Nije problem to što govori Joe Rogan, nego način n

poruka: 99
|
čitano: 18.423
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nije problem to što govori Joe Rogan, nego način n".
7 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
ivan dragi kaže...

U osnovama ljudske socijalizacije postoji pojam - fer igra.

 

Taj pojam je toliko univerzalan da cak i zivotinje znaju kad je nesto fer pa ni majmun nece lupat po staklu za 2 bobice ako susjedni majmun za isto lupanje dobije 4.

 

Dakle cak i mala djeca znaju kad je neka igra postena, a kad nije. Probajte poslozit skolarce da igraju nogomet 2 protiv 10, nakon 3 minute vise nije zabavno i ova dvojca ce rec - fck this shit i'm out.

 

Ovdje se ne radi o Roganu vec kao što autor u naslovu piše - o spotifyu. Kad igra nije postena onda nisu nuzno krivi "suparnici" (posredno mogu biti) vec onaj tko ta pravila stvara i/ili provodi.

 

Cancel kultura (?!) i woke pokret su samo to - odbijanje igranja, odnosno sudjelovanja u igri zago što igra nije poštena.

 

Pojavom drustvenih mreza koje algoritmima "tailoraju" user experience, a zapravo provode cenzuru maksimizirajuci profite stvaranjem umjetnih polarizacija u drustvu - dobili smo nepostena pravila igre. Nekad su antivakseri bili statisticka pogreska, danas pretendiraju na vlast. Ne zato sto su doktori postali gluplji pa odjednom neznaju pojasnit benefite cjepiva, vec zato sto je  svaki kanal kojim bi informacija trebala stic do antivaksera - privatiziran. Zelis? Plati.

 

Za 10.000€ mozes postat EU parlamentarac, samo platis "drustvenim mrezama". To se nikad nije moglo, sad i referendumi ovise o facebuku.

 

A fejsbuk ko fejsbuk, i yutjub ko yutjub - gledaju kako sto vise para zaradit, di ces bolje od budale koja stvara žamor, svađu, polarizaciju..(rekli bi, talasa).

 

Pogledajte samo ovu temu, odmah su jedni za - drugi protiv i ajmo fajt. Cak ni ustase i partiazni vise nisu zanimljivi. (Ah dobra stara vremena).

 

Vi koji mislite da ce te stajanjem uz Rogana stat uz slobodu govora; Rogan moze pricat sto god zeli, sve dok je to po biznis planu drustvenih mreza odnosno dok proizvodi sadrzaj konim ce vas iste sto je dulje moguce zadrzat na stranici kako bi ponudili lonce, madrace, world of tanks ili neki deseti proizvod. To onda ne spada u slobodni govor vec u komercijalni sadrzaj jer samo tomu sluzi. A kao sto smo kao drustvo ogranicili da se cigarete, alkohol itd ne smiju reklamirati jer stvaraju ovisnosti i stete, tako je potrebno i regulirati drustvene mreze da ne mogu gurati svakolike proizvode u svrhu zarade, a to rade.

 

Krenimo sa kompromisom da drustvene mreze nisu drustvene vec komercijalne i da ne sluze slobodi govora vec prodaji sadrzaja.

 

Pobrkao si jednu stvar: Cancel kultura i woke pokret su u osnovi obračun s neistomišljenicima koje se etiketira na razne pogrdne načine, a da se pritom nanese što veća šteta i unese atmosfera straha među ostale neistomišljenike. Oni koji trebaju biti prozvani neka budu. Nemam ništa protiv toga da neki ministar, glumac, poduzetnik ili druge moralne gnjide budu prozvane jer rade na uštrb tuđeg života ili ekonomskog i socijalnog stanja. Ali, da su mi dežurni liberali ili patriotski desničari neki borci za pravdu ili oličenje nekakvih vrijednosti kao što si misle, nisu niti približno.

 

Sjetimo se američkog "Ljeta ljubavi" u Washingtonu i Seattlu gdje je ta ista ekipa imala obračune s neistomišljenicima uz palež, nasilje, pljačkanje i ubojstva. Pritom su zastupnici određene američke stranke u vidu magarca prešutno, a neki i javno, ohrabrivali takvo ponašanje kao bunt. Slična stvar je i s famoznim 6. siječnjom i upadom u Capitol. Wokeism je ideologija kojom se pumpa određene grupacije ljudi i daje im se canceleiranje kao oružje, ali ni sami nisu svjesni da su samo izmanipulirani od strane korporacija, raznih filantropa, nazovi političara i sličnih.

 

Uostalom, zašto su celebrity zvijezde i krema modernog šoubiza prozivali jednog omraženog narcisoidnog predsjednika uz pompozne izjave da će otići iz države ili da on nije njihov predsjednik? Sada imaju drugog predsjednika koji je realno užas i sramota živa, a kritike nigdje? Svi oni bi se trebali kloniti politike i endorsmenta određenim političkim strankama, inividualcima i pokretima. Od domaćih primjera mi pada na pamet ona pijandura Božidar Alić, Pervan i slična ekipa...

 

Društvene mreže nisu objektivne i nerijetko se cenzurira jednu stranu na uštrb druge. Isto važi i za medije. Da postoji objektivnosti u cijeloj priči kao i zdravog razuma, ne bi sada raspravljali o ovome jer ovako nešto ne bi niti postojalo. 

 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 10:11 (Brki1994).
16 godina
neaktivan
offline
Nije problem to što govori Joe Rogan, nego način n

svakog tko na ovom forumu spomene konjsku tabletu u kombinaciji sa onim žicarošem egzotičnih putopisnih putovanja... Olegom, banirat u roku hitno.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 9 hvala 1
6 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
Brki1994 kaže...
ivan dragi kaže...

U osnovama ljudske socijalizacije postoji pojam - fer igra.

 

Taj pojam je toliko univerzalan da cak i zivotinje znaju kad je nesto fer pa ni majmun nece lupat po staklu za 2 bobice ako susjedni majmun za isto lupanje dobije 4.

 

Dakle cak i mala djeca znaju kad je neka igra postena, a kad nije. Probajte poslozit skolarce da igraju nogomet 2 protiv 10, nakon 3 minute vise nije zabavno i ova dvojca ce rec - fck this shit i'm out.

 

Ovdje se ne radi o Roganu vec kao što autor u naslovu piše - o spotifyu. Kad igra nije postena onda nisu nuzno krivi "suparnici" (posredno mogu biti) vec onaj tko ta pravila stvara i/ili provodi.

 

Cancel kultura (?!) i woke pokret su samo to - odbijanje igranja, odnosno sudjelovanja u igri zago što igra nije poštena.

 

Pojavom drustvenih mreza koje algoritmima "tailoraju" user experience, a zapravo provode cenzuru maksimizirajuci profite stvaranjem umjetnih polarizacija u drustvu - dobili smo nepostena pravila igre. Nekad su antivakseri bili statisticka pogreska, danas pretendiraju na vlast. Ne zato sto su doktori postali gluplji pa odjednom neznaju pojasnit benefite cjepiva, vec zato sto je  svaki kanal kojim bi informacija trebala stic do antivaksera - privatiziran. Zelis? Plati.

 

Za 10.000€ mozes postat EU parlamentarac, samo platis "drustvenim mrezama". To se nikad nije moglo, sad i referendumi ovise o facebuku.

 

A fejsbuk ko fejsbuk, i yutjub ko yutjub - gledaju kako sto vise para zaradit, di ces bolje od budale koja stvara žamor, svađu, polarizaciju..(rekli bi, talasa).

 

Pogledajte samo ovu temu, odmah su jedni za - drugi protiv i ajmo fajt. Cak ni ustase i partiazni vise nisu zanimljivi. (Ah dobra stara vremena).

 

Vi koji mislite da ce te stajanjem uz Rogana stat uz slobodu govora; Rogan moze pricat sto god zeli, sve dok je to po biznis planu drustvenih mreza odnosno dok proizvodi sadrzaj konim ce vas iste sto je dulje moguce zadrzat na stranici kako bi ponudili lonce, madrace, world of tanks ili neki deseti proizvod. To onda ne spada u slobodni govor vec u komercijalni sadrzaj jer samo tomu sluzi. A kao sto smo kao drustvo ogranicili da se cigarete, alkohol itd ne smiju reklamirati jer stvaraju ovisnosti i stete, tako je potrebno i regulirati drustvene mreze da ne mogu gurati svakolike proizvode u svrhu zarade, a to rade.

 

Krenimo sa kompromisom da drustvene mreze nisu drustvene vec komercijalne i da ne sluze slobodi govora vec prodaji sadrzaja.

 

Pobrkao si jednu stvar: Cancel kultura i woke pokret su u osnovi obračun s neistomišljenicima koje se etiketira na razne pogrdne načine, a da se pritom nanese što veća šteta i unese atmosfera straha među ostale neistomišljenike. Oni koji trebaju biti prozvani neka budu. Nemam ništa protiv toga da neki ministar, glumac, poduzetnik ili druge moralne gnjide budu prozvane jer rade na uštrb tuđeg života ili ekonomskog i socijalnog stanja. Ali, da su mi dežurli liberali ili patritski desničarii oni neki borci za pravdu ili oličenje nekakvih vrijednosti kao što si misle, nisu niti približno.

 

Sjetimo se američkog "Ljeta ljubavi" u Washingtonu i Seattlu gdje je ta ista ekipa imala obračune s neistomišljenicima uz palež, nasilje, pljačkanje i ubojstva. Pritom su zastupnici određene američke stranke u vidu magarca prešutno, a neki i javno, ohrabrivali takvo ponašanje kao bunt. Slična stvar je i s famoznim 6. siječnjom i upadom u Capitol. Wokeism je ideologija kojom se pumpa određene grupacije ljudi i daje im se canceleiranje kao oružje, ali ni sami nisu svjesni da su samo izmanipulirani od strane korporacija, raznih filantropa, nazovi političara i sličnih.

 

Uostalom, zašto su celebrity zvijezde i krema modernog šoubiza prozivali jednog omraženog narcisoidnog predsjednika uz pompozne izjave da će otići iz države ili da on nije njihov predsjednik? Sada imaju drugog predsjednika koji je realno užas i sramota živa, a kritike nigdje? Svi oni bi se trebali kloniti politike i endorsmenta određenim političkim strankama, inividualcima i pokretima. Od domaćih primjera mi pada na pamet ona pijandura Božidar Alić, Pervan i slična ekipa...

 

Društvene mreže nisu objektivne i nerijetko se cenzurira jednu stranu na uštrb druge. Isto važi i za medije. Da postoji objektivnosti u cijeloj priči kao i zdravog razuma, ne bi sada raspravljali o ovome jer ovako nešto ne bi niti postojalo. 

 

 

 Mislim da ovo nije tema za komentiranje BLMa, ali nije to daleko od toga da kazes da je seljacka buna bila nepotrebno divlja i nasilna nakon sto su hrvatske seljake ubijali, izrabljivali i oporezivali do zuba. Crnce u SADu so do prije 60 godina zatvarali u njihove cetvrti, nisu im dopustali pristup "bjelackim" mjestima, a i to je u najboljim slucajevima i najliberalnijim gradovima, ostatak drzave je imao "sundown town" politiku gdje bi bilo ok lincovati ih ako se nalaze na podrucju grada nakon sto sunce zade. 150 godina prije toga ih nisu ni smatrali ljudima i stvorili su SAD kakav je danas na ledima istih tih "ne-ljudi".

I dan danas je rasizam prosiren posvuda u svijetu, a kamo li u SADu. I nemoj me krivo shvatiti, to ne znaci da crni amerikanci ne rade zlocine. To jednostavno znaci da, kao sto i je cijela poanta Critical Race Theorya, treba pogledati u to zasto se to dogada i kako je doslo do te situacije, a hvala bogu, zakoni SADa su napravljeni na nacin da se bogate odrzava bogatima a siromasne siromasnima, i kada si na najnizoj granici tog siromastva - ne postoji realno nacin da se izvuces iz toga. A kada ne postoji legalna prilika za bolje sutra, onda se isto pokusava doseci ilegalnim nacinima.

Sto se tice samog nasilja i paljenja i slicnoga - BLM pokret nije nastao 2020. godine. 2020. godine su prvi puta imali ovako masivne prosvjede i jedini razlog zasto su napokon dospjeli u razgovor je zasto sto je bilo nasilja. I ne, politicari nikada nisu napravili nista vise od jednostavnih, laznih, populistickih poteza prema BLMu. U Washingtonu, gdje se nalazi BLM ulica sada, pofarbana velikim zutim slovima, gjde je gradonacelnica pricala o tome kako ce se poceti rjesavati problemi i promijeniti politika, ista ta gradonacelnica je povecala budget policije u Washingtonu iste godine kada je povlacila te poteze.

Isprika za skretanje sa teme.

14 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
torrente kaže...

svakog tko na ovom forumu spomene konjsku tabletu u kombinaciji sa onim žicarošem egzotičnih putopisnih putovanja... Olegom, banirat u roku hitno.

 Oj Oleže od Buga odvaljena stina

reci nama blagodati Iveremektina...

 

 

što dobijem na dar, blagodarim unaprijed ?!?

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač

Upravo tako, u skladu s narativom.

 

E btw, ne smije se propustiti prilika da ga se pritom proglasiti krezubim rvatinom.

 

Jbt, pa ode treba pod hitno neki terapeut, za opće dobro. Stvarno ljudi na čemu su neki od vas? Dakle, uredu je da babe vange i vidoviti milani i dilani prdekljače gluposti, al kad netko ide protiv mainstream narativa onda ga treba zabraniti?

 

Ne mislim se raspravljati niti pisati dodatne postove, čisto da vas lišim obveze odgovaranja i mentalnog natezanja. Al eto, bar mi je sada lakše shvatiti kako ljudi popuše priče totalitarnih režima i velikih vođa. 

 

Izgleda da to nem anikakve veze s intelektom (ako je moja pretpostavka točna: da većina ljudi na forumu ima bar prosječne kognitivne sposobnosti). Očito je stvar u vašim frustriranim i kukavičkim mentalnim stanjem pa ste polako postali bully-ji, a da niste niti svijesni toga, a kamo li zašto. 

 

Eto da vam olakšam, uvijek možete prijeći na drugu stranu tako da kažete da ste žrtva ___(nadopuniti: mediji, vlast, partner... nadopunite po nahođenju) što je i u skladu s modernim 'razmišljanjima'. Al, ajde bar nije daleko od istine u ovom slučaju.

 

i keep on rocking in a free world 

6 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
Mael kaže...

i keep on rocking in a free world 

 Mozda najironicnija izjava na forumu u 2022. godini.

7 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač

Više sam se rukovodio primjerom nego kritikom tih pokreta što je rasprava za kompletno drugu temu. Zašto su crnci sada tu gdje jesu, o tome se da raspravljati iako uzroci i statistika za njih počinju ići strmoglavo dolje od Social Security Acta 1965.g. gdje su od njih napravili socijalne slučajeve OVISNE o socijalnoj pomoći - paralela s romima. Opet se i o tome da raspravljati. Malo sam skrenuo s teme, ali vratimo se sada na istu.

 

Prvenstveno sam aludirao na to kako se danas, tj. prošlih 8 godina od afere GamerGate stvorila tj. pojačala ta atmosfera gdje je čovjek čovjeku vuk i ljudi koji su se prije slagali bez ikakvih svijetonazorskih razlika, sada su postali neprijatelji. Izbori 2016.g. su doveli do eksplozije takvog ponašanja i uveli sve to na globalni nivo. To je samo pokazatelj koliko ljudi mogu biti glupi i poklanjati se raznim individualcima i to bezpogovorno. Kako se netko poklanja Bujancu, tako se netko poklanja Berošu i tako u krug. Ljudi ne misle svojom glavom nego se daju potpaliti jeftinim parolama i igaju ne na razumm, nego na emocije.

I want to believe
16 godina
online
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
Mael kaže...

 

Jbt, pa ode treba pod hitno neki terapeut, za opće dobro. Stvarno ljudi na čemu su neki od vas? Dakle, uredu je da babe vange i vidoviti milani i dilani prdekljače gluposti, al kad netko ide protiv mainstream narativa onda ga treba zabraniti?

 

Ne mislim se raspravljati niti pisati dodatne postove, čisto da vas lišim obveze odgovaranja i mentalnog natezanja. Al eto, bar mi je sada lakše shvatiti kako ljudi popuše priče totalitarnih režima i velikih vođa. 

 

Izgleda da to nem anikakve veze s intelektom (ako je moja pretpostavka točna: da većina ljudi na forumu ima bar prosječne kognitivne sposobnosti). Očito je stvar u vašim frustriranim i kukavičkim mentalnim stanjem pa ste polako postali bully-ji, a da niste niti svijesni toga, a kamo li zašto. 

 

I mi se pitamo na cemu su neki od nas. Vecina svjetske znanstvene zajednice pokusava objasniti i urazumiti ljude koji radije slusaju sarlatane i snake-oil salesmane, pametujuci po drustvenim mrezama pozivajuci na linc ljudi koji slusaju struku. 

Bully-ji? Tko pise gluposti i vrijedja, prijeti, zaziva osvetu, bozanski sud, plasi "bockama" smrti, cipovima i ostalim neutemeljenim izjavama? Ljudi koji su svjesni da su u 21. stoljecu i da nisu popili svu pamet svijeta ili probudjeni teoreticari zavjera koji u svemu vide "NJIH" koji samo cekaju kako nas pobit i porobit?

 

"Ne mislim se raspravljati niti pisati dodatne postove, čisto da vas lišim obveze odgovaranja i mentalnog natezanja" - oprosti, ne zelim nikoga uvrijediti, ali kad ovo vidim odmah pomislim na kukavicki "mic-drop and run"...

Object reference not set to an instance of an object
6 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
Brki1994 kaže...

Više sam se rukovodio primjerom nego kritikom tih pokreta što je rasprava za kompletno drugu temu. Zašto su crnci sada tu gdje jesu, o tome se da raspravljati iako uzroci i statistika za njih počinju ići strmoglavo dolje od Social Security Acta 1965.g. gdje su od njih napravili socijalne slučajeve OVISNE o socijalnoj pomoći - paralela s romima. Opet se i o tome da raspravljati. Malo sam skrenuo s teme, ali vratimo se sada na istu.

 

Prvenstveno sam aludirao na to kako se danas, tj. prošlih 8 godina od afere GamerGate stvorila tj. pojačala ta atmosfera gdje je čovjek čovjeku vuk i ljudi koji su se prije slagali bez ikakvih svijetonazorskih razlika, sada su postali neprijatelji. Izbori 2016.g. su doveli do eksplozije takvog ponašanja i uveli sve to na globalni nivo. To je samo pokazatelj koliko ljudi mogu biti glupi i poklanjati se raznim individualcima i to bezpogovorno. Kako se netko poklanja Bujancu, tako se netko poklanja Berošu i tako u krug. Ljudi ne misle svojom glavom nego se daju potpaliti jeftinim parolama i igaju ne na razumm, nego na emocije.

 Anegdotalno, prijatelj je infektolog, radi na Fran Mihaljevicu, ubija se od posla od pocetka pandemije. Ima doma slike Beroša i Alemke. Nema ih zato sto ih stuje, ima ih zato sto su mutavi za popizditi i sprda se. Ne stuje njih dvoje nitko. Njih dvoje su na poziciji na kojoj jesu i kao takvi su cisto javnosti dostupne osobe. Ali ideja da ce netko kontrirati epidemiologe i infektologe po pitanju pandemije je jednaka apsolutnom i totalnom debilizmu. Sama cinjenica da i dvije godine pandemije nisu dovoljne da ljudi shvate da su se svi ti dokotri primili cjepivo medu prvima u drzavi, kako u nasoj tako i u drugim drzavama.

Mozemo kolektivno pljuvati Berosa, Alemku, Plenkovica i ostatak hrvatske politike isto kao sto i englezi pljuju Johnsona i konzervativce koji kazu jedno, a rade drugo. Ali ici protiv kolektivnog znanja ljudi koji se desteljecima educiraju i posvete svoj zivot edukaciji u odredenoj temi je apsolutno mutavo i moze raditi samo netko tko je uvjeren da je zivot singleplayer igra i da je on heroj iste koji samo sto nije uskocio u glavnu pricu.

Sve u svemu, mozes ti biti razuman koliko hoces, ali neces biti pametniji od nekoga tko je zivot posvetio temi, a s obzirom da se radi o globalnoj pandemiji, rekao bih da su najstrucniji ljudi za slusati po pitanju iste, ljudi koji su zivot posvetili toj problematici. Joe Rogana i ekipu mozemo slusati kako pricaju o drogama i steroidima, za sve drugo postoje pametniji i strucniji.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
Thinker kaže...
Volos kaže...

Ovdje se ne radi o izvještaju, nego o mišljenju autora.

Nitko te ne tjera da slušaš Rogana.

Ivermektin je lijek koji se daje već desetljećima i uspješno, i koliko mi je poznato nemožeš ga uzeti bez liječničkog recepta i preporuke, tako da ničiji život nije ugrožen. Nemoraš tu signalizirati svoje vrline, vjeruj mi - ne zanimaju nas.

 

 

Jesi se potrudio pročitati u kojem slučaju se Ivermektin daje ljudima?

What is ivermectin? | American Medical Association (ama-assn.org)

 

Sad mi samo objasni kako lijek protiv parazita može djelovati na virus. I znanstveno je dokazano da Ivermektin ne liječi koronavirus. To što je netko popio šaku tableta i Ivermektin među njima pa ozdravio, ne znači da je baš Ivermektin riješio problem. I još je najveći problem što postoji varijanta Ivermektina za ljude i varijanta za životnje, a ljudi su u očaju skloni uzeti i otrov da na njemu piše Ivermektin.

 

Svaki izvještaj je podložan mišljenu autora, kao što sam i jednom na primjeru ankete naveo i da početni stav utječe na rezultat.

 

Ja želim provesti medicinsku anketu i dokazati da građani RH imaju savršena stopala. I nađem neku agenciju koja izmjeri stopala određenom broju ljudi i zadam da složi podatke veličine stopala u odnosu na visinu čovjeka. I dobijem rezultat da je prosječna veličina stopla br. 42 u odnosu na visinu što građane RH stavlja u vrh po idealnom omjeru veličine stopala i visine. I time sam dokazao da građani RH imaju savršena stopala.

 

Ja želim provesti medicinsku anketu i dokazati da građani RH imaju nesavršena stopala. I nađem neku agenciju (može i ona ista prva kojoj je ovo dodatni zadatak) koja izmjeri oba stopala određenom broju ljudi i zadam da složi podatke veličine stopala u odnosu jedno na drugo. I dobijem rezultat da je stopalo dominantne noge, u večini slučajeva desne noge, u prosjeku za 60% broja veće nego stoplao nedominantne noge, što nas svrstava u vrh europske liste po razlici u velićini stopala. I time sam dokazao da građani RH imaju nesavršena stopala.

 

Sad ti meni objasni da su sve ankete točne i precizne, kao i svi izvještaji.

Ni meni nije jasno kako lijek protiv parazita djeluje na viruse, ali pogledaj ovo:

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/japans-kowa-says-ivermectin-effective-against-omicron-phase-iii-trial-2022-01-31/

 

Ako nešto nije dokazano, ne znači da ne treba provjeriti tvrdnje. Po meni, sotoniziranje lijeka bez ispitivanja da li je učinkovit nije nimalo inteligentno. Idemo dokazati da ne djeluje i onda ćemo argumentirano debatirati.

6 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
msalai kaže...
Thinker kaže...
Volos kaže...

Ovdje se ne radi o izvještaju, nego o mišljenju autora.

Nitko te ne tjera da slušaš Rogana.

Ivermektin je lijek koji se daje već desetljećima i uspješno, i koliko mi je poznato nemožeš ga uzeti bez liječničkog recepta i preporuke, tako da ničiji život nije ugrožen. Nemoraš tu signalizirati svoje vrline, vjeruj mi - ne zanimaju nas.

 

 

Jesi se potrudio pročitati u kojem slučaju se Ivermektin daje ljudima?

What is ivermectin? | American Medical Association (ama-assn.org)

 

Sad mi samo objasni kako lijek protiv parazita može djelovati na virus. I znanstveno je dokazano da Ivermektin ne liječi koronavirus. To što je netko popio šaku tableta i Ivermektin među njima pa ozdravio, ne znači da je baš Ivermektin riješio problem. I još je najveći problem što postoji varijanta Ivermektina za ljude i varijanta za životnje, a ljudi su u očaju skloni uzeti i otrov da na njemu piše Ivermektin.

 

Svaki izvještaj je podložan mišljenu autora, kao što sam i jednom na primjeru ankete naveo i da početni stav utječe na rezultat.

 

Ja želim provesti medicinsku anketu i dokazati da građani RH imaju savršena stopala. I nađem neku agenciju koja izmjeri stopala određenom broju ljudi i zadam da složi podatke veličine stopala u odnosu na visinu čovjeka. I dobijem rezultat da je prosječna veličina stopla br. 42 u odnosu na visinu što građane RH stavlja u vrh po idealnom omjeru veličine stopala i visine. I time sam dokazao da građani RH imaju savršena stopala.

 

Ja želim provesti medicinsku anketu i dokazati da građani RH imaju nesavršena stopala. I nađem neku agenciju (može i ona ista prva kojoj je ovo dodatni zadatak) koja izmjeri oba stopala određenom broju ljudi i zadam da složi podatke veličine stopala u odnosu jedno na drugo. I dobijem rezultat da je stopalo dominantne noge, u večini slučajeva desne noge, u prosjeku za 60% broja veće nego stoplao nedominantne noge, što nas svrstava u vrh europske liste po razlici u velićini stopala. I time sam dokazao da građani RH imaju nesavršena stopala.

 

Sad ti meni objasni da su sve ankete točne i precizne, kao i svi izvještaji.

Ni meni nije jasno kako lijek protiv parazita djeluje na viruse, ali pogledaj ovo:

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/japans-kowa-says-ivermectin-effective-against-omicron-phase-iii-trial-2022-01-31/

 

Ako nešto nije dokazano, ne znači da ne treba provjeriti tvrdnje. Po meni, sotoniziranje lijeka bez ispitivanja da li je učinkovit nije nimalo inteligentno. Idemo dokazati da ne djeluje i onda ćemo argumentirano debatirati.

 https://www.covid19treatmentguidelines.nih.gov/tables/ivermectin-data/

Nisam procitao i ne da mi se prolaziti kroz informacije iskreno, ali tu ti je par testiranja na tu temu obavljeno i objavljeno, zajedno sa nacinom, subjektima, rezultatom i zakljuckom.

Zakljucak - provjerilo se vec davno.

16 godina
online
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač

Sa iste stranice: "The drug is not approved for treatment of COVID-19 in Japan, and the U.S. Food & Drug Administration, the World Health Organization, the EU drug regulator and Merck (MRK.N), which makes the drug, have warned against its use because of a lack of scientific evidence that it has therapeutic effect."


"Ako nešto nije dokazano, ne znači da ne treba provjeriti tvrdnje. Po meni, sotoniziranje lijeka bez ispitivanja da li je učinkovit nije nimalo inteligentno. Idemo dokazati da ne djeluje i onda ćemo argumentirano debatirati."

Naravno! Treba provjeriti tvrdnje kod validnih izvora informacija! Nitko ne sotonizira Ivermectin, nego naraciju da je to 100% ucinkovit i jedini lijek. To je glupo i opasno.

Object reference not set to an instance of an object
15 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
Beno kaže...

Sa iste stranice: "The drug is not approved for treatment of COVID-19 in Japan, and the U.S. Food & Drug Administration, the World Health Organization, the EU drug regulator and Merck (MRK.N), which makes the drug, have warned against its use because of a lack of scientific evidence that it has therapeutic effect."


"Ako nešto nije dokazano, ne znači da ne treba provjeriti tvrdnje. Po meni, sotoniziranje lijeka bez ispitivanja da li je učinkovit nije nimalo inteligentno. Idemo dokazati da ne djeluje i onda ćemo argumentirano debatirati."

Naravno! Treba provjeriti tvrdnje kod validnih izvora informacija! Nitko ne sotonizira Ivermectin, nego naraciju da je to 100% ucinkovit i jedini lijek. To je glupo i opasno.

Hm, da... Ali se zato za C-19 cjepivo na pocetku ni u primisli nije smjela propitkivati naracija da su 100% sigurna i ucinkovita. 

16 godina
online
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač

Znanstveni radovi na tu temu su bili javno dostupni, tko je htio procitati. 

Ponavljam:  What can be asserted without evidence can also be dismissed without evidence.

Object reference not set to an instance of an object
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 11:28 (Beno).
3 godine
offline
Nije problem to što govori Joe Rogan, nego način n

Woke antitalentima nije jasno da su upravo oni pretvorili Rogana u svjetsku zvijezdu, onog trenutka kad su ga počeli koordinirano kritizirati i ismijavati. Kredibilitet službene znanosti, politike i medicine oko Covida-19 je toliko narušen da se ne može vratiti cenzuriranjem neistomišljenika, čak ni ako su zaista redikuli. To je donekle funkcioniralo 2020. kad se i seljaka na njivi moglo proglasiti "bioteroristom", a mediji su to poslušno i nekritički prenosili. Sada se takvim napadima i optužbama postiže samo kontraefekt.

Ruhe im Puff
 
7 3 hvala 1
9 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
msalai kaže...

Ni meni nije jasno kako lijek protiv parazita djeluje na viruse, ali pogledaj ovo:

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/japans-kowa-says-ivermectin-effective-against-omicron-phase-iii-trial-2022-01-31/

 

Ako nešto nije dokazano, ne znači da ne treba provjeriti tvrdnje. Po meni, sotoniziranje lijeka bez ispitivanja da li je učinkovit nije nimalo inteligentno. Idemo dokazati da ne djeluje i onda ćemo argumentirano debatirati.

 

Ne sotoniziram navedeni lijek, samo skrećem pažnju da se o tom lijeku piše kao o 100% učinkovitom i čudotvorno, što je daleko od istine. I ne tvrdim da sam Ivermektin u određenim dozama i određenim slučajevima ne pomaže jer ako netko ima parazite koji mu opterećuju organizam, naravno da će mu Ivermektin pomoći da prebrodi COVID, ali to onda nije ni lijek protiv COVIDa niti ga je Ivermektin izliječio. Ali ako je napravljeno ispitivanje koje je pokazalo da protiv samog virusa Ivermektin nema nikakvo djelovanje, nije li onda logičnije tvrditi da uzimanje D vitamina ima bolje, učinkovitije i bezopasnije djelovanje na pacijenta s COVIDom?

I onda se opet pitam nisu li svi tekstovi o Ivermektinu zapravo dobra propaganda u igri s COVIDom, jednako kao što se pitam kako su to prva cjepiva bila učinkovita 70%, da bi danas uz sve nove sorte stigli na 95%.

 

Vidi moj prethodni post s onom medicinskom anketom, bit će ti jasnije kakva je situacija s rezultatima, i to bez namještanja i varanja.

15 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
Beno kaže...

Znanstveni radovi na tu temu su bili javno dostupni, tko je htio procitati. 

Ponavljam:  What can be asserted without evidence can also be dismissed without evidence.

Da, naravno. Sve je bilo dostupno u zimu 2020. kad su krenula cijepljenja, samo je trebalo citati. Tko nije citao, mogao je tek naknadno, tipa godinu dana kasnije cuti preporuku da se primjerice mladji od 30 ne bi trebali cijepiti Moderninim cjepivom. Tvrditi prije toga da cjepiva nisu dovoljno ispitana i/ili da bi mladi ljudi bez komorbiditeta trebali pricekati je bilo dovoljno da se ti se nakelji etiketa antivaksera i osobe koja "ne misli na druge".

 

Tvrdnja "What can be asserted without evidence can also be dismissed without evidence." je naravno ok, osim kad je rijec o teskom licemjerstvu gdje se u jednom slucaju ona primjenjuje, a u drugom ne, ovisno o tome kojem narativu vise odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 12:21 (Knez_007).
3 godine
odjavljen
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
BroccDaRock kaže...

Woke antitalentima nije jasno da su upravo oni pretvorili Rogana u svjetsku zvijezdu, onog trenutka kad su ga počeli koordinirano kritizirati i ismijavati. Kredibilitet službene znanosti, politike i medicine oko Covida-19 je toliko narušen da se ne može vratiti cenzuriranjem neistomišljenika, čak ni ako su zaista redikuli. To je donekle funkcioniralo 2020. kad se i seljaka na njivi moglo proglasiti "bioteroristom", a mediji su to poslušno i nekritički prenosili. Sada se takvim napadima i optužbama postiže samo kontraefekt.

 U pravu si, ljudska biomasa na planeti dosegla je kriticnu masu. Sada je na djelu samoregulacija, gdje ce se oni sa tanjom mozgovinom vratiti majcici zemlji. Bit ce kolateralne stete, ali podrzavam da se slobodno-mislioci kljukaju Ivermektinom i ostalim anti-korona preparatima. Rogana treba pustiti da prica sto zeli samo staviti disclamir na pocetku svakog showa da su informacije netocne i da bi samo debil uzeo medicinski savjet od bivseg *komentatora/komicara, pa ko prezivi prezivi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 12:40 (veliki pero).
15 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
msalai kaže...
Ni meni nije jasno kako lijek protiv parazita djeluje na viruse, ali pogledaj ovo:

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/japans-kowa-says-ivermectin-effective-against-omicron-phase-iii-trial-2022-01-31/

 

Ako nešto nije dokazano, ne znači da ne treba provjeriti tvrdnje. Po meni, sotoniziranje lijeka bez ispitivanja da li je učinkovit nije nimalo inteligentno. Idemo dokazati da ne djeluje i onda ćemo argumentirano debatirati.

 Možeš li nam objasniti zašto je Rogan prvo likujući podjelio ovaj članak, a potom ga pizdunski obrisao?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
veliki pero kaže...
BroccDaRock kaže...

Woke antitalentima nije jasno da su upravo oni pretvorili Rogana u svjetsku zvijezdu, onog trenutka kad su ga počeli koordinirano kritizirati i ismijavati. Kredibilitet službene znanosti, politike i medicine oko Covida-19 je toliko narušen da se ne može vratiti cenzuriranjem neistomišljenika, čak ni ako su zaista redikuli. To je donekle funkcioniralo 2020. kad se i seljaka na njivi moglo proglasiti "bioteroristom", a mediji su to poslušno i nekritički prenosili. Sada se takvim napadima i optužbama postiže samo kontraefekt.

 U pravu si, ljudska biomasa na planeti dosegla je kriticnu masu. Sada je na djelu samoregulacija, gdje ce se oni sa tanjom mozgovinom vratiti majcici zemlji. Bit ce kolateralne stete, ali podrzavam da se slobodno-mislioci kljukaju Ivermektinom i ostalim anti-korona preparatima. Rogana treba pustiti da prica sto zeli samo staviti disclamir na pocetku svakog showa da su informacije netocne i da bi samo debil uzeo medicinski savjet od bivseg borca, pa ko prezivi prezivi.

 Nije Rogan nikada isao u ring, bio je samo komentator i komicar, samo se pali na ring.

Slicno je napravio Fucker Carlson gdje su njegovi odvjetnici ustvrdili da ga nitko zdrave pameti nece shvacati ozbiljno te se zbog toga on ne moze drzati kao pouzdan izvor informacija. I slozio bih se sa tobom generalno, neka se kljukaju cime god hoce, ali s obzirom da dio njih jednostavno odbija prihvatiti stvarnost pandemije, a ja bih preferirao da istu ostavimo iza sebe kada smo vec morali uopce proci kroz nju, onda je izvor dezinformacija koje potvrudju njihova kriva stajalista o nepostojanju pandemije, nepotrebnosti maski i socijalnih distanci, cjepiva itd. problematican jer virus nastavlja kolati u drustvu zahvaljujuci X% ljudi koji se zadnje dvije godine odbijaju ponasati odgovorno.

Ja sam covid pokupio od nekoga od hrpe ljudi u tramvajima zagreba koji su odlucili da je maska laz. Covid od mene nije nitko pokupio i svi ljudi s kojima sam bio u kontaktu par dana prije prvih simptoma su bili direktno obavjesteni. I tu dolazimo do problema. Ja cu biti svjestan, racionalan i uzimati od svojih uzitaka druzenja da bi "dao svoj doprinos", dok je hrpa drugih, blago receno - idiota - odlucila ponasati se na veoma sebican nacin.

15 godina
online
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
Cansee kaže...
Ges kaže...
Najbolji su mi ovi zabavljači što kad su dobili slavu ju pokušaju koristiti za mijenjanje svijeta po njihovim stavovima. Jedino što vidim je da je Rogan svoju slavu stekao i održava ju na onome što priča dok Neil je nešto otpjevao i sad je uvjeren da mu se treba klanjat i glancat mu jajca zuvijek

 

Rogan je slavu stekao time što se mlatio u ringu, popio je hrpetinu udaraca u glavu i sada je stručnjak za liječenje zaraznih bolesti. 

 

 apsolutno se slažem, moja izjava se odnosila na obojicu

16 godina
online
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
Knez_007 kaže...
Da, naravno. Sve je bilo dostupno u zimu 2020. kad su krenula cijepljenja, samo je trebalo citati. Tko nije citao, mogao je tek naknadno, tipa godinu dana kasnije cuti preporuku da se primjerice mladji od 30 ne bi trebali cijepiti Moderninim cjepivom. Tvrditi prije toga da cjepiva nisu dovoljno ispitana i/ili da bi mladi ljudi bez komorbiditeta trebali pricekati je bilo dovoljno da se ti se nakelji etiketa antivaksera i osobe koja "ne misli na druge".

 

Tvrdnja "What can be asserted without evidence can also be dismissed without evidence." je naravno ok, osim kad je rijec o teskom licemjerstvu gdje se u jednom slucaju ona primjenjuje, a u drugom ne, ovisno o tome kojem narativu vise odgovara.

Modernino cjepivo se daje i mladjima od 30 (cak i mladjima od 18), osim u nekoliko zemalja jer zaista, kao sto si naveo, dovodi do povecanog rizika od miokarditisa u usporedbi s Pfizerom. Nije sporno da ne postoji stvar koja je 100% sigurna.

Zasto se nakelji etiketa antivaksera? Ne zbog izlaganja cinjenica nego zbog izmisljanja problema (cipovi, depopulacija, 5G antene, trovanje, eksperimenti i slicno), PRIJE nego za sumnju postoji dokaz. Nitko (od nas koji nemamo veze sa znanosti) nije 2020. povezivao cjepivo s mijokarditisom, dok nije izasla studija o spike proteinima korona virusa koji mogu dovesti do srcanih problema. Do tada su antivaxeri pjevali drugacije pjesme. Neutemeljeno...

Uostalom, ono sto nitko ne spominje u kontekstu opasnosti na srce je usporedba covid/cjepivo rizika (https://www.bmj.com/content/374/bmj.n1931)

 

Object reference not set to an instance of an object
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 13:20 (Beno).
16 godina
neaktivan
offline
Nije problem to što govori Joe Rogan, nego način n

Nije jasno za što se autor članka zalaže. S jedne strane proziva Spotify jer plaća Rogana, a s druge osuđuje poduzete mjere (odnosno prenosi tuđe osude):

"Nastav li Spotify pisati floskule o primjeni pravila na sve tvorce sadržaja podjednako, korisnici sadržaja samo će još više zahtijevati korporativnu odgovornost"

Dakle odlučite se što bi Spotify trebao napraviti, ako ga ukinu onda su 'woke' i 'cancel', ako ga zadrže i uvedu upozorenja onda su licemjerni, ako ništa ne poduzmu onda su krivi jer podržavaju širenje dezinformacija. Ovako kritizirate svaki mogući ishod, a ne nudite rješenje.

 

Nemojmo zaboraviti ni Dragin uradak na tu temu: Oligarsi protiv svoga – kako je „Internet“ zabranio Trumpa - Komentar @ Bug.hr

"Radi li se o stvarnom pokušaju državnog udara kojeg su pokušali idioti, ili jednostavno neredima koji su mogli završiti državnim udarom (idiota), faktičko protjerivanje Trumpa sa svih društvenih mreža nema nikakvog smisla, opravdanja ni valjanog razloga"

U međuvremenu je i sam Trump javno priznao da je pokušao promijeniti rezultate izbora, koje i dan danas ne priznaje, ali to izgleda nije dovoljan razlog da mu neka privatna kompanija, čije rukovodstvo ne podržava promjenu vlasti državnim udarom, uskrati da njihovu uslugu koristi u tu svrhu.

 

Što se ivermektina tiče, smiješno je da oni koji i nakon par milijardi cijepljenih tvrde da se još radi o eksperimentalnom cjepivu, za ivermektin, za koji svi, uključujući i proizvođača, kažu da nije testiran kao kovid lijek, nemaju s time nikakvih problema.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
Visak kaže...

 

Što se ivermektina tiče, smiješno je da oni koji i nakon par milijardi cijepljenih tvrde da se još radi o eksperimentalnom cjepivu, za ivermektin, za koji svi, uključujući i proizvođača, kažu da nije testiran kao kovid lijek, nemaju s time nikakvih problema.

 

Ma to glupani probrano biraju koje im vijesti i informacije odgovaraju, a koje ne, pa onda napadaju medije ujutro, a pozivaju se na njih popodne. Npr. kad index objavi kak je rekordan broj zaraženih ili umrlih antivakseri odmah to demantiraju uz "vidi dnovinare kako lažu i manipuliraju podacima". A kada isti taj index objavi vijest tipa "u Škotskoj skočio broj zaraženih iako je većina cijepljena" onda se odmah ti isti antivakseri pozivaju na taj članak uz "jesmo vam rekli". Selektivno biranje informacije koje ti odgovaraju, užas.

 

 

3 godine
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
veliki pero kaže...

 U pravu si, ljudska biomasa na planeti dosegla je kriticnu masu. Sada je na djelu samoregulacija, gdje ce se oni sa tanjom mozgovinom vratiti majcici zemlji. Bit ce kolateralne stete, ali podrzavam da se slobodno-mislioci kljukaju Ivermektinom i ostalim anti-korona preparatima. Rogana treba pustiti da prica sto zeli samo staviti disclamir na pocetku svakog showa da su informacije netocne i da bi samo debil uzeo medicinski savjet od bivseg *komentatora/komicara, pa ko prezivi prezivi.

 Ovo su obična lupetanja, prema kojima Rogan zbilja izgleda kao doktor znanosti.

 

Korona, sa globalnom smrtnošću od ~0.1%, će regulirati "ljudsku biomasu"? Većina zemalja s najvećim prirodnim prirastom stanovništa koronu nije ni osjetila.

Ruhe im Puff
14 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
Brki1994 kaže...
ivan dragi kaže...

U osnovama ljudske socijalizacije postoji pojam - fer igra.

 

Taj pojam je toliko univerzalan da cak i zivotinje znaju kad je nesto fer pa ni majmun nece lupat po staklu za 2 bobice ako susjedni majmun za isto lupanje dobije 4.

 

Dakle cak i mala djeca znaju kad je neka igra postena, a kad nije. Probajte poslozit skolarce da igraju nogomet 2 protiv 10, nakon 3 minute vise nije zabavno i ova dvojca ce rec - fck this shit i'm out.

 

Ovdje se ne radi o Roganu vec kao što autor u naslovu piše - o spotifyu. Kad igra nije postena onda nisu nuzno krivi "suparnici" (posredno mogu biti) vec onaj tko ta pravila stvara i/ili provodi.

 

Cancel kultura (?!) i woke pokret su samo to - odbijanje igranja, odnosno sudjelovanja u igri zago što igra nije poštena.

 

Pojavom drustvenih mreza koje algoritmima "tailoraju" user experience, a zapravo provode cenzuru maksimizirajuci profite stvaranjem umjetnih polarizacija u drustvu - dobili smo nepostena pravila igre. Nekad su antivakseri bili statisticka pogreska, danas pretendiraju na vlast. Ne zato sto su doktori postali gluplji pa odjednom neznaju pojasnit benefite cjepiva, vec zato sto je  svaki kanal kojim bi informacija trebala stic do antivaksera - privatiziran. Zelis? Plati.

 

Za 10.000€ mozes postat EU parlamentarac, samo platis "drustvenim mrezama". To se nikad nije moglo, sad i referendumi ovise o facebuku.

 

A fejsbuk ko fejsbuk, i yutjub ko yutjub - gledaju kako sto vise para zaradit, di ces bolje od budale koja stvara žamor, svađu, polarizaciju..(rekli bi, talasa).

 

Pogledajte samo ovu temu, odmah su jedni za - drugi protiv i ajmo fajt. Cak ni ustase i partiazni vise nisu zanimljivi. (Ah dobra stara vremena).

 

Vi koji mislite da ce te stajanjem uz Rogana stat uz slobodu govora; Rogan moze pricat sto god zeli, sve dok je to po biznis planu drustvenih mreza odnosno dok proizvodi sadrzaj konim ce vas iste sto je dulje moguce zadrzat na stranici kako bi ponudili lonce, madrace, world of tanks ili neki deseti proizvod. To onda ne spada u slobodni govor vec u komercijalni sadrzaj jer samo tomu sluzi. A kao sto smo kao drustvo ogranicili da se cigarete, alkohol itd ne smiju reklamirati jer stvaraju ovisnosti i stete, tako je potrebno i regulirati drustvene mreze da ne mogu gurati svakolike proizvode u svrhu zarade, a to rade.

 

Krenimo sa kompromisom da drustvene mreze nisu drustvene vec komercijalne i da ne sluze slobodi govora vec prodaji sadrzaja.

 

Pobrkao si jednu stvar: Cancel kultura i woke pokret su u osnovi obračun s neistomišljenicima koje se etiketira na razne pogrdne načine, a da se pritom nanese što veća šteta i unese atmosfera straha među ostale neistomišljenike. Oni koji trebaju biti prozvani neka budu. Nemam ništa protiv toga da neki ministar, glumac, poduzetnik ili druge moralne gnjide budu prozvane jer rade na uštrb tuđeg života ili ekonomskog i socijalnog stanja. Ali, da su mi dežurni liberali ili patriotski desničari neki borci za pravdu ili oličenje nekakvih vrijednosti kao što si misle, nisu niti približno.

 

Sjetimo se američkog "Ljeta ljubavi" u Washingtonu i Seattlu gdje je ta ista ekipa imala obračune s neistomišljenicima uz palež, nasilje, pljačkanje i ubojstva. Pritom su zastupnici određene američke stranke u vidu magarca prešutno, a neki i javno, ohrabrivali takvo ponašanje kao bunt. Slična stvar je i s famoznim 6. siječnjom i upadom u Capitol. Wokeism je ideologija kojom se pumpa određene grupacije ljudi i daje im se canceleiranje kao oružje, ali ni sami nisu svjesni da su samo izmanipulirani od strane korporacija, raznih filantropa, nazovi političara i sličnih.

 

Uostalom, zašto su celebrity zvijezde i krema modernog šoubiza prozivali jednog omraženog narcisoidnog predsjednika uz pompozne izjave da će otići iz države ili da on nije njihov predsjednik? Sada imaju drugog predsjednika koji je realno užas i sramota živa, a kritike nigdje? Svi oni bi se trebali kloniti politike i endorsmenta određenim političkim strankama, inividualcima i pokretima. Od domaćih primjera mi pada na pamet ona pijandura Božidar Alić, Pervan i slična ekipa...

 

Društvene mreže nisu objektivne i nerijetko se cenzurira jednu stranu na uštrb druge. Isto važi i za medije. Da postoji objektivnosti u cijeloj priči kao i zdravog razuma, ne bi sada raspravljali o ovome jer ovako nešto ne bi niti postojalo. 

 

 

 Lol.

 

Mislim da uopce nisi razumio moj post.

 

Woke, cancel ovo ono.. to su sve posljedice uplitanja "drustvenih" mreža u društvene procese.

 

Nekad bi u kafani rekao da konji lete, svi bi te ismijali, popio bi mozda koji samar ako bi bio neuperan i to je to.

 

Danas "kafane" biraju i goste i konobare prema kriteriju koliko ce koji gost donesti novih gostiju i koliko ces pive kome prodat... i odjednom se u kafani naslo previse ovih sta misle da konji lete i sad imamo problem. Ako i ti kazes da konji lete, dobijes pivo, dve hostese, pljesak.. je posteno da se privatnik u to uplice? Bi htio ic u takvu kafanu?

 

"Demokratski" ispada da konji lete jer pol kafane (+1) tako misli i inzistiranjem na nekakvim normama u situaciji gdje vlasnik kafane odlucuje tko ce u nju uopce uc je debilno. 

 

Treba izac iz kafane i istima zabranit da odlucuju tko smije uc i cije ce misljenje "castit", a cije ne. O drustvenom nek odlucuje drustvo.

 

Meni nije briga (dijelom) ni za Rogana ni za Spotify pa ni za woke likove vec tvrdim da su za tu situaciju odgovorne drzave (drustvo) koje bi takve stvari trebale regulirat jer je to njihov posao, zadaca, odgovornost. Nece nam spotify i facebook odlucivat o drustvenim stvarima i na tome vrtit lovu.

 

Maknuti sredstva/medije komunikacije iz privatnih ruku. Nakon toga se mozemo i potuc ako treba, al nece o tome odlucivat mega bogate firme. Ne mislim plesat kak oni zele i zato odbijam sudjelovat u igrokazima koje guraju. 

Lako kasnije ustvrdimo tko je za sto kriv, na miru, bez uplitanja tih nekoliko firmi, i bez podmazivanja s milijunima.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
11 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
sexytoiletpaper kaže...
Mozemo kolektivno pljuvati Berosa, Alemku, Plenkovica i ostatak hrvatske politike isto kao sto i englezi pljuju Johnsona i konzervativce koji kazu jedno, a rade drugo. Ali ici protiv kolektivnog znanja ljudi koji se desteljecima educiraju i posvete svoj zivot edukaciji u odredenoj temi je apsolutno mutavo i moze raditi samo netko tko je uvjeren da je zivot singleplayer igra i da je on heroj iste koji samo sto nije uskocio u glavnu pricu.Sve u svemu, mozes ti biti razuman koliko hoces, ali neces biti pametniji od nekoga tko je zivot posvetio temi, a s obzirom da se radi o globalnoj pandemiji, rekao bih da su najstrucniji ljudi za slusati po pitanju iste, ljudi koji su zivot posvetili toj problematici. 

Odlično si to sročio. Problem je u tome što ne koriste svoje stečeno znanje u medicinske svrhe nego po dekretu politike. To je osnova problema. Samo usporediti izjave istih od prije 2 god, pa prije godinu pa sad. Nažalost, medicina nema, ili ima jako malo utjecaja na današnju situaciju, i više je stvar političke odluke, nego medicine.  

Sami su sebe kompromitirali. Koliko je bilo za vidit i čut, jedino je Dr. Brenard Kaić koji put javno izgovorio ono što su trebali i ostali i držao se epidemiologije a ne politike. 

 

2 godine
online
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
BroccDaRock kaže...

Woke antitalentima nije jasno da su upravo oni pretvorili Rogana u svjetsku zvijezdu, onog trenutka kad su ga počeli koordinirano kritizirati i ismijavati. Kredibilitet službene znanosti, politike i medicine oko Covida-19 je toliko narušen da se ne može vratiti cenzuriranjem neistomišljenika, čak ni ako su zaista redikuli. To je donekle funkcioniralo 2020. kad se i seljaka na njivi moglo proglasiti "bioteroristom", a mediji su to poslušno i nekritički prenosili. Sada se takvim napadima i optužbama postiže samo kontraefekt.

Aj' ne kenjaj.

16 godina
neaktivan
offline
Nije problem to što govori Joe Rogan, nego način n

prokletstvo je započelo onog trenutka, kada je posljednji retard dobio priliku, za 1200kn kupiti telefeon, logirati se na zlo zvano društvena mreža.

nikakve vještine nisu potrebne, nema dileup modema... izvadiš iz kutije telefon...držiš power tipku, proleti logo Samsung.. već unutra FB app..login i pičiš sa doktoratom.

 

isti ti sredovječni bilmezi su bili vođeni za ručicu na pelcovanje dok su skupljali sličice životinjsko carstvo....sada idioti, te svoje roditelje drže doma zabubane uz izričit naputak .."tata, mama...ja ću vas spasiti..nitko ne smije da vas pelcuje".

te nastavi plivati u grotlu fekalijskih internet grupa.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 22:28 (torrente).
 
9 4 hvala 2
7 godina
offline
Re: Nije problem to što govori Joe Rogan, nego nač
ivan dragi kaže...
Brki1994 kaže...
ivan dragi kaže...

U osnovama ljudske socijalizacije postoji pojam - fer igra.

 

Taj pojam je toliko univerzalan da cak i zivotinje znaju kad je nesto fer pa ni majmun nece lupat po staklu za 2 bobice ako susjedni majmun za isto lupanje dobije 4.

 

Dakle cak i mala djeca znaju kad je neka igra postena, a kad nije. Probajte poslozit skolarce da igraju nogomet 2 protiv 10, nakon 3 minute vise nije zabavno i ova dvojca ce rec - fck this shit i'm out.

 

Ovdje se ne radi o Roganu vec kao što autor u naslovu piše - o spotifyu. Kad igra nije postena onda nisu nuzno krivi "suparnici" (posredno mogu biti) vec onaj tko ta pravila stvara i/ili provodi.

 

Cancel kultura (?!) i woke pokret su samo to - odbijanje igranja, odnosno sudjelovanja u igri zago što igra nije poštena.

 

Pojavom drustvenih mreza koje algoritmima "tailoraju" user experience, a zapravo provode cenzuru maksimizirajuci profite stvaranjem umjetnih polarizacija u drustvu - dobili smo nepostena pravila igre. Nekad su antivakseri bili statisticka pogreska, danas pretendiraju na vlast. Ne zato sto su doktori postali gluplji pa odjednom neznaju pojasnit benefite cjepiva, vec zato sto je  svaki kanal kojim bi informacija trebala stic do antivaksera - privatiziran. Zelis? Plati.

 

Za 10.000€ mozes postat EU parlamentarac, samo platis "drustvenim mrezama". To se nikad nije moglo, sad i referendumi ovise o facebuku.

 

A fejsbuk ko fejsbuk, i yutjub ko yutjub - gledaju kako sto vise para zaradit, di ces bolje od budale koja stvara žamor, svađu, polarizaciju..(rekli bi, talasa).

 

Pogledajte samo ovu temu, odmah su jedni za - drugi protiv i ajmo fajt. Cak ni ustase i partiazni vise nisu zanimljivi. (Ah dobra stara vremena).

 

Vi koji mislite da ce te stajanjem uz Rogana stat uz slobodu govora; Rogan moze pricat sto god zeli, sve dok je to po biznis planu drustvenih mreza odnosno dok proizvodi sadrzaj konim ce vas iste sto je dulje moguce zadrzat na stranici kako bi ponudili lonce, madrace, world of tanks ili neki deseti proizvod. To onda ne spada u slobodni govor vec u komercijalni sadrzaj jer samo tomu sluzi. A kao sto smo kao drustvo ogranicili da se cigarete, alkohol itd ne smiju reklamirati jer stvaraju ovisnosti i stete, tako je potrebno i regulirati drustvene mreze da ne mogu gurati svakolike proizvode u svrhu zarade, a to rade.

 

Krenimo sa kompromisom da drustvene mreze nisu drustvene vec komercijalne i da ne sluze slobodi govora vec prodaji sadrzaja.

 

Pobrkao si jednu stvar: Cancel kultura i woke pokret su u osnovi obračun s neistomišljenicima koje se etiketira na razne pogrdne načine, a da se pritom nanese što veća šteta i unese atmosfera straha među ostale neistomišljenike. Oni koji trebaju biti prozvani neka budu. Nemam ništa protiv toga da neki ministar, glumac, poduzetnik ili druge moralne gnjide budu prozvane jer rade na uštrb tuđeg života ili ekonomskog i socijalnog stanja. Ali, da su mi dežurni liberali ili patriotski desničari neki borci za pravdu ili oličenje nekakvih vrijednosti kao što si misle, nisu niti približno.

 

Sjetimo se američkog "Ljeta ljubavi" u Washingtonu i Seattlu gdje je ta ista ekipa imala obračune s neistomišljenicima uz palež, nasilje, pljačkanje i ubojstva. Pritom su zastupnici određene američke stranke u vidu magarca prešutno, a neki i javno, ohrabrivali takvo ponašanje kao bunt. Slična stvar je i s famoznim 6. siječnjom i upadom u Capitol. Wokeism je ideologija kojom se pumpa određene grupacije ljudi i daje im se canceleiranje kao oružje, ali ni sami nisu svjesni da su samo izmanipulirani od strane korporacija, raznih filantropa, nazovi političara i sličnih.

 

Uostalom, zašto su celebrity zvijezde i krema modernog šoubiza prozivali jednog omraženog narcisoidnog predsjednika uz pompozne izjave da će otići iz države ili da on nije njihov predsjednik? Sada imaju drugog predsjednika koji je realno užas i sramota živa, a kritike nigdje? Svi oni bi se trebali kloniti politike i endorsmenta određenim političkim strankama, inividualcima i pokretima. Od domaćih primjera mi pada na pamet ona pijandura Božidar Alić, Pervan i slična ekipa...

 

Društvene mreže nisu objektivne i nerijetko se cenzurira jednu stranu na uštrb druge. Isto važi i za medije. Da postoji objektivnosti u cijeloj priči kao i zdravog razuma, ne bi sada raspravljali o ovome jer ovako nešto ne bi niti postojalo. 

 

 

 Lol.

 

Mislim da uopce nisi razumio moj post.

 

Woke, cancel ovo ono.. to su sve posljedice uplitanja "drustvenih" mreža u društvene procese.

 

Nekad bi u kafani rekao da konji lete, svi bi te ismijali, popio bi mozda koji samar ako bi bio neuperan i to je to.

 

Danas "kafane" biraju i goste i konobare prema kriteriju koliko ce koji gost donesti novih gostiju i koliko ces pive kome prodat... i odjednom se u kafani naslo previse ovih sta misle da konji lete i sad imamo problem. Ako i ti kazes da konji lete, dobijes pivo, dve hostese, pljesak.. je posteno da se privatnik u to uplice? Bi htio ic u takvu kafanu?

 

"Demokratski" ispada da konji lete jer pol kafane (+1) tako misli i inzistiranjem na nekakvim normama u situaciji gdje vlasnik kafane odlucuje tko ce u nju uopce uc je debilno. 

 

Treba izac iz kafane i istima zabranit da odlucuju tko smije uc i cije ce misljenje "castit", a cije ne. O drustvenom nek odlucuje drustvo.

 

Meni nije briga (dijelom) ni za Rogana ni za Spotify pa ni za woke likove vec tvrdim da su za tu situaciju odgovorne drzave (drustvo) koje bi takve stvari trebale regulirat jer je to njihov posao, zadaca, odgovornost. Nece nam spotify i facebook odlucivat o drustvenim stvarima i na tome vrtit lovu.

 

Maknuti sredstva/medije komunikacije iz privatnih ruku. Nakon toga se mozemo i potuc ako treba, al nece o tome odlucivat mega bogate firme. Ne mislim plesat kak oni zele i zato odbijam sudjelovat u igrokazima koje guraju. 

Lako kasnije ustvrdimo tko je za sto kriv, na miru, bez uplitanja tih nekoliko firmi, i bez podmazivanja s milijunima.

 

Države (koje su sastavljene od naroda, a vođene od političke elite) koje su za to "odgovorne" vole takvo stanje jer zašto bi si uskraćivali potencijalne potencijalne birače tj. davatelje njihovog legitimiteta. Ako jedni u kafani kažu da konji lete, a drugi da ne lete, a vlasnik zarađuje na obije skupine, briga njega što ovi misle i rade. On zarađuje lovu. 
Problem je kada razni ideali postanu jedina istina, a onda uvijek bude onaj scenarij: revolucija jede svoju djecu (oktobarska revolucija, pa i demokratski izbori u Njemačkoj 1933.g.) i to završi uvijek u krvi i mržnji za običan narod, dok iste elite jednostavno zadovoljno trljaju ruke i idu dalje. 

 

Nije rješenje stavljanje sredstava komunikacije u državne ruke. Onda si u problemu da kako država "informira" i izvještava, tako krojiš javno mijenje. Tu kao protuodgovor dolaze privatne medijske kuće. Jedni bez drugih ne mogu. Tu postoji balans. Prevagne na jednu ili drugu stranu s vremena na vrijeme, ali balans postoji.

Slažem se da je jedino rješenje koje ima svatko od nas prestati plesati kako oni sviraju i tome uopće posvećivati svoju pažnju, ali mnogi se nisu odmakli od HRT-a, Indexa, Večernjeg, RTL-a i sličnih medijskih kuća (uključujući i društvene mreže).

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 14:18 (Brki1994).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice