Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Galaxy

poruka: 21
|
čitano: 4.447
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Galaxy".
16 godina
offline
Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Galaxy

I onda se pitamo zašto je Android toliko fragmentiran... Flagshipovi koji su novi koštali cca 5000 kn ne dobivaju nove verzije OSa nakon 2 godine. Badava cijela priča oko Projecta Treble. Tužno.

Tetris is so unrealistic.
 
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Galaxy

Ista politika koja je bila na djelu kada sam ja imao Note II 

Povijest se nastavlja, ne ponavlja! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Galaxy

Mobitel je izašao 2017, dobio je dva velika updatea i hrpu malih, dobivat ce jos neko vrijeme sigurnosne zakrpe.

To je sasvim ok. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
Flogistol kaže...

I onda se pitamo zašto je Android toliko fragmentiran... Flagshipovi koji su novi koštali cca 5000 kn ne dobivaju nove verzije OSa nakon 2 godine. Badava cijela priča oko Projecta Treble. Tužno.

 Nije da bog zna sta prpustamo....

 

I dalje je to daleko napredniji os od konkurencije ;)

 

Imam note 8 i to me ne sekira ni najmanje....

 

Kako je clanak napisan ispada da ce uredjaji prestati raditi ili se samounistiti zato sto nece dobiti novi OS....

Nije to Apple da uspori uredjaj namjerno...

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 8:20 (Posmatrač).
5 godina
offline
Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Galaxy

ovih dana će biti 2 godine od kupovine S7Edge priko njuške...još minimalno 2 pa možda 3 godine uporabe

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
HCMAA kaže...

ovih dana će biti 2 godine od kupovine S7Edge priko njuške...još minimalno 2 pa možda 3 godine uporabe

 koliko ti baterija traje? jesi mjenjao?

5 godina
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga

Nikad ne dopustim ispod 50%,max struja punjenja je 1000mA...s tom praksom dosad na nijednom uređaju nisam minjao bateriju...imam ipad 4 star 6 godina,baterija drži kao i prvog dana.

Ipad 4 ima 10000mA...max potrošnja po sat što god radio je 1000mA.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
Radije nek poprave NFC koji su usrali zadnjim updateom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
HCMAA kaže...

Nikad ne dopustim ispod 50%,max struja punjenja je 1000mA...s tom praksom dosad na nijednom uređaju nisam minjao bateriju...imam ipad 4 star 6 godina,baterija drži kao i prvog dana.

Ipad 4 ima 10000mA...max potrošnja po sat što god radio je 1000mA.

 Koja je logika iza ovog? Koristiš 50% kapaciteta baterije da ti baterija ne izgubi 10% kapaciteta godišnje?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
Posmatrač kaže...

 I dalje je to daleko napredniji os od konkurencije ;)

 

Po tebi ispada da je Android 8 i 9 napredniji i od Androida 10 Ako ništa drugo, bar su Samsung korisnici pošteđeni lagganja na novoj verziji...

 

Inače, šok i nevjerica kad sam pročitao vijest, stvarno sam očekivao da će doći na 10-ku

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
neaktivan
offline
Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Galaxy

Ova politika ih je dogurala do toga da im flaship nikad u prodaji nije niti blizu iPhonea. Podrška je bitna, možda ne donosi neke prevelike novosti ali samo to da znaš da će dugo dobivat nadogradnje utječe na prodaju.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Galaxy

Dobro, na stranu prepucavanja, ali što je tako zahtjevno na androidu 10 da ga nebi mogao pogoniti hardver iz osmice? Ili čak i S7 ili šestice? Ono, imam ga (update na android 10) otprije, kolko mjesec dana, pa to meni sve izgleda isti kiki s uporabne strane. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2020 2:26 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
southy kaže...
Posmatrač kaže...

 I dalje je to daleko napredniji os od konkurencije ;)

 

Po tebi ispada da je Android 8 i 9 napredniji i od Androida 10 Ako ništa drugo, bar su Samsung korisnici pošteđeni lagganja na novoj verziji...

 

Inače, šok i nevjerica kad sam pročitao vijest, stvarno sam očekivao da će doći na 10-ku

 Zaboravljas jednu sitnicu. kad apple nesto zabrlja na novoj verziji ti ne mozes nista napraviti kao korisnik. Korisnik samsung mobitela moze se vratiti na bilo koju verziju kad god pozeli.... Takvu podrsku cu uvijek izabrato u naspram nove verzije koja kad izadje bude puna rupa i krpa se svakodnevno dok ju ne dovedu  u upotrebljivo stanje a novine od prije dvije godine....Just works ali  ne bas odmah ;)

overhaul kaže...

Dobro, na stranu prepucavanja, ali što je tako zahtjevno na androidu 10 da ga nebi mogao pogoniti hardver iz osmice? Ili čak i S7 ili šestice? Ono, imam ga (update na android 10) otprije, kolko mjesec dana, pa to meni sve izgleda isti kiki s uporabne strane. 

 Sam si sebi odgovorio ;) Ako ne donosi nista bitno novo cemu uzbudjavanje... Sigurnosne zakrpe idu i dalje na 8 generaciju....

13 godina
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
Posmatrač kaže...
southy kaže...
Posmatrač kaže...

 I dalje je to daleko napredniji os od konkurencije ;)

 

Po tebi ispada da je Android 8 i 9 napredniji i od Androida 10 Ako ništa drugo, bar su Samsung korisnici pošteđeni lagganja na novoj verziji...

 

Inače, šok i nevjerica kad sam pročitao vijest, stvarno sam očekivao da će doći na 10-ku

 Zaboravljas jednu sitnicu. kad apple nesto zabrlja na novoj verziji ti ne mozes nista napraviti kao korisnik. Korisnik samsung mobitela moze se vratiti na bilo koju verziju kad god pozeli.... Takvu podrsku cu uvijek izabrato u naspram nove verzije koja kad izadje bude puna rupa i krpa se svakodnevno dok ju ne dovedu  u upotrebljivo stanje a novine od prije dvije godine....Just works ali  ne bas odmah ;)

overhaul kaže...

Dobro, na stranu prepucavanja, ali što je tako zahtjevno na androidu 10 da ga nebi mogao pogoniti hardver iz osmice? Ili čak i S7 ili šestice? Ono, imam ga (update na android 10) otprije, kolko mjesec dana, pa to meni sve izgleda isti kiki s uporabne strane. 

 Sam si sebi odgovorio ;) Ako ne donosi nista bitno novo cemu uzbudjavanje... Sigurnosne zakrpe idu i dalje na 8 generaciju....

Ad1; zanimljivo kolega, niste se udostojili elaborirati jedan detalj, ustvari more detalja kada malo bolje pročitam što ste napisali! 

Kazete rupe na novoj verziji ( iOS  ), i korisnik ne može ništa poduzeti ?! 

Zbog čega se vlasnik Samsunga onda treba/mora/može vratiti na predzadnju iteraciju verzije OS-a?!?! U čemu je onda smisao zakrpe koju se po uočavanju promptno pusti u opticaj?!?! 

A što je sa činjenicom da neki "ovogodišnji" model, flagship možebitno dobije nadogradnju nakon koliko ono mjeseci, dok  gadgeti u roku pet dana maksimalno  ?!?! 

 

Ad2; kažete sigurnosne zakrpe idu i dalje, a niste elaborirali ZAKAJ ???? 

Pa nakon dvije godine to je apasolutno uberduper savršena verzija android OS-a, fluidna, na 93% svih prodanih uređaja!!!!! 

Upssssss, potkrao mi se je tipfeler, na samo 9.3% prodanih samo uređaja, i to još ako je optimistično gledano predviđanje  !!!! 

 

Just works, after half a year, maybe, maybe soon, maybe never, who knows?!?! 

ATJ Lučko
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
ATJLučko kaže...
Posmatrač kaže...
southy kaže...
Posmatrač kaže...

 I dalje je to daleko napredniji os od konkurencije ;)

 

Po tebi ispada da je Android 8 i 9 napredniji i od Androida 10 Ako ništa drugo, bar su Samsung korisnici pošteđeni lagganja na novoj verziji...

 

Inače, šok i nevjerica kad sam pročitao vijest, stvarno sam očekivao da će doći na 10-ku

 Zaboravljas jednu sitnicu. kad apple nesto zabrlja na novoj verziji ti ne mozes nista napraviti kao korisnik. Korisnik samsung mobitela moze se vratiti na bilo koju verziju kad god pozeli.... Takvu podrsku cu uvijek izabrato u naspram nove verzije koja kad izadje bude puna rupa i krpa se svakodnevno dok ju ne dovedu  u upotrebljivo stanje a novine od prije dvije godine....Just works ali  ne bas odmah ;)

overhaul kaže...

Dobro, na stranu prepucavanja, ali što je tako zahtjevno na androidu 10 da ga nebi mogao pogoniti hardver iz osmice? Ili čak i S7 ili šestice? Ono, imam ga (update na android 10) otprije, kolko mjesec dana, pa to meni sve izgleda isti kiki s uporabne strane. 

 Sam si sebi odgovorio ;) Ako ne donosi nista bitno novo cemu uzbudjavanje... Sigurnosne zakrpe idu i dalje na 8 generaciju....

Ad1; zanimljivo kolega, niste se udostojili elaborirati jedan detalj, ustvari more detalja kada malo bolje pročitam što ste napisali! 

Kazete rupe na novoj verziji ( iOS  ), i korisnik ne može ništa poduzeti ?! 

Zbog čega se vlasnik Samsunga onda treba/mora/može vratiti na predzadnju iteraciju verzije OS-a?!?! U čemu je onda smisao zakrpe koju se po uočavanju promptno pusti u opticaj?!?! 

A što je sa činjenicom da neki "ovogodišnji" model, flagship možebitno dobije nadogradnju nakon koliko ono mjeseci, dok  gadgeti u roku pet dana maksimalno  ?!?! 

 

Ad2; kažete sigurnosne zakrpe idu i dalje, a niste elaborirali ZAKAJ ???? 

Pa nakon dvije godine to je apasolutno uberduper savršena verzija android OS-a, fluidna, na 93% svih prodanih uređaja!!!!! 

Upssssss, potkrao mi se je tipfeler, na samo 9.3% prodanih samo uređaja, i to još ako je optimistično gledano predviđanje  !!!! 

 

Just works, after half a year, maybe, maybe soon, maybe never, who knows?!?! 

 

 

Ne znam odakle ti još uvijek tolika doza optimizma, ali znam da kad ekipi u firmi na ajfonima ide novi updajte, ide obavezno i poruka ITievaca da NIKAKO ne ažuriraju na novu verziju. Tek kad popeglaju nakon dva-tri ažuriranja dođe obavjest da se može ažurirati. Plus, recimo iPhone 6, koje nove feature dobije osim ovih za život nebitnih kao što su emojii sa transvestitima i bezglutenskim hamburgerima? A da radi fluidnije nakon tih ažuriranja, dokazuje ti i kaznica koju su popili u Francuskoj (a uskoro i na razini cijele EU) od nekih 47 milja eura radi dokazanog planned obsolutiona 

 

Sve je to u 5 deka frende, 2 godine ažuriranja sa novim featurima koje nosi novija verzija OS-a i 3 godine ukupno sigurnosnih zakrpa je po meni čist ok, s obzirom da je to tempo unutar kojeg većina korisnika mjenja mobilni telefon unutar ili izvan tarifa. Uz iznimke, naravno.

9 godina
neaktivan
offline
Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Galaxy

Mobitel mi sluzi kao mobitel a vama?

Za poziv,poruke,koja fotografija,Spotify ili Deezer ili yt, WhatsApp,nekad neka igrica,mobilno bankarstvo,Mail.

I opet mene gledaju kao da nisam normalan jer ne koristim Instagram ili Facebook. 

Dam vam 100 eura za svaku ckupi koja je dala jer imate neki flagship bilokoje Marke.

Normalno da bi bilo dobro da dobijemo Upgrade na najnoviju verziju to smo se svi slozili. 

Flejm pokrecu ljudi koji su dobili flagship preko firme ili debili kojima je to neki status a nemaju za poziv. 

Pozitivno/negativno komentiranje rada nekog proizvodaca mobitela je zdravo jer ako jedan napravi nesto velika je vjerojatnost da ce i netko drugi bilo dobro ili lose a najvise uzmi Sto vise novaca jer ipak novci pokrecu svijet. Sto nekad lose po kupcu ide. 

Nemam pojma. 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
dejo6 kaže...
HCMAA kaže...

Nikad ne dopustim ispod 50%,max struja punjenja je 1000mA...s tom praksom dosad na nijednom uređaju nisam minjao bateriju...imam ipad 4 star 6 godina,baterija drži kao i prvog dana.

Ipad 4 ima 10000mA...max potrošnja po sat što god radio je 1000mA.

 Koja je logika iza ovog? Koristiš 50% kapaciteta baterije da ti baterija ne izgubi 10% kapaciteta godišnje?

 Od jutra do navečer potrošim oko 50% baterije...navečer ga stavim na punjenje...mada u prosijeku kad bi računali cilu godinu ima dosta dan da potrošim manje od 20% baterije....u osnovi meni bi sasvim dovoljna bila i nokia 3310.

 

Sad mi je pomalo počela smetati veličina...na kraju ću se zaozbilj vratiti na neki "dump" mobitel od 100 kn.

 

Zašto je samsungu toliko teško recimo izbaciti Galaxy S4 u novom ruhu...idealan mobitel što se tiče veličine

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 godina
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
HCMAA kaže...

Nikad ne dopustim ispod 50%,max struja punjenja je 1000mA...s tom praksom dosad na nijednom uređaju nisam minjao bateriju...imam ipad 4 star 6 godina,baterija drži kao i prvog dana.

Ipad 4 ima 10000mA...max potrošnja po sat što god radio je 1000mA.

 Jel ti koristiš mobitel ili mobitel koristi tebe?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
5 godina
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
alen4430 kaže...
HCMAA kaže...

Nikad ne dopustim ispod 50%,max struja punjenja je 1000mA...s tom praksom dosad na nijednom uređaju nisam minjao bateriju...imam ipad 4 star 6 godina,baterija drži kao i prvog dana.

Ipad 4 ima 10000mA...max potrošnja po sat što god radio je 1000mA.

 Jel ti koristiš mobitel ili mobitel koristi tebe?

 Ja ovo nikad necu razumjeti ;)

Zivo me zaboli koliko traje baterija kolliko struje vuce i sl. Nikad  pogledao koliki mi je SOT. Kad imam vremena ili potrebu punim. Nikad niti jedna baterija nije crkla.....

 

Sto ti kazes ja sam njega kupio. Sto  se mene tice neka crkne. U garanciji je a ako nije ide u prodaju ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2020 17:48 (Posmatrač).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
Na Samsungu mozes na bilokoju verziju samo ne na zadnje dvije
😂😂😂
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2020 21:42 (southy).
16 godina
offline
Re: Ništa od Androida 10 za Samsung Galaxy S8 i Ga
southy kaže...
Na Samsungu mozes na bilokoju verziju samo ne na zadnje dvije
😂😂😂

 Ha ja nemam pojma... u desetak godina korištenja samsungovih fonova nisam našao potrebu vraćanja. Istina, bilo je nekih starijih androida koji su mi bili ljepši, ali ide vrijeme, šta ću sad, plakat za ljepotom lanjskog snijega.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice