Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, crna d

poruka: 15
|
čitano: 4.480
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, crna d".
16 godina
odjavljen
offline
Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, crna d

Noctua je ljubav, sve ostalo je svalerancija

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, crna d

Za 600kn bi očekivao dva ventilatora, a onda bi i performanse možda bile malo bolje.

 

Mislim u svakom slučaju vrhunski hladnjak ali mu malo fali da bude "premium" best buy.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr
sirka666 kaže...

Za 600kn bi očekivao dva ventilatora, a onda bi i performanse možda bile malo bolje.

 

Mislim u svakom slučaju vrhunski hladnjak ali mu malo fali da bude "premium" best buy.

 

NH-U serija jako malo profitira od dodatnog ventilatora uz znatno povecanu razinu buke. Radi se o eventualno 2-3 stupnja u ekstremnim slucajevima a to stvarno nije vrijedno gnjavaze i novaca.

 

Freak Show Inc.
13 godina
online
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr

 Ja nikad nisam imao problema ni s normalnim i klasičnim Noctua bojama. Imao D14 i D15 i Noctua je car, nema sumnje.  Razlog zašto sam bio opet na vodenom poslije Noctue je samo masa mrcine, ali inače je Noctua zakon.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr
itomic009 kaže...

 Ja nikad nisam imao problema ni s normalnim i klasičnim Noctua bojama. Imao D14 i D15 i Noctua je car, nema sumnje.  Razlog zašto sam bio opet na vodenom poslije Noctue je samo masa mrcine, ali inače je Noctua zakon.

 

Ja sam na NH-U14s vec evo skoro 5 godina. Dobijes 95% performansi D15 za manje novca, u manjoj masi i sa puno boljom situacijom sto se tice memorijskih modula. Mislim da cu ju koristiti jos barem 10 godina

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, crna d

Koliko je ovaj U12S bolji od Freezera 34 koji je nekidan bio u linksa za 120kn? Ako zanemarimo premium feel i ostale osjećaje..

uloženo - dobiveno
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr
Kaby kaže...

Koliko je ovaj U12S bolji od Freezera 34 koji je nekidan bio u linksa za 120kn? Ako zanemarimo premium feel i ostale osjećaje..

 

https://adoredtv.com/arctic-freezer-34-esports-duo-review/

 

Freezer ima epic bang for the buck. Noctua je malo bolja i dosta skuplja.

Premium feel se ne moze zanemariti kod noctue, vjeruj mi.

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr
Friday kaže...
Kaby kaže...

Koliko je ovaj U12S bolji od Freezera 34 koji je nekidan bio u linksa za 120kn? Ako zanemarimo premium feel i ostale osjećaje..

 

https://adoredtv.com/arctic-freezer-34-esports-duo-review/

 

Freezer ima epic bang for the buck. Noctua je malo bolja i dosta skuplja.

Premium feel se ne moze zanemariti kod noctue, vjeruj mi.

 Pa i ovaj freezer 34 duo je iznimno kvalitetan, za cijenu noktue kupis skoro 3 komada, da dosta skuplja perfomansama mrvu slabiji no zato tisi, barem po ovome:

https://www.kitguru.net/components/cooling/james-dawson/arctic-freezer-34-esports-duo-cpu-air-cooler-review/5/

14 godina
offline
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr
Friday kaže...

Ja sam na NH-U14s vec evo skoro 5 godina. Dobijes 95% performansi D15 za manje novca, u manjoj masi i sa puno boljom situacijom sto se tice memorijskih modula. Mislim da cu ju koristiti jos barem 10 godina

Brate po Noctui, svoju Noctua NH-U14S kupio 08/2014 (70€ u computer universe, danas je 73.64€ lol) i imam dojam da sam stuck uz nju doživotno Promjenio sam matičnu, ddr, grafičku, kauč, 2 stana, 2 auta, samo su noctua i supruga još uvijek tu.

 

To je zapravo jedini downside noctue jer eto, baš bi htio kupit novu crnu verziju al ova radi savršeno bez greške pa nema smisla mjenjat.

 

Pokraj Noctue, svi koji kupuju mid to high end i high end PCjeve i sami slažu svoje konfiguracije - mislim da nemaju zašto birati ijedan drugi brend, pogotovo sad kad postoji crna verzija. (ja imam onu kapučino čokolada kombinaciju koja naprosto paše uz sve ostale boje u kučištu jer je to ipak noctua....)

 

Što me šogi pitao - koji case da kupim, a da stane nova crna noctua unutra? Tako se slaže komp, djeco

8 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr
Friday kaže...

Premium feel se ne moze zanemariti kod noctue, vjeruj mi.

Opet ovisi o cijeni jel da, da si Noctuu morao platit 1000kn bome mislim da bi zanemario sav taj premium...

No evo da odgovorim sam sebi, pošto je freezer 34 nekidan stvarno bio džabe, 120kn plus 30ak kn još jedan P12 vent, došlo mi da uzmem čisto onako al ipak...

Na testu i7-980X clockan na 4GHz, kao takav cugne više od 3900X, plus nema žvaku ispod IHSa pa je vrlo dobra podloga za pouzdan test. 

Nisu akcije svaki dan pa nije baš fer usporedba, ali razlika je minimalna za razliku u cijeni od 150 vs 500kn.

ansha: Pomelo te.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 16:02 (Kaby).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr
Kaby kaže...
Friday kaže...

Premium feel se ne moze zanemariti kod noctue, vjeruj mi.

Opet ovisi o cijeni jel da, da si Noctuu morao platit 1000kn bome mislim da bi zanemario sav taj premium...

 

Ako izdaju novu verziju nh-u14s uzet cu makar bila 200 eura.

Prije par mjeseci sam iz pizdarije uzeo njihov onaj 40mm ventilator. To stigne u boljoj kutiji nego neke graficke. Premium curi iz kutije jbt...

 

 

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr
Friday kaže...

 

Ako izdaju novu verziju nh-u14s uzet cu makar bila 200 eura.

Opa miki, ovako nešto se rijetko čuje čak i kod appleovaca..

ansha: Pomelo te
16 godina
odjavljen
offline
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr
Kaby kaže...

Opa miki, ovako nešto se rijetko čuje čak i kod appleovaca..

 

Ne mogu si pomoci, obozavam njihove hladnjake i ventilatore ¯\_(ツ)_/¯

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr
Kaby kaže...

Opa miki, ovako nešto se rijetko čuje čak i kod appleovaca..

 

 

Ma nije. Šta jest jest rade vrhunske proizvode, od žice ventilatora do kartona u kojem ti isporuče paket - naprosto je sve top. Kada se slažu mid/high to high end konfiguracije, a evo sve do ove korone nije nikome bio problem kroz 2-3 godine skupiti za i7pc sa barem gtx 1070 + GPU (ili amd ekvivalnet), onda ti nije neki problem dat 200 ili 300kn više za noctuu.

 

Ja sam komp slagao prije skoro 6 godina (2014). Tada je 70€ za kuler, pokraj grafičke od 650€ i 300€ za cpu bilo smješno ne dat. Dobio sam nepokvarljiv komad tehnike kojeg možda budem morao unucima ostavit. Nije da sam platio 2000kn ili 5000kn pa moram izmišljat "religiju" i "premium feel" i "modern design" da bi se osjećao malo manje majmunom. Platio sam 500kn, za vrhunski proizvod, nitko me nije namagarčio lošom kvalitetom.

 

Naprosto nemožeš ne imati određeni respekt prema firmi koja radi frikin smeđe/kapučino!! cpu kulere i to radi vrhunski godinama i to za 70€.  Daleko je to od svega u vezi applea. Odi na njihovu stranicu malo pa ćeš se sam uvjeriti da ih boli đon za marketing i fanboyeve.

 

https://noctua.at/en/

16 godina
odjavljen
offline
Re: Noctua NH-U12S chromax.black - Crno tijelo, cr
ivan dragi kaže...

Ma nije. Šta jest jest rade vrhunske proizvode, od žice ventilatora do kartona u kojem ti isporuče paket - naprosto je sve top.

 

Upravo to. Meni je 40mm ventilator koji je manji od ISO enter tipke stigao u njihovo full-size kutiji. Sa spliterom, produzivacem, low noise adapterom, anti-vibracijskim gumicama... ma nesto strasno. Kutija se otvara kao kovceg jbt, zao ti ju baciti.

Freak Show Inc.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice