Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

poruka: 99
|
čitano: 26.651
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s".
10 godina
neaktivan
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

nebustruje

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Bustruje, ali ce nas opet cijediti sa poskupljenjima. Cijene dižu barem dva puta godišnje. Zločin protiv prirode, građana i zdravog razuma, a masa tu propagandu guta spuštenih hlača i skandira "još, još ovo nije dovoljno". Ako ne živiš ovdje, čini ti se kako su ljudi inteligentni i sve funkcionira. Jedini razlog zašto je DE na glasu kao uređena država je zašto jer je sve protokolirano i (kao i u SAD-u) vrijedi da su porezi alfa i omega. Živim u jednom od najpoželjnijih gradova za život u DE i svaki put kada mi netko spomene kako je tu lijepo, samo kolutam očima jer sam svjestan da nije tu toliko lijepo koliko je u drugim gradovima grozno.
16 godina
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

dobar članak, na kraju vele .. ugasit ce i ugljen do 2038

znači idemo na drva i u pečine, a šta če zamjenit ??
Nuklearke su green, i treba čim više nuklearki, jer garant da sad idu gradit novu, opet bi bila bolje nego stara generacija

 
31 0 hvala 0
14 godina
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

nije to najnovije...

 

najnovije je da se ipak grade termoelektrane ali na plin, neko je Analnoj objasnio kemijsku jednadžbu i da je izgaranje plina puno čišće od ugljena, ali istovremeno NS2 ne radi (no Rusi opet zarađuju), ali to je umolomno kako samo Zelenčoki mogu...

 

usput su za reviziju prodaje oružja (SRNj je ove godine prodala najviše oružja u povijesti) Egiptu, ali bi eto naoružavali Ukrajinu...

 

veli kolegga da mu se Švašbe žale da im je grijanje i na lož-ulje 3x poskupjelo...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

Bojim se za Njemce i njihovo psihicko zdravlje...

 

I zadnja 3. rajhovska njemacka revoluciji bila je u znak zelenila, prava zivotinja, borba za bolju buducnost.... pa je nastao poprilicni kaos i u nasim krajevima, zbog njihove zbunjenosti i nesigurnosti!

 

eto! zasto volim nuklearke, mogu stvoriti malo, tehnickih, problema tu i tamo, ali ujedinjuju ljude u konacnici! :D

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Nema smisla komentirati koliko je to glupo.
No... Austrija ih (nas) sije za koplje:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Zwentendorf_Nuclear_Power_Plant
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Cijela drzava krenula negirati globalno zatopljenje.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
porast će prodaja pive i ostalih alkoholnih pića...onda prodaja deka
...recimo skijaški skafanderi su isto dobra alternativa za grijanje...ide se ranije leći...pa onda raste broj djece... tvrtke neka organiziraju masovne tjelovježbe za zagrijavanje
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Njemačka vodi cijelu Europu. U propast i ovisnost o drugima.
Da trenutne nuklearke treba ugasiti jer su ogromni i skupi mastodonti. Ali! Treba ih zamjeniti malim modularnim i sigurnijim nuklearnim elektranama, a ne ugasi pa ćemo vidjeti koliko će biti sunca i vjetra.
Solarno i vjetar trebaju biti dodatak, a ne glavni izvor energije.
Jedino Francuzi (kao i obično) ne doživljavaju gluposti iz Njemačke, pa ulažu i dalje u nuklearnu energiju, a mi stoka sitnog zuba kojima je Njemačka božanstvo, plešemo kako oni sviraju
Nadglednik dina
Moj PC  
34 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Mi nema novaca za graditi nuklearne elektrane, ali imamo resurse za bolje solucije.
Njemačka je napravila glupost, ali Njemačka=/=Hrvatska.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2021 9:45 (Gallu).
12 godina
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

Ponovo je na snazi Njemačka sociopatska politika. 

Sad mi je jasan i prvi i drugi svjetski rat. Ništa se nije promijenilo.

To su totalni luđaci, i što je najgore, vode nas sve u krivom smjeru. Totalno ih je obuzeo promašeni zeleni-wokeizam.

Moj PC  
11 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

Nemogu puno filozofirati o ovoj temi osim on9ga što sam čuo od prijatelja poznanika i sličnih koji su u njemačkoj...  

Do prije par godina njemačka je bila ok država za život imaš posao sigurnost lijepo se moglo ušparati i općenito život je bio kako se kaže la bella vita... 

U zadnje doba većina njih se slaže da razmatra povratak nazad jer sljaker koji živi gore plaća je 1500 2000 eura ali da bi preživio živiš u hostelu sa 10 drugih ljudi ako imaš obitelj stan ćeš platit trećinu place ako imaš sreće pa si našao stan...  A onda jedan kolega je našao račun za struju iz 2015 i sad plaća 4 puta veću cifru... 

Njemačka je ko država postala sama sebi najveći neprijatelj zbog glupavih ekoloških zahtjeva ogromne fluktacije izbjeglica koji ako nisu na socijalnoj pomoci ruse cijenu rada na skoro pa ništa... 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

Ček, Njemačka povećava upotrebu ugljena, a svi se zgražaju na zločestim zelenima? Jer poznato je koliko zeleni vole ugljen.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Littlemanbeingerased kaže...
Nema smisla komentirati koliko je to glupo.
No... Austrija ih (nas) sije za koplje:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Zwentendorf_Nuclear_Power_Plant

 Da, i još seru slovencima jer žele izgraditi drugi blok u Krškom jer oni ne žele imati nuklearke u svojoj blizini. Ma mrš.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Entry Point kaže...
Littlemanbeingerased kaže...
Nema smisla komentirati koliko je to glupo.
No... Austrija ih (nas) sije za koplje:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Zwentendorf_Nuclear_Power_Plant

 Da, i još seru slovencima jer žele izgraditi drugi blok u Krškom jer oni ne žele imati nuklearke u svojoj blizini. Ma mrš.

 Nuklearka je stopirana referendumom 1978 godine, kupljena je 2005 od EVN grupe za potrebe filmske industrije, trening operatora, itd. Ne seru bez veze.  

14 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Visak kaže...

Ček, Njemačka povećava upotrebu ugljena, a svi se zgražaju na zločestim zelenima? Jer poznato je koliko zeleni vole ugljen.

 pa ako ne znaš, na vlasti je Jamajka koalicija - crven-zelen-žuti u Njemačkoj gdje ono zeleno, gle čuda, označava Zelene (Die Grune), a koji bi valjda trebali biti orijentirani na pitanja okoliša, ali eto....

 

a inače, ide se na plin (samo se čekaju Pompeove "molekule slobode", da se zajebe Zle Ruse i ST2 - iako oni već dvostruko zarađuju sada):

 

https://www.spglobal.com/platts/en/market-insights/latest-news/natural-gas/012621-german-gas-plant-capacity-set-to-exceed-coallignite-in-2023

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-06-21/phasing-out-coal-will-require-germany-to-build-new-gas-plants

 

https://www.cleanenergywire.org/news/germany-needs-20-30-gw-new-gas-plants-ensure-supply-security-rwe-ceo

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
ZaliazniMacan kaže...

Nemogu puno filozofirati o ovoj temi osim on9ga što sam čuo od prijatelja poznanika i sličnih koji su u njemačkoj...  

Do prije par godina njemačka je bila ok država za život imaš posao sigurnost lijepo se moglo ušparati i općenito život je bio kako se kaže la bella vita... 

U zadnje doba većina njih se slaže da razmatra povratak nazad jer sljaker koji živi gore plaća je 1500 2000 eura ali da bi preživio živiš u hostelu sa 10 drugih ljudi ako imaš obitelj stan ćeš platit trećinu place ako imaš sreće pa si našao stan...  A onda jedan kolega je našao račun za struju iz 2015 i sad plaća 4 puta veću cifru... 

Njemačka je ko država postala sama sebi najveći neprijatelj zbog glupavih ekoloških zahtjeva ogromne fluktacije izbjeglica koji ako nisu na socijalnoj pomoci ruse cijenu rada na skoro pa ništa... 

Ja ti mogu jos par stvari dodati. Ono sto mi najvise ide na zivce je da svi drzavni sluzbenici (Beamter, iliti po naski uhljeb, ali tu jos pripadaju i policija i ucitelji) ne placaju nikakve doprinose - niti za mirovinu niti za slucaj otkaza (jer je naime ilegalno otpustiti ih). Mozes zamisliti koliko to napreze mirovinski sustav. I onda jos za vrijeme ekonomske krize Merkelica uvede mini job koncept kako bi mogli prikazati da imaju malu nezaposlenost. Pogadas li da ni oni zaposleni na mini jobu ne uplacuju nikakve doprinose. Sto ce biti sa svim tim ljudima kada dode vrijeme da se umirove? Drzava je socijalna te ih nece kao SAD ostaviti na ulici vec ce ih zbrinuti iz proracuna. U istu kategoriju spadaju i izbjeglice - signifikantno opterecenje na proracun, osobito jer iskoristavaju sustav koji je dizajniran na principu blacklistinga te pretpostavlja da ce svi biti fer po defaultu. Posljedica je da se vec sada zna da drzavna mirovina nece biti dovoljna za opstanak. Prema savjetu kolega koji su nedavno otisli u mirovinu, uplacujem 20% svoje place u dodatni fond samo da se osiguram za ta vremena. Da su stvari poslozene kako treba, do te situacije nikada ne bi niti doslo.

Visak kaže...

Ček, Njemačka povećava upotrebu ugljena, a svi se zgražaju na zločestim zelenima? Jer poznato je koliko zeleni vole ugljen.

Poznato je, ali nuklearke "vole" jos vise. Osim toga, dirati u NE su politicko samoubojstvo tako da nitko nece svoj vrat izlagati. Politika zelenih je potpuno nerealna (cilj zvuci lijepo, ali put je dubioza). Kao da ja sada proglasim da sva hrana treba biti iskljucivo BIO i od sutra zabranim prodaju svega sto nema BIO certifikat. Bez ikakvih kompromisa i prijelaznog perioda bi doslo do vala gladi. Naravno oni koji prezive bi uzivali u blagodatima zdrave prehrane, ali po koju cijenu. Zelenima je to do sada prolazilo jer nisu bili odgovorni za proracun vec su samo prodavali svoju podrsku (ruke, glasove) onima koji su kreirali vladu. Sada su oni dio vlade i kada bi uopce krenuli u raspravu u bilo cemu sto u svom imenu sadrzi "nuklearno" (makar to bili i mikro reaktori na torij) instantno bi izgubili 40-50% svojih biraca.

 

Da sumiramo - generalno pravilo je sto vise ljudi to vise idiota, a u populaciji od 83 miliona ih ne manjka.

2 godine
neaktivan
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

Ma kad sve zbrojiš u oduzmes život negdi na selu za placu od cca 1000eura i vrt za sebe zvuci bolje nego njemačka...  Pod uvjetom da si vlasnik svoje nekretnine za život... 

Taj način života ne želim nikome ili kao što meni prijatelj se hvali znaš ja sam programer imam 20 tisuća kn place a 25 navečer moraš žurno u firmu jer klijent ima problema....  Nekad ni novci nisu sve na svijetu... 

 
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
kerum kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Nemogu puno filozofirati o ovoj temi osim on9ga što sam čuo od prijatelja poznanika i sličnih koji su u njemačkoj...  

Do prije par godina njemačka je bila ok država za život imaš posao sigurnost lijepo se moglo ušparati i općenito život je bio kako se kaže la bella vita... 

U zadnje doba većina njih se slaže da razmatra povratak nazad jer sljaker koji živi gore plaća je 1500 2000 eura ali da bi preživio živiš u hostelu sa 10 drugih ljudi ako imaš obitelj stan ćeš platit trećinu place ako imaš sreće pa si našao stan...  A onda jedan kolega je našao račun za struju iz 2015 i sad plaća 4 puta veću cifru... 

Njemačka je ko država postala sama sebi najveći neprijatelj zbog glupavih ekoloških zahtjeva ogromne fluktacije izbjeglica koji ako nisu na socijalnoj pomoci ruse cijenu rada na skoro pa ništa... 

Ja ti mogu jos par stvari dodati. Ono sto mi najvise ide na zivce je da svi drzavni sluzbenici (Beamter, iliti po naski uhljeb, ali tu jos pripadaju i policija i ucitelji) ne placaju nikakve doprinose - niti za mirovinu niti za slucaj otkaza (jer je naime ilegalno otpustiti ih). Mozes zamisliti koliko to napreze mirovinski sustav. I onda jos za vrijeme ekonomske krize Merkelica uvede mini job koncept kako bi mogli prikazati da imaju malu nezaposlenost. Pogadas li da ni oni zaposleni na mini jobu ne uplacuju nikakve doprinose. Sto ce biti sa svim tim ljudima kada dode vrijeme da se umirove? Drzava je socijalna te ih nece kao SAD ostaviti na ulici vec ce ih zbrinuti iz proracuna. U istu kategoriju spadaju i izbjeglice - signifikantno opterecenje na proracun, osobito jer iskoristavaju sustav koji je dizajniran na principu blacklistinga te pretpostavlja da ce svi biti fer po defaultu. Posljedica je da se vec sada zna da drzavna mirovina nece biti dovoljna za opstanak. Prema savjetu kolega koji su nedavno otisli u mirovinu, uplacujem 20% svoje place u dodatni fond samo da se osiguram za ta vremena. Da su stvari poslozene kako treba, do te situacije nikada ne bi niti doslo.

Visak kaže...

Ček, Njemačka povećava upotrebu ugljena, a svi se zgražaju na zločestim zelenima? Jer poznato je koliko zeleni vole ugljen.

Poznato je, ali nuklearke "vole" jos vise. Osim toga, dirati u NE su politicko samoubojstvo tako da nitko nece svoj vrat izlagati. Politika zelenih je potpuno nerealna (cilj zvuci lijepo, ali put je dubioza). Kao da ja sada proglasim da sva hrana treba biti iskljucivo BIO i od sutra zabranim prodaju svega sto nema BIO certifikat. Bez ikakvih kompromisa i prijelaznog perioda bi doslo do vala gladi. Naravno oni koji prezive bi uzivali u blagodatima zdrave prehrane, ali po koju cijenu. Zelenima je to do sada prolazilo jer nisu bili odgovorni za proracun vec su samo prodavali svoju podrsku (ruke, glasove) onima koji su kreirali vladu. Sada su oni dio vlade i kada bi uopce krenuli u raspravu u bilo cemu sto u svom imenu sadrzi "nuklearno" (makar to bili i mikro reaktori na torij) instantno bi izgubili 40-50% svojih biraca.

 

Da sumiramo - generalno pravilo je sto vise ljudi to vise idiota, a u populaciji od 83 miliona ih ne manjka.

 

Dakle strašno. Puknut će ta država ko balon.

10 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Njemci ce radije poginuti od klimatskih promjena nego da se smrznu, pa gdje su im prioriteti. 🙂
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

Njemci dakle gase svoje prilično sigurne nuklearke, zbog onog managera u japanu koji dvije godine nije htio ugasiti ili prepraviti prastaru nesigurnu Fukushimu iako je dobio negativnu ocjenu sigurnosti. Pri tome njemci uvoze struju i time indirektno podržavaju one jeftine ruske nuklearne elektrane koje su davno trebale biti ugašene / prepravljene. Ili pojačavaju rad starih elektrane na ugljen koji nerijetko u sebi ima štetne i radioaktivne elemente koji idu direktno u zrak. Da sve je to kao privremeno , ali koliko dugo.

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Byron:

Njemačka je generalno povelik izvoznik struje, višak im je dovoljan za opskrbiti Hrvatsku 2x
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2021 20:17 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Ove nuklearke su taman razlika uvoza/izvoza, umjesto neto izvoznika Njemačka će biti na nuli
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Da... Ali ne bi li im bilo bolje da tu 0 postignu zatvaranjem TE na ugljen.
8 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Gallu:

Da. Kažemo ti i ja. Ali rudnici zapošljavaju jako puni ljudi, baš kao i hrpa elektrana koje ga troše. I, domaći je resurs tamo gore
Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Volos kaže...

Ponovo je na snazi Njemačka sociopatska politika. 

Sad mi je jasan i prvi i drugi svjetski rat. Ništa se nije promijenilo.

To su totalni luđaci, i što je najgore, vode nas sve u krivom smjeru. Totalno ih je obuzeo promašeni zeleni-wokeizam.

 Nijemci su dobri za tehnologiju i ekonomiju, ali losi u politici i pjevanju naprimjer.

2 puta je njemacka politika odvela same sebe i cijelu Europu u propast. Nakon toga su pola stoljeca bili okupirani, i cim su politicki malo prodisali evo ih opet.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Byron kaže...

Njemci dakle gase svoje prilično sigurne nuklearke, zbog onog managera u japanu koji dvije godine nije htio ugasiti ili prepraviti prastaru nesigurnu Fukushimu iako je dobio negativnu ocjenu sigurnosti. Pri tome njemci uvoze struju i time indirektno podržavaju one jeftine ruske nuklearne elektrane koje su davno trebale biti ugašene / prepravljene. Ili pojačavaju rad starih elektrane na ugljen koji nerijetko u sebi ima štetne i radioaktivne elemente koji idu direktno u zrak. Da sve je to kao privremeno , ali koliko dugo.

 

NE Fukishima je poznata za razliku od NE Tokaimura i grozna sudbina ozračenog radnika Hisashi Ouchi. Odrzavali su ga na zivotu 83 dana zbog istrazivanja.

Clanak sadrzi potresne slike

https://historyofyesterday.com/the-man-kept-alive-against-his-will-647c7a24784

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
11 godina
offline
Re: Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovi
Pa nije baš zbog istraživanja, nego zbog pokušaja da mu se spasi život. Pogledaj video do kraja

2 godine
neaktivan
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

Ja iskreno ne znam što Švabe rade dakle od.jedne super države di se zna red iako ko misli da gore nema korupcije i nepotizma taj se vara do države koja ima takva glupava razmišljanja ideje i provedbe da RH izgleda bolje 10 puta...  Dakle nešto isto prestrasno što "moderni" političari rade... 

 

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Ništa od nula emisija: Njemačka zatvara polovicu s

malo je smiješno govoriti o elektranama na "lignit i ugljen".

jer lignit JE upravo ugljena - najlošija vrsta ugljena, ali još uvijek - ugljen.

i ne, Njemačka neće nuklearke ZAGASITI, nego UGASITI.

lektori vam nisu baš najjača strana...

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice