Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odnosu n

poruka: 11
|
čitano: 7.661
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odnosu n".
12 godina
offline
Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odnosu n

Ma nije ni čudo obzirom na nestašicu čipova.

Dobro da ne prekapaju po odbačenim primjercima, s 

poštapalicom "opet mi nisu dostavili memorije, di mi je ona od jučer koju sam bacio, dobro bi došla!"

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odnosu n

Ovo je vrlo podmuklo, podsjeca me na WD-ovu (a kasnije i ostalih proizvodaca) praksu guranja SMR diskova u WD Red seriju bez jasnog isticanja kupcima sto uzmiaju

 

S druge strane, QLC i TLC su potpuno razlicite stvari: zar nije to u speckama SSD-a? Znam kad sam kupovao SSD (ali i bilo sto slicno: HDD PMR vs SMR) gledas koju tehnologiju koristi, kao sto gledas kakve latencije ima RAM i sl. Jesu li i tamo lagali ili samo "izostavili" tu info?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odnosu n

"Sustained write" će im vjerojatno pasti na neke mizerno niske brzine, tipa brzina rotacijskog HDDa (80 MB/s) nakon 1 minute write-a. Razg*uziti će ih na benchmarcima. Srećom, postoji konkurencija: Sabrent, WD Black, i još neki, koji drže do poštene "write" brzine koja traje dovoljno dugo prije nego padne, a i kad padne bude recimo 1000 MB/s+.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odnosu n

Isto je napravila i adata sa xpg sx8200 pro, smanjili su brzine bez ikakvih informacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odnosu n

Postoji stručan termin za takve rabote, takozvani "DICK MOVE".

 

Obično rezultira bojkotom proizvoda dotičnog proizvođača.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odno
Keso kaže...

"Sustained write" će im vjerojatno pasti na neke mizerno niske brzine, tipa brzina rotacijskog HDDa (80 MB/s) nakon 1 minute write-a. Razg*uziti će ih na benchmarcima. Srećom, postoji konkurencija: Sabrent, WD Black, i još neki, koji drže do poštene "write" brzine koja traje dovoljno dugo prije nego padne, a i kad padne bude recimo 1000 MB/s+.

Od većih prozvođaća to vrijedi za Crucial P2 kojem je sustained write pao sa 450 MB/s na 40 MB/s nakon zamjene TLC NANDa sa QLC.

https://www.tomshardware.com/features/crucial-p2-ssd-qlc-flash-swap-downgrade/2

S tim da je SLC cache na prvoj verziji bio 24GB a na novoj je oko 135GB, tako da za manje količine upisivanja večina korisnika neće primjetiti neku razliku.

Ali to je irelevantno jer je Crucial P2 loš disk i sa starim i sa novim NANDom.

 

Istu zamjenu tipa NANDa su napravili i sa BX500 koji je dugo vrijeme bio česta preporuka na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 13:48 (pero322).
4 godine
offline
Re: Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odno
Mucka djubrad!
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odnosu n

 

Kako novi 970 Evo Plus koristi kontroler sa 980 Pro, da su ga nazvali 980 Evo ili 975 evo, vjerovatno se nitko ne bi pretjerano bunio. Čak ima i novo dizajniranu kutiju.

 

https://www.tomshardware.com/news/samsung-is-swapping-ssd-parts-too

 

Brojke su u testovima nešto bolje, osim u sustained writeu koji je pao sa 1500MB/s na 800MB/s, ali se pad zbog povečanog SLC cachea osjeti tek nakon 150GB kontinuirano zapisanih podataka.

 

 

 
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odno
encoding kaže...

Ovo je vrlo podmuklo, podsjeca me na WD-ovu

 Pa i u ovome su uhvaćni s prstima u pekmezu. Kao i Crucial. A sada Samsung. Fali čipova.

3 godine
protjeran
offline
Re: Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odno
Damok kaže...

Postoji stručan termin za takve rabote, takozvani "DICK MOVE".

 

Obično rezultira bojkotom proizvoda dotičnog proizvođača.

 ma bravo, onda komotno možeš bojkotirat i crucial, adatu, kingston, corsair i wd, svi redom imaju afere sa svojim ssd-ovima i smanjivanjem performansi u kasnijim verzijama.

Prvo se recezentima pošalje jedna verzija, ovi nahvale proizvod, a onda se kasnije smanjuju performanse.

12 godina
offline
Re: Novi 970 EVO Plus ima lošije komponente u odno
Forumaši jeste li primijetili ovo:
TBW po jedinici kapaciteta smanjio za duplo od kada je izašla druga generacija PCIe 4.0 NVMe SSD-ova!!
Npr. kapacitet 1TB
- brzina skočila iz 5000MBs na 7000MBs;
- TBW pao iz npr 1200TBW na 600TBW;
- cijena ostala ista, tj za 20% više brzine i 50% manje izdržljivosti.
Još "lošija" memorija, ne znam vrijeme će pokazati, ali moglo bi biti "veselo".
EDIT: Imali tko kakve informacije iz Intela jel' totalno odustao od 3DXpoint memorije??
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 10:45 (absolon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice