Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u biolo

poruka: 12
|
čitano: 4.712
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u biolo".
15 godina
offline
Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u biolo

zanimljivo no to će biti iskoristivo tek kad i uređaji koji će iskorištavati ovu energiju budu koristili dovoljno malo energije da ovo ima smisla

 

Iako ako znamo da energija ne nestaje već samo prelazi iz jednog stanja u drugo, ovo bi značilo da ćemo dio svoje energije predavati ovakvom uređaju???

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u biolo

U formi steznika oko trbuha skida salo :) 

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u b
Matrix FTW!
6 godina
offline
Re: Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u b
Ajare spavaš li mirno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u biolo

sad cu majnat kripto besplatno

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u biolo

Džul (J) je jedinica za energiju, ne volt (V). To bi netko tko piše za tehnički portal trebao znati. I energija se ne može generirati, samo prikupiti.

 

Dakle, uređaj generira napon od 1 V na svaki cm² kože.  

42
 
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u biolo

Za procjenu koliko je ovo korisno trebali bismo znati kakvu snagu (u Watt-ima) energije to može proizvesti. Da su samo sirovi Volti važni, hodanje po sintetičkom tepihu i pražnjenje statičkog elektriciteta od kojih 30000V na radijatoru bi vjerojatno riješilo sve energetke potrebe čovječanstva. 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u b
Space Cadet kaže...

Za procjenu koliko je ovo korisno trebali bismo znati kakvu snagu (u Watt-ima) energije to može proizvesti. Da su samo sirovi Volti važni, hodanje po sintetičkom tepihu i pražnjenje statičkog elektriciteta od kojih 30000V na radijatoru bi vjerojatno riješilo sve energetke potrebe čovječanstva. 

Kakva je to snaga energije? Energija nema snagu, ima samo količinu, a količina energije u nekom vremenu je snaga. I nisu Watt-i nego vati. Watt je ime čovjeka, a jedinica za snagu je vat (hrvatski) ili watt (engleski).

 

Iako si, ako zanemarimo grešku u koracima, ispravno poentirao. 

42
8 godina
offline
Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u biolo

Pitanje je koliko vlada struje tj. mili ampera?

 

 

Postoji hrpa sličnih izuma npr. moguće se napajati iz otopine voda + sol

, ili na električnim rasvjetnim stupovima postaviti mikrofone koji buku pretvaraju u ele.energiju https://gensdecoeur.com/30074-green-noise-charger-converting-sound-wave-energy-to-e.html itd...

Uglavnom svi ti uređaji troši više nego što proizvodi - prokleti perpetuum mobile ne možeš prevariti.

 

Fora je što su napravili (da se bar ne treba sam napajati, pa ajde skupljaš mrvicu po mrvicu), ali generalno ništa od toga dok elektronika koju koristimo ne smanji potrošnju za barem jedan red veličine.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u biolo

eo, baš sam jučer morao kupiti nov paketić baterija (+2 gratis). kad će ovo više?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u b
Stavim to na leđa, spojim LEDicu i napon propadne 🤷‍♂️
Ruke su mu uvijek hladne, spremne za hlađenje piva 😁
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 8:35 (Caustic).
5 godina
offline
Re: Novi nosivi uređaj pretvara ljudsko tijelo u b

I meni samom je to "snaga energije" zazvučalo čudno, i još uvijek nisam sasvim siguran kao bih to pravilno formulirao. Ali da bi znao količinu energije koju iz nečeg dobiješ, trebaš u pravilu znati i vrijeme. Koliko vremena trebam za proizvesti 1 džul (po Vuku)? Mene zanima upravo to, koliko energije po jedinici vremena ta igračka proizvodi. Da li je uopće praktično primjenjiva ili za jednom napunit bateriju mobitela trebam 32 godine?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice