Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip

poruka: 22
|
čitano: 5.667
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip".
9 godina
offline
Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip

Yes, yes, yes, nooooooo...

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip

Mislim da je Musk spominjao da ce biti potrebno minimalno 50-60 testnih Starshipa, da bi se doslo do cilja... ljudi uopce ne razmiju koliko je ovo nevjerojatno tesko za izvesti. 

 

Sto vise gledam Starship i sva ta silna testiranja i probleme, sve vise sumnjam da cemo tako skoro doci do Marsa i imati svoju bazu tamo. 

 

Jedno je spustiti Starship na zemlju nakon leta od 10km, a sasvim nesto drugo spustiti ga na Mars nakon par mjeseci putovanja i pobrinuti se da sve i jedan motor radi kako spada, da sve i jedan senzor i dalje funkcionira i da ne dodje do neke sitne greske prilikom slijetanja...

 

Kao sto bi Sheldon rekao: Oh gravity, thou art a heartless bitch!

 

 
11 1 hvala 0
14 godina
offline
Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip

sve ovo što je dosada Musk napravio, i Teslu i sve ostalo...sve mu je bio samo paravan u svrsi ispunjenja glavnog cilja: da razbija džinovske svemirske brodove

Moj PC  
12 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz
Ne kontam ovom musku kad nesto se pokvari, zapali, ubije nekoga svi mediji objave kako je to sve bilo uspješno i da je planirano da tako bude. Dok npr. Kod NASE il' neke druge kompanije se desi slivna situacija svi objave kako je test lose izveden i kako je nekoliko milijardi progutao plamen
 
2 11 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz

bolji marketing, bolje iskoristavanje socijalnih mreza, a ne skodi da je njegova firma privatna pa potkozeni mogu zaradit pinkicu ulaganjem u njega.. 

16 godina
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz
=XFX=PlayHard kaže...

Mislim da je Musk spominjao da ce biti potrebno minimalno 50-60 testnih Starshipa, da bi se doslo do cilja... ljudi uopce ne razmiju koliko je ovo nevjerojatno tesko za izvesti. 

 

Sto vise gledam Starship i sva ta silna testiranja i probleme, sve vise sumnjam da cemo tako skoro doci do Marsa i imati svoju bazu tamo. 

 

Jedno je spustiti Starship na zemlju nakon leta od 10km, a sasvim nesto drugo spustiti ga na Mars nakon par mjeseci putovanja i pobrinuti se da sve i jedan motor radi kako spada, da sve i jedan senzor i dalje funkcionira i da ne dodje do neke sitne greske prilikom slijetanja...

 

Kao sto bi Sheldon rekao: Oh gravity, thou art a heartless bitch!

 

vidi samo kako je curiosity poslan na mars

ok, danas imamo drukciju i bolju tehologiju ali i 1000x vece zahtjeve - ljude..

 

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Curiosity%27s_Seven_Minutes_of_Terror.ogv

 

toplinski stit koristi atmosferu za zracno kocenje, tada se otvara najveci hipersonicni padobran ikad napravljen za dodatno kocenje, sa otvaranjem padobrana se izbacuje heat shield.

malo kasnije izbacuje se i padobran, pale se rakete, leti se bocno da se ne zapne u padajuci padobran.

tada, da bi se izbjeglo pretjerano dizanje prasine na samom slijetanju rover se izbacio na nacin da visi 6 metara dugim sajlama, za to vrijeme sonda lebdi iznad rovera, i nakon spustanja je leti u stranu da se ne crasha u sam rover.

jos je bolja cinjenica da hrpa tih sustava nikad nije testirana u kombinaciji u kojoj su koristeni kod slijetanja, jer jednostavno nije bilo nacina biti uvjeta na zemlji za tako nesto..

mislim da ce uspjesno slijetanje ljudi na mars biti nevjerojatan tehnoloski pothvat..

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
10 godina
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz
Jako lijepo .. kupite i platite masno kartu za put oko mjeseca, vratite se kući na zemlju i imate vremena taman mahnuti nekome prije no što otprdite sa ovog svijeta .. :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz
W2000 kaže...
Jako lijepo .. kupite i platite masno kartu za put oko mjeseca, vratite se kući na zemlju i imate vremena taman mahnuti nekome prije no što otprdite sa ovog svijeta .. :)

 Ovo su testne rakete, majstore. Neće nitko na put u njima.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
6 godina
neaktivan
offline
Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip

Znači, tek nam predstavljaju tehnologiju na nivou saonica pogonjenih psima, bezveze. We now have the technology to bring E.T. home. We already have the means to travel among the stars, but these technologies are locked up in black projects and it would take an Act of God to ever get them out to benefit humanity. Anything you can imagine, we already know how to do. (g.1993.). 

 
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz
Skoruga kaže...
Ne kontam ovom musku kad nesto se pokvari, zapali, ubije nekoga svi mediji objave kako je to sve bilo uspješno i da je planirano da tako bude. Dok npr. Kod NASE il' neke druge kompanije se desi slivna situacija svi objave kako je test lose izveden i kako je nekoliko milijardi progutao plamen

Kaj mislis kolko je raketa ''otislo u PM'' prije nego je prva poletila prema mjesecu? Kod ovakvih testiranja i neuspjeh je informacija da znas kaj sljedeci put napravit bolje. Bolje je nekad sutit nego se ovako isproljevat.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
5 godina
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz
SimeKZ kaže...
Skoruga kaže...
Ne kontam ovom musku kad nesto se pokvari, zapali, ubije nekoga svi mediji objave kako je to sve bilo uspješno i da je planirano da tako bude. Dok npr. Kod NASE il' neke druge kompanije se desi slivna situacija svi objave kako je test lose izveden i kako je nekoliko milijardi progutao plamen

Kaj mislis kolko je raketa ''otislo u PM'' prije nego je prva poletila prema mjesecu? Kod ovakvih testiranja i neuspjeh je informacija da znas kaj sljedeci put napravit bolje. Bolje je nekad sutit nego se ovako isproljevat.

 A trebali bi i pročitat cijeli članak, pa vidit da piše kako su ovim testom dobili gomilu novih podataka i sve to će se koristit za buduće testove. Šta ćeš kad ljudi ne znaju čitat...

 

Live long and prosper.
11 godina
offline
Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip

A što će drugo reći, nego da je "još bolje što je ovako ispalo", to se zove pranje imidža. Naravno da su dobili brdo podataka, ali je li bio cilj razbiti raketu o tlo?! Nekad i bude takav cilj, ali se tad to najavi i zna se točno svrha takvog testa, ova dva "sletanja" su bila fail i ne pravimo se slijepi pored zdravih očiju.

 

Sviđa mi se kako Musk troši svoje ( i državne pare), pored toga što razvija svoje stavlja pritisak na sve ostale da se priberu i počnu ozbiljnije raditi, ali nemojte da padamo na jeftine PR fore, bar ne na ovom forumu.

 

Inače, zna se točnio koliko je raketa eksplodiralo prilikom trke ka mjesecu, i sovjetima i američanima. Nije ih bilo stotine.

Moj PC  
2 7 hvala 0
4 godine
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz
Zauzet nadimak kaže...

Inače, zna se točnio koliko je raketa eksplodiralo prilikom trke ka mjesecu, i sovjetima i američanima. Nije ih bilo stotine.

 A tu informaciju znas iz prve ruke? Ili mozda ne? hmmm 

11 godina
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz

Priznajem, pretjerao sam sa "točno", ali vjerujem da je do danas isplivalo što je imalo za isplivati.

 

Tu čak više mislim na sovjetsku stranu, jer su 90-ih otkrivane i veće tajne za šaku dolara nego neuspjela lansiranja.

Katastrofa kad je poginuo Nedelin i par desetina inženjera otkrivena je još za vrijeme SSSR-a.

4 godine
offline
Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip

Mislim da je situacija "identicna" s malim odstupanjem, samo danas pomocu interneta, medija, youtube-a i svega sve informacije su nam brze i lakse dostupne

 

Tesko da je onda Pero iz sela isao setat i pricat kako je Amerima ili Rusima pala raketa. Osim ako nije poginulo 20 ljudi pa vec ljude zanima

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip

najveći uspjeh je uspješno neuspjeh predstaviti kao uspjeh. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz
=XFX=PlayHard kaže...

 

 Jedno je spustiti Starship na zemlju nakon leta od 10km, a sasvim nesto drugo spustiti ga na Mars

Interesantan video o spuštanju na mjesec...

 

gMOON 1.625 m/s2 VS gEARTH 9.81 m/s2

 

3:00 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 16:58 (BDS).
16 godina
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz
slitinabakra kaže...
Zauzet nadimak kaže...

Inače, zna se točnio koliko je raketa eksplodiralo prilikom trke ka mjesecu, i sovjetima i američanima. Nije ih bilo stotine.

 A tu informaciju znas iz prve ruke? Ili mozda ne? hmmm 

Pise na netu. 

 

Chronology of the Moon Race (russianspaceweb.com)

Project Mercury - Wikipedia

List of missions to the Moon - Wikipedia

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
14 godina
neaktivan
offline
Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip

Kad sam vidio ovaj pokušaj slijetanja, imao sam osjećaj da je počelo neko novo doba, bez obzira što "nije bilo uspješno" (bilo je 90%). To mi je popravilo dan.

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz
Musk, Balon Musk.
And his StarShit.
Pis on ju :P
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Novi prototip Starshipa uspješno testiran, uz prip

Doći će dan kada će Starship postati ono što treba biti. Elonova zasluga je u tome što je konačno pokrenuo razvoj. Za ovako nešto NASA bi trebala mali milijun godina i nakon 3. pokušaja bi možda odustala. Znači, Elonov neuspjeh je samo etapa prema uspjehu. Na kraju krajeva, i sam Elon je rekao da će možda trebati i 20 Starshipova koji će biti žrtvovani da se konačno postigne uspjeh. Gledano u tom svjetlu, ovo je ipak uspjeh, makar djelomičan, zbog gomile podataka koje je dobio i koji će pomoći u daljnjem razvoju. 

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice