Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

poruka: 49
|
čitano: 12.482
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko".
16 godina
offline
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

Pola ljudi ovdje kod nas (BiH) ga koristi iskljucivo zato sto mogu dijeliti pretplatu. 

Ako zaista krenu u ovom smjeru i npr ogranice na IP adresu samo ce ostati bez velikog broja pretplatnika, barem u žnj zemljama u kojima se ova vrsta pretplate idalje smatra poprilicno skupim sportom. 

 
22 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

Mislim da Spotify ima vec ovakav nacin pretplate medutim meni i curi radi bez problema.
ako netflix zaista ovo postrozi i realizira bolje od spotify-a ne vidim onda vise niti smisao
da ga imam ( mislim placam ga sam ) ali ga dijelim medu familijom ( na razlicitim adresama )

i zbog njih ga prvobitno i imam. bez toga nema smisla da 3 familije placamo neki premium paket
od 5 profila koji mi onda ovom idejom padaju u vodu. onda neka snize cijenu i smanje na 2 profila
inace koja svrha.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

Kako misliš koja svrha ? Pa svrha je njima da zarade što više a ne manje :). Nerade oni to iz humanitarnih razloga.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

I što se onda dogodi ako odem na put ili u inozemstvo, tamo se ulogiram na wifi i želim gledati Netflix na mobitelu, a plaćam premium paket?

I want to believe
Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

još uvijek pokušavam dokučiti (je don't verstehe) mentalni sklop koji nešto plaća da bi nakon toga "dijelio"/"posuđivao" to onima koji ne plaćaju (i tako uletio u pravno-marketinške cirkuse pohlepnih korporacija). jel to iz humanitarnih razloga? statistički jeftinije po grlu (iako plaća samo jedan)? čitava ta marketinška ujdurma ima smisla kao i električni bicikl (jer je vrtnja pedala nogama - što? neekološka? a baterije su spas svijeta i ultimativno oružje protiv zlih biciklista koji voze samo na žgance, čušpajz i pivo?). pametni znaju čemu služi tpb i koncepcija torenta en general

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 13:58 (Ajar).
Moj PC  
6 31 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
Lewis kaže...

Kako misliš koja svrha ? Pa svrha je njima da zarade što više a ne manje :). Nerade oni to iz humanitarnih razloga.

 pa jasno je to meni, samo ovak mislim da mogu više "kupaca" izgubiti no šta će im ta vizija donjeti.
 ovo nove ljude sigurno neće privući naravno ne kažem ja time da će netflix bankrotirati, ali ti i kažem
 odma da ću među prvima otkazat pretplatu. jer mi je onda 5 profila totalno nepotrebno.

15 godina
offline
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

Pa u čemu je problem?

Nas 4 otvorimo jedan mail acc i kad pošalju upit za provjeru bit će sa iste ip adrse.

 

 
1 1 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
batly kaže...

Pa u čemu je problem?

Nas 4 otvorimo jedan mail acc i kad pošalju upit za provjeru bit će sa iste ip adrse.

 

 Problem je sto nitko nije procitao "clanak", a naslov je klikbejt.

15 godina
online
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
bloodborne kaže...
Lewis kaže...

Kako misliš koja svrha ? Pa svrha je njima da zarade što više a ne manje :). Nerade oni to iz humanitarnih razloga.

 pa jasno je to meni, samo ovak mislim da mogu više "kupaca" izgubiti no šta će im ta vizija donjeti.
 ovo nove ljude sigurno neće privući naravno ne kažem ja time da će netflix bankrotirati, ali ti i kažem
 odma da ću među prvima otkazat pretplatu. jer mi je onda 5 profila totalno nepotrebno.

 

n ljudi će otkazati, a n će kupiti svoj da se ne zajebavaju sa verifikacijom za 30kn.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
Brki1994 kaže...

I što se onda dogodi ako odem na put ili u inozemstvo, tamo se ulogiram na wifi i želim gledati Netflix na mobitelu, a plaćam premium paket?

 

Vjerojatno će za početak blokirati samo na smart TV aplikacijama, koje evidentno nikud ne putuju. Samim time bi već uveli reda.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

ma ovo će samo spriječiti ljude da dijele okolo tuđe podatke od netflixa.

Jer jako puno ljudi ima nečiji netflix a ni ne zna tko je to.

4 prijatelja koja se dogovore sherati netflix ce i dalje bez problema to raditi..

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

Koristim od sestre netflix ak to uvedu sigurno neuzimam pretplatu, netflix mi je posto tako dosadan, da krenem neš tražit nakon 10 min poludim i vratim se na youbito.

gramatika bljak
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
Dijelim s bratom, a u zadnje vrijeme i mama gleda na svojoj lokaciji. Ja u zadnje vrijeme skoro uopće ne gledam Netflix. Ako onemoguće ostavljam samo HBO Go. Neću sigurno plaćati 12 Eur za 4K koji gledam par sati mjesečno.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
MadDogMattis kaže...

ma ovo će samo spriječiti ljude da dijele okolo tuđe podatke od netflixa.

Jer jako puno ljudi ima nečiji netflix a ni ne zna tko je to.

4 prijatelja koja se dogovore sherati netflix ce i dalje bez problema to raditi..

Upravo to. U članku piše da će se account verificirati sa 2FA tako da ćeš vjerojatno i dalje moći dijeliti sa ženom, sestrom, familijom i s onima s kima imaš kontakt.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
online
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

nema od toga ništa, to je samo marketinška patka, da se prati reakcija i procjeni koliko ljudi to radi i da eventualno netko možda pomisli to se ne smije, pa to ne budem više radio :)

 

ako će se gledati po IP, taj problem je relativno lako rješiv s VPN, proxy i sl.... prema njima bit će isti IP  (ne mogu to provjeriti, pogotovo ako to sve ide preko vlastitog VPS-a). Naravno to nije za svakog izvodivo.

 

A ako budu baš agresivno krenuli u to i budu pravili probleme legitimnim korisnicima, tipa promjeniš operatera ili spajaš TV na net preko hotspot od mobila tj. njegove mreže,... budu sigurno izgubili jedan dio pretplatnika. Jako je teško odrediti da li se radi o dijeljenu ili ne.

 

Imaju 5 parametra koje mogu promatrati u cilju traženja prekršitelja, a to su uređaj s kojim se spajamo, vrijeme pristupa, IP, geolokacija i kojem ISP taj IP pripada.

Prema tome jedini problematični case po kojem mogu to detektirati je da:

 

  • u isto vrijeme
  • s različitim IP adresama
  • koji pripadaju različitim ISP-vima
  • na različitim geo-lokacijama
  • na različitim TV uređajima
  • gledamo sadržaj
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
Brki1994 kaže...

I što se onda dogodi ako odem na put ili u inozemstvo, tamo se ulogiram na wifi i želim gledati Netflix na mobitelu, a plaćam premium paket?

 -to je blokirano (eu, digitalna jednakost građana.. prije par godina, audiovizualni lobi je jak, ostaje po starom, lokalno-regionalna-državna podjela prava emitiranja-gledanja-distribucije.. tj možeš biti pretplatnik-korisnik-turist i imaš pravo ali ti ga ne dozvoljavaju, mada plaćaš sve pretplate-pristojbe, jer postoji i legitimni interes vlasnika tj postojeći zakoni-pravila, do daljnjeg..).

 

LIFO kaže...

nema od toga ništa, to je samo marketinška patka, da se prati reakcija i procjeni koliko ljudi to radi i da eventualno netko možda pomisli to se ne smije, pa to ne budem više radio :)

 

ako će se gledati po IP, taj problem je relativno lako rješiv s VPN, proxy i sl.... prema njima bit će isti IP  (ne mogu to provjeriti, pogotovo ako to sve ide preko vlastitog VPS-a). Naravno to nije za svakog izvodivo.

 

A ako budu baš agresivno krenuli u to i budu pravili probleme legitimnim korisnicima, tipa promjeniš operatera ili spajaš TV na net preko hotspot od mobila tj. njegove mreže,... budu sigurno izgubili jedan dio pretplatnika. Jako je teško odrediti da li se radi o dijeljenu ili ne.

 

Imaju 5 parametra koje mogu promatrati u cilju traženja prekršitelja, a to su uređaj s kojim se spajamo, vrijeme pristupa, IP, geolokacija i kojem ISP taj IP pripada.

Prema tome jedini problematični case po kojem mogu to detektirati je da:

 

  • u isto vrijeme
  • s različitim IP adresama
  • koji pripadaju različitim ISP-vima
  • na različitim geo-lokacijama
  • na različitim TV uređajima
  • gledamo sadržaj

 -ip? različiti isp? .. a npr mobitel ili si s laptopom vani, u parkiću, kafiću? .. kakve veze ima linija, ip, isp s time što ti imaš plaćenu uslugu? tj ne može po tom kriteriju.. tj vidi post iznad.

+ ako ti usluga omogućava, daje pravo korištenja-gledanja na više uređaja istovremeno, tad naprosto to pravo imaš, tj da mogu oni bi to već ograničili (interes+oveza, tj svaki distributer mora osigurati tj onemogućiti kršenje autorskih (vlansičkih) prava, što im je interes tj tako naplaćuju pretplatu..).

-zato uvode sms-potvrdu, pa ako odgovoriš tad je ok, ako ne odgovoriš tad ti ugase, za sad experimentalno, tj kad dođe do problema-tužbi legitimnih korisnika koji plaćaju tad će odustati i probati nešto treće...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
ihush kaže...

 -ip? različiti isp? .. a npr mobitel ili si s laptopom vani, u parkiću, kafiću? .. kakve veze ima linija, ip, isp s time što ti imaš plaćenu uslugu? tj ne može po tom kriteriju.. tj vidi post iznad.

+ ako ti usluga omogućava, daje pravo korištenja-gledanja na više uređaja istovremeno, tad naprosto to pravo imaš, tj da mogu oni bi to već ograničili (interes+oveza, tj svaki distributer mora osigurati tj onemogućiti kršenje autorskih (vlansičkih) prava, što im je interes tj tako naplaćuju pretplatu..).

-zato uvode sms-potvrdu, pa ako odgovoriš tad je ok, ako ne odgovoriš tad ti ugase, za sad experimentalno, tj kad dođe do problema-tužbi legitimnih korisnika koji plaćaju tad će odustati i probati nešto treće...

 ma stvar je samo u tome da će ti sada kada prvi put postavljaš acc na uređaj doći SMS poruka da to potvrdiš.

Nakon sto potvrdis moci ces gledati koliko god želiš na tom uređaju bez ikakvog potvrđivanja.

To se samo uvodi da nebi bilo onih slučajeva kada jedan plaća netflix a svi ostali uokolo dijele njegove podatke.

To je cijela filozofija. Članak je jedna vrsta clickbaita.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 19:43 (MadDogMattis).
15 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
Članak nije clickbait, od juče sam ga na XY portalu vidio.

Problem je da Netflixa malo po malo jede Amazon Prime, Disney+, AppleTV+, YouTube Premium, HBO Max, AMC Now, uskoro i Paramount+ i sam ne znam koliko ih još ima.

Drugi problem je ograničavanje kvalitete streama. Ok, ja hoću za 7,99 EUR samo za sebe ali malo sutra da toliko platim, iako želim, samo za sebe, sa svojom Skvo, ali u SD kvaliteti! Daj Netflix molim te!
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

Sheram sa sestrom i na taj način po pola mi je ok cijena obzirom na sadržaj. Ako će biti puna cijena, garantirano ni jedan od nas neće uzeti full pretplatu prije svega jer za te novce jednostavno nedostaje brdetina filmova. 90% svega što mi se gleda nema, pa nudi nešto "slično". Tako da uglavnom serije, ali koliko ima vremena ne mogu si nikako opravdati full cijenu kod nas.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
Envy kaže...
Članak nije clickbait, od juče sam ga na XY portalu vidio.

Problem je da Netflixa malo po malo jede Amazon Prime, Disney+, AppleTV+, YouTube Premium, HBO Max, AMC Now, uskoro i Paramount+ i sam ne znam koliko ih još ima.

Drugi problem je ograničavanje kvalitete streama. Ok, ja hoću za 7,99 EUR samo za sebe ali malo sutra da toliko platim, iako želim, samo za sebe, sa svojom Skvo, ali u SD kvaliteti! Daj Netflix molim te!

 Da mislim da nisu bas razradili plan u potpunosti jer da se cijena bazira smao na broju clanova to bi imalo smisla ali o cijeni ovisi i kvaliteta sto nema nikakvog smisla. Stavi 5$ za jednu osobu sa full HD i dobro je onda me nije brige a ne 10$ za 165 osoba koje se moraju nalazit unutar 20 kvadrata.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
9 godina
offline
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

 

nemam ništa protiv, samo neka onda smanje cijenu 5 puta. Drage volje ću im dati 20 kn mjesečno. Ali ako ostave istu cijenu i ovo izvedu, hvala lijepa doviđenja

 

Uopće ne shvaćam šta je trenutni problem. Pa osoba koja plaća zna točno kome je dala šifru i tko može pristupiti netflixu. Pa nije da se netko voza besplatno samo tako, ovaj što plaća je dao dopuštenje. 

 

kod mene brat plaća netflix, sestra hbo, a ja amazon i spotify. E zato ima smisla taj način da se na jedan account nakači nekoliko korisnika. Ne pada mi na kraj pameti plaćati sam za te sve pičkarije. Tko god od ovih navedenih krene izvoditi neke svinjarije za zabranama i ograničenjima mi se fino kupimo otale i okrećemo dobrim starim torrentima. I zaboli me uvo

 

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
Ajar kaže...

još uvijek pokušavam dokučiti (je don't verstehe) mentalni sklop koji nešto plaća da bi nakon toga "dijelio"/"posuđivao" to onima koji ne plaćaju (i tako uletio u pravno-marketinške cirkuse pohlepnih korporacija). jel to iz humanitarnih razloga? statistički jeftinije po grlu (iako plaća samo jedan)? čitava ta marketinška ujdurma ima smisla kao i električni bicikl (jer je vrtnja pedala nogama - što? neekološka? a baterije su spas svijeta i ultimativno oružje protiv zlih biciklista koji voze samo na žgance, čušpajz i pivo?). pametni znaju čemu služi tpb i koncepcija torenta en general

 

a kako ti znaš tko plaća ili ne plaća? pa ja poznam dečke koji imaju zajednički netflix, jedan plaća a druga dvojica mu preko keks paya svaki mjesec uplate po 30 kn. Jesam ja nešto propustio ili zakon nalaže da samo jedna osoba mora plaćati, a drugi obavezno moraju biti paraziti?

15 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
Dr. Vicko kaže...

Pola ljudi ovdje kod nas (BiH) ga koristi iskljucivo zato sto mogu dijeliti pretplatu. 

Ako zaista krenu u ovom smjeru i npr ogranice na IP adresu samo ce ostati bez velikog broja pretplatnika, barem u žnj zemljama u kojima se ova vrsta pretplate idalje smatra poprilicno skupim sportom. 

Ne samo u BIH (HR), nego i u bogatoj Švicarskoj, Austriji, Njemačkoj... svi djele.
 

LIFO kaže...

 

 

ako će se gledati po IP, taj problem je relativno lako rješiv s VPN, proxy i sl.... prema njima bit će isti IP  (ne mogu to provjeriti, pogotovo ako to sve ide preko vlastitog VPS-a). Naravno to nije za svakog izvodivo.

 

 

Vjeruj mi ja kao mrežni inžinjer prvi se ne bi zezao sa tim, iako možda mogu problem riješiti u 30 sekundi ali mi se ne-da. IPsec-a mi je preko glave pa gdje su ACL-ovi i vražije materine.. hoću Plug'n'Play i to - je to.

Eto nekog sam zaboravio citirati sad moram opet poslati post.

15 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
stirko55 kaže...
Envy kaže...
Članak nije clickbait, od juče sam ga na XY portalu vidio.

Problem je da Netflixa malo po malo jede Amazon Prime, Disney+, AppleTV+, YouTube Premium, HBO Max, AMC Now, uskoro i Paramount+ i sam ne znam koliko ih još ima.

Drugi problem je ograničavanje kvalitete streama. Ok, ja hoću za 7,99 EUR samo za sebe ali malo sutra da toliko platim, iako želim, samo za sebe, sa svojom Skvo, ali u SD kvaliteti! Daj Netflix molim te!

 Da mislim da nisu bas razradili plan u potpunosti jer da se cijena bazira smao na broju clanova to bi imalo smisla ali o cijeni ovisi i kvaliteta sto nema nikakvog smisla. Stavi 5$ za jednu osobu sa full HD i dobro je onda me nije brige a ne 10$ za 165 osoba koje se moraju nalazit unutar 20 kvadrata.

Jedan račun i dobijem šta? SD sa 576i 900 godina starim signalom? Nikakvog smisla.. a onda za 2 € više dobiješ opet iz prošlog stoljeća tek FullHD a za još 2 € više kao 4K da mogu da gledam Drive to Survice i to bez prevoda već treću sezonu.

Daj mi je dan uređaj po MAC adresi pa makar to bila i MAC adresa televizora za lupam 4€ i pretplatim se na 5 godina!

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 23:34 (Envy).
14 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
Envy kaže...
stirko55 kaže...
Envy kaže...
Članak nije clickbait, od juče sam ga na XY portalu vidio.

Problem je da Netflixa malo po malo jede Amazon Prime, Disney+, AppleTV+, YouTube Premium, HBO Max, AMC Now, uskoro i Paramount+ i sam ne znam koliko ih još ima.

Drugi problem je ograničavanje kvalitete streama. Ok, ja hoću za 7,99 EUR samo za sebe ali malo sutra da toliko platim, iako želim, samo za sebe, sa svojom Skvo, ali u SD kvaliteti! Daj Netflix molim te!

 Da mislim da nisu bas razradili plan u potpunosti jer da se cijena bazira smao na broju clanova to bi imalo smisla ali o cijeni ovisi i kvaliteta sto nema nikakvog smisla. Stavi 5$ za jednu osobu sa full HD i dobro je onda me nije brige a ne 10$ za 165 osoba koje se moraju nalazit unutar 20 kvadrata.

Jedan račun i dobijem šta? SD sa 576i 900 godina starim signalom? Nikakvog smisla.. a onda za 2 € dobiješ opet iz prošlog stoljeća tek FullHD a tek za još 2 € kao 4K da mogu da gledam Drive to Survive i to bez prevoda već treću sezonu.

Daj mi je dan uređaj po MAC adresi pa makar to bila i MAC adresa televizora za lupam 4€ i pretplatim se na 5 godina!

 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
online
Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki među ko

Netflixu (a i svima drugima) su najbolji korisnici koji plaćaju, a ništa ne gledaju.

Ovi koji plaćaju, a preko njih gleda 3-4 obitelji, ti im nisu baš najdraži. 

 

A najjače su mi ove prijetnje s "torrentiranjem". Pa plaća se neka usluga, komocija, a ne samo legalni content. 12€ mjesečno je smiješna cifra ako koristiš. Ako ne gledaš lijepo canceliraš mjesec-dva i dobro. Uzmeš neki drugi streaming servis pa malo njega pogledaš ako ima nešto novo zanimljivo.

Npr. za Prime Video malo malo imam 7 dana trial na istom amazon accountu koji koristim već 20 godina, nisam nijednom još platio, a pogledao sam hrpu njihovih serija.

Klikneš, imaš 4k, HDR, titlove, sve radi pic mic i većini ljudi je to primamljivo. Imam i synology koji torrentira ono što ne mogu nigdje naći (npr. sad mandaloriana i fargo gledam preko Plexa), ali to mi je uvijek zadnja varijanta (plus i to troši struju pa isto nije besplatno).

 

Ja ću plaćat taman i da poskupi. Ne pijem, ne pušim, ne plaćam kurve... gledam serije, igram igre i slušam mjuzu. Kad ne budem imao za to mogu, sigurno neću razmišljat o torrentiranju jer će mi to biti najmanji problem :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
MadDogMattis kaže...
..

 ma stvar je samo u tome da će ti sada kada prvi put postavljaš acc na uređaj doći SMS poruka da to potvrdiš.

Nakon sto potvrdis moci ces gledati koliko god želiš na tom uređaju bez ikakvog potvrđivanja.

To se samo uvodi da nebi bilo onih slučajeva kada jedan plaća netflix a svi ostali uokolo dijele njegove podatke.

To je cijela filozofija. Članak je jedna vrsta clickbaita.

 ne na tom uređaju nego sms dolazi na mob nositelj-suluge.. pa ako si obitelj-kućanstvo tad nije problem, ako nisi tad ti druga osoba mora poslati poruku-kod..

-stvar je u skladu s postojećim zakonima-zamp i autorski-distribucija, rtv-pristojba i konzumacija-korištenje za osobne (kućne-obiteljske) potrebe, svega dostupnog, snimati-gledati .. pa i sherati.

 

Envy kaže...
Članak nije clickbait, od juče sam ga na XY portalu vidio.

Problem je da Netflixa malo po malo jede Amazon Prime, Disney+, AppleTV+, YouTube Premium, HBO Max, AMC Now, uskoro i Paramount+ i sam ne znam koliko ih još ima.

Drugi problem je ograničavanje kvalitete streama. Ok, ja hoću za 7,99 EUR samo za sebe ali malo sutra da toliko platim, iako želim, samo za sebe, sa svojom Skvo, ali u SD kvaliteti! Daj Netflix molim te!

 -svaki operater-distributer-servis želi zaradu, naplatu + kao konkurencija ne žele da drugi daju đabe itd. .. kao damping cijenu itd, tj tu ih štite cehovska pravila i zakoni.

-suprotno interesu korisnika da plati manje ili ništa, po autorskim pravima je zabranjeno npr đabe, jer je sve to komercijala i samo vlasnik može nešto dati, ne distributer (ne smije, mora ograničiti, kontrolirati, zbog ostalih.. jer svi sve znaju-vide i tad prijave-kazne).

 

Lovac kaže...

Sheram sa sestrom i na taj način po pola mi je ok cijena obzirom na sadržaj. Ako će biti puna cijena, garantirano ni jedan od nas neće uzeti full pretplatu prije svega jer za te novce jednostavno nedostaje brdetina filmova. 90% svega što mi se gleda nema, pa nudi nešto "slično". Tako da uglavnom serije, ali koliko ima vremena ne mogu si nikako opravdati full cijenu kod nas.

 -sestra.. i to će i dalje funkcionirati (kućanstvo-obitelj, tj osobe koje međusobno komuniciraju .. ne neki strenđer s interneta s kojim online nešto šeraš ali ne npr broj mobača..).

-cijene nisu 'kod nas' tj preblizu smo ostatku tržišta + internet (za razliku od radio-tv signala koji ima određenu pokrivenost kao i satelit). Ni jedan operater ti ne smije dati jeftinije od ostalih, dumping-ugovori-uvijeti, kao što mora kontrolirati npr zabranu snimanja ili reproduciranja (npr tv-snimalice) .. jer komercijala ništa ne dozvoljava đabe, ugovori vlasnika-distributera.. pa je tako naša 'zakoružena' cijena nrp hbo paketa neovisno o operateru cca 40kn (+5€), pri čemu je vlasniku svejedno preko kojeg pružatelja usluge ti plaćaš-konzumiraš.. ali ne želi ti dati više od tog, tj nije to švedski stol, nego jedan meni (hrana-mac..), nije negoraničeno..

 

-tj jednako kao što vam operater+ugovor zabranjuje da svoj internet-tv-usluge distribuirate/dijelite s nrp susjedima u zgradi, tj svako domaćinstvo (kao nosioc računa, rtv itd.. ne samo jedna osoba) je ograničeno i ne smije dijeliti nrp susjedima, zamp.. tj da tog ograničenja nema tad bi lako u zgradi bila jedna pretplata-priključak.. ne samo za netflix, nego ostale režije itd. zabranjeno, interes-legitimno itd.

 

Cansee kaže...
.

 

a kako ti znaš tko plaća ili ne plaća? pa ja poznam dečke koji imaju zajednički netflix, jedan plaća a druga dvojica mu preko keks paya svaki mjesec uplate po 30 kn. Jesam ja nešto propustio ili zakon nalaže da samo jedna osoba mora plaćati, a drugi obavezno moraju biti paraziti?

 -to pokušavaju eliminirati.. i u slučaju da to nisu ekipa-frendovi ovaj sms će riješiti barem 50% .. no jednako je moguće da će odustati, ovisno kakve rezultate dobiju, smanjenje 'šerača' koji su izvan obitelji i time povećanje zarade (jer mangerski mali mozak to vidi kao spojene posude..) ili kao tužbe-žalbe zbog ograničavanja plaćene usluge korisnika koji ima pravo, tj ugovorio si uslugu po jednim uvijetima i ovo je sad dodatak-novo, tj nemaju pravo od tebe tražiti npr sms-kod-potvrdu jer nisi na taj uvijet pristao sklapanjem usluge .. npr karikirano, ne moraš imati mobitel, time ni mogućnost primanja-slanja sms-koda.. svaki ugovor je obvezujući-dvosmjeran, nema dodavanja u hodu bez suglasnosti druge strane itd. itd..

 

-karikiran suprotan primjer, plaćaš netflix, dođe ti kod, ne odgovoriš.. ne radi? -tužba i kazna nadležnog regulatora, jer ti operater uskraćuje uslugu, koja je ugovorena-plaćena i bez sad dodanog-izmišljenog uvijeta. Zato uvode probno .. inače bi jednostavno uveli. Zakoni, pružanja telekom usluga i javnih servisa.. korisnik bira, sklapa ugovor, operater ne, ne može mijenjati-raskinuti jednostrano (samo korisnik). (ne miješati s plaćanjem penala za ugovornu obvezu na rok npr 24mj, to s pravom raskida nema veze samo sa štetnosti-troškom, pa i tad postoje zakonski razlozi koji korisniku mogu dati pravo na neštetni raskid, dok operater jednostavno to pravo nema osim ako korisnik grubo prekrši ugovor-zakon.)

-previše u posljednjih godinu dana operateri kao tcom-a1 (a sad i netflix..) jednostavno promijene uvjete-ugovoreno.. anexom, izmjenom.. i tad imamo problem koji traje recimo 30+30 dana jer operater o svakoj promjeni mora obavijestiti korisnika i tek ako korisnik pristane tad se ugovor može dalje smatrati važećim (u suprotnom raskid, izuzetak kojeg zakon predviđa, kad je u korist korisnika, npr sniženje cijene ili proširenje usluge.. tad operater to može dati i smatra se da ako korisnik ne ragira pristaje-prihvaća.. no to nikako nije u slučaju kad ne dobija ništa ili kad recimo raste cijena kao +20kn za fixnu. Ovim netflix ne daje ništa korisniku, time to ne spada u tu kategoriju promjene tj time spada u kategoriju da operater mora nastaviti isporučivati ugovoreno po ugovorenim uvijetima do isteka roka ugovorene usluge, kad je bez ugovornog roka tad naredni mjesec jer je 30 dana zakonki rok. Tad automatizmom ide raskid postojećeg ugovora, tj za nastavak pružanja usluge mora se sklopiti novi, po novim uvijetima (u kojima npr korisnik prihvaća da mora potvrditi sms-kod..) ili se naprosto pravno gubi osnova isporuke računa-usluge, tj može samo dati dalje gratis (bez računa) no to brani vlasnik-ostali jer je komercijala i ne žele nikome ništa dati đabe pa tako to ni operater-posrednik zbog njih ne smije nego mora ugasiti uslugu.

 

-time si netflix radi veliki problem tj rizik da u mjesec dana velik broj usluga bude raskinut, možda opet sklopljen, možda ne.. a biznis ne želi 'možda' kad su u pitanju novci jer to znači par miliona +/- mjesečno samo zbog takve pravne formalnosti ili 'gubitak' jer većina operatera korisnicma daje neki gratis-promo period npr 30 dana free, no to je jednokratno, iskoristitiš i više nemaš pravo, koje u slučaju raskida opet moraš imati jer nisi ti kriv za raskid usluge itd. itd.

-pitanje je samo od kud dolazi ova ideja, od vlasnika sadržaja izvan operatera-netflixa ili iz netflixa tj prodajni-financijski ili pravni manager.. financijski vidi mogućnost zarade-gubitka, pravni tužbi.. odnosno ako je izvan netflixa tad je to eksperiment za ostale operatere, jer u pravilu nema takvih obveza kao što je ugovor s klasičnim teleoperaterom ili kabeleskom (telefon-internet-tv..) tj za usluge tipa netflix-spottify-deezer.. nije ugovor takve pravne težine + jurisdikcija dok lokalni telekomovi spadaju pod zakon i npr hakom..

 

-moguće da nakon par mjeseci odustanu, kao što su neke studije gubitak od piraterije potvrdile kao povećanje zarade.. pa su nestale s eu agende tj popularnost jednako šire i perači ili 'pirati', tj bez njih bi možda pretplatnicima ti servisi bili manje zanimljivi jer svi želimo ono što žele-imaju i drugi oko nas, aute, kuće, ... piraterija-šeranje je zapravo free-reklama, nije trošak itd. dok realno zarađuju isto + rastu jer su popularni a tome pripomaže piraterija, kao za software-win-igre... pa win-microsoft nije propao nego postao dominantni os-paket mada je vjerojatno najpiratiziraniji soft .. jer čak i za gaming (povijest) je trebao win.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
ihush kaže...
* * *

 

Envy kaže...
Članak nije clickbait, od juče sam ga na XY portalu vidio.

Problem je da Netflixa malo po malo jede Amazon Prime, Disney+, AppleTV+, YouTube Premium, HBO Max, AMC Now, uskoro i Paramount+ i sam ne znam koliko ih još ima.

Drugi problem je ograničavanje kvalitete streama. Ok, ja hoću za 7,99 EUR samo za sebe ali malo sutra da toliko platim, iako želim, samo za sebe, sa svojom Skvo, ali u SD kvaliteti! Daj Netflix molim te!

 -svaki operater-distributer-servis želi zaradu, naplatu + kao konkurencija ne žele da drugi daju đabe itd. .. kao damping cijenu itd, tj tu ih štite cehovska pravila i zakoni.

-suprotno interesu korisnika da plati manje ili ništa, po autorskim pravima je zabranjeno npr đabe, jer je sve to komercijala i samo vlasnik može nešto dati, ne distributer (ne smije, mora ograničiti, kontrolirati, zbog ostalih.. jer svi sve znaju-vide i tad prijave-kazne).

 

* * *

Htio sam to isto napisati ali nisam htio da zakomplikujem.

Trenutni problem na našem području ja vidim 1. cijenu i pod 2. nedostatak sadržaja, a pod nedostatak sadržaja mislim da se sve više kvalitenijih naslova može pronaći gore npr na Amazon Prime ili DisneTV+.

Konkretno kada i ako Disney povuče sve svoje (za sada imaju ugovori koliko i šta Netflix može da daje) proizvode u Netflixu će biti jedna velika rupa. Ali moguće da će tu biti međusobnih dogovora tipa "daj ti meni na godinu dana svoju seriju, evo tebi na godinu dana moju seriju".

Ali opet dolazimo do problema 12€ za Netflix 12€ Amazon Primer.. 12€ za DisneyTV+ itd itd.. i brdo para.

PS: HBO Max kao što je Christoper Nolan rekao je najgora Streaming platforma... ali za nas juzere je najbolja. 31. Marta ide King Kong vs Godzila.. pa ti biraj istog dana kada se pojavi u kinima pojavit će se zelena ikona.
Ja bi išao da u kino da gledam.. ali mrsko mi sam.. neće nitko sa mnom čudovišta da gleda. :-D

3 godine
protjeran
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
Amazon je 6€ kao i hbo go, a ne 12€
15 godina
offline
Re: Netflix testira zabranu dijeljenja lozinki međ
foofajter kaže...
Amazon je 6€ kao i hbo go, a ne 12€

Kolega govorim ti kao primjer.. imaš i muzičke pretplate Spotify, imaš YouTube Premium, imaš Adobe CC pretplatu, imaš Office 365 pretplatu, o Autodeskovj da i ne pričam.. itd itd.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice