Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kameru od

poruka: 12
|
čitano: 5.085
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kameru od".
15 godina
neaktivan
offline
Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kameru od

Jer sve više (bes)korisnika koristi kameru na telefonu za printanje plakata koje zatim lijepe po zgradama. Za pačje usne i slično.

 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kameru od

Korisnik ćim vidi manju cijenu, te službene specke, ide tamo gdje je "bolje".

Pitanje je kako to izgleda u praski na duže staze, pouzdanost, baterija, itd.

Ipak, osobno vjerujem u kvalitetu izrade.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kamer
Imam Samsung Galaxy S10e i Samsung Galaxy Tab S2. Sve, pogotovo to vrijedi za tablet koji je postariji, radi kao prvog dana. Uglavnom, tko hoće kupiti po sistemu "kupi i zaboravi", treba uzeti flegšip, možda i generaciju stariji. Tko hoće fensi svake 2 godine, taj kupuje Kineza i na kraju, kad sve zbroji, plati isto.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kamer
A serija je odlična. Ženi sam kupio A52 (zamijenili smo A70), i doslovno mi je žao ga ja nemam. Imam s20 5G i A52 mi je bolji, jer ima meni idealne dimenzije uz odličan ekran i fluidnost. Nemam neke posebne zamjerke na uređaj, tako da ću razmisliti o A53 sljedeće godine.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kameru od

 

108 mp, daj me nemoj.....

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kamer
Kinezi rade "flegšipove" također.
16 godina
offline
Re: Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kamer
BMT kaže...
Imam Samsung Galaxy S10e i Samsung Galaxy Tab S2. Sve, pogotovo to vrijedi za tablet koji je postariji, radi kao prvog dana. Uglavnom, tko hoće kupiti po sistemu "kupi i zaboravi", treba uzeti flegšip, možda i generaciju stariji. Tko hoće fensi svake 2 godine, taj kupuje Kineza i na kraju, kad sve zbroji, plati isto.

 Za prvi deo se slažem, ali imaš pogrešnu predstavu o Kinezima. Do pre godinu dana sam koristio Mi 5s (2016.). Za njega apsolutno stoji ono što si rekao za flagship uređaje. U svoje vreme high end SoC (SD821), kamera koje se nije morao sramiti ni u 2020. (tadašnji top of the line Sony senzor, kao na prvoj generaciji Pixela izašloj kad i 5s), odličan, iako za današnje pojmove malen ekran, izrada koja je izdržala godine upotrebe bez ikakve zaštite... i sve zajedno "paket" koji je uglavnm bilo ugodn kristiti sve vreme koje je proveo kod mene. U 2020. su počeli da ga pomalo izdaju baterija i 3GB RAM-a te sam ga prosledio mami kojoj se jako dopao, no dopao se i nekom džeparošu (verovatno mu je ličio na neki iPhone), pa je ukrao 4 godine starog Kineza.

 

On topic: Kamera je, u realnosti, 12MP (AFAIK, svi 108MP senzori zapravo koriste Nonacell tehnologiju, tj grupe od 9 foto ćelija zajedno daju jedan kompletan piksel) i bilo bi lepo da je članak to pomenuo, umesto da je ostao na senzacionalnih "108MP".

 

EDIT: Ispravka, ako se ne varam, postoji i "108MP" senzor sa quad-Bayer tehologijom, tj realnih 25MP (ne znam tačno čemu služi ona razlika između 4x25 i 108).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 10:45 (Ivan(4)).
16 godina
neaktivan
offline
Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kameru od

nakon 8g, danas potamani više od pola kineskih gulaša.

još da joj je sada napravit softverski update obrade slike... stisla bi se guza mnogima.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kamer
Ivan(4) kaže...

On topic: Kamera je, u realnosti, 12MP (AFAIK, svi 108MP senzori zapravo koriste Nonacell tehnologiju, tj grupe od 9 foto ćelija zajedno daju jedan kompletan piksel) i bilo bi lepo da je članak to pomenuo, umesto da je ostao na senzacionalnih "108MP".

 

 ovo bi trebao pročitati svatko tko se pita čemu toliki megapikseli na kamerama. ne, nije da okineš sliku od 108mpix i zalijepiš na nogometni teren, nego da se dobija slika od 5-12mpixa koja će biti neusporedivo bolja od slike slikane 12mpix senzorom, pogotovo na slabijem osvijetljenju. i usput, toliki pikseli služe i za digitalni zoom, kakav god da je.

a svi ostali koji imaju potrebu uspređivat mobitele sa dslrovima, promašili ste ceo futbal.

15 godina
offline
Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kameru od

pred ohoho vrijemena i BUG je pisao o tim megapikselima kao marketinškom triku koji nema veze s mozgom (kao i iskazivanje snage pojačala/zvučnika u rms w) pa raja i dalje nemilice nasjeda i plaća "zmijsko ulje" (na kojem se cijene i zidaju). no to je tako: za trgovce je najopasniji educiran kupac (kojih je zanemarivo malo ili čak i jest educiran no svejedno popuši marketingašima) jer odmah skuži navlakušu i ne da lovu. na svu njihovu sreću, 99% su panjevi (ne samo da ne znaju, nego i ne žele znati). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kamer
torrente kaže...

nakon 8g, danas potamani više od pola kineskih gulaša.

još da joj je sada napravit softverski update obrade slike... stisla bi se guza mnogima.

 Je l' ovo onaj momenat kada bezobrazna deca kažu "Ok, grandpa"? Taj telefon je pravio fotke koje su pre 8 godina štrčale u odnosu na konkurenciju (kao što je štrčalo i 1.5cm debljine u predelu tog kruga oko kamere). Za današnje pojmove, em taj senzor od 1/1.5" više nije neverovatno veliki za kameru u smartphoneu, čak ni u mid-range kategoriji, em mu fali poslednjih 8 godina tehnološkog razvoja. Ista primedba o 8 godina razvoja ide i za minijaturizovanu optiku.

 

Dodatno, kameri treba 6 sekundi da se pokrene i 3.5s između dva okidanja (ako se radi sa rezolucijom od 5MP, kod viših rezolucija je još sporiji). Ako bi neko i uspeo da portuje savremene algoritme za post-procesing, treba uzeti u obzir i da, osim što su savremeni mobilni CPU-ovi drastično brži, čak i oni za post processing koriste DSP-ove i drugi specijalizovani hardware koga na S4 nema, pa je teško proceniti koliko bi trajala obrada makar i jedne jedine fotografije. Moram priznati da zvuči kao zanimljiv eksperiment, no nimalo praktičan. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
3 godine
odjavljen
offline
Re: Novi će Samsung Galaxy A73 navodno imati kamer
torrente kaže...

nakon 8g, danas potamani više od pola kineskih gulaša.

još da joj je sada napravit softverski update obrade slike... stisla bi se guza mnogima.

 Windows sekta

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice