Novi pogonski sustav omogućit će letove brzinama d

poruka: 6
|
čitano: 2.852
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi pogonski sustav omogućit će letove brzinama d".
12 godina
neaktivan
offline
Novi pogonski sustav omogućit će letove brzinama d

Cijela ova grana strojarstva još toliko puno ima mjesta za napredak, svaki put se fasciniram.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 16:25 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Novi pogonski sustav omogućit će letove brzinama d

 Pa najveći je problem materijal koji bi izdržao velike temperature koje se javljaju prilikom velikih brzina. Današnji materijali ne mogu izdržati temperature koje se javljaju preko 7 maha.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi pogonski sustav omogućit će letove brzina

pa onda bi se ICBMovi raspali?

 

Space Shuttle?

 

Postoji način za sve..

 

inače SHuttle ti ulazi u atmosferu s  7,5 km/s to je cca 3-4 puta brže od Mach 7...

Ju je je? Je ju je!
4 godine
neaktivan
offline
Re: Novi pogonski sustav omogućit će letove brzina
To o čemu ti pišeš je ulazak u atmosferu iz svemira, i tad Šatl štite ploče, odnosno toplotni izolatori. To se ne može primjeniti na putničke avione iz više razloga. Tako da ćemo još dugo desetina godina biti na nižim brzinama...
6 godina
offline
Re: Novi pogonski sustav omogućit će letove brzina

Ali iskreno misliš da je samo to tebi palo na pamet i niti jednom od desetine znanstvenika koji su radili na tome ???

14 godina
offline
Novi pogonski sustav omogućit će letove brzinama d

ne vidim potrebu da se od new yorka do los angelesa komercijalnim letovima putuje samo 30 minuta. 

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice