Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i sljedeće

poruka: 29
|
čitano: 7.361
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i sljedeće".
6 godina
offline
Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i sljedeće

stvarno baš šteta... šta će mi pare biti duže u djepu... izgleda pošlo i njima za rukom da od svog proizvoda naprave religiju...pa ispada da ne postoji ps5 radi gamera nego gameri radi ps5 

 

s obzirom na broj next gen igara slobodno mogu "nestašicu" rastegnuti do 2025

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 10:43 (HCMAA).
Moj PC  
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Kako cemo samo prezivjeti...

Ja normalno, ionako ne gledam konzole jos od '90.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 10:42 (Mad Ant).
Moj PC  
1 6 hvala 0
4 godine
offline
Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i sljedeće

Jesul pocele izlazit igre za PS5 a da nisu prerade, remaster i ostala sranja? Nesto originalno? Ja jos uvijek ne vidim razlog za kupovinu istog? Ili grijesim? 

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Arctic Skies kaže...

Jesul pocele izlazit igre za PS5 a da nisu prerade, remaster i ostala sranja? Nesto originalno? Ja jos uvijek ne vidim razlog za kupovinu istog? Ili grijesim? 

 Returnal, Resident Evil Village, Demon Souls, Immortals Fenyx Rising, Destruction All Stars, Sackboy, Moto GP 21.. Nije prevelik izbor ali da se nema šta igrati nije istina..

4 godine
offline
Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i sljedeće

Hmmm dosta od tih ima i na drugim platformama. No istina je da je bolje neg sto sam mislio. Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Pa fali čipovi za cjepivo. To sad kad se smiri onda će biti lakše.
 
6 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i sljedeće

Kak ne shvaćate...

 

Nema smisla prodavati konzolu čije sve funkcije nisu još u pogonu.

 

Tek dok bude 85% procijepljenost, onda će biti isplativa konzola i za proizvodnju i za prodaju. Tako da možemo koristiti Astra zeneca čip u kombinaciji sa PS5 kontrolerom, mislima ćeš kontrolirat dijaloge, a kontrolerom pokrete (ili obrnuto?). xD

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i sljedeće

čudi me da vangelia pandeva dimitrova gušterova (pseudonim "baba vanga") nije ovo predvidjela pa da se znamo pripremiti navrijeme. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Ajar kaže...

čudi me da vangelia pandeva dimitrova gušterova (pseudonim "baba vanga") nije ovo predvidjela pa da se znamo pripremiti navrijeme. 

 *jebi ga, nije mogla probiti kriptiranu budućnost. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
12 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Ili jednostavno uzmite series s kojeg ima non stop, ili series x koji svakih 10-ak dana dolazi u valovima na njemački amazon i sve to za realne novce od 500-600 eura.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i sljedeće

Napravio sam prednarudzbu 23.02. u Areni i uplatio akontaciju 500 i rekli da se ocekuje sljedeca isporuka pocetkom 5 mjeseca, kaj to sad znaci, nista ove godine za nas koji smo napravili prednarudzbe ili ?????

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Apachy kaže...
Ili jednostavno uzmite series s kojeg ima non stop, ili series x koji svakih 10-ak dana dolazi u valovima na njemački amazon i sve to za realne novce od 500-600 eura.

 Moze ih se docepati ali samo treba znako kako i kada, uz naravno strpljenje..... uspio sam cepnuti 5 komada za poznanike (i to sve PS5 disc edition) koje sam "preprodao" za 540 - 600 eura (nije da sam htio opeljusiti neke, sami su mi nudili veci iznos, za uslugu itd).

 

Samo prati "whales" i imas neku sansu, npr. bilo je nekoliko "skrivenih" discord servera i sl. i nacina gdje si imao nez 15 - 20-tak minuta da reagiras (nije bilo najave, totalno random), vecinom je najavljeno i sekunde/minute su tada u pitanju. Sad je nesto teze jer je navala sve veca (veca konkurencija), a mnogi Discord serveri su zatvoreni ili ne primaju nove.

 

 

BTW Isto tako sam sam upecao nedavno i Super NT od Analogue-a ali na klasicni "old school" nacin (bez icije pomoci), imao si vremena 30-40 minuta da kupis dva komada (2 komada po racunu je bio limit), iznenadujuce, mozda cak najbolja anti-bot zastita s kojom sam se do sad susreo i ako pogledas iskustva po netu, skalperi nisu ostvarili svoj san heh, unatoc tome sto je navala bila prevelika, jos je bilo najavljeno kada ce ih pustiti u prodaju (znalo se tocno u sekundu) i opet nisu uspjeli kako su planirali, jelte (prosli put jesu). Vecina retailera su gamad zesca i bitno im je samo da zgrnu lovu, neki cak stavljaju cijene po 800 - 999 kao i skalperi sto je krajnje bezobrazno (prije su uvijek pratili MSRP). Inace, prodavati za duplo vecu cijenu od MSRP je odnedavno u nekim zemljama ilegalno/kaznjivo, zato i prodaju za po npr, 800 - 999 (disc edition).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 19:13 (lovac82).
13 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Imao sam malo srece i dokopao sam se konzole. PS5 je dobar. Da nije, ne bi se prodavao tolikom brzinom. Nevjerojatno je tih a igre koje je netko gore spomenuo izgledaju super. Ima jos par naslova koje se vrte u 60fps (GOT, Vlahalla) i stvarno izgledaju izvrsno.
 
1 1 hvala 0
4 godine
offline
Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i sljedeće

Naučio sam nešto kupujući razne proizvode Garmina, a mislim da bi se moglo primijeniti i na ostalu tehničku robu; Prvi modeli su proizvodi koji su zapravo prototip s ograničenom funkcionalnošću, a kupac financira razvoj prototipa.

 

Ovu prvu verziju konzole ne želim čuti u svom domu, strpiti se mogu dok ne izbace drugu verziju konzole. Bit će igara i nedostaci će biti u velikoj mjeri otklonjeni.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
PS4 će poslužiti do dolaska PS5 (Pro?) sasvim dobro. :)
12 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Eric Prydz kaže...

Naučio sam nešto kupujući razne proizvode Garmina, a mislim da bi se moglo primijeniti i na ostalu tehničku robu; Prvi modeli su proizvodi koji su zapravo prototip s ograničenom funkcionalnošću, a kupac financira razvoj prototipa.

 

Ovu prvu verziju konzole ne želim čuti u svom domu, strpiti se mogu dok ne izbace drugu verziju konzole. Bit će igara i nedostaci će biti u velikoj mjeri otklonjeni.

 Nedostatci poput?

13 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Sada ti je vec tako jer gro stvari na konzolaskim igrama odradi sama igra dok ti blejis u ekran. Cutscene koje ne mozes preskociti da i ne spominjem...
14 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Mad Ant kaže...
Sada ti je vec tako jer gro stvari na konzolaskim igrama odradi sama igra dok ti blejis u ekran. Cutscene koje ne mozes preskociti da i ne spominjem...

 Cutscene su istovremeno i učitavanje sljedećeg niovoa, zato ih ne možeš nekada prekinuti. Pa da ne gledaš statičnu sliku sa crtom učitavanja imaš radije cuts scenu. Potpuno jednako je na PC-u.

Što se igara tiče opet ista stvar, večina istih igara je na svim platformama a na PS5 se učitavaju nešto brže nego na PC-u.

13 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Ucitavanje i cutscene su zadnji problem...
12 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Mad Ant kaže...
Ucitavanje i cutscene su zadnji problem...

 A koji su ostali problemi?

 

14 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Mad Ant kaže...
Ucitavanje i cutscene su zadnji problem...

 Daj objasni pa da možemo konkretno.

4 godine
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Han kaže...
Eric Prydz kaže...

Naučio sam nešto kupujući razne proizvode Garmina, a mislim da bi se moglo primijeniti i na ostalu tehničku robu; Prvi modeli su proizvodi koji su zapravo prototip s ograničenom funkcionalnošću, a kupac financira razvoj prototipa.

 

Ovu prvu verziju konzole ne želim čuti u svom domu, strpiti se mogu dok ne izbace drugu verziju konzole. Bit će igara i nedostaci će biti u velikoj mjeri otklonjeni.

 Nedostatci poput?

 Ima li potrebe navoditi probleme koje su korisnici prijavili s konzolama, kontrolerima, web kamerama, povezivanjem itd. ako su one dostupne na internetu?

Npr. M2 SSD ekspanzija nije moguća prilikom lansiranja konzole nego se čeka update (ako je do ovog trenutka uopće došao, ali nije ni važno, poanta ostaje)...slično je bilo s mnogim funkcionalnostima na Garmin uređajima koji su kasnije ispeglani ili su potpuno ignorirani...

 

14 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Eric Prydz kaže...
Han kaže...
Eric Prydz kaže...

Naučio sam nešto kupujući razne proizvode Garmina, a mislim da bi se moglo primijeniti i na ostalu tehničku robu; Prvi modeli su proizvodi koji su zapravo prototip s ograničenom funkcionalnošću, a kupac financira razvoj prototipa.

 

Ovu prvu verziju konzole ne želim čuti u svom domu, strpiti se mogu dok ne izbace drugu verziju konzole. Bit će igara i nedostaci će biti u velikoj mjeri otklonjeni.

 Nedostatci poput?

 Ima li potrebe navoditi probleme koje su korisnici prijavili s konzolama, kontrolerima, web kamerama, povezivanjem itd. ako su one dostupne na internetu?

Npr. M2 SSD ekspanzija nije moguća prilikom lansiranja konzole nego se čeka update (ako je do ovog trenutka uopće došao, ali nije ni važno, poanta ostaje)...slično je bilo s mnogim funkcionalnostima na Garmin uređajima koji su kasnije ispeglani ili su potpuno ignorirani...

 

Kontroler su zajebali sa onim driftingom, poznata stvar. Dobiješ novi. 

M2 SSD nadogradnju nije bilo moguće ostvariti po lansranju jer takvih SSD-a nije bilo ni za kupiti (pcie 4.o PC ekvivalent) Ispravi me ako griješim. Pretpostavljam da sada kako se pojavlju treba ubaciti kodove u OS/bios da bi bili kompatibilni i sl.

Zar nije bilo isto tako i sa PS4 koja je funkcionalnst poput instalacije igara na vanjski disk dobivala naknadno?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 10:38 (forumaš).
12 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Eric Prydz kaže...
Han kaže...
Eric Prydz kaže...

Naučio sam nešto kupujući razne proizvode Garmina, a mislim da bi se moglo primijeniti i na ostalu tehničku robu; Prvi modeli su proizvodi koji su zapravo prototip s ograničenom funkcionalnošću, a kupac financira razvoj prototipa.

 

Ovu prvu verziju konzole ne želim čuti u svom domu, strpiti se mogu dok ne izbace drugu verziju konzole. Bit će igara i nedostaci će biti u velikoj mjeri otklonjeni.

 Nedostatci poput?

 Ima li potrebe navoditi probleme koje su korisnici prijavili s konzolama, kontrolerima, web kamerama, povezivanjem itd. ako su one dostupne na internetu?

Npr. M2 SSD ekspanzija nije moguća prilikom lansiranja konzole nego se čeka update (ako je do ovog trenutka uopće došao, ali nije ni važno, poanta ostaje)...slično je bilo s mnogim funkcionalnostima na Garmin uređajima koji su kasnije ispeglani ili su potpuno ignorirani...

 

 Sony je i prije izlaska najavio da M2 SSD diskovi neće raditi dok oni to nr omoguće, tj. dok ne certificiraju SSD koji će brzinom pratiti interni. To onda nije problem nego takva je odluka Sony-ja. Kontroleri koji su dobivali drigft nakon nekog vremena se normalno mijenjaju unutar jamstva. Ja imam PS5 od prvog dana i nemam problema sa driftom. Web kamere ne rade na PS5 i to je očekivano. Rade one koje su certificirane od strane PS-a tak da ni tu ne tezu da su to nedostatci.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 11:13 (Han).
6 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
ps4pro kupio za BF 2018... znači 2 godine prije izlaska petice... toliko sam u zaostatku da dok sve prođem eto šestice:)

svatko sa svojim param radi šta hoće...ali neće planeta eksplodirati ako pričekate 2 godine od izlaska...i još skoro sve igre su i dalje cross gen.

next gen igre s obzirom na pandemiju kreću od sljedeće godine... znači idealno vrijeme za kupovinu je BF 2022

međutim u mom slučaju neće biti Ps5 nego Xbox4
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje

Mogu razumjeti da je danas standard da ti određene funkcije nisu dostupne pri kupovini proizvoda, ali to ne znači da nisi dobio poluproizvod. Treba li naglasiti zakrpe koje su izdavane od lansiranja konzole? Nije da ih nije bilo i da je proizvođač proizvođač bio nesvjestan nedostataka...

Ako ti ne smeta da ti se kontroler ne puni kada nakon dugog čekanja ili ako prvog dana dođeš kući upališ konzolu i krenu bugovi, gašenja, sadržaj ti se ne skida...ok, onda si mušterija puna razumijevanja i za tebe to nije.poluproizvod ili hrpa beskorisne plastike i metala. Pregrijavanje konzole i ostale sitnice su odraz kontrole kvalitete u Sonyu ili drugom proizvođaču.

 

Uostalom, vrijeme će pokazati, nakon što izađe Pro ili X verzija PS5 hoće li patiti od sličnih nedostataka...vjerujem da neće, ali možda ćemo morati prihvatiti i neko novo normalno gdje će i ispeglana verzija proizvoda, kakva je u startu trebala biti, bude poluproizvod.

12 godina
protjeran
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Eric Prydz kaže...

Mogu razumjeti da je danas standard da ti određene funkcije nisu dostupne pri kupovini proizvoda, ali to ne znači da nisi dobio poluproizvod. Treba li naglasiti zakrpe koje su izdavane od lansiranja konzole? Nije da ih nije bilo i da je proizvođač proizvođač bio nesvjestan nedostataka...

Ako ti ne smeta da ti se kontroler ne puni kada nakon dugog čekanja ili ako prvog dana dođeš kući upališ konzolu i krenu bugovi, gašenja, sadržaj ti se ne skida...ok, onda si mušterija puna razumijevanja i za tebe to nije.poluproizvod ili hrpa beskorisne plastike i metala. Pregrijavanje konzole i ostale sitnice su odraz kontrole kvalitete u Sonyu ili drugom proizvođaču.

 

Uostalom, vrijeme će pokazati, nakon što izađe Pro ili X verzija PS5 hoće li patiti od sličnih nedostataka...vjerujem da neće, ali možda ćemo morati prihvatiti i neko novo normalno gdje će i ispeglana verzija proizvoda, kakva je u startu trebala biti, bude poluproizvod.

 Inače Windows OS ne dobiva zakrpe, grafičke ne dobivaju novije drivere, matične ne dobivaju update biosa, itd, itd.... Pa normalno je da će konzole kao i svaki komad hardware-a dobivati poboljšanja što se tiče softverske strane. Potpuno je normalno da konzola koja sa produkcije ima osnovni firmware/os za quality check dobije day one nadogranju sa funkcijama. Problem koji je imala nekolicina sa punjenjem kontrolera, prebacivanjem sadržaja ili downloadom su imali oni koji su kopirali sadržaj stare konzole ili priključili eksterni disk sa igrama sa PS4 konzole. A i taj problem je rješen u manje od tjedan dana od izlaska konzole. Hardverski konzola radi kako je i zamišljena. pokreće igre i jednostavno radi. Nisam još naišao na to da se PS5 pregrijava, ne znam od kuda ti to. Što je još bolje ima hlađenje koje radi nevjerojatno dobro a ujedno je gotovo nečujno.A to što bi neki od konzole htjeli napravit PC, media centar ili nešto slično pa nemaju file manager, ne mogu gore bubat hrpu glazbe i filmova ili se spojit na ko zna kakav FTP i streamat nije problem Sony-ja nego razmaženih korisnika. Sve do jedne osobe i ljudi koje imam na PS listi, a imaju PS5 su i više nego zadovoljni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 13:08 (Han).
14 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Eric Prydz kaže...

Mogu razumjeti da je danas standard da ti određene funkcije nisu dostupne pri kupovini proizvoda, ali to ne znači da nisi dobio poluproizvod. Treba li naglasiti zakrpe koje su izdavane od lansiranja konzole? Nije da ih nije bilo i da je proizvođač proizvođač bio nesvjestan nedostataka...

Ako ti ne smeta da ti se kontroler ne puni kada nakon dugog čekanja ili ako prvog dana dođeš kući upališ konzolu i krenu bugovi, gašenja, sadržaj ti se ne skida...ok, onda si mušterija puna razumijevanja i za tebe to nije.poluproizvod ili hrpa beskorisne plastike i metala. Pregrijavanje konzole i ostale sitnice su odraz kontrole kvalitete u Sonyu ili drugom proizvođaču.

 

Uostalom, vrijeme će pokazati, nakon što izađe Pro ili X verzija PS5 hoće li patiti od sličnih nedostataka...vjerujem da neće, ali možda ćemo morati prihvatiti i neko novo normalno gdje će i ispeglana verzija proizvoda, kakva je u startu trebala biti, bude poluproizvod.

 Isto je sa svime...PC hardver, mobiteli, televizori, routeri...za sve dolaze ispravci i nadogradnje pogotovo ako si kupio zadnju dostupnu seriju.

 

15 godina
offline
Re: Nestašica PlayStationa 5 nastavit će se i slje
Han kaže...
Eric Prydz kaže...

Naučio sam nešto kupujući razne proizvode Garmina, a mislim da bi se moglo primijeniti i na ostalu tehničku robu; Prvi modeli su proizvodi koji su zapravo prototip s ograničenom funkcionalnošću, a kupac financira razvoj prototipa.

 

Ovu prvu verziju konzole ne želim čuti u svom domu, strpiti se mogu dok ne izbace drugu verziju konzole. Bit će igara i nedostaci će biti u velikoj mjeri otklonjeni.

 Nedostatci poput?

 Nevjerojatno je u kojoj je mjeri vecina neupucena....

 

Vec sada imas takozvane" revizije" koje nisu u pravom smislu rijec "revizija" jer nova revizija zapravo ne dolazi istoga datuma kao i prethodna. Npr. odredene PS5 konzole imaju bucniji/losiji ventilator, coil whine i sl. probleme tako da je lutrija dobiti onaj model bez tih problema. Vecinom to vrijedi za sve konzole.... npr. kod nekih handheld konzola ako imas srece dobijes OLED, a kod drugih obicni LCD, ili pak jedan oled, drugi  lcd (npr. kod Nintendovih) tako da je i tu bila lutrija sto ces dobiti.

 

Tek dolaskom prave "revizije" mozes ocekivati rijesavanje nekih "musica" koje su zadesile prvu reviziju odnosno smanjenja je potrosnja energije, bolji proizvodni proces, rijeseni su problemi koje je imala prethodna revizija, poboljsan je display i sl. (nepovratno, znaci to je minimum za svaki noviji primjerak) itd... a jos im je jeftinija proizvodnja kako vrijeme prolazi i pocnu prodavati konzolu s profitom, a ne ispod proizvodne cijene. Jer kao i sto svaki odredeni model procesora i/ili graficka jesu isti ali zapravo i nisu..... zato i imas posebnu seriju odredenih "GPU-u" modela koji se reklamiraju kao "5% OC boost" i sl. ili procesori koji imaju veci OC potencijal od drugih, zato i racunaju da ce u proizvodnji biti nez 5-15% skart proizvoda.... odredeni postotak se nece bas moci OC-ati, odredeni ce podnositi manji napon i unatoc tome imati veci OC potencijal i sl. a sve su to zapravo identicni CPU/GPU modeli, a zapravo niti jedan nije "clone" drugoga kao sto ni blizanci, nisu zapravo klonovi.

 

 

Jos nesto sto mnogi ne znaju jer koliko vidim, dosta je neinformiranosti...... kada smo kod driftinga i kontrolera, treba znati cinjenicu da 95%+ kontrolera u zadnjih 10 - 15 godina koristi potenciometre itd od istoga proizvodaca, tako da je u krajnju ruku smijesno kada procitam: "pa ja nemam problema s driftingom", ne znam bih li se smijao ili plakao s obzirom da se radi, "ispod haube" o identicnim analognim stickovima. To sto ti nemas, ne znaci da tisuce drugih nema..... ocito je netko manje "agresivan" kod baratanja s kontrolerom ili igra rijede ali u sustini, tu su isti problemi. Sad koji kontroler (ne mislim na gamepad), konverter te na koncu "driver/softver" itd. imaju je nesto deseto....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 22:33 (lovac82).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice