Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah, vi

poruka: 64
|
čitano: 15.481
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah, vi".
7 godina
online
Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah, vi

Bitno da mi imamo naš Sveti Stožer, naše Heroje - Alemku, Capaka, Božinovića i Beroša.

Oni će nas čuvati od svih zala.

Zajedno sa idiotima koji slušaju svaku poruku blesavog stožera.

 
0 5 hvala 0
4 godine
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
MadDogMattis kaže...

Bitno da mi imamo naš Sveti Stožer, naše Heroje - Alemku, Capaka, Božinovića i Beroša.

Oni će nas čuvati od svih zala.

Zajedno sa idiotima koji slušaju svaku poruku blesavog stožera.

 Evo ga. Koji ti je nick na index.hr ili 24sata.hr? Ma ne trudi se odgovarati, odoh gledati formulu 1.

16 godina
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
BUG ima bug....
Trebate otvoriti novi portal, spin off kao autonet pa koga zanima medicina, urote i sl. neka posjecuje takav portal.
Naravno, ne na nacin da se sve linka s bug.hr kako je sada sa spomenutim autonetom. Cast iznimkama s informaticki relevantnim temama, ali nekako se sve odmaklo od jezgre.
 
3 0 hvala 1
7 godina
online
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
zelenapaprika kaže...
MadDogMattis kaže...

Bitno da mi imamo naš Sveti Stožer, naše Heroje - Alemku, Capaka, Božinovića i Beroša.

Oni će nas čuvati od svih zala.

Zajedno sa idiotima koji slušaju svaku poruku blesavog stožera.

 Evo ga. Koji ti je nick na index.hr ili 24sata.hr? Ma ne trudi se odgovarati, odoh gledati formulu 1.

ne čitam portale za masovno pravljenje budala.


14 godina
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
zelenapaprika kaže...
dreadmoore kaže...
zelenapaprika kaže...

Sad izredaj sve viruse koji postoje. Kao da nam nije dosta terora vijesti o koronavirusu. Liječnik koji aktivno pridonosi lošem psihičkom stanju stanovnika. Najs.

 Pa na svijetu ima oko 300k virusa, sad je samo pitanje koji ce se pretvoriti u pandemiju kao recimo ovaj sars-cov19.

 Ima više kandidata. Ali nije u tome poanta. Nekada je BUG bio informatički časopis s pratećim Web stranicama. Daj mi reci što je sada? Ionako ga sve rjeđe posjećujem baš zbog ovakvih članaka. Kome ovo treba? 

 Nekad je bio ali ima ljudi koji nisu na index.hr ili 24 sata pa ne citaju njihovu zutu stampu,jer meni osbno je drago sto netko od bugovaca prenosi ovakve vijesti.Bas iz tog razloga sto nemoram iz svih naslova procitati sta je danas seve obukla i kako izgleda maja šuput itd.

8 godina
offline
Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah, vi

Jao nama, to je sve davno izmislijo Bil Gejc da smanji populaciju na Zemlji i zaradi na cjepivu 

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
dreadmoore kaže...
zelenapaprika kaže...
dreadmoore kaže...
zelenapaprika kaže...

Sad izredaj sve viruse koji postoje. Kao da nam nije dosta terora vijesti o koronavirusu. Liječnik koji aktivno pridonosi lošem psihičkom stanju stanovnika. Najs.

 Pa na svijetu ima oko 300k virusa, sad je samo pitanje koji ce se pretvoriti u pandemiju kao recimo ovaj sars-cov19.

 Ima više kandidata. Ali nije u tome poanta. Nekada je BUG bio informatički časopis s pratećim Web stranicama. Daj mi reci što je sada? Ionako ga sve rjeđe posjećujem baš zbog ovakvih članaka. Kome ovo treba? 

 Nekad je bio ali ima ljudi koji nisu na index.hr ili 24 sata pa ne citaju njihovu zutu stampu,jer meni osbno je drago sto netko od bugovaca prenosi ovakve vijesti.Bas iz tog razloga sto nemoram iz svih naslova procitati sta je danas seve obukla i kako izgleda maja šuput itd.

 Prema podacima HZJZ-a (izvještaj dostupan na internetu) užasno smo visoko po upotrebi anksiolitika, a nismo dobri niti po upotrebi antidepresiva. I onda svi, ali baš svi pumpaju lošu atmosferu člancima koji nije mjesto na informatičkom portalu. Ako to još uvijek jest. Molim Bereckog da pripremi seriju članaka o pripremi zimnice, to je daleko korisnije.

12 godina
offline
Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah, vi

Majkemi, ali ja bi na ovakve članke blokirao mogućnost komentiranja, jer omjer šum/signal je IMHO debelo na strani šuma.

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
Prema podacima HZJZ-a (izvještaj dostupan na internetu) užasno smo visoko po upotrebi anksiolitika, a nismo dobri niti po upotrebi antidepresiva. I onda svi, ali baš svi pumpaju lošu atmosferu člancima koji nije mjesto na informatičkom portalu. Ako to još uvijek jest. Molim Bereckog da pripremi seriju članaka o pripremi zimnice, to je daleko korisnije.

Tako nekako.

Na stranu koliko je ovo zanimljivo ili nije. Ali ima nas koji od 3. mj. radimo od doma. Pun q mi je takvih vijesti, a pogotovo na BUG-u. WTF? Sjednem u jutro, onako dobre volje, odoh na Bug da skrenem malo misli, pročitam IT novosti. Po sredini, istaknuto ko da je AMD izdao GPU bolji od Nvidia RTX serije, a isti dan Steve Jobs uskrsnuo. Zar stvarno i tu treba takvih članaka? Zašto??

Baš smo s kolegom iz DE ureda pričali u petak, veli da su se tamo skockali i pokazao mi je par njihovih portala, ima jedan žnj kvalitete kao recimo index da i dalje bombardira, međutim na ostalima korona jedva da se i spominje jer će ljudi poludjeti. Popričajte malo usput u trgovini s tetama pod maskama onako s udaljenosti da čujete kako se ljudi osjećaju. Napominjem, ima nas koji već 4 mjeseca radimo od doma...

Mislim svaka čast na trudu oko teksta i to, al jako nepotrebno obzirom na situaciju za koji klik više. Bolje sačuvati takve materijale za neka sretnija vremena.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
15 godina
suspendiran
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
love2ml86 kaže...
Izzy kaže... Vrijeme potrebno da bi se dobile spoznaje i utvrdilo s čime se ima posla (kao i pokušaji i pogreške), daje znanosti jedan iznimno moćan alat obrane i pravdanja kada se zakaže.

To nije alat obrane, već logika.. Kako ćeš doći do novih spoznaja u suprotnom? Pročitaš u knjizi od pred par tisućljeća s zanimljivim pričama?

 Da, logika. Svakako, ali dobro dođe i kao argument u slučaju neuspjeha.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
zelenapaprika kaže...

Molim Bereckog da pripremi seriju članaka o pripremi zimnice, to je daleko korisnije.

 

In fact, već sam napisao članak od pravljenju 3D-printanih bifteka izrađenih od pravoga mesa (a i veganske zamjene za meso), eno samo čeka urednički blagoslov 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
10 godina
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
Nešto najgore u pandemiji je rad od kuće. Zatvoriš se u 4 zida, a mediji bombardiraju negativnim vijestima (jer to jedino privlači pažnju) Anksioznost na 1000+. Čim je lockdown prošao i kad sam došao među ljude 100x bolje sam se osjećao i barem na neko vrijeme zaboravio na koronu, sve dok se nisu koronicni počeli vjenčati po Hrvatskoj 😁
Samomrzeći hrvat
9 godina
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
MadDogMattis kaže...


Zajedno sa idiotima koji slušaju svaku poruku blesavog stožera.

 ima ih ovdje i na forumu puno, samo gledaj tko daje TU i TD i vidjet ćeš iste ljude

4 godine
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah



Baš smo s kolegom iz DE ureda pričali u petak, veli da su se tamo skockali i pokazao mi je par njihovih portala, ima jedan žnj kvalitete kao recimo index da i dalje bombardira, međutim na ostalima korona jedva da se i spominje jer će ljudi poludjeti. Popričajte malo usput u trgovini s tetama pod maskama onako s udaljenosti da čujete kako se ljudi osjećaju. Napominjem, ima nas koji već 4 mjeseca radimo od doma...

Radim i ja od doma od ožujka. I pun mi je kufer domaćih medija. Zato rado posjećujem inozemne tech portale jer tamo mogu probrati vijesti koje me zanimaju. Ovdje je pao potpuni mrak. Portali su postali mjesta iživljavanja raznih grupa ljudi, pa se više ne može reći da je riječ o ludom pojedincu. Ne, sada se grupiraju i gnjave po svim portalima koji nemaju moderatora. Pojedine novine i portali ipak brišu ili potpuno gase komentiranje za pojedine vijesti jer se pošast širi. Ista ekipa komentira na indexu, netu, tportalu, pa i jutarnjem. S tim da ova dva zadnja brišu komentare, ali ne uvijek. Uglavnom, mediji su na dnu. Nemaju ideju kako zaraditi i sve se svodi na prikaz reklama. A za to ti trebaju bombastični naslovi i korisnički klik. Nema tu kvalitetnog novinarstva i neće ga više ni biti. Ta profesija umire, a i dalje školuju nove novinare. Platio bih neki mjesečni iznos kada bih imao što pročitati. Čak bih pristao na pay-per-read, pa da mi naplate ono što sam pročitao. Ali ništa od toga.

4 godine
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
Yuda kaže...

Majkemi, ali ja bi na ovakve članke blokirao mogućnost komentiranja, jer omjer šum/signal je IMHO debelo na strani šuma.

A što ti očekuješ? Akademsku raspravu? Ljudi su na rubu da počnu mlatiti jedni druge po ulici (ili trgovinama), a ti bi gospodine malo više signala.

4 godine
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
Doc Berecki kaže...
zelenapaprika kaže...

Molim Bereckog da pripremi seriju članaka o pripremi zimnice, to je daleko korisnije.

 

In fact, već sam napisao članak od pravljenju 3D-printanih bifteka izrađenih od pravoga mesa (a i veganske zamjene za meso), eno samo čeka urednički blagoslov 

Probaj to objaviti jer je ovo - psihički teror.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
A da se ekipa koja je tanka sa živcima pokuša malo sama kontrolirati i ne čita članke za koje preko naslova mogu zaključiti da će im dodatno pogoršati psihičko stanje?

Sve odreda borci za slobodu govora, ali samo dok se ne govori o nečemu što njih smeta.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
zelenapaprika kaže...
Doc Berecki kaže...
zelenapaprika kaže...

Molim Bereckog da pripremi seriju članaka o pripremi zimnice, to je daleko korisnije.

 

In fact, već sam napisao članak od pravljenju 3D-printanih bifteka izrađenih od pravoga mesa (a i veganske zamjene za meso), eno samo čeka urednički blagoslov 

Probaj to objaviti jer je ovo - psihički teror.

 A eventualni prelazak na "biftek iz epruvete" ubrzat će - što?

9 godina
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
zelenapaprika kaže...
Yuda kaže...

Majkemi, ali ja bi na ovakve članke blokirao mogućnost komentiranja, jer omjer šum/signal je IMHO debelo na strani šuma.

A što ti očekuješ? Akademsku raspravu? Ljudi su na rubu da počnu mlatiti jedni druge po ulici (ili trgovinama), a ti bi gospodine malo više signala.

 Ti si se izgleda samoizolirao i poludio. Nije toliko strasno u Hr samo 120 je smrtnih slucajeva bilo. Vecina ljudi normalno izlazi i zivi. Otidji na more. 

16 godina
neaktivan
offline
Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah, vi

Vrijeme je da obrisem bug.hr iz bookmarka.

 
3 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah, vi

Nisu napisali, ali širi se i 5G mrežama.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah, vi

If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed. - Mark Twain

 

Doctors put drugs of which they know little into bodies of which they know less for diseases of which they know nothing at all. - Voltaire

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
Visak kaže...
A da se ekipa koja je tanka sa živcima pokuša malo sama kontrolirati i ne čita članke za koje preko naslova mogu zaključiti da će im dodatno pogoršati psihičko stanje?

Sve odreda borci za slobodu govora, ali samo dok se ne govori o nečemu što njih smeta.

Svi portali su zatrovani člancima o bolestima. Lako je preskočiti index, 24sata, vecernji... Dođeš na BUG i onda vidiš iste naslove. Zašto?

 

4 godine
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
pravi_covijek kaže...

 Ti si se izgleda samoizolirao i poludio. Nije toliko strasno u Hr samo 120 je smrtnih slucajeva bilo. Vecina ljudi normalno izlazi i zivi. Otidji na more. 

 Nit sam se samoizolirao niti sam poludio. Samo živim u državi neobrazovanih, neodgojenih i nezrelih ljudi. 

 

Kada umre netko tebi blizak, onda će ti možda biti teže. Možda, jer u ovoj državi imamo ogroman broj sociopata i psihopata čije bolesti nisu dijagnosticirane i dobro ih skrivaju i kreću se slobodno u društvu. Njihovo ponašanje izbije na površinu već u redu na blagajni u trgovini ili u javnom prijevozu. Na portalima se skrivaju iza nadimaka.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
Ne moraš preskočiti cijeli portal, preskoči pojedine članke koji ti ne odgovaraju.

Zašto? Zato jer se svijet ne vrti oko tebe i drugi ljudi ih mogu čitati bez težih posljedica. Ili da svatko napravi popis što bi Bug i svi ostali portali trebali izbaciti jer njih smeta? Što bi nam ostalo?

Zašto zabranom za sve rješavati problem koji sam možeš riješiti s malo pažnje?

Jesi li kada otvorio neku medicinsku knjigu ili enciklopediju? Meni se život zgadio od slika unutra, ali nisam tražio da ju povuku iz prodaje zbog uznemiravanja građanstva.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
Visak kaže...
Ne moraš preskočiti cijeli portal, preskoči pojedine članke koji ti ne odgovaraju.

Zašto? Zato jer se svijet ne vrti oko tebe i drugi ljudi ih mogu čitati bez težih posljedica. Ili da svatko napravi popis što bi Bug i svi ostali portali trebali izbaciti jer njih smeta? Što bi nam ostalo?

Zašto zabranom za sve rješavati problem koji sam možeš riješiti s malo pažnje?

Jesi li kada otvorio neku medicinsku knjigu ili enciklopediju? Meni se život zgadio od slika unutra, ali nisam tražio da ju povuku iz prodaje zbog uznemiravanja građanstva.

 Kakve veze imaju virusi s pandemijskim potencijalom s informatičkim časopisom? Kao da na portalu za majke i djecu pišeš o posljedicama zaraze ebolom i daš fotke. Daj se sredi.


BUG ima dovoljno tema povezanih s core biznisom, a to je informatički časopis. Sve ostalo je samo maltretiranje čitatelja. 

 

 

EDIT: Sjetio sam se situcije iz domovinskog rata, kada su pojedinci i skupine od HRT-a tražili da emitira vijesti 0-24h. Srećom, to nije prošlo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 12:00 (zelenapaprika).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
Visak kaže...
Ne moraš preskočiti cijeli portal, preskoči pojedine članke koji ti ne odgovaraju.

Još gore - većina naslova je takva da unose i gori nemir, a članak, u odnosu na naslov, djeluje umirujuće.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
zelenapaprika kaže...

 Kakve veze imaju virusi s pandemijskim potencijalom s informatičkim časopisom? Kao da na portalu za majke i djecu pišeš o posljedicama zaraze ebolom i daš fotke. Daj se sredi.


BUG ima dovoljno tema povezanih s core biznisom, a to je informatički časopis. Sve ostalo je samo maltretiranje čitatelja. 

 

 Nisam vidio taj članak u Bugu - informatičkom časopisu, negu na Bug online - portalu za koji nigdje ne piše da je informatički.

 

Rubrika znanost postoji već dugo i po sadržaju se dobro uklapa u interese populacije koju zanima informatika.

 

I dalje ne odgovaraš na jednostavno pitanje - zašto čitaš članak ako iz naslova vidiš da ti ne odgovara? Zašto svi ostali trebaju biti uskraćeni za informaciju kako ti ne bi dolazio u napast čitati nešto što ne želiš?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah, vi

 

Zar nije davno zaključeno i anketom među čitateljima potvrđeno - da većina odobrava i traži da se na ovom portalu piše i o popularnoj znanosti!
U čemu je problem?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Nije COVID, nije MERS, nije Zika – to je Nipah
Visak kaže...

 

 Nisam vidio taj članak u Bugu - informatičkom časopisu, negu na Bug online - portalu za koji nigdje ne piše da je informatički.

 

Rubrika znanost postoji već dugo i po sadržaju se dobro uklapa u interese populacije koju zanima informatika.

 

I dalje ne odgovaraš na jednostavno pitanje - zašto čitaš članak ako iz naslova vidiš da ti ne odgovara? Zašto svi ostali trebaju biti uskraćeni za informaciju kako ti ne bi dolazio u napast čitati nešto što ne želiš?

Ako nije informatički, uz informatički časopis - što je onda? 

 

Rubrika znanost je teški promašaj. Služi za jedno 5-10 ljudi koji ispucavaju svoje frustracije u komentarima na svaku temu. Užas.

 

Prvo što mi padne u vidokrug su naslovi. Jer su ovakvi uznemirujući naslovi o virusima postavljni da svakoga ubodu u oči. I stvarno ne znam koga to zanima kraj svih tisuća članaka tjedno o svim bolestima? Za mene je to uznemiravanje javnosti u ovom specifičnom trenutku. 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice