Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura u b

poruka: 13
|
čitano: 5.259
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura u b".
9 godina
offline
Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura u b

Nevjerojatno. Ja isto tako nemam milijun Eura koje sam mogao imati da sam izrudario brdo Bitcoina pa zaboravio lozinku. Još ispada da sam uštedio na struji i hardveru. 

 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura
Thinker kaže...

Nevjerojatno. Ja isto tako nemam milijun Eura koje sam mogao imati da sam izrudario brdo Bitcoina pa zaboravio lozinku. Još ispada da sam uštedio na struji i hardveru. 

 

Ja svaki dan ustedim znatnu kolicinu novca jer se vezem u autu pa ne platim kaznu policiji. Na taj nacin sam u zadnjh 20 godina ustedio milijune. A cak mi je i dobro doslo kad sam ono jednom imao prometnu nezgodu pa nisam izletio kroz sajbu van

Freak Show Inc.
5 godina
protjeran
offline
Re: Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura
Znači, zaplijenili su, što bi moja baka rekla, što preko dva visi.
Pis on ju :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura u b

not your keys, not your crypto..

 

u prijevodu,zaplijenili su zrak

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura u b

Ko zna kolika bude na kraju zaliha Bitcoina?Puno ih je izgubljeno zauvjek..

To bu dobro na kraju za cijenu,manja zaliha,veča cijena.

Ako u daljoj budučnosti svaki miljarder poželi da posjeduje barem 1 BTC,to bude nemoguče.

Na kraju bu se prodavali ko rijetkost i store of value. :)

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura
GrimReaperKC kaže...

not your keys, not your crypto..

 

u prijevodu,zaplijenili su zrak

 

Iz članka nema dovoljno informacija za tu tvrdnju.

Ukoliko su zaplijenili hardware wallet, a osumnjičeni nema recovery phrase onda se može pozdraviti sa svojim bitcoinima.

Ukoliko je pospremio private key na vanjski USB koji je kriptiran, opet se može pozdraviti sa bitcoinima.

 

Svakako je istina da policija ne može znati da li on ima ili nema negdje pohranjen private key od walleta, bilo na nekom drugom mjestu nepoznatom policiji ili u glavi. :)

 

lp

14 godina
offline
Re: Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura
Drakhar kaže...
GrimReaperKC kaže...

not your keys, not your crypto..

 

u prijevodu,zaplijenili su zrak

 

Iz članka nema dovoljno informacija za tu tvrdnju.

Ukoliko su zaplijenili hardware wallet, a osumnjičeni nema recovery phrase onda se može pozdraviti sa svojim bitcoinima.

Ukoliko je pospremio private key na vanjski USB koji je kriptiran, opet se može pozdraviti sa bitcoinima.

 

Svakako je istina da policija ne može znati da li on ima ili nema negdje pohranjen private key od walleta, bilo na nekom drugom mjestu nepoznatom policiji ili u glavi. :)

 

lp

 Onaj koji ima znacajniju svotu kripta, i nije u stanju nauciti 24 rijeci napamet, taj ni ne zasluzuje imati svoje kriptovalute... ja osobno za svaki slucaj imam na dvije plocice od inoxa, zakopane svoje rijeci, 12 rijeci je na jednoj, preostalih 12 na drugoj, ali svejedno... zapamtio sam i ponovim si jednom mjesecno te rijeci i sad ih znam bez problema. Sud ili bilo tko drugi mogu mi moj k. zaplijenit, a ne kritpto... 

15 godina
offline
Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura u b

-fejknjuz s polu/dez-informacijama, jedino bitno za 'novinare' je ključna riječ, bitcojn (čitati kojn.. epovski AT, konj, kljuse..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura

Ja ne znam od kud svima fora za 12 ili 24 riječi. Wallet brije. Pravi paper/cold wallet moš stavit na jednu riječ.

Možeš stavit na razmak " ".. Samo naravno nije preporučljivo.

 

Na razmaku je bilo para zadnji put 2020te.. (punih 2 sekunde)

15 godina
offline
Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura u b

imam brdo lozinki ali ni jedan bitkonj 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura u b

Meni jedino ovo nije jasno:
"Potvrdio je i da su osigurali da osuđenik ne može, nakon izlaska iz zatvora, pristupiti zaplijenjenom bogatstvu lozinkom koju je "zaboravio"."

 

Kako su osigurali?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura
9A6DQB kaže...

Meni jedino ovo nije jasno:
"Potvrdio je i da su osigurali da osuđenik ne može, nakon izlaska iz zatvora, pristupiti zaplijenjenom bogatstvu lozinkom koju je "zaboravio"."

 

Kako su osigurali?

 

 Kontaktirali su krim-tehničare iz Gornjo-dubravskog odjela Kajber policije i po stručnom naputku počinitelju su oduzeli uređaj za vizualni prikaz podataka (računalni monitor - op.a) kao i uređaj za tekstualni upis sigurnosne lozinke (računalna tipkovnica op.a.).

Tim postupcima se osiguralo ne samo da počinitelj više nije u mogućnsti vidjeti što upisuje, nego mu se oduzeo i alat za moguće počinjenje kaznenog djela.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Njemačka policija zaplijenila 50 milijuna eura

.. oduzet je i miš (op.a. čitaj opa.. kao uzvik-iznenađenja ili kako-kome), ali je nestao iz zapisnika, vjerojanto neki revni djelatnik cijeni glodavca marke logič..

-nestali su još neki predmeti, kao stolac, pvc-prozori, pozlačen puš-buton s pisoara inače bižuterija-fejk ali drži dobru cijenu u javno-nabavnom bizu, itd.. praktički je nestalo sve što se moglo-dalo ponjeti, ostale su pločice jer su nekim čudom dobro zaljepnjene i treba jača makita da ih izbije i nešto armaturnog željeza u betonu, ostalo je sve nestalo, kao i tragovi hakera, bitkojna, tragovi novca ili prava-zakona, i to ne bilo gdje, u paragvaju-tanzaniji-balkanu.. nego u srcu pravne eu, gdje postoji red-zakon. Posotji sve, osim smisla, postoji novinarstvo.. od kojeg su trenutno jedino pitanja npr markotički za cjepivo (ili nepotizam-veze) onaj tip pitanja koji se moraju postavljati, no novinara u ITu, portalima, časopisima, nema jer tamo je marketing od kojeg se živi.

-nisam vidio političara, novinara, bilo koga da postavlja pitanje na ovakvim primjerima, šutnja-mutavost ali ne korjena riječu mute nego naprosto za mutave lobotomizirane ili još gore kad se samo po tiho kaže ''psst, ne pitaj...''.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice