 700 MHz na koljenja i to baš radi tog skina.
Dakle nije nikakav virus bio u pitanju.
 

Santana kaže...

kakav winamp... foobar je prava stvar :)

Da bio je dobra zamjena osim jedne mane: A to je da si imao sve one EQ morao si prvo instalirati Winamp. Još uvijek koristim Full bas and Trable.

To je Foobaru bila jedina mana, ali nakon Winamp inst. pa Foobar inst. i tek onda si moga deinst. Winamp da ostanu svi oni EQ.
 

pravi_covijek kaže...
* * *

 Da si ljubitelj muzike imao bi FLAC ili barem PCM.

Ma tko je RIP-ao muziku u .FLAC (Monkey Audo i njih stotine) tada kada se pržilo na Verbatim CD-u.

Moja sreća da sam sve ripao u max kvaliteti 360 kbps bez Joint Sterea.. tako da sada imam ne zna ni sam koliko TB muzike, puno toga se ne može više naći (sva ex-yu muzika).

I sva sreća da sam koristio zlatne Verbatim sa Taiyo Yuden premazom (bio je program koji je otkrivoa koja marka ima koji premaz).

Sad muziku čuvam na onim M-BD diskovima od 50 GB. Rok trajanja: 1,9 milijardi godina :-D

16 godina
offline
Novi Winamp je na pomolu

Aimp ima identični vibe koji je imao i Winamp. Čak ima za skinuti isti skin kao winamp.

Omiljeni gaming žanrovi: simulacije vozila i RPG
 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
BlueMax kaže...
4TB flaca

 Ja skoro na 1tb od kad sam si uzeo novi audio setup, winamp za flacove amen, ostali playeri su katastrofa em funkcionalnoscu em izgledom, za nepovjerovati!

14 godina
offline
Novi Winamp je na pomolu

winamp mi je previše svemirski.

fan sam wmp-a još od xp-a i one amoeba virtualizacije koja me hipnotizirala, razapnite me. 

namučio sam se da kolekciji mp3-ca posložim tagove, covere i sve info-e. 

onda sam baš sve, jedan dan - obrisao. postalo je nepotrebno, bezvrijedno. izgubilo je čak i sentimentalnu vrijednost. 

sad gledam da i sve filmove u 720p proglasim smećem, a 4000 komada je bila muka posložiti titlove. lakše engleski bilo naučiti. 

 

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
all_or_nothing kaže...

winamp mi je previše svemirski.

fan sam wmp-a još od xp-a i one amoeba virtualizacije koja me hipnotizirala, razapnite me. 

namučio sam se da kolekciji mp3-ca posložim tagove, covere i sve info-e. 

onda sam baš sve, jedan dan - obrisao. postalo je nepotrebno, bezvrijedno. izgubilo je čak i sentimentalnu vrijednost. 

sad gledam da i sve filmove u 720p proglasim smećem, a 4000 komada je bila muka posložiti titlove. lakše engleski bilo naučiti. 

 

 

 Upravo tako, to je nekada bilo zanimljivo i fora "skupljati" i skladištiti kada nije sve bilo toliko dostupno. Danas je to kod većine stvari potpuno besmisleno. Prvo zato što je manje-više sav taj sadržaj dostupan u par klikova, drugo zato što tehnologija toliko brzo napreduje da dok složiš svoju 720p kolekciju standard postaje već 4k, a na vrata kuca 8k. I što onda? Obrisati sve pa nanovo? Ili živjeti sa spoznajom da imaš nešto što uvijek možeš pogledati/poslušati u boljoj kvaliteti.

 

I s igricama je postalo slično, uzeo sam hrpu toga za PS4 Pro, nisam još trećinu odigrao i sada kad je izašao PS5 sve to izlazi ponovno u većoj kvaliteti, bolji framerate... i sad se pitam kojeg smisla ima ovo što sam pokupovao.  

12 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
Boris grozni kaže...
BlueMax kaže...
4TB flaca

 Ja skoro na 1tb od kad sam si uzeo novi audio setup, winamp za flacove amen, ostali playeri su katastrofa em funkcionalnoscu em izgledom, za nepovjerovati!

 Foobar 2000 - kome se da zajebavati (meni je to gušt) složiš ga sa svim funkcionalnostima koje ti trebaju i ničim što ti ne treba, a izgled možeš postaviti kago god hoćeš. Od ogromnog broja skinova i setupa koje možeš downloadati do izrade vlastitog. Uz sve to po zauzeću procesora i memorije ni jedan player se ne može mjeriti s njim.

 

 

3 godine
offline
Novi Winamp je na pomolu

Krenuo naci neki skin, bome evo proslo vec 10+min nazivcirao se ko isus, idem googlat "how to" čim sam vidio video od 6min kako treba instalirati jedan obicni skin otisao instantno na unninstal smece od programa s user interfaceom iz 91!

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
Korny1603987 kaže...

Aimp ima identični vibe koji je imao i Winamp. Čak ima za skinuti isti skin kao winamp.

 Je ali samo stara verzija, recimo AIMP2 2.51 iz ne tako bliske 2008 godine fučkaj ga sad.To je zadnja kompletna verzija, nakon toga nema više raznih opcija i posebno ovo podebljano.

 

- Audio Converter

 

- Sound Recorder

 

- ripa mjuzu ako mu daš LAME šmajser

 

- Audio Library spajanje sa glavnim prozorom, fotka kao primjer

 

 

 

Nove AIMP verzije ili najnovija to je šipak, i bogme sam psoval kad su izbacili ovo podebljano.Ali fučkaš nove verzije, stara varijanta normalno radi na Windows 10/Windows 11 pa nema frke.Ja i dalje koristim staro, dakle ne popravljaj ako nije pokvareno ili baci novo smeče na otpad.Stari dizajn je puno bolji, a promjene samo da bi nekaj iz dosade mjenjali to nek objese mačku na rep.

 

Eto ako neko hoče skinut i koristit, stari Ajmpaš+koš skinova i pomalo uputa nek se nađe ako zatreba.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1QmKVyH0nHysImgvhl7JSdVToHqpCFZlE?usp=sharing

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
Boris grozni kaže...

Krenuo naci neki skin, bome evo proslo vec 10+min nazivcirao se ko isus, idem googlat "how to" čim sam vidio video od 6min kako treba instalirati jedan obicni skin otisao instantno na unninstal smece od programa s user interfaceom iz 91!

 Foobar je player kojeg sam slažeš. To sam već napisao. Ako nemaš živaca, vremena ili znanja za to onda to nije player za tebe. Ako potrošiš tih 6 minuta života na taj video znat ćeš kako se instaliraju svi skinovi, ne samo jedan. 10+ minuta i naživcirao si se? Ja svoj skin slažem evo već 10+ godina i uživam u tome. Ako tražiš nešto dobro, a ne opterećuje računalo, da može baratati svim audio i video formatima i da uz to lijepo izgleda out of the box, onda Pot Player.

 

Evo uguglao sam "how to copy paste". Video je dug 5 minuta. Da odustanem?

9 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
Envy kaže...
gavranpero kaže...
* * *

 Kako nema, šta je sa Aimpom ? Šta znači moderno sučelje ?

Njemu je trebao EQ kao što ga je imao Winamp, mislim.. ili sam ti nešto drugo htio reći.. sorry.
 

agramTango kaže...

stari winamp je dobio nogu kad je trosio 30% procesor, a Foobar2000 5%, i od onda sam vjeran Foobaru

2.91 je posljednji pravi  Winamp... (*) ...

Krunoo7 kaže...
agramTango kaže...

stari winamp je dobio nogu kad je trosio 30% procesor, a Foobar2000 5%, i od onda sam vjeran Foobaru

Ja na Pentiumu 4 nisam imao ni blizu toliku potrošnju, ko zna kakvu si viruščugu ti skinuo.

... (*) ... A onda je došao Winamp verzije 5 koji je sa modernim skinom bacao Pentium !!! na 700 MHz na koljenja i to baš radi tog skina.
Dakle nije nikakav virus bio u pitanju.
 

Santana kaže...

kakav winamp... foobar je prava stvar :)

Da bio je dobra zamjena osim jedne mane: A to je da si imao sve one EQ morao si prvo instalirati Winamp. Još uvijek koristim Full bas and Trable.

To je Foobaru bila jedina mana, ali nakon Winamp inst. pa Foobar inst. i tek onda si moga deinst. Winamp da ostanu svi oni EQ.
 

pravi_covijek kaže...
* * *

 Da si ljubitelj muzike imao bi FLAC ili barem PCM.

Ma tko je RIP-ao muziku u .FLAC (Monkey Audo i njih stotine) tada kada se pržilo na Verbatim CD-u.

Moja sreća da sam sve ripao u max kvaliteti 360 kbps bez Joint Sterea.. tako da sada imam ne zna ni sam koliko TB muzike, puno toga se ne može više naći (sva ex-yu muzika).

I sva sreća da sam koristio zlatne Verbatim sa Taiyo Yuden premazom (bio je program koji je otkrivoa koja marka ima koji premaz).

Sad muziku čuvam na onim M-BD diskovima od 50 GB. Rok trajanja: 1,9 milijardi godina :-D

 I ja sam na pocetku na CD-e/DVDeve kopirao muziku. Ali nisu prezivjeli najbolje, pogotovo zlatni Traxdata.

 

 

15 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
pravi_covijek kaže...
Envy kaže...
* * *

 I ja sam na pocetku na CD-e/DVDeve kopirao muziku. Ali nisu prezivjeli najbolje, pogotovo zlatni Traxdata.

 

 

Imama par, pa moram probati kako su čitljivi sada. Princo je bio smeće nad smećem. Ali ja sam na vrijeme sa CD-ova na DVD-ove i od prije par godina BD-diskove.

Evo jedne slike tražeći Photoshop neku noć:

  

9 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
Envy kaže...
pravi_covijek kaže...
Envy kaže...
* * *

 I ja sam na pocetku na CD-e/DVDeve kopirao muziku. Ali nisu prezivjeli najbolje, pogotovo zlatni Traxdata.

 

 

Imama par, pa moram probati kako su čitljivi sada. Princo je bio smeće nad smećem. Ali ja sam na vrijeme sa CD-ova na DVD-ove i od prije par godina BD-diskove.

Evo jedne slike tražeći Photoshop neku noć:

  

 Hehe nostaligija. Ali Vanna, nadam se da nije tvoj CD 

15 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
pravi_covijek kaže...

* * *

  

 Hehe nostaligija. Ali Vanna, nadam se da nije tvoj CD 

Trenutno se ne mogu sjetiti tko je ona, ali orginal CD je, pa ne bi bilo loše da se sjetim što je ta pjevala.

Postavio sam taj CD eto onako... da vidim tko će to prvi komentarisati. Ti si trenutno "pokusni kunić" 

12 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
Envy kaže...
pravi_covijek kaže...

* * *

  

 Hehe nostaligija. Ali Vanna, nadam se da nije tvoj CD 

Trenutno se ne mogu sjetiti tko je ona, ali orginal CD je, pa ne bi bilo loše da se sjetim što je ta pjevala.

Postavio sam taj CD eto onako... da vidim tko će to prvi komentarisati. Ti si trenutno "pokusni kunić" 

 Htio sam i ja jučer komentirati kud baš Vanna, ali sam bio samo u prolazu pa mi se niej pisalo. 
Ma sad se samo izvlačiš, mogu se kladit da znaš sve riječi njenih pjesama, sigurno ispod tog cd-a stoji i Jelena Rozga   

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
15 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
pravi_covijek kaže...
Envy kaže...
pravi_covijek kaže...
Envy kaže...
* * *

 I ja sam na pocetku na CD-e/DVDeve kopirao muziku. Ali nisu prezivjeli najbolje, pogotovo zlatni Traxdata.

 

 

Imama par, pa moram probati kako su čitljivi sada. Princo je bio smeće nad smećem. Ali ja sam na vrijeme sa CD-ova na DVD-ove i od prije par godina BD-diskove.

Evo jedne slike tražeći Photoshop neku noć:

  

 Hehe nostaligija. Ali Vanna, nadam se da nije tvoj CD 

 

Dud kaže...
Envy kaže...
pravi_covijek kaže...

* * *

  

 Hehe nostaligija. Ali Vanna, nadam se da nije tvoj CD 

Trenutno se ne mogu sjetiti tko je ona, ali orginal CD je, pa ne bi bilo loše da se sjetim što je ta pjevala.

Postavio sam taj CD eto onako... da vidim tko će to prvi komentarisati. Ti si trenutno "pokusni kunić" 

 Htio sam i ja jučer komentirati kud baš Vanna, ali sam bio samo u prolazu pa mi se niej pisalo. 
Ma sad se samo izvlačiš, mogu se kladit da znaš sve riječi njenih pjesama, sigurno ispod tog cd-a stoji i Jelena Rozga   

 

Ne mogu da skontam odakle mi njen CD niti tko je ona. Ovako kroz maglu moguće da je od rodice.
Eli evo pustio sam ga Track 15 - Ja ću budna sanjati (Vanna & Gibonni).

Plavi neki premaz (nije orginal CD) evo nikakvih krčanja ili sl.. i muzika je far away od smeća zvanog YouTube. I to na Logitechu Z-5500 razliku gluh čuje.

BTW: za vašu radost. Kliknuo sam čuveno slovo J (Jump) u Winampu i ukucajo Rozga - ima sve.

Dok pišem ovaj Post ova Vanna mi probi mozak.. ide ovo napolje pokvarit će mi BluRay Snimač 

PS: Ali ima lijep glas.. samo nešto ne štima. 

12 godina
neaktivan
offline
Novi Winamp je na pomolu

Pa dobro nije Vanna toliko loša, prema Rozgi je pop diva. 

Žena ima solidan vokal i zna pjevati, a sad kakve su pjesme je druga stvar.

Not my cup of tea, ali eto čisto da se zna.

 

Što nema više postanja bez imena i prezimena? 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
mzopg kaže...

.

 

Što nema više postanja bez imena i prezimena? 

 Nisu ni zucnuli o ovome na portalu. Moze vise informacija Miro ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
pravi_covijek kaže...
mzopg kaže...

.

 

Što nema više postanja bez imena i prezimena? 

 Nisu ni zucnuli o ovome na portalu. Moze vise informacija Miro ?

 Uskladili su nas šutke. 

15 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
mzopg kaže...

Pa dobro nije Vanna toliko loša, prema Rozgi je pop diva. * * *

Žena ima solidan vokal i zna pjevati, a sad kakve su pjesme je druga stvar.

Not my cup of tea, ali eto čisto da se zna.

 

* * *

Pa to sam i htio komentarisati, vokal je top, ali fali hit neki. Džaba ti glas ako nemaš hita, možeš samo tuđe pjesme pjevati.
Ali me iznenadio CD da radi kako treba.
Mislim da se zove CD-R Indetifier program koji detektuje i premaz i koji je CD u pitanju. Skinut ću EAC sutra ili.. ma tek u nedelju da ne lažem, da rippam ovaj CD i da vidim u onim postotcima koliko će biti precizan.

BTW: Pustio bi Vannu da pjeva ali iskreno nervira! Blago nervira. A zvuk je Crystal Clear!
 

pravi_covijek kaže...
mzopg kaže...

.

 

Što nema više postanja bez imena i prezimena? 

 Nisu ni zucnuli o ovome na portalu. Moze vise informacija Miro ?


Možda ima veze sa nagradnom igrom (mada sam ove godine dobo dvije majice i punjač) ili GDPR-om. 

16 godina
moderator
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
pravi_covijek kaže...
mzopg kaže...

.

 

Što nema više postanja bez imena i prezimena? 

 Nisu ni zucnuli o ovome na portalu. Moze vise informacija Miro ?

 

mzopg kaže...
pravi_covijek kaže...
mzopg kaže...

.

 

Što nema više postanja bez imena i prezimena? 

 Nisu ni zucnuli o ovome na portalu. Moze vise informacija Miro ?

 Uskladili su nas šutke. 

 Dok se vi bavite prženjem MP3-ica na CD-e, svašta se događa u svijetu, pa i u Hrvatskoj...

 

Između ostalog je stupio na snagu Zakon o elektroničkim medijima, zbog kojeg su nadopunjena i pravila foruma u kojima se nalaze odgovori na vaša pitanja:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx

...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
Miro kaže...
pravi_covijek kaže...
mzopg kaže...

.

 

Što nema više postanja bez imena i prezimena? 

 Nisu ni zucnuli o ovome na portalu. Moze vise informacija Miro ?

 

mzopg kaže...
pravi_covijek kaže...
mzopg kaže...

.

 

Što nema više postanja bez imena i prezimena? 

 Nisu ni zucnuli o ovome na portalu. Moze vise informacija Miro ?

 Uskladili su nas šutke. 

 Dok se vi bavite prženjem MP3-ica na CD-e, svašta se događa u svijetu, pa i u Hrvatskoj...

 

Između ostalog je stupio na snagu Zakon o elektroničkim medijima, zbog kojeg su nadopunjena i pravila foruma u kojima se nalaze odgovori na vaša pitanja:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx

 Puno mi je to teksta, treba to dati kolegi iHushu da malo "optimizira". 

 

eh da se vratiti u doba mp3-ica i cd-a, ovaj put bi bio puno pametniji. 

16 godina
offline
Novi Winamp je na pomolu

Gospodine Miro, nemojte vaćati Europu, nemojte vaćati svijet. U našoj balkanskoj državi je možda vrijeme za određene nove pravce i reforme, ali zapad ovdje nema smisla, niti poslovni, niti pravni, niti ideološki.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
BlueMax kaže...

 Foobar 2000 - kome se da zajebavati (meni je to gušt) složiš ga sa svim funkcionalnostima koje ti trebaju i ničim što ti ne treba, a izgled možeš postaviti kago god hoćeš. Od ogromnog broja skinova i setupa koje možeš downloadati do izrade vlastitog. Uz sve to po zauzeću procesora i memorije ni jedan player se ne može mjeriti s njim. 

Koristim ga tamo negdje od... kajaznam, 2003? Ono što je mene prebacilo na foobar2000 jest to što je tada među rijetkima podržavao gapless playback, a winamp je to mogao samo kroz MAD plugin, a nekaj se desilo u nekom trenutku sa winampom i MAD pluginom, nije radilo zajedno, pa sam odustao... mislim da je to bilo negdje kad je Winamp prešao u v3. Kad sam skužio što sve foobar2000 može, konfigurirao sam ga i s njim radim praktički sve - prekodiravam glazbu, tagiram, imam library, radim abx testiranja, podržava replaygain, što god mi treba.

Što se izgleda tiče, preferiram KISS pristup, bez kerefeka, bez gluposti, glazbu slušam ušima a ne očima, kad pustim pjesmu, player ide u tray i ne gledam ga.

2.1 TB and going... :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
13 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu

Zašto se ne bi smjelo pržiti MP3, ako posjedujem original audio CD? Zbog čega onda postoje i proizvode se radio uređaji za automobile i razni HiFi sustavi koji nude mogućnost reprodukcije MP3-ca?

 

15 godina
offline
Re: Novi Winamp je na pomolu
David87 kaže...

Zašto se ne bi smjelo pržiti MP3, ako posjedujem original audio CD? Zbog čega onda postoje i proizvode se radio uređaji za automobile i razni HiFi sustavi koji nude mogućnost reprodukcije MP3-ca?

 

 -smiješ.

-ne smiješ: distribuirati-umnažati za prodaju, modificirati itd..

-plaćaš zamp, plaćaš namet na medije, imaš pravo.. a pojedine zemlje čak navode i broj kopija (iz vremena cd-a...) recimo do 7-9, iznad čega je umnažanje-distribucija, kao i za količinu droge..

-već desetljeće nema takvih starih ograničenja, digitalizacija-globalizacija-interenet, pa tako više nema originalnog cd-audia koji je bio obavezan diđejima, kao i ms-win s hologramom.. tj sad kupnju win plaćaš key-licencu a dl radiš sam, nema medija.. kao što i streamservisi za glazbu-ostalo eliminiraju medij, nema više vhs-kaseta pa ni dvd-videa.. nestalo (kao originalni medij koji je služio kao dokaz, vs fejk-piratu..).

-ne smiješ pribaviti na nezakonit način, tj tako da kršiš zakon, pa ako skidaš nešto torrentom tad si pirat, tj ako nisi ovlašteni distributer upravo si prekršio zakon.. tj možeš pribaviti samo iz legalnih izvora legalnim sredstvima, sve ostalo je nelegalno, hack-crack-pirat.. uključujući i yt-downloader (jer sam yt ne dozvoljava, nema save.. i time se zaobilazi zaštita=porvala).

-pošto svaki juzer može na bezbrojnim servisima doći do recimo glazbe, pošto običan juzer ne mora nikad nikome računom dokazivati kupnju, tad je juzer miran, može .. u 197država.. pod zampom, jednako, slušati-gledati radio-tv, sve dostupno, sve može snimati-reporducirati, za osobne potrebe, ne za distribuciju-pirateriju.

 

-dodatno, npr dvbt-prijemnici, fta+kodirano.. kao primjer konkretnje evotv s dodatnim komercijalnim programima..

-svi fta domaći kanali se mogu snimati, tj većina uređaja ima i PVR mogućnost snimanja.. ali, komercijalni kanali to onemogućuju, blokirano-zabranjeno. Mada juzer ima pravo, platio je zamp-namet i ima pravo snimiti za osobno korištenje sve.. prije covidkrize, pokušaj eu-jednakosti digitalnih građana, audiofilmski lobi je jači, ostaje po starom do daljnjeg, nema slobode-jednakosti, mada formalno imaš pravo snimati.. itd.

-svi operateri-distributeri takvih kanala rade isto, blokiraju snimanje, mada zakon to dozvoljava + juzer plaća pravo + plaća namet na medije upravo zato ima pravo snimiti.. tj ako mu se to pravo onemogući tad možemo tražiti ukidanje nameta na medije.. ili-ili.. i to znaju svi, sve države, operateri.. jedino što juzeri šute tj pokušali su u eu ali je zastalo do daljnjeg..

-pandan iz doba audio-cda.. juzer je mogao sudskim putem tražiti i dobiti uklanjanje zaštite koja ga onemogućava u pravu na kopiranje za osobne potrebe.. no nitko se s tim više ne nateže, 'zaboravljeno' jer je lobi jak. Dodatno, juzer ne smije zaobići-razbiti zaštitu ako ona postoji, jer bi tad napravio kazneno djelo.. i zato je sudska praksa (par presedana) takva da izdavać mora dati medij bez zaštite ako to korisnik zatraži.

.. zašto se to nije nikad poteglo kao pitanje za digitalizirane medje, online sevise.. stream? .. ili lokalne operatere? .. koji nude snimalicu uz naknadu, mada juzer već ima pvr mogućnost i plaća namet.. tj svi ostali imaju interes-novac, pa i država pdv .. pa je tad juzer mada ima pravo zakinut za to pravo, a nitko to ne traži dovoljno glasno, tj eu šuti.. a sami nećemo ništa napraviti, tj ni eu nije dovoljno jaka protiv takvih interesa, audiovizualna industrija, zabava, soft, današnji internet-biz.. trilijarde i tad je eu preslaba kao u svakom trgovačkom ratu s usa..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Novi Winamp je na pomolu

Evo malo nostalgije...

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Novi Winamp je na pomolu

Bump


Da, novi winamp je na pomolu, već godinama, evo samo štp nije. Na žalost dolazi uz bloat, komercijalu i još koješta, a nije lišen ni bugova, npr korupcija playliste.

 

Ali zato je tu spas za nostalgične gerijatričare poput mene: WACUP projekt koji kao core koristi zadnju klasičnu verziju Winampa 5.666
WACUP rješava postojeće bugove i nedostatke, a dodaje i još pokoji novi fičer

 

Koga zanima: https://getwacup.com/

Moj PC  
2 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice