Nestašica čipova i mi

poruka: 20
|
čitano: 6.438
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nestašica čipova i mi".
15 godina
offline
Nestašica čipova i mi

Zbog suludih cijena hardvera sam na "retro games" dijeti

 
6 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nestašica čipova i mi
Lako za računala, ja ne mogu kupiti auto kakav želim, a da ne čekam preko 5 mjeseci. A auto s auto. mjenjačem zaboravite, posebno ispod više srednje klase. Svi trgovci kažu, nema pa nema.
https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Nestašica čipova i mi
Ges kaže...

Zbog suludih cijena hardvera sam na "retro games" dijeti

 I ja.

Gruvam Far Cry 1 i igra leti na polovnoj 1060 3 GB  

"Opario sam se na miningu i ja".

 

Prodao sam "povoljno" staru 1080 TI, pokupio solidne novce, i našao za 900 kn staru, slabiju, ali još uvijek dobru navedenu. 

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
15 godina
offline
Re: Nestašica čipova i mi
Nestasica cipova? 🤭 jos koji mjesec i dolazi nestasica svega...
 
14 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nestašica čipova i mi
andrijam kaže...
Lako za računala, ja ne mogu kupiti auto kakav želim, a da ne čekam preko 5 mjeseci. A auto s auto. mjenjačem zaboravite, posebno ispod više srednje klase. Svi trgovci kažu, nema pa nema.

 

Ja sam novi auto čekao sedam mjeseci tijekom onog prvog lockdowna, sve tvornice bile zatvorene, nije se uopće znalo kad bi mogao doći.

 

Nakon što je stigao i usprkos tome što lockdowna više nema, čujem da se i dalje na taj model čeka 6-7 mjeseci i da to sad unaprijed govore ljudima. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
2 godine
offline
Nestašica čipova i mi

KIA HR ima na zalihama vozila i još dobijete popust.

Vozilo stigne za 3-4 tjedna.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nestašica čipova i mi
Nije istina, imaju po 1-2 modela s manje opreme. Znači i biranje boje je problematično. Ako želiš full opremu moraš čekati 5-6 mjeseci najmanje.
https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
11 godina
offline
Nestašica čipova i mi

U Mercedesu više nema rezervnih dijelova, ako ti rikne auto nema popravke dok senzori ne stignu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nestašica čipova i mi

zato penzionera ima za svinje hraniti a i jeftino ih se kupuje (za izbore) pa za ostalo nema veze. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nestašica čipova i mi
zlosobno kaže...
Nestasica cipova? 🤭 jos koji mjesec i dolazi nestasica svega...

Ali realno, prava kriza ili globalno rasulo dolazi tek kad nestane Jabučarskih mobova.

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: Nestašica čipova i mi
Ja sam se taman 2-3 mjeseca prije kripto-booma lomio da uzmem novu grafu ili ne, reko ajde pričekati ću da izađu nove serije pa će biti starijih za bagatelu.
Boy was I wrong.

A jbg šta je tu je, samo da ova 1060 ne rikne. U svakom slučaju ne dam 4-5k kuna za midrange, pa makar igrao samo tetris.
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nestašica čipova i mi

Upravo prodao moju 1060 6gb za 1800kn. Prije 2 dana sam uzeo 6600xt za 4200kn tako da me nova grafa znači izašla 2400 kn :-D

Jbg-a nisam više mogao izdržati igrati na low settings neke igre.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Nestašica čipova i mi

Mene samo zanima koliko su velika ta skladišta čipova automobilskih tvornica. Jedna ladica od uredskog stola ili dvije?

 

Ajde još mogu skužiti ekipu navučenu na 5nm, pa čekaju na red kod TMSC-a. Ali ostali, gdje su bili jučer?

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nestašica čipova i mi

Prodaj svoju za 1800 - 2000 kn i onda uzmi novu do 4500kn (6600xt ili 3060 ako ih nađeš) i opet si na istome jer kad se cijene stabiliziraju 1060 će biti oko 500 kn a ova od 4500kn će biti oko 2500 kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 13:54 (Šebe).
8 godina
offline
Re: Nestašica čipova i mi
josip12 kaže...

Mene samo zanima koliko su velika ta skladišta čipova automobilskih tvornica. Jedna ladica od uredskog stola ili dvije?

 

Ajde još mogu skužiti ekipu navučenu na 5nm, pa čekaju na red kod TMSC-a. Ali ostali, gdje su bili jučer?

Pa otprilike da. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lean_manufacturing

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nestašica čipova i mi
First world problems.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nestašica čipova i mi
Glasao sam za "Nisam osjetio nestašicu...", jer možda moji klijenti jesu osjetili ali ja ne osjetim nestašicu 1994. godine
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nestašica čipova i mi
Nije bezveze moja pokojna baba govorila, u kući uvik moraš imati 5 litri ulja i 5 kila brašna i vriču krumpira.
https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
13 godina
offline
Re: Nestašica čipova i mi

Također u istom košu. Taman kad sam planirao kupiti grafičku bila je totalna nestašica. Cijene su još bile donekle probavljive ali robe nije bilo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 19:32 (maximus007).
8 godina
offline
Nestašica čipova i mi

Ma kakve nestašice? Evo ja neki dan kupio PS3 Slim bez problema.

Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice