Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurirati

poruka: 13
|
čitano: 6.827
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurirati ".
16 godina
offline
Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurirati

 

Znači, recimo - leteći android :D :D

 

Ne znam baš... bolje mi zvuči leteći iphone, pa makar više koštao ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurirati

zanimljivo je kako je murphy, autor legendarnog univerzalnog svemirskog zakona, bio zrakoplovni (vojni) inženjer. pa ti leti u tome. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurirati

znaci ako dode do problema sa softwareom avion ce pasti i to je to..... komedija

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurir
xcat kaže...

Ne znam baš... bolje mi zvuči leteći iphone, pa makar više koštao ;)

 dok se ne sjete ukinuti priključak za gorivo 

10 godina
offline
Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurirati

"nastale na principu digitalnog inženjerstva, agilnog razvoja softvera i otvorene arhitekture" - nije ni cudo da ce im softver biti najveci problem :)

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurirati

 

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurirati

We're sorry the software update on your device has failed and the device is no longer flying.

Please call our technical support at 1-800-YOUAREFUCKED for assistance during our working hours 9 am - 5 pm, weekends and holidays excluded.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurirati

Što bi uopće moglo poći po zlu? Po Murphyu sve bi moglo poći po zlu ("Anything that can go wrong will go wrong.").

 

Tako u budućnosti npr. kineski haker može srušiti/onespsobiti cijelu eskadrilu/zrakoplovstvo Američke Hegemonije u milisekudi sa par linija koda.

 

 

Svaka čas!

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurirati

 

Ljudi se ovdje sprdaju, al ima nas koji volimo pročitati ovakve vijesti.

 

Volio bi više znati i o tome softveru. Kako, što se radi, kako se razvija, kaj je drugačije od uobičajnog načina izrade softvera, itd.

To bi bio zanimljiv i vrlo dobar autorski članak.

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurirati

Zar nitko ne čita što piše?

"Ideja im je, kaže, razdvojiti avioniku od softvera za kontrolu misije. Odvajanjem funkcija upravljanja samim zrakoplovom od softvera za upravljanje ostalim sustavima, naoružanjem, radarima, komunikacijskim sustavima i slično, postigla bi se dodatna fleksibilnost..."

 

Dakle ne možeš ga srušiti hakiranjem jer su sistemi za upravljanjem samog aviona odvojeni od ovih koji se mogu updatejtati over-the-air.

 

Inače, i danas borbeni avioni primaju podatke preko recimo Link-16 veze gdje vide prijateljske i neprijateljske avione koje bilo koji drugi vidi, uključujući AWACS (oni veći avioni sa velikim tanjurem na leđima).

Uostalom, sumnjam da bi se update dogodio sam od sebe, vjerojatno pilot to mora prvo dopustiti / kliknuti ok.

 

Nije baš da im može svaki Mujo ući u mrežu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurir
Samo da im reklame ne počnu prikazivati u letu
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurir
Nadam se da to neće biti ažuriranja tipa Win 10 gdje se u letu sve mora ugasiti dok se ažuriranje ne instalira (sporo).
S druge strane, ako su ažuriranja tipa Android, nakon cca 4 godine podrška bi se mogla obustaviti.
Ako su ažuriranja tip LG i Jabuka, stare aplikacije se mogu isključiti ili nestati.
vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Novi američki borbeni zrakoplov moći će ažurir
Pa neka probaju iskljuciti ažuriranja, padne slucajno bombica na support centar.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice