Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili

poruka: 30
|
čitano: 18.293
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili".
15 godina
offline
Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili

Tko će sad dočekati netflix dokumentarac oko ovoga.

 
14 0 hvala 0
5 godina
offline
Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili

Neka mi netko objasni, jer nešto mi fali. Dakle, banka si. Posluješ profitabilno. 

 

2020 4.0mlrd $ prihoda

2021 6.0mlrd $ prihoda

2022 7.4mlrd $ prihoda

 

2023. povećaju se kamatne stope. Gubiš 2mlrd $, tražiš dokapitalizaciju. Ljudi povlače svoje depozite - PROPADAŠ?!?!?

 

btj di su pare?! Naravno, znam odgovor jer ovo je LLC, dakle pare su u džepovima dioničara, direktora, menadžera, svih koji su to uredno zaslužili. Banka koja posluje s milijardama dolara dobiti godišnje propadne kad im prifali 2mlrd $, logično...

 
5 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
Prihod i dobit nisu isto
15 godina
offline
Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili

Meni ovo izgleda kao da financijsko tlo podrhtava u Americi, prije nego "The Big One" potres okine.

 

Hrpa stvari se dogadja u svijetu, sa zajednickim nazivnikom, odmak od USA, a o tome se, ili jako malo, ili nimalo ne pise u medijima.

 

Npr. pred neki dan postignut diplomatski dogovor izmedju Irana i Saudijske arabije pod pokroviteljstvom Kine.

Preko 12 novih drzava se zeli prikljuciti BRICS-u, (ukljucujuci i Iran i Saudijsku Arabiju) a i izlgeda da ce i Meksiko podnijeti prijavu za uclanjnje, sto objasnjava iznenadnu otovorenu izjavu senatora Lindsey Grahama (inace kretena po nekoliko katedri) i njegov poziv da se posalje americka vojska u Meksiko kako bi se "borila protiv kartela".

 

Irak pristao prodavati naftu za kineski yuan, a Saudijska arabija izjavljuje kako je otvorena za "nove opcije" u trgovanju...

 

Indija odbija osuditi Rusiju, a Africke zemlje bez straha (konacno) verbalno samaraju europske politicare  koji im dolaze u posjetu. Odjednom su popustljivi i vole Afriku, ali samo potpisi da osudjujes Kinu i Rusiju.



 

Cijeli svijet se pretumbava pred nasim ocima, a svi slijepi kod zdravih ociju.

 

Istok grabi velikim koracima, dok zapad pokusava dokuciti sto je tocno zena.

 

 

 

 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2023 17:21 (syncmaster245b).
 
43 0 hvala 6
4 godine
offline
Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili

Kako rece kolega iznad, svijet se okrece naopacke pred nasim ocima. Na sta ce ovo sve ispasti, tice znaju. Valjda nas zaobidje rat, no nisam bas optimistican.

Sto se tice banaka, sacekajmo jos koju sedmicu, moze bit da bude jos koja vijest o propadanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili

Syncmaster moze neki ELI5?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
syncmaster245b kaže...

Meni ovo izgleda kao da financijsko tlo podrhtava u Americi, prije nego "The Big One" potres okine.

 

Hrpa stvari se dogadja u svijetu, sa zajednickim nazivnikom, odmak od USA, a o tome se, ili jako malo, ili nimalo ne pise u medijima.

 

Npr. pred neki dan postignut diplomatski dogovor izmedju Irana i Saudijske arabije pod pokroviteljstvom Kine.

Preko 12 novih drzava se zeli prikljuciti BRICS-u, (ukljucujuci i Iran i Saudijsku Arabiju) a i izlgeda da ce i Meksiko podnijeti prijavu za uclanjnje, sto objasnjava iznenadnu otovorenu izjavu senatora Lindsey Grahama (inace kretena po nekoliko katedri) i njegov poziv da se posalje americka vojska u Meksiko kako bi se "borila protiv kartela".

 

Irak pristao prodavati naftu za kineski yuan, a Saudijska arabija izjavljuje kako je otvorena za "nove opcije" u trgovanju...

 

Indija odbija osuditi Rusiju, a Africke zemlje bez straha (konacno) verbalno samaraju europske politicare  koji im dolaze u posjetu. Odjednom su popustljivi i vole Afriku, ali samo potpisi da osudjujes Kinu i Rusiju.



 

Cijeli svijet se pretumbava pred nasim ocima, a svi slijepi kod zdravih ociju.

 

Istok grabi velikim koracima, dok zapad pokusava dokuciti sto je tocno zena.

 

 

 

 

 

 

 Realnu istinu nikad ne guraš u medije, to nije podobno s obzirom tko je globalno vlasnik večine medija fučkaj ga sad.Primjer Amerikanaca, sve je običan režirani cirkus samo da se skrene pažnja sa pravih problema.

 

- borba sa nebeskim balonima

 

- sad odjednom nonstop iskaču vlakovi na sve strane

 

Činjenica, 50% Američkih mostova je u prilično lošem stanju=fučkaš mostove.Ali eto bitno da se u Ukrajinu šalje ogromna lova, i da oružje na kojem veliku lovu vrti/profit samo Američka oružarska industrija.

 

Dalje znaš, povremeno rata mora biti jer bez ratova bi propala oružarska industrija.Ipak se svjetski poredak bazira na sili, ili dominaciji preko raznog oružja kaj drugo.

 

Povremeno mora propast i pokoja banka, radi zamračenja nečijih sivih profita nema tu ništa čudnoga fučkaj ga sad.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
turboflash kaže...

Syncmaster moze neki ELI5?

 A kako da ti pojednostavim vise, od gore napisanoga?

 

Ukoliko stvari nastave u smjeru u kojem se cini da idu, opstanak petrodolara je upitan, a ako dolar izgubi i status rezervne svjetske valute, amerikancima u pokusaju da sacuvaju svoj status nista nece drugo preostati, nego izazvati potpuni globalni kaos.

 

Slutim da su opasna vremena ispred nas. Dao bog da sam u krivu.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
14 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
To se neće dogoditi. Sve te zemlje samo pokušavaju iskoristiti trenutnu situaciju. Kao neki oblik ucjene. Nema tu ništa in the long run. To su savezništva u koja niti sami ne vjeruju. Kao da prijetiš gazdi koji te šamara da ćeš otići drugom koji lomi kosti.
Do promjena će doći, ali ne s ovakvim odnosom interesa, jer znaju i te male zemlje da je to pušiona za njih.
SVB je za sad skoro izolirani slučaj, za cijeli svijet je bolje da tako i ostane, i to je najrealniji scenarij.
15 godina
offline
Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili

Otkad znam za sebe priča se o propasti dolara. Al ne ide on nikud tako skoro. A ako i ode, zamjeniti će ga euro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
encoding kaže...

Neka mi netko objasni, jer nešto mi fali. Dakle, banka si. Posluješ profitabilno. 

 

2020 4.0mlrd $ prihoda

2021 6.0mlrd $ prihoda

2022 7.4mlrd $ prihoda

 

2023. povećaju se kamatne stope. Gubiš 2mlrd $, tražiš dokapitalizaciju. Ljudi povlače svoje depozite - PROPADAŠ?!?!?

 

btj di su pare?! Naravno, znam odgovor jer ovo je LLC, dakle pare su u džepovima dioničara, direktora, menadžera, svih koji su to uredno zaslužili. Banka koja posluje s milijardama dolara dobiti godišnje propadne kad im prifali 2mlrd $, logično...

 Stvar je dosta jednostavna.

 

CFO je idiot.

 

 

Imas $210B asseta (kredita i obveznica di ubiraju %nu kamatu) na $170B liabilitya (depozita koje moraju isplatit). Nije nesto riskantan omjer, svaka banka funkcionira na fractional reserve bankingu (jer ne trebaju svi depozite u isto vrijeme). I sad kako je idiot kupio 2021. samo MBS-ove koji vraacaju 1.65% fiksno godisnje, a FED je pucao na kamatu od 5% (sto bi bio risk-free bond od 5%) u 2023, logicno je da ce taj MBS vrijedit bitno manje. Vrijeme je islo, nisu reagirali, short selleri su to shvatili. I najgluplji retail investitor je bjezao od bondova <2%.

 

I onda su krenuli prekasno reinvestirat, kamate su sad previsoke, lossovi na tim shitnim (nisko placajucim) obveznicama preveliki, vidljivo bi imali problem s likvidnoscu u slucaju da krene bank run. I logicno krenuo je bank run....jer ko bi drzao novce u takvoj banci dok je ta situacija. 

 

Inace stvarno steta, jer SVB je bila jedina banka s takvim pouzdanim poslovanjem sa startupima, i pogotovo startupima koji su trebali debt (dosta riskantno ali idalje je bila dobit ovdje). U mojoj karijeri radio sam s jedno 30 startupa koji su svi tamo imali racune, kao i VCjevi (poput Accela, USV te Index Ventures).

 

Bit ce ih dosta tesko zamjenit u kratkom roku i dolina ce patit koju godinu za pravim nacinom financiranja. Znam dosta ljudi koji rade u dobrim Series B/C startupima koji sad nece placu vidjet bar par mjeseci dok FDIC ne rijesi situaciju (i vjerojatno isprinta novce da popuni rupu).

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2023 0:41 (Mitch).
8 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
Syncmaster245b:

Od toga jedino bitno je odmak bliskoistočnih naftaša što je posve logično jer ameri (opet) imaju svoju.

Indija je tamo gdje je već dugo samo sad ti čitaš o tome jer se pojavilo pitanje koje zanima Zapad a Indija ne pleše.

Čak i ako se sva nafta bude prodalavala u juanima što neće, oni su 100 godina daleko od toga da juan bude rezervna svjetska valuta. Nezadovoljavaju osnovni uvjet - da imaju neovisno tijelo koje brine o stabilnosti valute. Ši upravo naređuje bankama da se spasi nekretninski sektor, tržišnom kriteriju unatoč. Drugo, amerika im više ne tolerira kopiranje a brani i pristup određenim tehnologijama tako da su osuđeni kaskati za zapadom idućih 20-30 godina. Ako treba, ameri će isprovocirati rat kojih će više naštetiti kini
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2023 7:01 (Feudalac).
4 godine
offline
Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili

 

Kakvo kaskanje... Kopiraju i proizvode na sve strane. Sad je samo pitanje kad će i GPU tržište postati preplavljeno kinezima kao i smartphone. I to je naravno ono što je javno dostupno. Kada je vojska u pitanju situacija je vjerovatno još gora.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2023 8:37 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
NoDe31 kaže...

 

Kakvo kaskanje... Kopiraju i proizvode na sve strane. Sad je samo pitanje kad će i GPU tržište postati preplavljeno kinezima kao i smartphone. I to je naravno ono što je javno dostupno. Kada je vojska u pitanju situacija je vjerovatno još gora.



Trebat će im puno godina da dostignu ono što Philips i Nvidia imaju danas. Čak i da dobiju sav know-how s Tajvana nastavit će zaostajati zbog svoje zatvorenosti. Što mislim pod time? Ako milijardu Kineza pitaš koliko je 1+1 svi će odgovoriti 2. Ako dovedeš jednog Indijca i pitaš ga isto on će reći 1+1=2√1 i time otvoriti sasvim novu perspektivu i mogućnosti.

U vojnoj industriji imaju prednost ogromnog volumena razvoja što je obavještajno teško pratiti, npr. imaju podmornica čini mi se 60-tak tipova i tu imaš niše za koje i ne znaš čemu služe (vjerojatno ničemu, ali tko će riskirati...). Ne zna se što Kinesko oružje može, mislim da je "tigar od papira", ali tu je i ogroman opseg i brojnost oružanih snaga u koje nitko neće dirati. Sigurno je da je njihova vojska najdjelotvornija dok miruje.

15 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
Znači, u Kini se naređuje bankama da spase nerentabilni sektor mimo tržišnih interesa.

Baš lijepo da se u SADu, koji jamči za dolar, to nikada ne događa ...
/s
8 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
uuY:

Američke banke su spašene tako što im je dan novac poreznih obveznika kao hitna mjera a na duže staze, upumpavanjem trilijuna dolara novog novca kroz tržišne mehanizme.

Nije naređeno štefu da iz svog džepa posudi kockaru Peri jer je dobro dok se kockarnica vrti.


Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
NoDe31:

Mtt s80 koji spominješ kao primjer je upravo dokaz moje teze. Riječ je o poluproizvodu koji bi se koristio u nekoj razvojnoj fazi ciklusa. Radi samo na određenom matičnim pločama uz samo neke monitore, ne podržava gomilu fičera koji su standard kod ostatka svijeta a što je najbolje, gt 1030, pasivno hlađena kartica od 30 dolara ga pojede u svim igrama.

Uz restrikcije pristupa najnovijoj litografskoj opremi te nedostatku top level radne snage, nemaju nikakve šanse **prestići** zapad u idućim desetljećima.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
Jozef:

Dobro zboriš. Vojska postaje ubojita tek u pravom ratu, teorija i planovi izgledaju super dok ne dobiješ po zubima. Kao JNA.

Kako stvari stoje, uskoro će biti prilike za čarke po Africi

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
syncmaster245b kaže...
turboflash kaže...

Syncmaster moze neki ELI5?

 A kako da ti pojednostavim vise, od gore napisanoga?

 

Ukoliko stvari nastave u smjeru u kojem se cini da idu, opstanak petrodolara je upitan, a ako dolar izgubi i status rezervne svjetske valute, amerikancima u pokusaju da sacuvaju svoj status nista nece drugo preostati, nego izazvati potpuni globalni kaos.

 

Slutim da su opasna vremena ispred nas. Dao bog da sam u krivu.

 

Ja pristajem i na opasna vremena samo da to znači kraj Amerike, za tako nešto se vrijedi žrtvovati.

14 godina
offline
Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili

Šteta da je propala, a taman ju je prije koji dan Forbes proglasija najboljom bankom u Americi.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
uuY kaže...
Znači, u Kini se naređuje bankama da spase nerentabilni sektor mimo tržišnih interesa.

Baš lijepo da se u SADu, koji jamči za dolar, to nikada ne događa ...
/s

Pa ovo je bila greska banke, ne trzista/market failure.

 

Takoder, ovo nece bas kostat porezne obveznike direktno. Imali su vise nego dovoljno asseta za sve depozite al ih je bank run sjebao u likvidnoscu. FDIC ce samo lossove rasporedit svim ostalim bankama koje su clanice FDIC (JPM, BofA, WF...), te banke mozda proslijede troskove ali ne radi se o nekoj bjesnoj kolicini novca.

 

Uglavnom, FED je ispeglao situaciju cini se

15 godina
offline
Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili

Jos jedna zatvorena, Signature bank. Veselo.

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke

A sad lijepo premještaj svih nosača aviona, brodova i podmornica u Tajvanski tjesnac i tko živ tko mrtav...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
14 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
fer-de-lance kaže...

A sad lijepo premještaj svih nosača aviona, brodova i podmornica u Tajvanski tjesnac i tko živ tko mrtav...

 

samo da ne bude tko neživ, tko mrtav :-)

14 godina
offline
Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke Sili

Malo se previše važnosti i daje ovome. Situacija nije niti slična onoj prije 15 godina, tj nema intrinzičke slabosti bankarskog sustava, a iza nas je drugo najdulje razdoblje u povijesti FEDa bez "propadanja" banke. Jasno je da je regulativa prelabava, ali to je ono što omogućuje rast sektora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
Dejo6:

Woke ili ne, ti ljudi misle prvo o svojoj guzici. Frajer je napumpao profite, isplatio si 8 milja bonusa, a dan poslije banka je zatvorena. To je bitno, sve ostalo je distrakcija
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
jozef kaže...

Malo se previše važnosti i daje ovome. Situacija nije niti slična onoj prije 15 godina, tj nema intrinzičke slabosti bankarskog sustava, a iza nas je drugo najdulje razdoblje u povijesti FEDa bez "propadanja" banke. Jasno je da je regulativa prelabava, ali to je ono što omogućuje rast sektora.

 

Iako je moje znanje po ovoj temi prilicno tanko, ne bih se bas slozio s tobom.

 

"Najdulje razdoblje u povijesti FEDa bez "propadanja" banke" odrzano je malom kamatnom stopom, odnosno monetarnom politikom, a ne jakom ekonomijom i industrijom.

 

"Privremene" mjere koje su na snazi od 2008. nisu nikada ukinute. Sad kad je inflacija grunula, podigli su kamatne stope da je zaustave i sad se dogadja sto se dogadja.

 

Jucer je trgovanje dionicama moralo biti zaustavljeno za hrpu banaka jer se panika siri neminovno i vrijednost samo nestaje.

 

 

 

Western Alliance Bancorporation Common Stock (was halted and resumed several times, was down nearly 47% at close of the day)

PacWest Bancorp (was halted and resumed several times, was down 21% at the close of the day)
First Republic Bank Common Stock (was halted and resumed several times, was down nearly 62% at the close of the day)
Zions Bancorporation N.A. (was halted and resumed several times, was down nearly 26% at the close of the day)
OceanFirst Fnl Dp Sh Pfd A (trading resumed by 11:50 a.m. ET, was down nearly 14% at the close of the day)
Customers Bancorp, Inc. Common Stock (was halted and resumed several times, was down nearly 24% at the close of the day)
East West Bancorp, Inc. (was halted and resumed several times, was down more than 17% at the close of the day)
Metropolitan Bank Holding Corp. Common Stock (was halted and resumed several times, was down nearly 44% at the close of the day)
First Horizon Corporation Common Stock (was halted and resumed several times, was down more than 20% at the close of the day)
Regions Financial Corporation Common Stock (was halted and resumed several times, was down roughly 7% at the close of the day)
Comerica Incorporated Common Stock (was halted and resumed several times, was down more than 27% at the close of the day)
Bank of Hawaii Corporation Common Stock (was halted and resumed several times, was down more than 18% at the close of the day)
KeyCorp Common Stock (trading resumed at 10:31 a.m. ET, was halted again at 10:33; trading resumed by 10:38 a.m., was down more than 27% at the close of the day)
Customers Bancorp, Inc. 5.375% Subordinated Notes Due 2034 (was halted and resumed several times, was down 18% at the close of the day)
Macatawa Bank Corporation (trading resumed at 9:54 a.m. ET. It was briefly halted again at 9:55 before resuming at 10 a.m., was down 4.5% at the close of the day)
Texas Capital Bnc Dpsh 5.75 Ps - Preferred Stock (trading resumed by 9:57 a.m. ET. It halted again at 9:59 before resuming at 10:09 a.m., down more than 6% at the end of the day)
United Community Bk Dep (trading resumed by 10:03 a.m. ET, was down more than 6% at the end of the day)
The Charles Schwab Corporation Common Stock (was halted and resumed several times, was down more than 11% at the close of the day)
Coastal Financial Corp Cm St (trading resumed by 9:41 a.m. ET, was down nearly 16% at the close of the day)
Huntington Banc Dep Shs J (trading resumed by 9:50 a.m. ET, was down nearly 17% at the close of the day)
Magyar Bancorp Inc. (trading resumed by 9:35 a.m. ET, was down more than 6% at the close of the day)
Macatawa Bank Corporation (trading resumed by 9:54 a.m. ET, halted at 9:55 a.m. before resuming by 10 a.m., was down more than 4% at the close of the day)

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 12:52 (syncmaster245b).
14 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
syncmaster245b kaže...

Magyar Bancorp Inc. (trading resumed by 9:35 a.m. ET, was down more than 6% at the close of the day)
Macatawa Bank Corporation (trading resumed by 9:54 a.m. ET, halted at 9:55 a.m. before resuming by 10 a.m., was down more than 4% at the close of the day)

 Sve to rezultat je isključivo sentimenta, a ne slabosti sustava kao takvog.

8 godina
offline
Re: Nestali u 48 sati: brza propast najveće banke
Jozef:

Upravo to. Panika među vlasnicima dionica je ono što tržište radi, zbog čega i postoji. Na vijest o problemima u par banaka, očekivanja budućih profita se mijenjaju pa tako i cijena dionica. To ima jako malo veze sa bilancom banaka.
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice