Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS-CoV

poruka: 17
|
čitano: 5.685
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS-CoV".
5 godina
offline
Re: Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS
evo napokon je virusima upala sjekira u medu.. napokon su dobili kolegu koji može ući u ring sa najpametnijom beštijom na ovoj trećoj stini od sunca
respect:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS-CoV

Implicira li ovo novo saznanje da tezina tijeka bolesti mozda ovisi o tome kojom se tocno varijantom SARS-CoV-2 osoba zarazi? Ili sam krivo protumacio razlike u genskim kodovima kod virusa zasluznih za prvu i drugu infekciju? Zna li se koliko varijanti postoji (za sada)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS-CoV

doc, nije li akiko ("dijete jeseni") japansko žensko ime? a kad tirus navrati i drugi put, možda je to kompliment pacijentu, kao dobrom domaćinu, ili sars covid 19 nije toliko zahtjevan turist kao, primjerice, aids (taj nikad ne dođe ponovo). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 12:00 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS-CoV

e stvarno mi se neda čitati o ovakvim člancima na bug stranici. Pišite o hardweru i softweru i ono sto vam je primarno i zasto vas ljudi čitaju

 

be Cool
Moj PC  
2 6 hvala 0
14 godina
offline
Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS-CoV

Akiko je definitivno teta. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS
kerum kaže...

Implicira li ovo novo saznanje da tezina tijeka bolesti mozda ovisi o tome kojom se tocno varijantom SARS-CoV-2 osoba zarazi? Ili sam krivo protumacio razlike u genskim kodovima kod virusa zasluznih za prvu i drugu infekciju? Zna li se koliko varijanti postoji (za sada)?

 Koliko sam skontao ne implicira. Mislim da se genska varijanta razlikuje jer se mladić iz Nevade zarazio od različitih osoba u ta dva slučaja zaraze. Iz pogleda potpunog laika o medicini/virusima i od onoga što sam pročitao o virusima, virusi se razmnožavaju koristeći genetski materijal domaćina, pa pretpostavljam da se možda ta genska razlika očituje u tome. Na osnovu toga pretpostavljam da se virus za prvu i drugu infekciju razlikuje u genetskom materijalu uzetom od različitih domaćina.

6 godina
neaktivan
offline
Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS-CoV

 Ovakav dvadesetpetogodišnjak? Kad si treća generacija koja doručkuje hamburger, a ruča cheeseburger, dok vikendom redovno utopliš tijelo sa 3 promila, upoznaš se sa svakakvim bolestima.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS
Festus kaže...

 Ovakav dvadesetpetogodišnjak? Kad si treća generacija koja doručkuje hamburger, a ruča cheeseburger, dok vikendom redovno utopliš tijelo sa 3 promila, upoznaš se sa svakakvim bolestima.

 Ne mora da znaci.

 

Ja nisam tip top utegnuti i isklesani lik ali svake sedmice trcim minimalno 2 ili 3 dana dionice od 6 do 7 km koje ukljucuju i solidnu duzinu koja je uzbrdo, a osim toga ubacim i dva ili tri dana teretane (zavisi koliko se trci), uglavnom od 7 dana minimalno treniram 4 dana sedmicno nekim normalnim intezitetom, znaci ni ne pretjerujem da osjecam hronicni umor. 

 

Na hranu mi ode vecina budzeta jer se trudim da se hranim sto zdravije sto ukljucuje dosta voca i povrca, ribe, orasastih plodova ali naravno spucam nekad ai neki burger, volim popit i pivu ali ne pretjerujem.

Poenta, zivim i hranim se relativno zdravo za prosjecnog Balkanca.

 

19. jula sam dobio simptome Covida, nakon par dana testiran pozitivan. Simptoma sam imao poprilicno od temperature, malaksalosti, kaslja, otezanog disanja, bolova u ledjima, misicima i zglobovima i iskreno nekih 7 do 10 dana sam bio poprilicno bolestan mada nisam ispoljavao neke kriticne simptome i odbolovao sam kod kuce sve. Nekada oko 15. avgusta sam se vratio na posao i nisam ispoljavao vise simptoma cak sam se vratio svom trcanju i teretani bez nekih vecih problema osim sto sam izgubio malo kondicije sto je i normalno nakon sjedenja i lezanja tri sedmice.

 

Prosle sedmice sam se opet poceo osjecati losije u smislu da sam osjecao umor i djelimicnu malaksalost ali nije bilo toliko lose. 

Sticajem okolnosti u sklopu aktivnosti na poslu u ponedeljak mi je uzet uzorak krvi sa serolosko testiranje gdje na nalazu imam ocitavanja da sam pozitivan na IgG antitijela sto znaci da sam odbolovao Covid infekciju i titar (kolicina) je bila poprilicna visoka.

 

Medjutim u istom tom nalazu titar na IgM i IgA antitijela mi je takodje velik sto vjerovatno znaci da trenutno imam akutnu infekciju Covid virusom. 

Sto znaci da ili se nisam oporavio od svoje prve infekcije i da je vucem evo preko mjesec dana, mada imam IgG antitijela ili sam se opet negdje zarazio i pokupio neki soj virusa. 

 

Nazalost Corona je jos uvijek neistrazena i treba se cuvati jer nikada se ne zna odgovor organizma i kakvi simptomi se mogu ispoljavati. 

 

U mom okruzenju u zadnje vrijeme sve vise mladjih ljudi koji bi trebali biti zdravi ima srednju ili tezu klinicku sliku, ljudi koji ne spadaju u junk food tipove. 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS
Za ne vjerovati, sve simptome koje si nabrojao možeš imati i kad imaš gripu. Ali gripa više ne postoji, sad ako si bolestan, imaš koronu, pa čak i ako nisi bolestan, opet imaš koronu.
7 godina
protjeran
offline
Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS-CoV

Ne da postoji mogucnost, nego se cini da je moguce ponovno dobiti asimptomatski oblik bolesti,

bez da si u kontaktu sa ikim tko je zarazen.

 

Jedna osoba iz Schwaz Districta je od Veljace pa do sada bila 4x zarazena.

Prvi put je imala kontakt, drugi put ne, i nakon toga je radila samo od kuce,

i svejedno se jos dvaput razboljela. Sumnja se da imuninet nije dovoljno dobar,

i da se inaktivni virus ponovno samostalno aktivira.

 

Dakle, sve je to individualno. Recimo da je 50% ljudi imalo kontakata sa nekim od zarazenih,

od tih 50%, bar 10% nisu imale nikakve probleme niti zaraze, a ostalih 90% su imali

neki oblik zaraze, bilo asimptomatican, bilo blazi ili tezi oblik oboljenja.

 

Kakvo je moje stajaliste o svemu tome? Cuvajte sebe tako sto cuvate druge.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS

Dobila je asimptomatski oblik bolesti bez da je bila u kontaktu sa zaraženima?

 

U prijevodu, osoba koja nema simptome i nije bila u kontaktu sa zaraženima je bila pozitivna na testu. Što je vjerojatnije - da je dobila virus po duhu svetom ili da se radi o false pozitivnim nalazima? Koliko je ukupno puta testirana?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS-CoV

Evo jedan info iz prve ruke. Ne znam jesam li ja retard ili slabo kopcam, ili ovi doktori, epidemiolozi i ostali zavrsavaju fakultete na magistrali. Znaci u nedjelju dosli kumovi kod nas i momak tu vecer dobije temperaturu. Nisu ga odmah testirali (bogtepitajzasto) vec utorak ujutro. Ja odmah ujutro javljam sefu situaciju on me posalje kuci ali i pise slobodne dane (jer nisam jos sluzbeno u izolaciji i ne javljam se obiteljskom dok ne budu rezultati). Srijeda popodne test pozitivan, javljam se obiteljskom kaze mi od danas si u izolaciji. Govorim, ali doktorice on je u ned dobio temp i ja sam od pon kuci u izolaciji. Well, naredba je od trenutka javljanja ide izolacija. Znaci ova tri prethodna dana sam bio u nekakvom ambisu valjda. Da kazem da nemamo simptome nikakve (a sigurno smo na pola metra sjedili skupa 3 sata i jos se dobro valja izgrlili), sto ne znaci da se nece javiti a i ne znaci da mozda i nismo zarazeni. 

Druga stvar, baba treba u staracki dom i pazi ovo, mora u izolaciju 14 dana i onda odraditi test pa tek onda u dom. Pa sta ce mi test nakon 14 dana izolacije, a i ko kaze da me nece u tom izolatoriju netko zaraziti 13. dan. Uostalom, odradi 2, 3 testa i sve ce biti jasno. Ja ne mogu j.... vjerovati kakve odluke donose ovi "strucnjaci".

Jedno mi je sasvim jasno, "nadlezne institucije" pojma nemaju sta bi i kako bi....

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS
MrBlc kaže...

Dobila je asimptomatski oblik bolesti bez da je bila u kontaktu sa zaraženima?

 

Ne, nisi shvatio. Procitaj jos jednom. Evo pomoci cu ti:

 

Čitatelj kaže...

Prvi put je imala kontakt, drugi put ne, i nakon toga je radila samo od kuce,

i svejedno se jos dvaput razboljela. Sumnja se da imuninet nije dovoljno dobar,

i da se inaktivni virus ponovno samostalno aktivira.


 

 

Sad lakse? Dakle, jos se ne pali lampica? Nema problema, pomoci cu ti.

Dakle, osoba je preboljela C19 i nakon toga stekla imunitet, no to ne znaci

da su svih 100% virusnih jedinki u njenom organizmu bili otklonjeni,

nego da se tijelo zna s njima boriti, tj. da bijela krvna zrnca znaju pravovremeno

reagirati/prepoznati nepoznatno/stetno te sprijeciti infekciju - to je imuninet.

 

No kod te osobe, ne zna se musko ili zensko, bolest se vracala 3x nakon prve zaraze.

E sad, dali je njen imunitet toliko los, da joj se infekcija nakon vremena ponovno aktivira,

ili je nesto drugo u pitanju, primjerice da je osoba toliko "prljava", da ne drzi higijenu,

pa da joj je stan cisto leglo zaraze, virusa i bakterija, sto bi naravno moglo direktno utjecati

na imunitet osobe - to se jos ne zna, ili se bar javno ne zna.

 

No jedno je sigurno, covjek se moze vise puta razboliti od bilo koje bolesti, na koju nema trajni imunitet.

A s obzirom da to da virusi brzo mutiraju, moguce je da kao i kod sezonske gripe, nece biti mogucnosti

trajnog imuniteta, nego "forsanje" imuniteta sa cjepivom - sto i dalje nije sigurno da neces dobiti bolest,

nego si eventualno spremniji na nju.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 10:40 (Čitatelj).
11 godina
neaktivan
offline
Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS-CoV

Cirkus se nastavlja neki vec trljaju ruke zarada ce probit maksimume...

Sex i strah od smrti sve mogu prodat tako i coronu... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS
MrBlc kaže...

Dobila je asimptomatski oblik bolesti bez da je bila u kontaktu sa zaraženima?

 

U prijevodu, osoba koja nema simptome i nije bila u kontaktu sa zaraženima je bila pozitivna na testu. Što je vjerojatnije - da je dobila virus po duhu svetom ili da se radi o false pozitivnim nalazima? Koliko je ukupno puta testirana?

 Kako u ovo možeš biti siguran? Postavljaš pitanje kao da su "duh sveti" i "false positive" jedine opcije. Iako je skoro nemoguće utvrditi da osoba nije bila u doticaju sa zaraženima (osim ako cijelo vrije boravi u potpunoj izolaciji) jer se svi slažu da je broj zaraženih puno veći od broja registriranih zaraženih (potvrđuje i serološko istraživanje), dovoljan je kontakt s kontaminiranim predmetom. U dućanu kupiš ili uzmeš u ruke artikl koji je zaražena osoba dirala prije tebe, dodirneš ogradu u stubištu, barataš kontaminiranim novčanicama... tisuće je načina za zaraziti se bez kontakta s registriranom zaraženom osobom.

 

Kolega s posla je pozitivan. Dva dana, i to ona kad je po mišljenju struke bio najzarazniji, smo proveli u zatvorenoj prostoriji na metar udaljenosti, koristili iste predmete a čak mi je i žvakaće davao i žicao cigarete. Meni je određena samoizolacija i evo već 10. dan nemam nikakve simptome. Još 4 dana, ako ne bude nikakvih komplikacija i ja izlazim kao službeno zdrava osoba, bez obveze testiranja. Testirat ću se samoinicijativno ali mnogi u situaciji kao što sam ja to neće napraviti. Ne da im se, nemaju love, ne vjeruju u koronu... I onda će oni ostvariti brojne kontakte s ljudima koji misle da nisu u kontaktu sa zaraženom osobom.

 

Ako je na proljeće situacija bila donekle pod kontrolom (serološki testovi pokazuju samo 30 puta više zaraženih od registriranih) onda je sad potpuno van kontrole. 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS
Čitatelj kaže...

Ne, nisi shvatio. Procitaj jos jednom. Evo pomoci cu ti:

Ako želiš biti koristan i pomoći, daj izvor.

 

Da li je drugi, treći i četvrti puta imala ikakve simptome ili je samo bila pozitivna na testu? Ti si se pozvao na asimptomatsko oboljenje, što upućuje na drugi slučaj.

 

 

Vjerojatnost da je negdje u kući ostala infektivna količina virusa je zanemariva, a kamo li da se to dogodilo tri puta. Naime, virus za razmnožavanje, za razliku od bakterije kojoj je dovoljna hranjiva podloga, traži živu stanicu, i to s točno određenim receptorima, što znači da se van organizma s vremenom može količina virusa samo smanjivati. Čak i da je nekom toliko ugrožen imunitet da se od tolike količine virusa može zaraziti, vjerojatnost za blaže simptome je jako mala, a za asimptomatsko oboljenje još i manja.

 

Da se ta osoba izborila s virusom, ali je mala količina ostala u sinusima, pa se opet razbuktala pri padu imuniteta isto nije vjerojatno jer bi opet trebalo doći do znatnog pada imuniteta, što bi povuklo teže simptome. Da ne govorimo da bi joj imunitet trebao tri puta padati i jačati, poput rollercoastera, u periodu od par mjeseci.

 

 

S druge strane, poznato je da testovi rade na način da multipliciraju fragmente RNK virusa, te je moguće da osoba bude pozitivna i bez da je stvarno zaražena, pogotovo nakon što je preboljela virus. Također, sve su glasnije kritike znanstvene zajednice po pitanju limita broja ciklusa multiplikacija ispod kojeg se smatra da je osoba zaražena - ispada da su trenutni testovi preosjetljivi - većinom se radi s 40 ili 37 ciklusa, a novija istraživanja upućuju na to da bi broj ciklusa trebalo limitirati na 30 - 35, a možda i niže. Treba imati na umu da količina genetskog materijala raste eksponencijalno s brojem ciklusa.

 

https://www.nytimes.com/2020/08/29/health/coronavirus-testing.html

 

Edit:

BlueMax na većinu pitanja sam odgovorio. Da nije bila u doticaju sa zaraženima nisam tvrdio ja nego Čitatelj , pa kako to zna bi on trebao odgovoriti, iako bi bilo najkorektnije da linka izvor, umjesto geografske lokacije.

 

Međutim, čak i ako je osoba bila u kontaktu sa zaraženom osobom i ponovno pokupila virus, s obzirom na način na koji testovi rade i kritiziranu preosjetljivost istih, sasvim je moguće i da se radilo o onesposobljenim virusima koje je njen imunološki sustav uredno sredio, što u biti i jest karakteristika imuniteta - imunitet neće spriječiti zaražene čestice da ulete u nos i usta, već će tamo onesposobiti virus prije nego napravi primjetnu štetu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 11:28 (MrBlc).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nije upitno je li moguće ponovno pokupiti SARS
Dr. Vicko kaže...
Festus kaže...

 Ovakav dvadesetpetogodišnjak? Kad si treća generacija koja doručkuje hamburger, a ruča cheeseburger, dok vikendom redovno utopliš tijelo sa 3 promila, upoznaš se sa svakakvim bolestima.

 Ne mora da znaci.

 

 Misliš da trčanje i teretana doprinose zdravlju? Prije bih reka da je obratno. Ako ti je već do toga, možeš svakodnevno ili 4-5 puta tjedno radit kardio vježbe u trajanju od svega 20 minuta; čučnjevi, sklekovi, zgibovi, preskakanje konopa, šta god ti odgovara. Manje je štetno za tijelo, praktičnije je te zahtjeva puno manje vrimena, a odlično je za organizam i dovoljno, ne triba više od toga ako nisi sportaš.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice