Nova tehnologija pretvara plastični otpad u mlazno

poruka: 14
|
čitano: 3.673
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova tehnologija pretvara plastični otpad u mlazno".
8 godina
offline
Nova tehnologija pretvara plastični otpad u mlazno

Plastiku zakopati i zaboraviti na jedno milijun godina

Ja rekoh
Moj PC  
0 4 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Nova tehnologija pretvara plastični otpad u ml
Nemaš brige, mi smo tu predvodnici u svijetu u ekologiji. Industrije nema više.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 10:24 (ccc2002).
8 godina
offline
Re: Nova tehnologija pretvara plastični otpad u ml
Ccc2002:

Jesmo, nazivno. Međutim, poveliko je pitanje bi li INA imala kapitala i da li bi to imalo ekonomskog smisla (malo tržište) modernizirati njihove zastarjele rafinerije čije gorivo je uništavalo motore iz 1995.
Ja rekoh
15 godina
offline
Nova tehnologija pretvara plastični otpad u mlazno

ako ovo "zaživi", nema više majci samo 50 lipida povratne po boci + nema selekcije - ima da plate svaki vraćen plastični predmet (posebno vrećice, barbike, escajg i to) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nova tehnologija pretvara plastični otpad u ml

... a članske iskaznice... ?

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Nova tehnologija pretvara plastični otpad u ml
Ajar:

Osim dosadne činjenice da je izrada nove boce jeftinija od prljave, reciklirane.
Ja rekoh
15 godina
offline
Nova tehnologija pretvara plastični otpad u mlazno

Napokon ćemo imati koristi od Karleuše i ine ekipe. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova tehnologija pretvara plastični otpad u ml
Feudalac kaže...
Ajar:

Osim dosadne činjenice da je izrada nove boce jeftinija od prljave, reciklirane.

 Po sadašnjim pripuzovim uvjetima. No inače je sve to vrlo jednostavno, i plastična ambalaža bi morala biti silno prljava da zagrijavanje sa enzimima/katalizatorima ne razdvoji prljavštinu od ugljikovodika. 
Inače neznam zašto stalno iznova izmišljaju toplu voodu/plastiku: OMV to uredno rafinira nazad u "crude oil" već godinama, tu u susjednoj austriji. 
https://www.omv.com/en/news/reoil-200-000-kg-of-plastic-waste-recycled-with-omv-s-circular-economy-pilot-project-

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 21:08 (overhaul).
8 godina
offline
Re: Nova tehnologija pretvara plastični otpad u ml
Overhaul:

Koliko ja vidim, to je pilot projekt koji nije proizveo nafte za moj i ženin auto, ukupno. Priče o smanjenju CO2 mogu objesiti mačku o rep, izvadili su ga iz zemlje, dva puta procesirali i na kraju ide u zrak. Da su to vratili u zemlju, emisije bi bile samo energija uložena u prvobitnu izradu plastike.
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Nova tehnologija pretvara plastični otpad u ml
Feudalac kaže...
Overhaul:

Koliko ja vidim, to je pilot projekt koji nije proizveo nafte za moj i ženin auto, ukupno. Priče o smanjenju CO2 mogu objesiti mačku o rep, izvadili su ga iz zemlje, dva puta procesirali i na kraju ide u zrak. Da su to vratili u zemlju, emisije bi bile samo energija uložena u prvobitnu izradu plastike.

 Pa ide u zrak u svakom slučaju, jer kako kažeš ponosno, eto ti i tvoja žena rokate vozilima na najjače. Ovako si uštedio brdo zatrovane plastike pod zemljom i nešto zaliha sirove nafte. Ili ti misliš da su zalihe beskonačne pa rokaj u plastiku, nju u zemlju, a naftu u zrak pa dokle ide?

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 21:36 (overhaul).
8 godina
offline
Re: Nova tehnologija pretvara plastični otpad u ml
Remontirani:

Nije poanta u meni i ženi već u tome da cela Austrija ne može nareciklirati benzina za jednu sirotu hrvatsku familiju. Ukratko, recikliranje ne postoji.
Drugo, gotovo niti jedna plastična masa nije otrovna, spremanjem pod zemlju se izravno prekida lanac koji vodi u ispuštanje CO2. Izrada nove plastike je toliko jeftina da je smiješno i misliti da ima neke koristi od recikliranja. Treba je ili zabraniti ili zakopati, neće nam zatrovati podzemne vode osim ako nije služila za transport otrovnih tvari.

Za naftu ima rješenje i zove se EV, samo što austrijanci ne šprehaju klimatske promjene, oni bi i dalje disali ono kiselo g…o kaj se širi iza dizelaša.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 23:01 (Feudalac).
16 godina
offline
Nova tehnologija pretvara plastični otpad u mlazno

Zabranit proizvodnju plastike dok se reciklazom ne pocisti sva morska, slatka voda i tlo.

Kako kapitalizam dirigira povecanje potrosnje da bi se ostvario profit, tako nas zatrpava smecem...

 

Jebemti lovu kad uskoro neces imat ciste vode za popit, cobani maloumni.

Truth in engineering.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nova tehnologija pretvara plastični otpad u ml
Feudalac kaže...
Remontirani:

Nije poanta u meni i ženi već u tome da cela Austrija ne može nareciklirati benzina za jednu sirotu hrvatsku familiju. Ukratko, recikliranje ne postoji.
Drugo, gotovo niti jedna plastična masa nije otrovna, spremanjem pod zemlju se izravno prekida lanac koji vodi u ispuštanje CO2. Izrada nove plastike je toliko jeftina da je smiješno i misliti da ima neke koristi od recikliranja. Treba je ili zabraniti ili zakopati, neće nam zatrovati podzemne vode osim ako nije služila za transport otrovnih tvari.

Za naftu ima rješenje i zove se EV, samo što austrijanci ne šprehaju klimatske promjene, oni bi i dalje disali ono kiselo g…o kaj se širi iza dizelaša.

 Joj nemoj...

 

Rvat'ne se najviše kunu u TDI...

gledam prošli tjedan balavog kripla na "Potjeri":

 

pita Lokas: velite da volite automobile, kakve? Sportske, klasične...

 

Rvat vulgaris: samo da je TEDEI...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Nova tehnologija pretvara plastični otpad u ml
Stric_Jura:

Ne vidim kako je tvoj odgovor vezan na moj post, posve je suprotan
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice