Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

poruka: 30
|
čitano: 14.505
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti ".
12 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

Kakav bullshit to nije istina.A kaj je sa 4090 karticama i novim CPUima, to ih ne brine ?

 
16 0 hvala 1
11 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

Ves masine,mikrovalke,duboko smrzavanje hrane,auti itd itd itd itd

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
mGT kaže...

Kakav bullshit to nije istina.A kaj je sa 4090 karticama i novim CPUima, to ih ne brine ?

 To spada u klasu manjih sobnih radijatora stoga prolazi reference.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
Ja sam zavolio te EU regulatore i slažem se da bi trebalo sve postrožiti toliko da se vratimo u spilje. Usto, za niti jedan zahtjev nije potrebno dati/ponuditi rješenje. Dovoljno je samo zamisliti i zahtjevati.

Zanima me što je sa nekretninama koje same stvaraju električnu energiju. Da li i te vlasnike treba onemogućiti da imaju električne uređaje koje žele pa i sa većom potrošnjom?
vicious
Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

99% potrošnje odnosi se na 1% najbogatijih pojedinaca (lete privatnim jet avionima itd) i tvrtki koje ne plaćaju skoro nikakve poreze. Da misle na ekologiju, njih bi stegnuli. Ali, plan je nešto drugo: stegnuti male ljude koji troše malo i plaćaju skupe poreze (50% bruto plaće odmah ode na razne poreze, pa još 25% na PDV dakle cca 75% vaše plaće ide na porez - vi ne radite za sebe nego za državu).

Uvesti "digitalni eko otisak" svakom pojedincu da bi se ograničila njegova ljudska prava i sloboda, smanjiti utjecaj naroda tj demokraciju na bilo koju odluku, nametnuti im osjećaj krivnje, krivnje što dišu i postoje. A sve to gledaju iz svog privatno jet aviona i cerekaju se.

Kao što je Sanader na TV izjavio narodu da moraju "stegnuti remen" dok je izlazio iz 4 milijuna kn vrijednog automobila.

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2022 14:43 (Keso).
 
51 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
Zanima me koliko CO2 i potrošnje energije će generirati Climate Summit 2022 u Egiptu. Brine li se netko oko toga? Ili recimo za koliko je CO2 zaslužna ova zadnja “Krimska” konferencija u Zagrebu, posredno zbog gižvi i neposredno zbog dolaska u Zagreb.
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
gordan0810 kaže...
Zanima me koliko CO2 i potrošnje energije će generirati Climate Summit 2022 u Egiptu. Brine li se netko oko toga? Ili recimo za koliko je CO2 zaslužna ova zadnja “Krimska” konferencija u Zagrebu, posredno zbog gižvi i neposredno zbog dolaska u Zagreb.

S pitanjima koja postavljaš lako se narugati takvim događanjima, ali su takva pitanja istovremeno totalno bezvezan argument, čisti populizam.

A ako želimo biti pametni pa mjeriti "štetu" jednog takvog događanja, možemo koristiti matematiku, i to vrlo jednostavnu te lako razumljivu.

Dakle jedan takav summit može potrošiti puno energije i to može zvučati grozno (baš ono populistički grozno). Međutim u usporedbi sa regulativom za uštede koje donosi u budućnosti potrošnja tog summita je potpuno beznačajna. Dakle omjer uloženo-dobiveno, ili konkretno, utrošeno-ušteđeno ide nemjerljivo u korist summita.

Amen.

 

P.S. gore napisano se prvenstveno tiče spominjanja Climare Summita

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2022 15:27 (Jazzer).
12 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
Jazzer kaže...
gordan0810 kaže...
Zanima me koliko CO2 i potrošnje energije će generirati Climate Summit 2022 u Egiptu. Brine li se netko oko toga? Ili recimo za koliko je CO2 zaslužna ova zadnja “Krimska” konferencija u Zagrebu, posredno zbog gižvi i neposredno zbog dolaska u Zagreb.

S pitanjima koja postavljaš lako se narugati takvim događanjima, ali su takva pitanja istovremeno totalno bezvezan argument, čisti populizam.

A ako želimo biti pametni pa mjeriti "štetu" jednog takvog događanja, možemo koristiti matematiku, i to vrlo jednostavnu te lako razumljivu.

Dakle jedan takav summit može potrošiti puno energije i to može zvučati grozno (baš ono populistički grozno). Međutim u usporedbi sa regulativom za uštede koje donosi u budućnosti potrošnja tog summita je potpuno beznačajna. Dakle omjer uloženo-dobiveno, ili konkretno, utrošeno-ušteđeno ide nemjerljivo u korist summita.

Amen.

 

P.S. gore napisano se prvenstveno tiče spominjanja Climare Summita

 Ja kažem da je kolega upravu, mogli su sastančarit prek Teams- a.

6 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

Uvjek isto placučkanje, ok nam je ekologija i težnja smanjivanju energije i resursa dok se ne tiče direktno nas samih.... samo svoju guzicu gledat a za druge nas zaboli jel da, i onda isti ti na drugoj strani piz...e protiv kapitalizma a ponašaju se isto kao i sve te trule firme.

 

Iskreno se ne brinem za proizvođače 8k televizija, prvo zato što 8k nema šanse da zaživi još bar 3-4 godine (ako ne i više) prvenstveno što jedini 8k zadržaj je na jubitubu, a bilo kakve tv kuće i holywood niti ne razmišljaju o 8k sve dok se ne nađe neki codec tipa AV1 koji će smanjit veličinu fajla i bitrate na neke normalne vrijednosti. Uz to više puta je dokazano da je nemoguće vidit razliku između 8k i 4k na tv-ima manjih od 65" a takvih je 90% prodanih danas, tako da sumnjam da se ikome žuri za 8K televizijama.

 

A osobno pozdravljam svaki pokušaj EK da smanji potrošnju svih resursa na minimalno koliko se da, a da se još puno napravit.

Moj PC  
12 5 hvala 0
15 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

u hrvatskoj bi potpuna zabrana televizora primarno bila "iskorak u pravcu" mentalne higijene. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
36 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
viciousone kaže...
Ja sam zavolio te EU regulatore i slažem se da bi trebalo sve postrožiti toliko da se vratimo u spilje. 

 Ma nismo mi ni trebali nikada napustiti spilje , ne uklapamo se nikako sa  habitatom  izvana

waaagh ;
3 godine
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
Apsolutno se slažem. Meni je na normalnoj udaljenosti gledanja na 56" TVu teško uočiti i razliku između HD i 4K videa (na statičnoj slici vidim razliku) tako da mi se čini da je 8k još samo jedan od marketinških trikova kojim proizvođači mame kupce da kupuju novo. Iako im je to totalno nepotrebno.
13 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
Ovi u EU su se pogubili totalno. Zabrane, restrikcije, prisilni wokerski populizam, nerealni planovi, piljenje grana na kojima sjede (prvenstveno njemačka). Ne bi se čudio da se prva polovica XX. stoljeća opet ponovi
 
15 6 hvala 1
15 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

Kad se sjetim kako su se naši djedovi rugali na račun politbiroa sovjetskog saveza koji je rusima donosio odluke šta i koliko smiju proizvodit.

 

Karma je stvarno k****

 
9 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
mGT kaže...
Jazzer kaže...
gordan0810 kaže...
Zanima me koliko CO2 i potrošnje energije će generirati Climate Summit 2022 u Egiptu. Brine li se netko oko toga? Ili recimo za koliko je CO2 zaslužna ova zadnja “Krimska” konferencija u Zagrebu, posredno zbog gižvi i neposredno zbog dolaska u Zagreb.

S pitanjima koja postavljaš lako se narugati takvim događanjima, ali su takva pitanja istovremeno totalno bezvezan argument, čisti populizam.

A ako želimo biti pametni pa mjeriti "štetu" jednog takvog događanja, možemo koristiti matematiku, i to vrlo jednostavnu te lako razumljivu.

Dakle jedan takav summit može potrošiti puno energije i to može zvučati grozno (baš ono populistički grozno). Međutim u usporedbi sa regulativom za uštede koje donosi u budućnosti potrošnja tog summita je potpuno beznačajna. Dakle omjer uloženo-dobiveno, ili konkretno, utrošeno-ušteđeno ide nemjerljivo u korist summita.

Amen.

 

P.S. gore napisano se prvenstveno tiče spominjanja Climare Summita

 Ja kažem da je kolega upravu, mogli su sastančarit prek Teams- a.

 Eto ja putujem u Birmingham sljedeci tjedan na pitch i kolege lete iz Zuricha i Municha. Neke stvari se ne mogu preko Teamsa i Zooma rijesiti.

16 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
Ova EU se totalno pogubila.
S druge strane SAD, Kina i Indija ne mare za ikakav CO2.
 
4 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
Dugo je prošlo. Moglo bi opet.
13 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

Svi propisi EU-a objavljuju se na svim službenim jezicima EU-a, pa tako i na hrvatskom. Poštujmo i promičimo svoj jezik! Akt iz članka može se na svim jezicima naći ovdje:

 

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HR/ALL/?uri=CELEX%3A32019R2021

 
8 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
Jazzer kaže...
..


Amen.

 

P.S. gore napisano se prvenstveno tiče spominjanja Climare Summita

 -da, bilo bi tako, da to nije klasično birokratsko kenjkanje.. kao što se za sve koristi printanje dok govore o zaštiti šuma pri čemu troše papir... i time potiču upravo tu industriju koja to čini.

-s druge strane, certifikati-atesti su često samo to, tehnički uvjet ograničenja tržišta ili naplate nekog poreza-taxe-pristojbe.. kao što se plaća svašta, npr parking, voda (koja je besplatna) itd.. tj tko generira co2, tko troši (ili spaljuje fosile) goriva, .. to radi bogatiji svijet, 12 starih članica eu, usa, .. države visokog standarda-novca, dok im pogon za proizvodnju može biti u kini, africi ili latinskoj americi, profit i porezi..

-s treće strane, kao štedljive žarulje, nisu korisnicima donjele uštedu nižim računom za struju, automobili isto tako, razdjeljnici na grijanju ili vodomjeri, sve isti kalup, država ili opskrbljivač nekog resursa želi naplatiti određeni iznos, masu-sumu novca, pri čemu je zapravo nevažna jedinična cijena, jer ako nije dovoljna tim apetitima bit će podignuta, kao cijena goriva ili kruha, duplo.. dok je ušteda koliko, 5%? .. ili solomonsko riješenje ušteda potrošnje energije, smanjiti s 25c na 22c centralno grijanje i tako uštedjeti 15%, čista matematika dok su same reklame potrošile više nego što je korist od takve gluposti koju ljudi i sami već znaju, koliko trošiš toliko platiš dok se cijena ne promjeni ili formula izračuna, smeće, struja, voda.. isto je.

-na kraju dođeš do tog da druga strana naplati koliko može, dok je cijena samo nominalni (novčani) izraz vrijednosti neke robe-usluge na tržištu.. smisao biznisa nije ušteda, smisao države (porez) također, npr rast hr-bdp-a iz ničeg tj iz inflacije jer na sve ide pdv i država zarađuje x-puta više time što plaćaš skupji kruh, gorivo, sve.. tj realno država (pa i eu, birokracija) nema stvarni razlog zašititi potrošače, nego je to političko-interesni igrokaz, kao i krokodilske suze, lažno, s figom u džepu.. mada je u teoriji sasvim ok, kad bi sve bilo tako ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

Ajde polako, proizvođači televizora ce za defaultni profil stavit neki energy saving mode da prođe provjeru potrosnje i stavit tutorial kad kupis televizor da ga stavis u normalni nacin rada, big deal.

It s just cornflakes...
Moj PC  
4 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
Nešto kao Dieselgate?
8 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
Gallu:

4k sa slabim bitrateom može izgledati lošije od 1k videa. Rezolucija nije jedino mjerilo kvalitete.
Ja rekoh
14 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

S jedne strane, regulatori su se malo previše zaigrali pa reguliraju i ono što možda i ne treba regulirati. S druge strane, to može natjerati proizvođaće da naprave efikasnije uređaje, kako bi ih mogli prodavati u EU. U svakom slučaju, oni koji žele 8k tv će naći načina da dođu do njega. Ja imam 65" 4k TV i sasvim mi je dobar, a super je kada stavim pravi 4k na njega. Bio je jednom prilikom u Emmezeti u Osijeku neki 8k (mislim Samsung) i kraj njega 4k, jednako veliki. Vrtili su isti demo a razliku u kvaliteti slike sam mogao vidjeti kada sam prišao jako blizu (oko1,5 m ili bliže), inače se to nije baš lako moglo vidjeti, a s obzirom da to nije 75+ inča tv nisam vidio neki poseban razlog zašto bih uzeo njega a ne neki 4k iste veličine i ranga kvalitete, a prošao bih puno povoljnije sa 4k TV.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
viciousone kaže...
Ja sam zavolio te EU regulatore i slažem se da bi trebalo sve postrožiti toliko da se vratimo u spilje. Usto, za niti jedan zahtjev nije potrebno dati/ponuditi rješenje. Dovoljno je samo zamisliti i zahtjevati.

Zanima me što je sa nekretninama koje same stvaraju električnu energiju. Da li i te vlasnike treba onemogućiti da imaju električne uređaje koje žele pa i sa većom potrošnjom?

Vrlo interesantno pitanje, ovo markirano. Meni se čini da (barem naša) država nema neku veliku želju svojim građanima omogućiti energetsku neutralnost. Ako bih ja imao svoju vlastitu solarnu elektranu ili nešto slično i da proizvodim više "zelene" energije nego što uzimam iz mreže, tko mi može zabraniti uređaj nižeg energetskog razreda ako ga ja napajam svojim izvorom čiste energije i na taj način ukupno smanjujem otisak CO2, istina manje nego ako bi imao uređaj višeg energetskog razreda, ali bih svjedno bio CO2 neutralan ili i bolji od toga.

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

Eh kada bi to bio najveći problem 8K televizorima .

Imam 4K TV cca 6-7 godina pa ni za njega baš nema sadržaja, a kamoli za 8K .

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

Mogu oni gurat,reklamirat,banat 8K kolko god žele, moje skromno mišljenje je da to neče zaživjeti.

99% nas netreba 2 metarni ekran sa kojim 8K jedino ima smisla.

Imam spojen PC na 4K tv 55 inča.Ikone su tak sitne da je neupotrebljivo.Windofse podesim na 120% scaling i onda je ok.
Na 8K bi mi trebal povečalo da uopče vidim ikone.

Al ono,stvarno..8K treba rjetkima i ne vidim kako se isplati proizvođačima gurat to.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
danko99 kaže...

Mogu oni gurat,reklamirat,banat 8K kolko god žele, moje skromno mišljenje je da to neče zaživjeti.

99% nas netreba 2 metarni ekran sa kojim 8K jedino ima smisla.

Imam spojen PC na 4K tv 55 inča.Ikone su tak sitne da je neupotrebljivo.Windofse podesim na 120% scaling i onda je ok.
Na 8K bi mi trebal povečalo da uopče vidim ikone.

Al ono,stvarno..8K treba rjetkima i ne vidim kako se isplati proizvođačima gurat to.

Mozda ti i ne treba, ali siguran sam da su to ljudi rekli za puno rezolucija. Nvidia i AMD reklamiraju 8K gaming, high end televizori su 8K, prije ili kasnije ce to postati novi standard

It s just cornflakes...
8 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

Da je 8K jako bitan nije, potreba ? Ne tolika .  Ali vrijedi razvijati tehnologiju kao i sve drugo na ovome svijetu..Ja to gledam ovako...Mozda ce upravo zbog 8k panela za 45god  biti primjenjeno 8k ekrani u bolnicama prilikom CTa  ili Magnetne i zbog toga ce slike biti  cisce/bolje sa vise detalja nego ikad prije i uociti ce se propusti koje smo imali zbog manjka  tehnologije ( banalni primjer) ali jel..Tako  opcenito napredujemo u nekim stvarima koliko god se cinile nepotrebne i glupe u jednom trenutku 🤷🏽‍♂️

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Nova europska pravila o energetskoj učinkovitosti

Sve su to floskule za buducnost da se takvim ili slicnim proizvodima digne cjena u nebesa a time zastiti eventualna proizvodnja u EU, USA i drzave poltroni te tako ubije konkurencija sa istoka prvenstveno iz Kine te pokusa globalisticki sprijeciti Kineski razvoj jer je vidljivo da isti sve brze i brze savladavaju dojucerasnje prepreke u znanju i tehnologijama. Sve je to maslo USA a briselski stakori bi pristali na bilo sto samo da ostanu sjediti u svojim udobnim foteljicama i zaradjuju masne pare za puno nerada i prodavanja maglustine.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 14:43 (dagoberhr).
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nova europska pravila o energetskoj učinkovito
Danko99:

Ne treba nikome, ali je malo ljepše.
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice