Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid emit

poruka: 36
|
čitano: 8.863
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid emit".
6 godina
offline
Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid emit

Da li itko mladi od 50 godina uopce gledate televiziju, a kamoli informativne programe?

 

Taj medij je na aparatima, i sto prije umre to bolje za sve 

Moj PC  
21 2 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
Šta Dragan kaže na sve ovo?
Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
Caustic kaže...
Šta Dragan kaže na sve ovo?

 Bug nastavlja suradnju i s A1 i s N1. Mi volimo svih... 

drpetric
3 godine
protjeran
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid

Zar nije da je prijatelj mog neprijatelja moj neprijatelj?

Life is meant to die. Accept your fates.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
3dfx kaže...

Da li itko mladi od 50 godina uopce gledate televiziju, a kamoli informativne programe?

 

Taj medij je na aparatima, i sto prije umre to bolje za sve 

 Kako ne! Meni služi da zvukom tv-a prekrijem zvukove bučnih susjeda. Nekad u prolazu bacim pogled i na ekran, čisto da se uvjerim da je još upaljen.

13 godina
offline
Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid emit

N1 mi je nešto najvažnije u životu. I televizija isto. Kako ću sada živjeti?

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid emit

https://hr.n1info.com/vijesti/a1-obmanjuje-korisnike-o-razlozima-gasenja-n1/

 

Iz A1 su htjeli N1 za 0,75 kn (da, 75 lipa). Iz United Medije su pristali na tu cijenu (rekli su da bi zbog gledatelja dali i besplatno), ali iz A1 opet nisu htjeli kanal uvrstiti u ponudu. 🤦‍♂️

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 23:43 (Marko :D).
 
0 4 hvala 0
14 godina
online
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
Marko :D kaže...

https://hr.n1info.com/vijesti/a1-obmanjuje-korisnike-o-razlozima-gasenja-n1/

 

Iz A1 su htjeli N1 za 0,75 kn (da, 75 lipa). Iz United Medije su pristali na tu cijenu (rekli su da bi zbog gledatelja dali i besplatno), ali iz A1 opet nisu htjeli kanal uvrstiti u ponudu. 🤦‍♂️

Ma da, N1 je htio platiti da korisnici koji ga gledaju još i zarade... Sigurno je istina jer piše na N1 portalu.

16 godina
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
Marko :D kaže...

https://hr.n1info.com/vijesti/a1-obmanjuje-korisnike-o-razlozima-gasenja-n1/

 

Iz A1 su htjeli N1 za 0,75 kn (da, 75 lipa). Iz United Medije su pristali na tu cijenu (rekli su da bi zbog gledatelja dali i besplatno), ali iz A1 opet nisu htjeli kanal uvrstiti u ponudu. 🤦‍♂️

 Pretpostavljam da je to 0,75 kn po korisniku?

 

3 godine
protjeran
offline
Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid emit

vrlo nasilna, nametljiva i drska kominikacija N1 televizije

jedino da se priključe na državni proračun ili da budu na tržištu 0

 
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
3dfx kaže...

Da li itko mladi od 50 godina uopce gledate televiziju, a kamoli informativne programe?

 

Taj medij je na aparatima, i sto prije umre to bolje za sve 

 

Televiziju kao uređaj imam u kuci radi velikog ekrana, malo gledam tv programe, i nemam nista osim onoga sto obicna antena lovi. 

 

Imao sam tv pakete i to mi je bilo lose,  prvo moram gledati po rasporedu onako kako mi netko slozi da gledam i uz to mi servira zilijun reklama, i to nakraju jos moram platit.

Umjesto da sam online izaberem sto cu i kad cu gledati (i pauzirat ako hocu) od ponude filmova, serija, dokumentaraca, ili naci neki stream za sport koji me zanima... Ok vrijeme sporta ne mogu birati ako gledam uzivo, ali svega ostalog mogu i hocu.

 

Tv je za stare ljude navikle na pracenje programa po rasporedu koji im netko drugi odredi. 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
Starije generacije imaju određene standarde, znanje i kulturu jer su dok su odrastali gledali televizijski program koji im je netko drugi birao (Đelo Hadžiselimović, roditelji), a i gledali su ga uz starije i učili uz njihove komentare.
Danas neformirani klinci sve sami biraju, pa odrastaju na TikTok i YT debilanama poput Baka Praseta i PDPa.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
12 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
3dfx kaže...

Da li itko mladi od 50 godina uopce gledate televiziju, a kamoli informativne programe?

 

Taj medij je na aparatima, i sto prije umre to bolje za sve 

NA SK-u (vlasništno Uniteg Grupe) gledam F1, F2, F3, Moto GP, Moto 2, Moto 3, DTM, Porsche Cup i još par kad mognem ili ako je zanimljivo.

N1 je mislim isto njihovo vlasništvo. 

8 godina
protjeran
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
Visak kaže...
Starije generacije imaju određene standarde, znanje i kulturu jer su dok su odrastali gledali televizijski program koji im je netko drugi birao (Đelo Hadžiselimović, roditelji), a i gledali su ga uz starije i učili uz njihove komentare.
Danas neformirani klinci sve sami biraju, pa odrastaju na TikTok i YT debilanama poput Baka Praseta i PDPa.

opet si ustao na lijevu nogu?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid

A kome je u interesu da bude u paketu A1 programa? N1 ili A1? Koliko je A1 prodao TV opciju zbog N1 :)? Dakle A1 kao jedan od najvećih, ali ne i najveći, ima tu mogućnost diktirati uvjete. A1 je htio 3 godišnji ugovor kakav ima sa svima, N1 je htio 6 mjeseci - A1 se zahvalio i maknut će ih! Samom time A1 mi je postao još draži!

13 godina
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
tapiros kaže...

A kome je u interesu da bude u paketu A1 programa? N1 ili A1? Koliko je A1 prodao TV opciju zbog N1 :)? Dakle A1 kao jedan od najvećih, ali ne i najveći, ima tu mogućnost diktirati uvjete. A1 je htio 3 godišnji ugovor kakav ima sa svima, N1 je htio 6 mjeseci - A1 se zahvalio i maknut će ih! Samom time A1 mi je postao još draži!

Ako je A1 u interesu da ukine najgledaniji kanal na pretplatničkim TV uslugama, neka tako bude. Ali budi siguran da ovdje je tek privremeni gubitnik United Grupa. Čim se zakon promijeni, ista bi mogla biti u malo većoj prednosti.

 

Recimo, moglo bi se dogoditi da sve svoje kanale strpaju u paket, pa ako nećeš N1, SK, zaboravi na Novu i Domu TV. Ovo se već dogodilo u BiH, pa me iskreno ne bi začudilo da se dogodi i kod nas.

4 godine
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
Marko :D kaže...
tapiros kaže...

A kome je u interesu da bude u paketu A1 programa? N1 ili A1? Koliko je A1 prodao TV opciju zbog N1 :)? Dakle A1 kao jedan od najvećih, ali ne i najveći, ima tu mogućnost diktirati uvjete. A1 je htio 3 godišnji ugovor kakav ima sa svima, N1 je htio 6 mjeseci - A1 se zahvalio i maknut će ih! Samom time A1 mi je postao još draži!

Ako je A1 u interesu da ukine najgledaniji kanal na pretplatničkim TV uslugama, neka tako bude. Ali budi siguran da ovdje je tek privremeni gubitnik United Grupa. Čim se zakon promijeni, ista bi mogla biti u malo većoj prednosti.

 

Recimo, moglo bi se dogoditi da sve svoje kanale strpaju u paket, pa ako nećeš N1, SK, zaboravi na Novu i Domu TV. Ovo se već dogodilo u BiH, pa me iskreno ne bi začudilo da se dogodi i kod nas.

 Takva odluka bi u Hrvatskoj bila ravna samoubojstvu, Nova tv i Doma žive samo od reklama; bez A1 ili eventualno HT-a mogu zatvoriti butigu......

13 godina
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid

Jesi siguran? Jer oba kanala imaju nacionalnu koncesiju. Osim toga, Nova Plus tu također igra ulogu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 11:03 (Marko :D).
9 godina
protjeran
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
3dfx kaže...

Da li itko mladi od 50 godina uopce gledate televiziju, a kamoli informativne programe?

 

Taj medij je na aparatima, i sto prije umre to bolje za sve 

 Odgovor se krije već u samom pitanju- informativni program (i to jedine objektive nerežimske TV) gledaju valjda ljudi koji žele biti objektivno informirani!? Da imaju motivaciju izaći na izbore i mijenjati stanje u društvu na bolje.

Mogu si misliti koje kanale ti i ovaj guslač pratite, nema sumnje da je riječ isključivo o national geographicu i intermezzu 😆, a sigurno ste i revni glasači

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
Marko :D kaže...
Čim se zakon promijeni, ista bi mogla biti u malo većoj prednosti.

 Svi pričaju o promjeni zakona, ali što bi se točno tebalo promijeniti?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid

Najkraće moguće objašnjenje cijelog slučaja:

 

Po trenutnom zakonu, operater ne može ujedno biti i nakladnik, te distributer kanala. Drugim riječima, zato što United Grupa u vlasništvu ima Novu i Domu TV, N1, SK i Fight Channel, Telemach ne može ponuditi televizijsku uslugu. To je ujedno i razlog zašto EON (televizijska platforma UG) nije dostupna kod nas, ali u svim drugim državama gdje Telemach posluje je.

 

Zašto se digla tolika bura oko N1, SK kanala? Pretpostavlja se da su u Telemachu, HT i A1 vidjeli konkurenciju (Telemach je najavio izgradnju 4000 km optičke mreže u RH; radovi već počeli u ZG), pa da u dogovoru pokušavaju izbaciti United Grupu iz tržišta dok im to još zakon omogućuje. Neki su tu također vidjeli pokušaj cenzure neovisnog news kanala, te UG želi nacionalnu koncesiju za N1 kako bi istio bio dostupan svima preko DVB-T2.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 12:18 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
Marko :D kaže...

Jesi siguran? Jer oba kanala imaju nacionalnu koncesiju. Osim toga, Nova Plus tu također igra ulogu.

 U maloj Hrvatskoj niti jedan kanal ne bi izdržao gubitak 800 000 korisnika, naročito oni kojima su jedini prihod reklame......stavi u poseban naplatni paket Nova tv. Doma tv, N1 i ostale kanale UM grupe.....neće skupiti niti 20 000 pretplatnika......bio taj paket kod tv providera ili ga nudio kao Smart tv ili android aplikaciju......

13 godina
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid

Ljudi ne bi izgubili pristup Novoj i Domi TV jer se ti kanali emitiraju u nacionalnoj DVB-T2 mreži. Samo bi A1 izgubio pristup tim kanalima.

10 godina
neaktivan
offline
Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid emit

Mislim da po zakonu operater kao HT ili A1 ne smije izbacit kanale sa koncesijom u RH.

N1 je kanal iz luksemburga, i zakon ih u tom pogledu ne stiti (kao ni bilo koji drugi strani kanal).

Neka N1 zatraze (i plate naravno) koncesiju u RH pa ce ih zakon stititi od izbacivanja iz ponude. Ovako je stvar operatera da li ce u ponudi imati CNN, NBC, FOX, RT, BBC, N1, Nat Geo...ili nece.

 

 

 

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
Marko :D kaže...

Ljudi ne bi izgubili pristup Novoj i Domi TV jer se ti kanali emitiraju u nacionalnoj DVB-T2 mreži. Samo bi A1 izgubio pristup tim kanalima.

 Ja sam uzeo kablovsku da se ne moram zezati s antenama. Znači gubim zemaljske programe kada ih moj operater makne iz ponude, pa bi to odlučivalo o odabiru operatera.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
texas.bug kaže...
Neka N1 zatraze (i plate naravno) koncesiju u RH pa ce ih zakon stititi od izbacivanja iz ponude. 

 Koncesije se ne kupuju ko salata na placu, država mora raspisati natječaj i osigurati slobodne kanale. A političari ne vole davati koncesije novinarima koji ih kritiziraju, pa im se ne žuri nuditi koncesije na koje bi se N1 javila.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
texas.bug kaže...

Mislim da po zakonu operater kao HT ili A1 ne smije izbacit kanale sa koncesijom u RH.

N1 je kanal iz luksemburga, i zakon ih u tom pogledu ne stiti (kao ni bilo koji drugi strani kanal).

Neka N1 zatraze (i plate naravno) koncesiju u RH pa ce ih zakon stititi od izbacivanja iz ponude. Ovako je stvar operatera da li ce u ponudi imati CNN, NBC, FOX, RT, BBC, N1, Nat Geo...ili nece.

Ne znam kako to ide, ali takva je situacija bila u BiH, bar se tako pisalo ovdje po forumu.

 

N1 će zatražiti nacionalnu koncesiju kada se raspiše natječaj. I sami su više puta pitali ministricu Obuljen Koržinek kada će se raspisati natječaj za dodijelu koncesije.

Visak kaže...
texas.bug kaže...
Neka N1 zatraze (i plate naravno) koncesiju u RH pa ce ih zakon stititi od izbacivanja iz ponude. 

 Koncesije se ne kupuju ko salata na placu, država mora raspisati natječaj i osigurati slobodne kanale. A političari ne vole davati koncesije novinarima koji ih kritiziraju, pa im se ne žuri nuditi koncesije na koje bi se N1 javila.

Natječaj ne raspisuje vlada nego AEM (agencija za elektroničke medije), a postupak traje 6 mjeseci. To su za N1 rekli iz AEM-a.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid
Marko :D kaže...

Natječaj ne raspisuje vlada nego AEM (agencija za elektroničke medije), a postupak traje 6 mjeseci. To su za N1 rekli iz AEM-a.

 A gdje sam ja rekao da raspisuje Vlada? AEM je državna agencija i kao takva je pod utjecajem vladajućih. Isto kao i HTV, koji je nominalno neovisan, a znamo kako to funkcionira.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 16:24 (Visak).
8 godina
offline
Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid emit

Jako sam se uznemirio kaj su mi ugasili N1. Btw, kaj je uopće taj N1, nikad nisam ni gledao to? Mislim da mi je bolje imat Arena sportove nego N1 koji nisam niakd ni gledao, a Dinamo volim gledati, većinom je na Arena 3 tak da ono, od mene palac gore za nogać ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 16:50 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nije postignut dogovor između A1 i N1, prekid emit

Tak je! Kruha i igara!

 

Dok nam sam premijer novinarima objašnjava kako trebaju izvještavati o nekim stvairm, više od toga nam ni ne treba.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice