Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7 OS-a

poruka: 42
|
čitano: 8.223
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7 OS-a".
9 godina
neaktivan
offline
Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7 OS-a

Kod nas nea ovakih problema :D Win 95 se bas ljepo vrti po bolnicama i biroima xD

 
19 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7 OS-a

Jebote, pa koliko dugo se vec prica o prelasku na desetku i oni jos uvijek imaju 33 tisuce racunala na sedmici??I to su mahom uredska racunala koja se mogu prebaciti na desetku bez vecih problema.

Freak Show Inc.
 
4 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
Friday kaže...

Jebote, pa koliko dugo se vec prica o prelasku na desetku i oni jos uvijek imaju 33 tisuce racunala na sedmici??I to su mahom uredska racunala koja se mogu prebaciti na desetku bez vecih problema.

 to su oni koji su bili pametni kad je nadogradnja bila besplatna

nemam za potpis
13 godina
neaktivan
offline
Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7 OS-a

Ako update-i procure i do osoba/instituacija koje ne plaćaju program ESU (Extended Security Update) isti se mogu normalno instalirati?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7 OS-a

umjesto da zapiju tih 800.000 na oktoberfestu od sreće što je napokon prestala njihova "podrška" ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 9:53 (Ajar).
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7 OS-a

Isprobavam desetku 2 tjedna i jasno mi je zašto ne žele prijeći na win 10. To nisu Windowsi . To su Spydowsi.

 

 

shit happens too often
Moj PC  
7 9 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
Windows XP FTW
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 10:13 (dva_ujutro).
 
0 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
Moraju kupiti i nova racunala, Windows 10 podrska za stariji hardware je smijesna.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
Wox kaže...

Isprobavam desetku 2 tjedna i jasno mi je zašto ne žele prijeći na win 10. To nisu Windowsi . To su Spydowsi.

 

 

 

Jesu ti ukrali podatke?

 

dva_ujutro kaže...
Moraju kupiti i nova racunala, Windows 10 podrska za stariji hardware je smijesna.

 

Ti znas kakve oni strojeve koriste i kakva je podrska za taj hardver?

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
dva_ujutro kaže...
Moraju kupiti i nova racunala, Windows 10 podrska za stariji hardware je smijesna.

 Mislim da je to najmanji problem staviti windows 10 na stariji hardwer, već je problem u hardweru koji je povezan sa njima, recimo stariji skupi ploteri i hrpa specifičnih hardwera za koje ne postoji podrška za noviji OS.

 

pa osim prelaska na noviji Hardwer, recimo da to jos zahtjeva poduku djelatnika koji raspolazu sa njima.

 

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
Specifični HW možda da, ali nova računala? Pa ako su starija od 10 godina ionako im je vrijeme da se moderniziraju, jeftinije im je od ove MS-podrške. Moj skoro 7 godina stari laptop radi kao nov s Win10. Možda im je čak jeftinije kupiti i taj specifični HW za koji više nema podrške. Šta bi se školovali, ako ne znaju koristiti računalo i printer što koristi 99% njih onda nek im daju otkaz i zaposle tko zna.
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
1student kaže...

Ako update-i procure i do osoba/instituacija koje ne plaćaju program ESU (Extended Security Update) isti se mogu normalno instalirati?

 Ajme, a da potplatis nekog hakera u samom Microsoftu da ti leaka update preko sigurnog nodea na Antartici i 400 skokova preko nezasticenih rutera po svijetu kako bi ti sakrio trag!?

 

Taj dnevni surfing bas mora bit na sedmici...

T700 kaže...
Mislim da je to najmanji problem staviti windows 10 na stariji hardwer, već je problem u hardweru koji je povezan sa njima, recimo stariji skupi ploteri i hrpa specifičnih hardwera za koje ne postoji podrška za noviji OS.

 

pa osim prelaska na noviji Hardwer, recimo da to jos zahtjeva poduku djelatnika koji raspolazu sa njima.

Ovo je cak i na neki nacin ok, ali nacin na koji ovo iznosis predstavlja cijelu ovu tematiku kao da se radi o elijenskim konzolama iz Star Treka.

 

Sve sto si naveo je standardni, svakodnevni, trivijalni i nadasve bedasti dio posla svake normalne firme. Konkretno, siguran sam da Grad ili Savezna Vlada nemaju ploter, ali opet - pa nije to terminal vrste s kojom se jucer uspostavio prvi kontakt!

Izdvojis taj sustav iz mreze ako se bas radi o sigurnosnom sustavu i nastavis po starome. Nije da na istom racunalu obavljaju sve!? Ono imaju mrezu od 33 000 racunala i na svakom je ploter i svi djele isti hakirani USB dongle kojeg je prebacio onaj gore iz Mikrosofta preko nodea na Antartici.

 

Kad citam ove "probleme" oko prelaska na novi Windows, pitam se kako svijet nije explodirao kad se prebacivalo sa 95 na XP, ili na 7? Jer je razlika bila veca, i jer je i hardware bio drugaciji. Skok sa AGPa i prastarih PCI kartica na Express standard je daleko kompliciraniji nego situacija koju imamo sada - gdje je vec dobar dio hardvera na ploci - WiFi i brzi ethernet port, USB naprimjer. Po meni instalacija nikad nije bila laksa, konfiguracija imagea je takodjer brza i laksa u odnosu na sedmicu.

Pa GPU u procesoru je vec olaksao posao kako financijski tako i fizicki, jer bukvalno i pojednostavljeno ne moras imati low-end gpu na lageru kad nekoj Đurđici rikne graficka.

 

I sa naglaskom na edukaciju opet stvaras problem gdje ga nema. Djelatnik ti mora biti pismen za ono sto za tebe radi - to je tvoja odgovornost. U biti isticanje ovoga kao argument je totalno apsurdno...

Mi smo mislili napraviti novi avion ali joj to zahtjeva obuku djelatnika pa nismo.

Zasto bi ikoga na svijetu zanimalo imas li ti problem sa edukacijom djelatnika? I opet ne radi se o svladavanju Borgovskog interfacea vec je to nesto sto bi valjda svaki djelatnik vec morao znati.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
Friday kaže...

dva_ujutro kaže...
Moraju kupiti i nova racunala, Windows 10 podrska za stariji hardware je smijesna.

Ti znas kakve oni strojeve koriste i kakva je podrska za taj hardver?

Mislim da se radi o lijenosti admina, Word je radio pa zasto mjenjati. U prosloj firmi (2016.) su me docekala uredska Core2Duo racunala sa dedicated grafickom, pa je opet trebalo objasnjavati da je zamjena grafickih i monitora koji imaju samo VGA utor veci trosak nego da u paketu uzmemo novi hardware za sve.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
Wox kaže...

Isprobavam desetku 2 tjedna i jasno mi je zašto ne žele prijeći na win 10. To nisu Windowsi . To su Spydowsi.

 

 

 Je da otprilike kao i Google itd, ali ok najbitnije da se raznog nepotrebnog smeča u 10 lako moš rješit.Druga opcija je instalirat Windows 10 LTSC, ili dezinficirana verzija Windows 10.

 

 

Smeče je lako rješit, ali bitniji problemi na desetki su ipak znatno izraženiji.Eto tu je ovaj dolnji "buco", koji je godinama hrmbal za Mikrošuft on je sve fino objasnil.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
bugovac222 kaže...
Specifični HW možda da, ali nova računala? Pa ako su starija od 10 godina ionako im je vrijeme da se moderniziraju, jeftinije im je od ove MS-podrške. Moj skoro 7 godina stari laptop radi kao nov s Win10. Možda im je čak jeftinije kupiti i taj specifični HW za koji više nema podrške. Šta bi se školovali, ako ne znaju koristiti računalo i printer što koristi 99% njih onda nek im daju otkaz i zaposle tko zna.

 

Ajde ti sad Njemce poslu uči, možeš im i prodati kako se radi privatizacija i koncept Fimi medije. 
A sve zbog "modernizacije", jer... aero je smeće a flat design + plahte od ikona su ono što nam trijeba. Poznato je da Word, Excel, kakulator i pasijans rade bar duplo bolje na Win10.

Ili otkaz LOL.

 

> "Možda im je čak jeftinije kupiti i taj specifični HW za koji više nema podrške"

- LOL, dok civilizirani svijet gleda kako da reciklira što više, EU ulaže milijarde u green solutions... sad bi Njemci trebali pobacati 33K kompova + pripadajućeg dodatnog hw (toksičan otpad btw) - kako bi mogli vrtiti novi Ariel "koji pere bolje od starog".

Ali da, klimatske promjene su samo sjw fake news... za ravnozemljaše.

Jbt, pa tog se ni M San & King ITC ministar Ugroza ne bi sjetio. Heh, pa čak je i on F16 htio "reciklirane" (doduše, da radi biznis na održavanju, ali to je već treća priča).

 

Kao što rambox veli, Win10 LTSC je vjerojatno optimalno riješenje. + Linux i virtualizacija.

Ali jbg: Njemci jesu efikasni, ali imaju i efikasno razrađenu (čitaj monstruoznu) birokraciju. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7

@ Wyks
U što Vi utrošiste 10+ godina na Bug-u? U spamanje.... ? Biće da vam je dosadno, ako nemate šta korisno napisati nađite ispušni ventil u nekoj formi vlastite samodestruktivnosti, ali molim,  daleko od očiju drugih kako ne biste izazvali osjećanje sažaljenja.

15 godina
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
1student kaže...

@ Wyks
U što Vi utrošiste 10+ godina na Bug-u? U spamanje.... ? Biće da vam je dosadno, ako nemate šta korisno napisati

A gle, ocito ne mastam o tome da procuri update za volume licence za zastarjeli softver.

Susi mi se pur-pjena u stanu, pa cu radije gledati to.

 

Eto objasni nam ti sto je to toliko bitno sto radis na racunalu da mastas o tome da netko leaka update za placeni update kako bi ga eto i ti koristio? Vjerojatno nije nista bitno ni unosno jer bi, pretpostavljam sam platio taj extended update.

 

Evo bas si zamisljam, sjedim doma kad eto maliciozni bug ometa moj nesmetani rad na operativnom sustavu! Brže-bolje, pošto-poto, trkom na torrent iscrpno pretražujući taj leakani update kojeg je na RARBG postavio portir savezne republike Mecklenburg-Zapadno pomorje.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7 OS-a

Stvarno puno propuštaju, rollercoaster.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7 OS-a

Win7 mi je jednostavno naj, od svih Windowsa. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 2 hvala 1
15 godina
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
dva_ujutro kaže...
Moraju kupiti i nova racunala, Windows 10 podrska za stariji hardware je smijesna.

 

A? Na poslu imam kompove koji su preko 10 godina stari (više od pola ih ima na sebi Windows Vista naljepnice) i sve radi na Win10 bez problema.

 

Jedino što ispada nepodržano su brendirani kompovi sa AD zvukom za koji postoje driveri samo do Win7 i za grafiku za prastare kante, ali uredno rade i driveri za Vistu i za Win7 tako da govoriti o slaboj podršci za stari hardver je bezveze, u principu sve što radi na Visti i Win7 može i na Win10 osim ako "pisac drivera" u firmi koja je proizvela uređaj nije onemogućila instalaciju na drugi sistem osim "podržanoga".

 

14 godina
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
Friday kaže...
Wox kaže...

Isprobavam desetku 2 tjedna i jasno mi je zašto ne žele prijeći na win 10. To nisu Windowsi . To su Spydowsi.

 

 

 

Jesu ti ukrali podatke?

 

 Ne samo da su mu ukrali podatke, još su mu poslali i mail da uplati bitkojne jer inače... Kako čovjek ne bi bio ljut?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
wyks kaže...
1student kaže...

@ Wyks
U što Vi utrošiste 10+ godina na Bug-u? U spamanje.... ? Biće da vam je dosadno, ako nemate šta korisno napisati

A gle, ocito ne mastam o tome da procuri update za volume licence za zastarjeli softver.

Susi mi se pur-pjena u stanu, pa cu radije gledati to.

 

Eto objasni nam ti sto je to toliko bitno sto radis na racunalu da mastas o tome da netko leaka update za placeni update kako bi ga eto i ti koristio? Vjerojatno nije nista bitno ni unosno jer bi, pretpostavljam sam platio taj extended update.

 

Evo bas si zamisljam, sjedim doma kad eto maliciozni bug ometa moj nesmetani rad na operativnom sustavu! Brže-bolje, pošto-poto, trkom na torrent iscrpno pretražujući taj leakani update kojeg je na RARBG postavio portir savezne republike Mecklenburg-Zapadno pomorje.

Ne koristim Windowse te  za mene nije aktuelno pitanje da li će biti dostupnan neki "hack" za održavanje Windows 7 ili ne, niti  maštam o bilo kojoj verziji Windowsa ili bilo kom drugom OS-u. Trebate razumjeti da je ovo forum i podsjetiti se čemu isti služi (razmjena ideja, mišljenja ......), zatim pokušati razumjeti da ima i radoznalih ljudi koji možda uviđaju vezu između ove vijesti koju su prenijeli BUG-ovi novinari i sličnog slučaja kojeg smo imali prije nekoliko godina u vezi produžene podrške za XP prije 5 godina (hint: registry hack i "pretvaranje" XP u Windows POSReady 2009).
https://www.zdnet.com/article/registry-hack-enables-continued-updates-for-windows-xp/

Informišemo se, i to svakodnevno, o brojnim stvarima iako to u običnom smislu riječi nema neku praktičnu vrijednost ali da bi se to shvatilo treba razumjeti i koncept "opšteg znanja".

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 15:17 (1student).
7 godina
protjeran
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
Friday kaže...
Wox kaže...

Isprobavam desetku 2 tjedna i jasno mi je zašto ne žele prijeći na win 10. To nisu Windowsi . To su Spydowsi.

 

 

 

Jesu ti ukrali podatke?

 

dva_ujutro kaže...
Moraju kupiti i nova racunala, Windows 10 podrska za stariji hardware je smijesna.

 

Ti znas kakve oni strojeve koriste i kakva je podrska za taj hardver?

 Ne znas ni ti. Ali upgrejd softwara/hardwarea je glupost ako radi. Software je nepoderiv. Ako mogu Windows 7 da rade jos 30-40 godina zasto da ne. Samo neka sibnu kakav updejt svako 10 godina i sve super.

Kao da ce svabska verzija Stefice brze raditi na Windows 10.

7 godina
protjeran
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
wyks kaže...
1student kaže...

Ako update-i procure i do osoba/instituacija koje ne plaćaju program ESU (Extended Security Update) isti se mogu normalno instalirati?

 Ajme, a da potplatis nekog hakera u samom Microsoftu da ti leaka update preko sigurnog nodea na Antartici i 400 skokova preko nezasticenih rutera po svijetu kako bi ti sakrio trag!?

 

Taj dnevni surfing bas mora bit na sedmici...

T700 kaže...
Mislim da je to najmanji problem staviti windows 10 na stariji hardwer, već je problem u hardweru koji je povezan sa njima, recimo stariji skupi ploteri i hrpa specifičnih hardwera za koje ne postoji podrška za noviji OS.

 

pa osim prelaska na noviji Hardwer, recimo da to jos zahtjeva poduku djelatnika koji raspolazu sa njima.

Ovo je cak i na neki nacin ok, ali nacin na koji ovo iznosis predstavlja cijelu ovu tematiku kao da se radi o elijenskim konzolama iz Star Treka.

 

Sve sto si naveo je standardni, svakodnevni, trivijalni i nadasve bedasti dio posla svake normalne firme. Konkretno, siguran sam da Grad ili Savezna Vlada nemaju ploter, ali opet - pa nije to terminal vrste s kojom se jucer uspostavio prvi kontakt!

Izdvojis taj sustav iz mreze ako se bas radi o sigurnosnom sustavu i nastavis po starome. Nije da na istom racunalu obavljaju sve!? Ono imaju mrezu od 33 000 racunala i na svakom je ploter i svi djele isti hakirani USB dongle kojeg je prebacio onaj gore iz Mikrosofta preko nodea na Antartici.

 

Kad citam ove "probleme" oko prelaska na novi Windows, pitam se kako svijet nije explodirao kad se prebacivalo sa 95 na XP, ili na 7? Jer je razlika bila veca, i jer je i hardware bio drugaciji. Skok sa AGPa i prastarih PCI kartica na Express standard je daleko kompliciraniji nego situacija koju imamo sada - gdje je vec dobar dio hardvera na ploci - WiFi i brzi ethernet port, USB naprimjer. Po meni instalacija nikad nije bila laksa, konfiguracija imagea je takodjer brza i laksa u odnosu na sedmicu.

Pa GPU u procesoru je vec olaksao posao kako financijski tako i fizicki, jer bukvalno i pojednostavljeno ne moras imati low-end gpu na lageru kad nekoj Đurđici rikne graficka.

 

I sa naglaskom na edukaciju opet stvaras problem gdje ga nema. Djelatnik ti mora biti pismen za ono sto za tebe radi - to je tvoja odgovornost. U biti isticanje ovoga kao argument je totalno apsurdno...

Mi smo mislili napraviti novi avion ali joj to zahtjeva obuku djelatnika pa nismo.

Zasto bi ikoga na svijetu zanimalo imas li ti problem sa edukacijom djelatnika? I opet ne radi se o svladavanju Borgovskog interfacea vec je to nesto sto bi valjda svaki djelatnik vec morao znati.

 Nista, treba tebe poslati da educirad 33 000 ljudi, jer je to macji kasalj. Kao da netko tko samo zna korisiti specificne funkcije PCa, mozde probaviti tek tako malo drugaciji nacin rada. Ne radi se o 33 000 programera, vec bedaka (za racunala).

15 godina
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
O_O_O kaže...

Nista, treba tebe poslati da educirad 33 000 ljudi, jer je to macji kasalj. Kao da netko tko samo zna korisiti specificne funkcije PCa, mozde probaviti tek tako malo drugaciji nacin rada. Ne radi se o 33 000 programera, vec bedaka (za racunala).

 A kako je tih 33 000 ljudi preslo sa 95 na 98? Pa sa 98 na 2000? Pa sa 2000 na Xp? Pa sa Xp na Vistu? Pa sa Viste na 7?

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
jozef kaže...
Friday kaže...
Wox kaže...

Isprobavam desetku 2 tjedna i jasno mi je zašto ne žele prijeći na win 10. To nisu Windowsi . To su Spydowsi.

 

 

 

Jesu ti ukrali podatke?

 

 Ne samo da su mu ukrali podatke, još su mu poslali i mail da uplati bitkojne jer inače... Kako čovjek ne bi bio ljut?

 -promjeni lozinku (fix by MUP..).

 

1student kaže...
..

Ne koristim Windowse ..
 

 - ne koristim traktor, tad ne sudjelujem u temi o traktorskim gumama ili plugovima .. ili u čemu je problem? Koristiš li win7? Koristiš li win10? kako te se tad dotikavle ova vijest koja se inače ne dotikavle državljana ostalih zemalja osim dojča? Koja je poveznica ili je MS dovoljan razlog?

 

**

tj to je vijest za dojčlandiju, dok mi nismo dojč, kao ni naša EULA tj oni imaju svoje zakone-pravila-razloge. Jednako kad poneka savezna država prijeđe na linux ili na win..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
ihush kaže...

 - ne koristim traktor, tad ne sudjelujem u temi o traktorskim gumama ili plugovima ..

Koristiš li heroin? Jesi li ikad sudjelovao u temama o ovinosti o heroinu?

 

 

 

On-topic: Meni je Win 10 na tabletu i tamo mi savršeno odgovara. Na desktopu sam ga probao i imam osjećaj kao da me netko tjera koristiti tablet s prevelikim ekranom i mišem. Dok ide ostajem na sedmici, a kad više ne bude išlo, prelazim na Ubuntu. Ionako nisam upalio program bez kvalitetne alternative za Linux otkad sam uzeo Switch. Možda bi eventualno zbog nostalgije zaigrao neki stariji NFS, ali, koliko sam već na sedmici imao problema s undergroundom, imam osjećaj da bi i to lakše upogonio na Linuxu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
Windows (bilokoja verzija) na tabletu je koma. Touch sustav sucks, a troši bateriju radio ista ili ništa jer Windowsi cijelo vrijeme u pozadini rade čuda.
Što se tiče ove situacije sa Njemačkom nimalo me ne čudi, radimo sa njima i price o njihovoj preciznosti i ne znam čemu već su postale mit, možda je nekad tako bilo, ali sada nisu ništa bolji od prosjeka.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7 OS-a

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Njemačke vlasti će nastavak uporabe Windows 7
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice