Nobelova nagrada za fiziologiju ili medicinu 2021.

poruka: 4
|
čitano: 2.667
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nobelova nagrada za fiziologiju ili medicinu 2021.".
16 godina
online
Nobelova nagrada za fiziologiju ili medicinu 2021.

Svakako zanimljivo.

 

Pretpostavljam da nije baš svaka stanica povezana svojim kanalom na mozak, pa znate li možda koja je rezolucija lokalizacije podražaja, tj. koliko stanica koristi isti kanal?

Amenoum
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nobelova nagrada za fiziologiju ili medicinu 2

Ne koristi više neuronskih stanica jedan ionski kanal, nego jedna neuronska stanica ima na stotine tisuća ionskih kanala "ugrađenih" u svoju ovojnicu (membranu).
Vidljiv je nedostatak temeljnih znanja o neuroanatomiji i neurofiziologiji, pa toplo preporučujem iščitavanje i usvajanje osnovnih činjenica i pojmova o živčanom sustavu.

Recimo - https://en.wikipedia.org/wiki/Nervous_system

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
16 godina
online
Nobelova nagrada za fiziologiju ili medicinu 2021.

Mislio sam više o rezoluciji s druge strane - da li svaki receptor na koži npr. ima svoj kanal do mozga, no dobro..

Amenoum
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Nobelova nagrada za fiziologiju ili medicinu 2021.

moja su znanja o neuroanatomiji i neurofiziologiji na osnovnoškolskoj razini no prvi doznam da sam osjetio bol/toplinu/hladnoću/ubod/štoveć pa mi je jasno da su i stanice zbog toga već pomalo živčane. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice