Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

poruka: 56
|
čitano: 11.040
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20".
11 godina
neaktivan
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

I onda u 2019-oj, za preko 20k kuna ne dobiješ SSD niti u najjačoj verziji.... jebeno

Moj PC  
25 1 hvala 0
6 godina
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

Lako za SSD, mislim da čak disk nije ni na 7200

 

+ što je sve zaljepljeno pa ne možeš ni zamijeniti ništa bez da se naje*eš a ako slučajno koristiš krivi adhesive pa ti otpadne ekran onda si na 100 čuda...

 

Nemam pojma šta ta firma više radi...

 

(a da se razumjemo, na njihovom sa ekosustavu :/ )

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
Je, mehanički disk, i to 5400rpm. Na kompu od 2300 dolara, u 2019! LOL
Moj PC  
21 1 hvala 0
15 godina
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

kapitalinjarski kretenlook. složi, brate, stroj najbolji što možeš odmah, bez ikakvih "nadoplata" (mami im nadoplatim), pa neka košta. kupac će se uvijek naći. 

 

Once a task is just begun,

never leave until it's done.

Be the labor great or small,

do it well or not at all.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 11:20 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
jozef kaže...
Je, mehanički disk, i to 5400rpm. Na kompu od 2300 dolara, u 2019! LOL

 

Appleov fusion drive je osjetno brži od samostalnog mehaničkog diska, naravno da nije brz kao SSD ali su dobro odradili da dobiješ i kapacitet i brzinu. SSD od 2TB je jako skup ali otprilike za iste novce ili nešto malo više dobiješ 512GB SSD umjesto 2TB fusion drive.

Meni je interesantno da u kompu od 2300$ ili u konfiguraciji od 1800$ čak, dobiješ LG-ev 5K display vrijednosti dobrano preko 1000$.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
5 godina
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

Fusion drive je brzi ali je to daleko od upotrebljivog u 2019.  Uz to treba napomenuti da su smanjili kapacitet (mismim od modela 2015.) ssd-a koji iznosi 24GB dok je prije bio 120GB + hdd. Sto napraviti sa 24GB ssd-a  koji jos uz to ima malu brzinu :) ?

Ocekivao sam najmanje novi dizajn i u pocetnom modelu minimalno 256GB ssd mada bi bilo korektno 512GB + 16GB ddr4. Tek u takvoj konfiguraciji imac moze raditi normalno uz nove cpu i gpu. Oni su jednostavno stavili nove cpu i gpu u model uz 2017 i to nazvali model 2019. sto je u najmanju ruku krajnje bezobrazno. Znaci ostaju vec poznati problemi sa pregrijavanjem i na kraju krepavanjem uz fleke po displayu.

 

Apple zivi na staroj slavi i lagano gubi cak i najvjernije korisnike. Uz svu silu novca mogli bi bez problema biti broj 1 ali eto oni to ne zele

 
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

ma svi su isti...

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

mac je prestao biti "br. 1" već kad je s power PC arhitekture prešao na intel. bili su i trebali ostati zatvoren i kvalitetan sustav dosljedno i stalno. vidi se i po tome što im s telefonima ide čist dobro. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

@Ajar

Motorola se nije mogla nositi s Intelom. To i jeste razlog zašto su prešli na Intel. Ne zaboravite da je John Sculley sam rekao da je njegova odluka da pređu na PowerPC bila velika greška. Možda Apple uskoro najavi nešto u vezi ARM arhitekture za Mac platformu. Možda...
Poboljšanje performansi novog iMac-a je sasvim razumljivo jer su dobili procesor nakon dvije godine, no pravo pitanje je koliko je novi Imac termalno efekasan i kakva pitanje u vezi buke. Ovdje mislim kod ozbiljnog rada, a ne otvaranja Safarija ili pisanja komentara na bug-ovom foruma npr. Koliko sam imao prilike vidjeti čitati i9-9900k je sklon višim temperaturama, a ta osobina nije poželjna ako je procesor u "kućištu" koje više odgovara laptopu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

Iskreno, Apple je već prije nekoliko godina izgubio svoju čar, te mislim da i nema baš puno smisla ostajati u tom ekosistemu (iPhone još donekle, ali Mac i ostalo - nikako). Iako mi je laptop dosta brz (pričamo o laptopu starom 10 godina, jedino što sam promjenio je HDD, stavio sam SSD i sad je puno brži) i sviđa mi se kvaliteta izrade, MagSafe i ostale stvari, niti jedan od novih modela mi nije privlačan. Mislim, ne možeš promjeniti ništa, a skuplji su do nivoa da jednostavno ne mogu niti sam sebi (kao njihov korisnik) opravdati kupovinu novih uređaja. 

 

Stvarno mi je žao, jer obožavam MacOS (čak sam i Mojave uspio stavit na laptop s Patcherom i radi ko urica) i mislim da je jedino to ostalo privlačno meni osobno. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
footballer kaže...

Iskreno, Apple je već prije nekoliko godina izgubio svoju čar, te mislim da i nema baš puno smisla ostajati u tom ekosistemu (iPhone još donekle, ali Mac i ostalo - nikako). Iako mi je laptop dosta brz (pričamo o laptopu starom 10 godina, jedino što sam promjenio je HDD, stavio sam SSD i sad je puno brži) i sviđa mi se kvaliteta izrade, MagSafe i ostale stvari, niti jedan od novih modela mi nije privlačan. Mislim, ne možeš promjeniti ništa, a skuplji su do nivoa da jednostavno ne mogu niti sam sebi (kao njihov korisnik) opravdati kupovinu novih uređaja. 

 

Stvarno mi je žao, jer obožavam MacOS (čak sam i Mojave uspio stavit na laptop s Patcherom i radi ko urica) i mislim da je jedino to ostalo privlačno meni osobno. 

 

Ja imam mbpro 2011, kupio ga za 500kn :) tip ga prodavao jer mu se napuhala baterija pa su mu u servisu rekli da je to "nepopravljivo" (nije se palio) - stavio ssd 512gb / 16GB rama / novu batt, bombončić <3

14 godina
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
Sheldon Cooper Ph.D kaže...
jozef kaže...
Je, mehanički disk, i to 5400rpm. Na kompu od 2300 dolara, u 2019! LOL

 

Appleov fusion drive je osjetno brži od samostalnog mehaničkog diska, naravno da nije brz kao SSD ali su dobro odradili da dobiješ i kapacitet i brzinu. SSD od 2TB je jako skup ali otprilike za iste novce ili nešto malo više dobiješ 512GB SSD umjesto 2TB fusion drive.

Meni je interesantno da u kompu od 2300$ ili u konfiguraciji od 1800$ čak, dobiješ LG-ev 5K display vrijednosti dobrano preko 1000$.

Taj LG 5k display kao rezervni dio možeš kupit za manje od $600 u maloprodaji, tako da ne znam odakle ti preko $1000. Apple ih ne bi ni ugrađivao da ih ne može jeftino dobit i zaradit na njima bar 3-4x. 
A M2 SSD od 1TB danas u maloprodaji nađeš za 150€. Što kupci plaćaju $2300 ako se SSD ne ugrađuje jer je "jako skup"?

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 12:56 (jozef).
12 godina
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
Sheldon Cooper Ph.D kaže...
jozef kaže...
Je, mehanički disk, i to 5400rpm. Na kompu od 2300 dolara, u 2019! LOL

 

Appleov fusion drive je osjetno brži od samostalnog mehaničkog diska, naravno da nije brz kao SSD ali su dobro odradili da dobiješ i kapacitet i brzinu. SSD od 2TB je jako skup ali otprilike za iste novce ili nešto malo više dobiješ 512GB SSD umjesto 2TB fusion drive.

Meni je interesantno da u kompu od 2300$ ili u konfiguraciji od 1800$ čak, dobiješ LG-ev 5K display vrijednosti dobrano preko 1000$.

 Jel ovo ozbiljan post ili zajebancija?

Prvo, ne postoji Appleov fusion drive. To što oni tuđoj tehnologiji daju Apple/fancy imena je nešto sasvim drugo. SSD je neizostavna komponenta modernog računala jer je osnovna komponenta koja utječe na brzinu u svakodnevnom radu. Hibridni diskovi imaju svoja velika ograničenja i u zapisu velikih datoteka ovaj HDD je čak sporiji od standardnog mehaničkog HDD-a.

Maloprodajna cijena Intelovog 2TB M2 SSD-a, s porezom, je 220$. Sad zamisli koliko Apple-a košta taj SSD. Onda od toga odbij cijenu ovog hibridnog i ispada da se Apple ciganči za 100kn i zbog toga dobivaš zastarjelu tehnologiju.

Odakle ti ideja o vrijednosti displaya preko 1000$? Iiyama taj isti panel ugrađuje u monitor (XB2779QQS-S1) koji (dakle cijeli monitor a ne samo panel) u maloprodaji košta 650€ (opet s porezom). A i toliko košta samo zato jer je van standarda i slabo se prodaje. I ta Iiyama na tom monitoru dobro zarađuje pa zamisli koliko panel stvarno košta. I to je u biti (uz OS koji nekome paše a nekome ne) jedino što vrijedi na ovom računalu.

 

i9 9900K kojem će se (kao što je slučaj i sa iMacom s 17 8700K) spuštati taktovi čim se malo zagrije, a to će se događati čim ga imalo opteretiš i biti sporiji od za 300$ sklepanog računala.

Jedina sreća u svemu je što će ovo kupovati ljudi kojima treba vizualno unaprijediti ured a najzahtjevnije što će se na njima raditi je face time, facebook ili POS blagajna.

 

14 godina
online
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

iMac 5k sa najjacim dostupnim hardwareom (Vega 48, 64GB 2666MHz RAM, i9 9990k, 2TB SSD) kosta $5,249 (bez dodatnog softwarea i periferije). Ovo sam slozio za 5 min: https://pcpartpicker.com/list/VczHyX  

Daleko jaca konfiguracija sa ~1300$ preostalo za monitor/monitore. Ne moze se bas reci da je isplativ Apple.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

@BlueMax

Da, a da ironija bude veća zadnja verzija MacOS "Mojave" nije ni predviđena da radi na HDD-u. Možda je Apple davno kupio višemilionsku količinu starih HDD i sada to prodaje dok ne isprazne zalihe (ili ispoštuju ugovor).

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

čitam komentare i zaključujem ništa vi ne razumijete, aj nema veze, zeleni ste, ali što ste uvjereni u ispravnost vlastitih razmišljanja.

Zabava...

vatrom
 
1 17 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
vatrom kaže...

čitam komentare i zaključujem ništa vi ne razumijete, aj nema veze, zeleni ste, ali što ste uvjereni u ispravnost vlastitih razmišljanja.

Zabava...

 Lijepo molim prosvjetljenje... molim te.

5 godina
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
Pridruzujem se molbama za prosvjetljenje...
14 godina
protjeran
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
vatrom kaže...

čitam komentare i zaključujem ništa vi ne razumijete, aj nema veze, zeleni ste, ali što ste uvjereni u ispravnost vlastitih razmišljanja.

Zabava...

Post ti je optimalan za skupljat TD-ove..

14 godina
neaktivan
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

Tko hoće kupit će ga tko neće neće ga kupit, nema tu previše rasprave, kao i sa iPhoneom, oni prodaju 80 i više mil premium uređaja po kvartalima ako se ne varam dok ostali prodaju svi skupa toliko premium uređaja kad se zbroji.

 
1 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
BlueMax kaže...

 

i9 9900K kojem će se (kao što je slučaj i sa iMacom s 17 8700K) spuštati taktovi čim se malo zagrije, a to će se događati čim ga imalo opteretiš i biti sporiji od za 300$ sklepanog računala.

Linus je uzasno zamjerio sto Surface Studio 2 ne pogoni i9 K procesor, iako ne znam zasto je tesko shvatiti da se u AIO i SFF racunalima ne moze upogoniti vrhunsko hladjenje. Taj procesor bio poskupio ionako skup uredjaj, dok se kod Studia 2 dobije odlican TS ekran i SSD za manju cijenu.

 

Nesto se cudno dogadja sa Appleom.

 

Kasne sa Services, iako vec 5-10 godina imaju super bazu korisnika, sad su ih objavili previse da bi jedan koirsnik koristio sve odjednom.

Kasnili su sa wireless punjenjem iako su gurali wireless slusalice, pa su ih prestigli i Samsung i Huawei po pitanju wireless punjenja, da bi jucer kompletno otkazali svoj QI punjac, sto je jako cudno jer sad uopce nemaju, niti planiraju svoj wireless punjac. Tako smo dosli do situacije da je Samsung postao skuplji po pitanju dodatne opreme. Mislim da je ovo prvi put od kad je Jobs ponovo dosao u kompaniju da su najavili bitniji proizvod, ali da je otkazan prije nego je dan u prodaju.

 

Keyboard na laptopima je i dalje smece, sad se i ispricavaju, sto je drastican zaokret od prijesnjih ismijavanja korisnika i tihih nadogradnji koje su ipak donekle ispravljale greske. Cak ih je i Apple interno glasilo - Verge - prozvalo zbog ovog. Morali su mjenjati ekrane u nekim modelima jer je kabelbio par milimetara prekratak, no da bi se zamjeio kabel - potrebno je unistiti cijeli ekran...

 

Nema vise onog suptilnog vrijednjanja inteligencije, kao sa 16GB i 128GB modelima ili kod kasnjenja bijele boje pa naplacivanja vise za istu, sad jednostavno daju prastaru tehnologiju bez ikakvog ustezanja. Ili stave ovo na stranicu:

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
wyks kaže...

 

Nesto se cudno dogadja sa Appleom.

 

Kasne sa Services, iako vec 5-10 godina imaju super bazu korisnika, sad su ih objavili previse da bi jedan koirsnik koristio sve odjednom.

Kasnili su sa wireless punjenjem iako su gurali wireless slusalice, pa su ih prestigli i Samsung i Huawei po pitanju wireless punjenja, da bi jucer kompletno otkazali svoj QI punjac, sto je jako cudno jer sad uopce nemaju, niti planiraju svoj wireless punjac. Tako smo dosli do situacije da je Samsung postao skuplji po pitanju dodatne opreme. Mislim da je ovo prvi put od kad je Jobs ponovo dosao u kompaniju da su najavili bitniji proizvod, ali da je otkazan prije nego je dan u prodaju.

 

Keyboard na laptopima je i dalje smece, sad se i ispricavaju, sto je drastican zaokret od prijesnjih ismijavanja korisnika i tihih nadogradnji koje su ipak donekle ispravljale greske. Cak ih je i Apple interno glasilo - Verge - prozvalo zbog ovog. Morali su mjenjati ekrane u nekim modelima jer je kabelbio par milimetara prekratak, no da bi se zamjeio kabel - potrebno je unistiti cijeli ekran...

 

Nema vise onog suptilnog vrijednjanja inteligencije, kao sa 16GB i 128GB modelima ili kod kasnjenja bijele boje pa naplacivanja vise za istu, sad jednostavno daju prastaru tehnologiju bez ikakvog ustezanja. Ili stave ovo na stranicu:

 

 Mislim da je problem u nedostatku ideje. Vrijeđanje inteligencije bilo je moguće dok su imali najbolje proizvode. Do iPhonea 5 imali su najbolji smartphone pa ako si želio najbolje morao si više platiti i istrpjeti malo vrijeđanja. Onda su izašli s tabletima, opet najskupljima i zdravom razumu uvredljivima ali i najboljima. Promijenili su način razmišljanja tržišta o laptopima (Sony s Vaio serijom je to pokušao ali nije bio dovoljno veliko ime) te su godinama imali najskuplje ali i najbolje laptope za prosječnog korisnika. AiO koncept nije njihov no s prvom LCD serijom su postigli wow efekt pa su ljudi na računala počeli gledati kao na ukras na stolu.... cijelo to vrijeme su kupce doslovno jebali u mozak ali s pokrićem.

 

Danas jednostavno nemaju proizvod kojeg kinez ne može napraviti bržim, boljim, lakšim, ljepšim...(cijenu na stranu) pa su pokušali ekskluzivnost postići isključivo cijenom a to prolazi samo kod onih najzadrtijih. Pad prodaje je nešto što im se prvi put događa i očito je da im nikakav oblik hardwarea više nije u fokusu te da će rast, bez kojeg ne mogu opstati, pokušati tražiti u uslugama. Mislim da ni tu nisu startali dobro jer ulaze u područja u kojima već postoji zasićenost tržišta a ne nude ništa novo. Ako gledam usluge koje ja koristim, MaxTV, Netflix, Playstation +, Microsoft cloud, Zaba bankarstvo, Diners, Steam, Deezer.... jedino što me može navesti na promjenu providera je niža cijena. Jesu li oni spremni ući u takav rat? Vjerujem da nisu. 

15 godina
online
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
BlueMax kaže...
Mislim da je problem u nedostatku ideje.

 Bio sam procitao negdje u "prvom Apple proizvodu bez Jobsovih smjernica", i koliko god mi je tada ta premis bila apsurdna, vidi se da je do nedavno Apple zbilja imao strategiju dok je danas nema. Dizajn iPhonea 4 je gurao kompaniju godinama, ali je i bio postojan godinama, danas je iPhone odvratan relikt sestomjesecnog notch trenda. Ono sto je apsurdno je da su sami postavili trend, ali ih je u samo 9 mjeseci taj trend i doveo do pada prodaje.

 

 

BlueMax kaže...
Mislim da je problem u nedostatku ideje. Vrijeđanje inteligencije bilo je moguće dok su imali najbolje proizvode. Do iPhonea 5 imali su najbolji smartphone pa ako si želio najbolje morao si više platiti i istrpjeti malo vrijeđanja. Onda su izašli s tabletima, opet najskupljima i zdravom razumu uvredljivima ali i najboljima. Promijenili su način razmišljanja tržišta o laptopima (Sony s Vaio serijom je to pokušao ali nije bio dovoljno veliko ime) te su godinama imali najskuplje ali i najbolje laptope za prosječnog korisnika. AiO koncept nije njihov no s prvom LCD serijom su postigli wow efekt pa su ljudi na računala počeli gledati kao na ukras na stolu.... cijelo to vrijeme su kupce doslovno jebali u mozak ali s pokrićem.

Slazem se.

 

Prije je Macbook form factorom i performansama bio prvi izbor mnogima kojima su dinemzije i izgled bile jednako bitni faktor kao i performanse. Danas imam vise upita za ZenBook i Surface, pa cak i Acer Swift i Huawei donose mnogo, Swift je uzasno jeftin, dok je Huawei Matebook sasvim solidan laptop. Apple je oe krenuo u svoj trend ultratankih laptopa, a opeti ih je taj trend doveo u probleme - uzasne, najgore tipkovnice na laptopu ikad, lutrija sa dobvanjem ekrana kojeg ce u mjesec dana unistiti hinge, te taj thermlthrotlling. Kako imamo i servis, to se drugim proizvodjacima jednostavno ne dogadja, pogotovo ne u XPS i ZenBook Pro cijenovnom rangu.

 

iMac je uvijek bio na glasu kao odlican izbor za dizajnere, no nakon sto mi je kroz ruke proslo 60-ak ne-najskupljih verzija, mogu sa sigurnoscu reci da osoba koja predlozi ne-najskuplji iMac za dizajn - vjerojatno je prodavac Applea. Od pojave SSDa i jeftinijih 4K monitora, iMac je u odnosu na cijenom isti PC spor, spor i spor, samo sto sad nema vise prednosti nesto boljeg ekrana u klasi. Surface Studio tu bolje glumi Apple od Applea - kompromisno racunalo koje danas donosi upravo gimmicke koje su nekada Appleu priskrbile tu titulu designer racunala.

 

Treba se zapitati o sposobnstima dizajenra koji pored najboljeg i najpristupacnijeg ne-Wacom TS ekrana uzme jos ogranicenije racunalo. iMac Pro je posebno promasen proizvod, kojeg su vjerojatno kupili dionicari firme.

 

BlueMax kaže...
Danas jednostavno nemaju proizvod kojeg kinez ne može napraviti bržim, boljim, lakšim, ljepšim...(cijenu na stranu) pa su pokušali ekskluzivnost postići isključivo cijenom a to prolazi samo kod onih najzadrtijih.

Trend. Trend je uzasno bitan faktor. Zato se MS okrenuo servisima davno prije i zato je ubio svoje mobilne ogranke. Trend se mjenja, vendor lock-in i servisi ne mjenjaju se preko noci.

 

I djeca su bitna. Danas se ljudi ne sjecaju ludnice oko RAZR mobitela, pa ce tako proci i iPhone ludnica, jer djeca moraju imati svoj trend - razlicit od prijasnjeg, dok iPhone nije Gucci da moze periodicki mjenjati trendovski komad odjece. Pokleknuli su pred svim kineskim izazovima - od povecanja ekrana, do povecanja razlicitih modela - danas imaju - koliko - 30ak? proizvoda u prodaji?

 

BlueMax kaže...
Mislim da ni tu nisu startali dobro jer ulaze u područja u kojima već postoji zasićenost tržišta a ne nude ništa novo. Ako gledam usluge koje ja koristim, MaxTV, Netflix, Playstation +, Microsoft cloud, Zaba bankarstvo, Diners, Steam, Deezer.... jedino što me može navesti na promjenu providera je niža cijena. Jesu li oni spremni ući u takav rat? Vjerujem da nisu. 

Zakasnili su da dugurocno najisplativije trziste - tamo gdje su AWS i Azure vec uzeli kompletno trziste. Services koje su predstavili su opet trendovski i ovise u sadasnjosti, nitko se za njih ne veze godinama i desetljecima - kao sto MS uspjesno gura Azure, ili po meni dugorocno najbitniji dogadjaj u ITu - prenamjena Windows OS-a u service. Apple jednostavno nema tako cvrstu strategiju, od koje korisnici ne mogu odustati samo tako.

 

Propustili su i kupiti Spotify za jeftino, jer sad moraju konkurirati svojim serviceom, sto opet smanjuje broj korisnika. Ovo mi je poseban promasaj u Apple politici, jer je apsurdno da nisu iskoristili iPod bazu korisnika. Upravo ih je i iPod spasio - da nije bilo ugovora sa diskografskim kucama, Jobs ne bi uspio revitalizirati kompaniju tj. ne bi imao platformu na kojoj je i nastao iPhone. I onda propuste napraviti service od toga...

 

Daleko od toga da njima lose ide, ali pad opcinjenosti iPhoneom i iPadom je bio ocekivan, malo koji hype traje vise od 1 desetljeca (teen glazba), a kako u medjuvremenu nisu sami stvorili bullet-proof strategiju sa services, ne znam kako misle odrzati projeve u slijedecem desetljecu - desetljecu novih klinaca i novih mladih kreatora koji vise ne kreiraju na Macu.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
neaktivan
offline
Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika iz 20

Jesu li ovo one mašine što je gotovo nemoguće servisirati/nadograđivati? Zbog opasnosti pucanja displaya.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
Novi iMac - ništa posebno i samo čekam kad počnu problemi sa zagrijavanjem na Core i9.
Ono sto je moj odabir je kupnja rabljenog, moze se dobiti relativno povoljno u odnosu na cijenu novoga. 2012-e sam kupio povoljno rabljeni model 2009 i radi još uvijek kao urica, stavio sam mu SSD i uz vrhunski desktop imam i vanjski monitor za MBP.
Gledao sam nekoliko all-in-one rješenja ali iMac je koplje ispred. Surface sam isprobao samo i dućanu ali iskreno nije me impresionirao, a skuplji je
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i

Zasto bi itko kupio AiO racunalo u 2019?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
1student kaže...

@BlueMax

Da, a da ironija bude veća zadnja verzija MacOS "Mojave" nije ni predviđena da radi na HDD-u. Možda je Apple davno kupio višemilionsku količinu starih HDD i sada to prodaje dok ne isprazne zalihe (ili ispoštuju ugovor).

 Haha tocno to. APFS moze zeznut Fusion.

15 godina
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
andrijam kaže...

Jesu li ovo one mašine što je gotovo nemoguće servisirati/nadograđivati? Zbog opasnosti pucanja displaya.

 Doma ne. U servisu da. Imas alat s kojim se slidea display gore i onda je vecina jednostavna.

 

Najzajebaniji popravak je stand i tiltanje.

14 godina
protjeran
offline
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i
wyks kaže...

Zasto bi itko kupio AiO racunalo u 2019?

Ne kontam, puno je modernije imat ekran i kutiju ili sta?

15 godina
online
Re: Novi iMac 5K je osjetno bolji od prethodnika i

Sto je "modernije"?

 

Fusion drive? Plastika na Lenovu? Zalemljene komponente? Neadekvatno hladjenje?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice